Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 14:27
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą
Balandžio 20 d. 11:28
Kaip dirbtinis intelektas išranda naujus vaistus?
Balandžio 20 d. 08:53
„Garmin“ pristatė naująjį „Xero C1 Pro“ chronografą
Balandžio 19 d. 20:20
Lietuvos oro erdvė bus stebima dar atidžiau: „Oro navigacija“ pradeda 3,6 mln. eurų projektą
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

5G transformuoja pramonę: sandėliuose zuja robotai, prekės tuoj bus gaminamos tik pagal poreikį

Publikuota: 2022-09-20 18:21
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Mėgėjams
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas spaudai

Greitėjant gyvenimo tempui ir ekonomiką purtant dešimtmečius neregėtiems išbandymams, prekių ir paslaugų rinka darosi vis nepastovesnė. Kasmet trumpėjant produktų ir pačių verslų gyvavimo ciklui, gamybos ir su jomis susijusios bendrovės visame pasaulyje spaudžiamos mažinti veiklos išlaidas ir taikytis su kur kas mažesnėmis pelno maržomis. Ekspertų teigimu, dabartinės tendencijos įmonėms nepalieka kito kelio, kaip tik atsigręžti į 5G bei kitas modernias technologijas.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Greitėjant gyvenimo tempui ir ekonomiką purtant dešimtmečius neregėtiems išbandymams, prekių ir paslaugų rinka darosi vis nepastovesnė. Kasmet trumpėjant produktų ir pačių verslų gyvavimo ciklui, gamybos ir su jomis susijusios bendrovės visame pasaulyje spaudžiamos mažinti veiklos išlaidas ir taikytis su kur kas mažesnėmis pelno maržomis. Ekspertų teigimu, dabartinės tendencijos įmonėms nepalieka kito kelio, kaip tik atsigręžti į 5G bei kitas modernias technologijas.

5G transformuoja pramonę: sandėliuose zuja robotai, prekės tuoj bus gaminamos tik pagal poreikį
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Remiantis „Growth Market Reports“ duomenimis, 5G paremto pramoninio daiktų interneto (IoT) sprendimų rinka iki 2030 m. kasmet vidutiniškai augs net 28 proc. ir 2030 m. bus vertinama 18,9 milijardo JAV dolerių. Toks spartus šios rinkos augimas rodo, jog šiuolaikinė pramonė vis labiau investuoja į technologijas, kurios leistų didinti veiklos efektyvumą ir kuo greičiau prisitaikyti prie naujų rinkos sąlygų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Visuotinei skaitmenizacijai trinant ribas tarp atskirų šalių ir žemynų, konkurencija pasiekė dar nematytą lygį. Kitaip nei prieš keletą dešimtmečių, šiuolaikinės pramonės ir paslaugų įmonės nebegali sau leisti statyti metų metus nekintamai veikiančių milžiniškų gamyklų ir sandėlių, kuriuos fiziškai aptarnautų tūkstančiai darbuotojų. Pagrindinis šiuolaikinio verslo siekis – pasitelkiant prie 5G prijungtus robotus, 3D spausdintuvus ir įvairius kitus automatizacijos sprendimus, gebėti kuo greičiau prisitaikyti prie kintančių apimčių ir rinkos poreikių“, – teigia „Telia“ verslo klientų vadovas Daniel Karpovič.

Sandėliuose zujantys robotai – realybė

Pasak D.Karpovič, nors elektroninė prekyba sugebėjo iki vieno ar poros klavišų spustelėjimų automatizuoti apsipirkimo procesą, eliminuodama kasininkų ir fizinių parduotuvių būtinybę, tai, kas dedasi kitame mygtuko gale, vis dar reikalauja daugybės žmogiškų rankų. Kadangi remiantis įvairiais skaičiavimais, 95 proc. darbo sandėliuose atliekama rankiniu būdu, juos valdančios įmonės bando ten įsileisti vis daugiau robotų.

„Kad ir kaip būtų sunku patikėti, užsisakius prekę elektroninėje parduotuvėje, ją šiomis dienomis iš milžiniško sandėlio vis dar eina paimti vežimėlį stumiantis darbuotojas. Nenuostabu, jog dirbantieji tokį darbą per dieną nueina dešimtis kilometrų ir ne visada gali patenkinti milžiniškas darbo apimtis, todėl „Amazon“ ir nemažai kitų bendrovių testuoja robotus, kurie efektyviausiu maršrutu galėtų nuvykti iki atitinkamos lentynos ir surinkti prekes. Jų prijungimas prie 5G leidžia realiu laiku koreguoti maršrutą, atsiradus naujų užsakymų, ir taip maksimaliai paspartinti šį procesą“, – pasakoja pašnekovas.

Nors šiems robotams dar ganėtinai prastai sekasi atskirti skirtingų formų bei dydžių pakuotes, tad prie atitinkamos lentynos konkrečią prekę kol kas turi paduoti žmogus, toks sprendimas darbuotojų nueinamą atstumą jau sumažina maždaug 80 proc. ir leidžia klientams pasiūlyti tokias paslaugas, kaip pristatymas kitą ar net tą pačią dieną.

Be to, robotai suteikia galimybę kur kas geriau prisitaikyti prie kintančių darbo apimčių ir sumažinti prekių pristatymo kainą – kitaip nei darbuotojams, jiems nereikia mokėti atlyginimo už prastovas susitraukus prekybos apimtims, o prieš Kalėdas ir kitomis panašiomis progomis robotai gali dirbti nors ir visą parą be jokio papildomo apmokėjimo už viršvalandžius.

Žaibiška kokybės kontrolė ir prekės pagal poreikį

Nors dauguma modernių technologijų šiuo metu yra nutaikytos į našumo didinimą, 5G paremti sprendimai gali padėti ir kur kas didesnį gamybos tikslumą. Geras to pritaikymo pavyzdys – reaktyviniams lėktuvų varikliams naudojamų mentinių diskų gamyba. Kiekvienas toks brangus komponentas yra išpjaunamas iš vieno metalo luito ir šis procesas gali trukti vieną dieną ar net ilgiau.

Maža to, beveik neegzistuoja būdų realiu laiku stebėti gamybos procesą, tad sužinoti, ar diskas yra pageidaujamos kokybės, galima tik pasibaigus jo gamybai.

„Šios problemos sprendimą nusprendė surasti Frauhoferio gamybos technologijos institutas ir viena garsiausių telekomunikacijų įrangos gamintojų „Ericsson“. Abi bendrovės išbandė specialų prie 5G prijungtą vibracijos jutiklį, kuris duomenis apie staklių poziciją siunčia į valdymo sistemą ir taip leidžia realiu laiku atlikti reikalingas korekcijas. Skaičiuojama, kad tokia korekcija užtrunka vos vieną milisekundę, kas leidžia pasiekti maksimalų gamybos tikslumą kiekvieną kartą“, – aiškina specialistas.

5G paremti kokybės kontrolės sprendimai jau pasitelkiami ir pačios „Ericsson“ gamykloje Taline. Už mikroschemų plokščių defektų paiešką atsakingi darbuotojai buvo aprūpinti papildytos realybės akiniais, kurie prieš savo akis leidžia matyti visas reikalingas tinkle patalpintas instrukcijas ir schemas, o tai leido 15 proc. paspartinti defektų aptikimą ir sumažinti remontui reikalingų komponentų poreikį.

„Telia“ atstovas taip pat prognozuoja, jog penktos kartos mobiliojo ryšio tinklas turėtų išpopuliarinti gamybos pagal poreikį modelį. Tokių produktų, kaip atsarginės dalys, laikymas sandėliuose ir pristatymas, dažnai net iš kito žemyno, yra labai brangus, todėl tokie startuoliai „FATHOM“ ir „Fast Radius“ ieško būdų šį procesą lokalizuoti ir supaprastinti.

Tam planuojama pasitelkti pažangius susietus 3D spausdintuvus, kurie per trumpą laiką galėtų išspausdinti reikalingą gaminių kiekį netoli mūsų buvimo vietos bei smarkiai sumažinti tam reikalingus kaštus.


15min.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama