Elektronika.lt
 2019 m. lapkričio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Lapkričio 18 d. 21:51
Kaip reklamuotis „Facebook“ ir „Google“, kad kalėdinė prekyba būtų sėkminga?
Lapkričio 18 d. 21:13
Debiutavo „Ford Mustang Mach-E“
Lapkričio 18 d. 20:23
Lietuvoje veikia milijoninių nuostolių pridarantis „verslas“: įtikėję žmonės mano, kad susikraus turtus
Lapkričio 18 d. 18:08
Reikalavimas fiksuoti darbo laiką: kodėl vienoms įmonėms trukdo, o kitoms padeda?
Lapkričio 18 d. 16:14
Kosminės katės ir atominiai sprogimai: keista tarpžvaigždinės komunikacijos istorija
Lapkričio 18 d. 12:26
Kinijos kosminė ambicija – misijos į Mėnulį ir Marsą
Lapkričio 18 d. 08:15
Tradicinių bankų ateitis kabo ant klaustuko: „Fintech“ keičia rinkos taisykles
Lapkričio 18 d. 07:24
Kaip nustatyti ir pajungti 2-os kartos „AirPods“ ausines
Lapkričio 17 d. 16:05
Sėkmingai paleisti pirmieji „Starlink“ palydovai ir išbandytas duomenų perdavimo greitis
Lapkričio 17 d. 10:26
Milijonus eurų kainuojančius naikintuvus gaminančios bendrovės viceprezidentė: jie kuria saugumą, o ne baimę
FS19 Mods
FS19 Map mods, FS19 Courseplay, FS19 GPS mod
SnowRunner Mods
SnowRunner maps, SnowRunner trucks, How to install mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
FS19 Maps, FS19 Trucks
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors
Install MC Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Skins, Minecraft Dungeons Maps
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
How to Install Mods
Minecraft Dungeons Mod, Minecraft Dungeons Maps, Minecraft Dungeons Skins
Mobilieji telefonai
Mobilieji telefonai internetu, telefonų dėklai, telefonų priedai
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Švietimo profesionalai: „pasikalbėkime“ su protu ir pradėkime galvoti apie Lietuvos ateitį

Publikuota: 2019-11-09 08:11
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Pastaruoju metu Lietuvos švietimą gaubia niūrių ir pesimistinių prognozių šešėlis, neigiamai veikiantis švietimo darbuotojų savivertę, motyvaciją ir ugdymo kokybę šiandienos mokyklose. Visuomenė tikina, kad trokšta pokyčių švietimo sistemoje. Kelių iš šios situacijos ieškojo švietimo profesionalai, minėdami Kauno technologijos universiteto gimnazijos trisdešimtmetį.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Pastaruoju metu Lietuvos švietimą gaubia niūrių ir pesimistinių prognozių šešėlis, neigiamai veikiantis švietimo darbuotojų savivertę, motyvaciją ir ugdymo kokybę šiandienos mokyklose. Visuomenė tikina, kad trokšta pokyčių švietimo sistemoje. Kelių iš šios situacijos ieškojo švietimo profesionalai, minėdami Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) trisdešimtmetį.

Neseniai savo gimtadienio proga KTUG sukvietė švietimo profesionalus ir kitose srityse dirbančius švietimo entuziastus diskusijai konferencijoje „Švietimas 5.0“ . Čia buvo siekiama suformuluoti prielaidas, lemsiančias sėkmingą švietimo ateitį Lietuvoje, ir priminti, kad ateitis prasideda jau dabar.

Švietimo profesionalai: „pasikalbėkime“ su protu ir pradėkime galvoti apie Lietuvos ateitį

„Apie švietimą žmonės kalba iš tikrųjų daug, dažniausiai – iš neigiamos pusės. Manytume, kad reikia daugiau pozityvumo ir žvelgti į ateitį, – teigė KTUG direktorius Tomas Kivaras. – Todėl mes KTU gimnazijoje turime kitokią ateities viziją“.

Konferencijos metu vykusioje diskusijoje „O kas toliau?“ T. Kivaras tikino, kad norint kažką pakeisti, pirmiausia reikėtų pradėti nuo tikėjimo tuo, ką darome.

„Turime tikėti, kad bus geriau, nes jei tik dejuosime ir galvosime, kaip viskas blogai, tada nebeliks jokios vilties. Pokyčiams nereikia daug žmonių, svarbu kalbėti ir diskutuoti – tada atsiranda ir pokyčiai“, – sakė jis.

Kokios problemos kamuoja švietimo sistemą?

„Jeigu pasakysiu, kad švietimas Lietuvoje „serga“, tai bus labai švelniai pastebėta. Manau, kad reikia svarbių, reikšmingų, neoriginalių, strategiškai inovatyvių ir drąsių pokyčių“, – taip sako laiške LR prezidentui Gitanui Nausėdai ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministrui Algirdui Monkevičiui, kurį perskaitė konferencijoje, rašė Miša Jakobas, Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazijos direktorius.

Pasak jo, „ligų“ šiandieninėje Lietuvos švietimo sistemoje daug, o svarbiausia ta, kad buvo panaikintas svarbiausias ir reikšmingiausias, didžiausią patirtį turintis ruošiant Lietuvos mokytojus Edukologijos universitetas.

„Net labiausiai atsilikusi valstybė pasaulyje neišdrįstų žengti tokio žingsnio, kuris vestų į aklavietę, nes mokytojų šiandien nebėra“, – savo nuomonę išsakė M. Jakobas.

Ilgus metus direktoriumi dirbantis Šolomo Aleichemo gimnazijos direktorius įvardino ir tokias problemas, kaip mokytojo profesijos prestižo, jo savigarbos ir asmenybės menkinimas, mokinių savivaliavimas mokykloje, vertybinių normų nepaisymas, pamokų praleidinėjimas.

„Sustokime, nurimkime, „pasikalbėkime“ su protu ir pradėkime galvoti apie Lietuvos ateitį ir edukologijos vietą Lietuvos ekonominiame ir poliniame gyvenime“, – ragino M. Jakobas.

Didelis suinteresuotumas švietimu

Visgi Gamtos mokslų ugdymo centro direktorius Paulius Lukas Tamošiūnas siūlė į viską žvelgti šiek tiek pozityviau.

„Mano darbas ir veikla leidžia skleisti pozityvą ir diagnozuoti vieną dalyką – mes ugdome jaunąją kartą, kuri turi be galo didelę energiją tiek naujiems dalykams, tiek pokyčiams. Apie juos mes kalbame, tačiau ar tų pozityvių pokyčių mes patys norim?“, – klausė P. L. Tamošiūnas.

Šią situaciją pavyzdžiu iliustravo ir konferencijos moderatorius politologas, žurnalistas Aurimas Perednis: radijuje darant balsavimą paprastu klausimu – „Ar jūs norite, kad viskas liktų taip pat ir atsikniskit nuo manęs, ar jūs norite keistis ir pokyčių vardan šviesesnio rytojaus?“ – jo teigimu, 70-80 proc. balsuoja už pasirinkimą – „atsikniskit nuo manęs“.

„Tokią tendenciją iliustruoja ir verslo įmonių pavyzdžiai. Tačiau dialogas su mokyklomis yra, o jaunosios kartos atstovai patys įsitraukia į įvairias veiklas“, – tikino P. L. Tamošiūnas.

Jo teigimu, dažnai mokytojai neįvardija, kokios pagalbos jiems reikia, nežiūrima į visų suinteresuotųjų dialogą ir kuo konkrečiai jiems galima padėti.

„Vienas dalykas akivaizdus: tiek šeimos, tiek verslo atstovų suinteresuotumas dalyvauti švietime yra didžiulis. Mokytojas privalo tapti mentoriumi, sujungiančiu ir sutinklinančiu visas iniciatyvas“, – pažymėjo Gamtos mokslų ugdymo centro direktorius.

Anot jo, pokyčius galima pradėti ne nuo visos sistemos keitimo ar viršuje esančio vado pakeitimo, bet ir nuo tos aplinkos, kurioje mes patys galime juos padaryti.

Geriau simfonija ar sutartinė?

Kas būtų tas strategas, kuris imtųsi iniciatyvos, įgyvendinant pokyčius šiandieninėje Lietuvos švietimo sistemoje, pasak M. Jakobo, nuspręsti sunku: „Teks ieškoti drąsaus, užtikrinto, nieko nebijančio vedlio, kuris žengtų bent vieną mažą žingsnį“.

Tačiau mintys dėl reikalingo lyderio išsiskyrė – nors vieni ir pritarė, kad vedlys būtinas, kiti su tuo nesutiko.

„Jo visai nereikia, mes visi turime būti dirigentais. Aišku, vienas pakreips į vieną pusę, kitas – į kitą, bet iš to ir atsiras simfonija. O ir šiaip, kiek žinau, Lietuvoje sutartinės populiaresnės nei simfonija“, – ragindamas visus bendradarbiauti kalbėjo KTUG direktorius T. Kivaras.

„Pokytis gali gimti nuo kiekvieno, svarbiausia – kažką darant kalbėtis tarpusavyje. Iš dialogo, diskusijos gimsta geriausi sprendimai“, – antrino P. L. Tamošiūnas.

Vienas iš dalykų, kuris galėtų švietimo sistemą pastūmėti ta linkme, kuria visiems norisi, anot Girėnės Ščiukaitės, „Bentley Systems Europe“ absolventų ir praktikantų programų direktorės, yra pakankamai paprastas, bet kartu ir sudėtingai įgyvendinamas. Tai – geri pavyzdžiai.

„Jų yra daug, bet jie kažkur pasislėpę. Jeigu kažkas blogai kokioje mokykloje – tai nuskambės per visą Lietuvą ir dar plačiau, bet jei kažkas yra gerai, mokytojas kažką išskirtinio padarė arba mokykla yra geras pavyzdys – tai kažkur mokykloje ir lieka“, – pastebėjo ji.

„Kai tie geri dalykai bus iškelti ir jie bus matomi, atsiras noras lygiuotis į juos ir sekti tuo pavyzdžiu. Tuomet kažkoks postūmis, aš tikrai tikiu, kad bus“, – įsitikinusi G. Ščiukaitė.

„Įgalinkime jaunimą“, – Harisono Fordo žodžiais apie galimą problemų sprendimo būdą valstybėje pridūrė verslininkas ir visuomenininkas dr. Vladas Lašas. – Mes tikrai galime tai padaryti – tiesiog imkime ir darykime“.
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

www.rrt.lt – Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2019 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Buhalterijos kursai, apskaitos kursai, vadovų apskaitos kursai
www.apskaitakiekvienam.lt
Lietuvių kalba informacinėse technologijose
www.likit.lt
Lyderystės mokymai, mokymai vadovams, vadovų mokymai
www.tripleo.lt
Mokslo ir technologijų pasaulis – naujienos ir straipsniai
www.technologijos.lt
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama