Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 17:47
9 iš 10 tėvų sutinka, kad jų vaiko telefonas turėtų būti kontroliuojamas
Balandžio 20 d. 14:27
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą
Balandžio 20 d. 11:28
Kaip dirbtinis intelektas išranda naujus vaistus?
Balandžio 20 d. 08:53
„Garmin“ pristatė naująjį „Xero C1 Pro“ chronografą
Balandžio 19 d. 20:20
Lietuvos oro erdvė bus stebima dar atidžiau: „Oro navigacija“ pradeda 3,6 mln. eurų projektą
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Klaidos leidžia kenkėjams užimti „iPhone“

Publikuota: 2007-07-27 07:56
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Critical Security

Tyrėjai, dirbantys „Independent Security Evaluators“ kompanijai, kuri tikrina klientų kompiuterių saugumą įsilauždama į juos, teigia galintys perimti „iPhone“ kontrolę naudodamiesi „Wi-Fi“ prisijungimu arba įviliodami vartotojus į kenksmingą internetinį tinklalapį. Įsilaužimas, kaip buvo pranešama iš pradžių, leido jiems gauti asmeninę informaciją, patalpintą telefone.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Tyrėjai, dirbantys „Independent Security Evaluators“ kompanijai, kuri tikrina klientų kompiuterių saugumą įsilauždama į juos, teigia galintys perimti „iPhone“ kontrolę naudodamiesi „Wi-Fi“ prisijungimu arba įviliodami vartotojus į kenksmingą internetinį tinklalapį. Įsilaužimas, kaip buvo pranešama iš pradžių, leido jiems gauti asmeninę informaciją, patalpintą telefone.

Nors „Apple“ įdiegė svarstytinus saugumo metodus į savo įrenginį, sako Charles A. Miller, principinio saugumo analitikas šioje firmoje, „Kai randi klaidą, gali visiškai kontroliuoti įrenginį“. Firma, įsikūrusi Baltimorėje, Merilendo valstijoje, perspėjo Apple dėl pažeidžiamumo šią savaitę ir rekomendavo programinį pataisymą, kuris galėtų išspręsti problemą.

„Apple“ spaudos atstovė Lynn Fox sako: „Apple į saugumą žvelgia labai rimtai ir turi didelį sąrašą potencialių pažeidžiamumų dar prieš tai, kai jie paveikia vartotojus.“

iPhone

„Mes peržiūrinėjame pranešimą, parašytą I.S.E. (anksčiau minėtoji saugumo kompanija) ir visuomet priimame pastabas, kurios padėtų padidinti mūsų įrenginių saugumą“, – teigia „Apple“ atstovė.

Nėra jokių įkalčių, kad ši klaida buvo išnaudota ar nuo jos nukentėjo vartotojai.

Dr. Miller, buvęs JAV Nacionalinio Saugumo Agentūros darbuotojas, kuris turi daktaro laipsnį kompiuterių srityje, pademonstravo įsilaužimą reporteriui pasinaudodamas jo „iPhone“ interneto naršyklę („Safari“), kad apsilankytų paties sukurtame internetiniame puslapyje.

Kai jis prisijungė, puslapis paleido kenksmingą kodą, kuris užėmė telefoną. Telefonas sekė instrukcijas ir perdavė bylų rinkinį, kuriame buvo ir nesenos tekstinės žinutės, el. pašto adresų sąrašas, atakuojančiam kompiuteriui.

„Mes galime gauti kurią tik norime bylą, – teigė jis. – Potencialiai ataka galėtų būti panaudota užprogramuoti telefoną skambinimui, o tokiu atveju auka gautų dideles sąskaitas. Taip pat telefoną būtų galima paversti nešiojamu erzinimo įrenginiu.“

Steven M. Bellovin, Kolumbijos universiteto kompiuterijos profesorius sako: „Šis įsilaužimas atrodo genialiai“. S. M. Bellovin, kuris ilgą laiką buvo „AT&T Labs“ kompiuterių saugumo ekspertu, teigia kad „iPhone“ pažeidžiamumas buvo neišvengiamas kompiuterių ir telefonų vystymosi rezultatas.

„Jau ne vienerius metus žinome, kad virusai ir kirminai kėsinasi tapti telefonų problema, kai šie tapo truputį galingesni – štai ir iškilo problemos, – teigia S. M. Bellovin. – „iPhone“ yra visavertis kompiuteris ir jis tikrai turi kompiuterių lygio problemų.“

S. M. Bellovin teigia įtaręs, kad telefonai, naudojantys „Windows Mobile“ operacinę sistemą bus panašiai atakuojami, tačiau jis kol kas nėra girdėjęs apie tokias atakas.

„Tai nėra pasaulio pabaiga; tai nėra „iPhone“ pabaiga, – sako jis. – Juk įprasti pažeidžiamumai kompiuterių naršyklėse nenužudė kompiuterių. Tai ženklas, kad negalima nuleisti apsaugos kartelės. Tai ženklas, kad mums reikia gaminti dar geresnę programinę įrangą ir sistemas.“

Pažeidžiamumo detalės, tačiau ne telefono laužimo gidą, galima rasti www.exploitingiphone.com svetainėje.

Viso pasaulio įsilaužėliai bandė atskleisti „iPhone“ paslaptis nuo pat jo išleidimo praeitą mėnesį; dauguma koncentravo savo jėgas į bandymus „atrakinti“ „iPhone“ nuo jo bevielio ryšio tiekėjo AT&T ir bandyti paleisti nenumatytas programas įrenginyje. „iPhone“ yra uždara sistema, kuri negali priimti išorinių programų ir gali būti naudojama tik AT&T bevieliame tinkle.

Kai kurie minėtų įsilaužėlių pateikė savo pasiekimų ataskaitas internete. Žinių pateikimas prasidėjo penktadienį, kai įsilaužėlis vardu „Nightwatch“ sukūrė ir paleido nepriklausomą programą įrenginyje.

Safari

„Independent Security Evaluators“ tyrėjai sugebėjo nulaužti telefono programinę įrangą per savaitę, teigia Avieli D. Rubin, kompanijos įkūrėjas ir informacijos saugumo instituto Johns Hopkins universitete techninis direktorius. Avieli D. Rubin, kuris nusipirko „iPhone“ dieną po jo išleidimo, interviu teigė, kad jis pasiūlė trims kolegoms Dr. Miller, Joshua Mason ir Jake Honoroff įdomų prizą, jeigu jie sugebėtų „nulaužti“ „iPhone“. „Aš pasakiau vaikinams, kad nupirksiu jiems „iPhone“ telefonus.“

Dr. Miller jau buvo bandęs išnaudoti spragas kompiuterinėse „Safari“ naršyklės versijose ir planavo atskleisti tą pažeidžiamumą, žinomą, kaip buferio perpildymą, „Black Hat“ kompiuterių saugumo konferencijoje sekantį mėnesį. Dr. Miller iš karto pagalvojo pabandysiąs patikrinti ar telefonas, kuris taip pat naudoja „Safari“, bus taip pat pažeidžiamas.

Avieli D. Rubin teigia kad tyrimo tikslas nebuvo parodyti, kad „iPhone“ tikrai yra pažeidžiamesnis nei kiti telefonai ar kad „Apple“ produktai yra nesaugesni, negu kitų kompanijų. „Viskas, kas yra taip sudėtinga, kaip kompiuteris – koks ir yra šis telefonas – turės pažeidžiamumų“, – sako jis.

Yra žymiai daugiau virusų, kirminų ir kitos kenksmingo programinės įrangos, paveikiančios „Windows“ sistemas, negu „Apple“ sistemas. Tačiau, anot p. Rubin, „Apple“ produktai pritraukė mažiau atakų dėl to, kad jų kompiuteriai turi mažiau vartotojų, o įsilaužėliai siekia didesnio poveikio.

„Windows“ nuolat laužiami ne dėl to, kad jie mažiau saugūs, nei „Apple“, tačiau todėl, kad 95 procentai kompiuterių vartotojų naudoja „Windows“. Kiti 5 procentai mėgavosi medaus mėnesiu, kuris laikui bėgant baigsis.“

„iPhone“ tampa savo sėkmės auka. „Ironiška tai, kad kuo kas nors yra populiaresnis, tuo nesaugesnis jis tampa, nes populiarumas nupiešia didelį taikinį ant jo nugaros.“

Avieli D. Rubin sakė, kad jo tikslas buvo atrasti pažeidžiamumus ir perspėti apie juos, kad kompanijos apsaugotų savo produktus, o klientai būtų užtikrinti, kad technologijos, kurias jie naudoja, yra visiškai saugios.

P. Rubins sako: „Aš dabar dukart pagalvosiu prieš jungdamasis prie atsitiktinio „Wi-Fi“ tinklo“, – tačiau jo nuomonė apie telefoną dėl to nepasikeitė: „Jūs turėtumėt išplėšti jį iš mano šaltų mirusių rankų, kad atimtumėte jį iš manęs“, – teigia jis.


Critical Security



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama