Elektronika.lt
 2024 m. birželio 14 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 13 d. 20:35
Kuo didesnis pasirinkimas – tuo geriau, bet ar automobilių rinkoje dar yra vietos naujokams?
Birželio 13 d. 18:44
KTU mokslininkas: termovizoriai gali būti naudojami ne tik karyboje, bet ir mokslo tikslams
Birželio 13 d. 16:32
Pirmasis jūrinio vėjo elektrinių parkas Baltijos šalyse vadinsis „Curonian Nord“
Birželio 13 d. 14:24
Garsi Lietuvos astrofizikė prof. G. Tautvaišienė: „Studijuoti fiziką ir dirbti mokslinį darbą gali tiek vyrai, tiek moterys“
Birželio 13 d. 12:15
Prislopusi iš tinklo įkraunamų hibridų banga grįžta: kuo vairuotojus vilioja gamintojai?
Birželio 13 d. 10:40
KTU mokslininkai: Lietuvai pridėtinės vertės kūrimo šaltiniu lieka tik inovacijos
Birželio 13 d. 08:27
Kiek priekabiautojų šiuo metu yra jūsų vaiko kambaryje?
Birželio 12 d. 20:15
Ne elektromobilis, bet ratus suka vien elektra: tarp sėkmingų hibridų – ir išskirtinis modelis
Birželio 12 d. 18:48
Darbas, primenantis kompiuterinį žaidimą – ką veikia inžinierius?
Birželio 12 d. 16:28
KTU tyrėjų kuriamas ultragarsinis detektorius parodys, iš kur mūšio lauke atskriejo šūvis
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
BeamNG Mods
BeamNG Cars,
BeamNG Trucks,
BeamNG Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Kompiuteris, internetas, išmanusis

Publikuota: 2012-08-18 07:48
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Eugenijus Juozapaitis
Aut. teisės: ©Verslas.in
Inf. šaltinis: Verslas.in

Pastarųjų trijų dešimtmečių technologinį progresą galima išskirti į tris momentus, tris judėjimus. Kiekvienas iš jų keitė žmogaus suvokimą ir suteikė neįtikėtinų verslo galimybių. Šiame straipsnyje aptarsiu šiuos judėjimus ir išsamiau panagrinėsiu mums svarbiausią – paskutinį.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Pradėkime nuo to, kas akivaizdu: jeigu skaitote šį straipsnį, tikriausiai šiek tiek nusimanote apie IT. Galbūt jums teko girdėti apie Gordono Moor’o dėsnį, tikriausiai suprantate, jog inovacijų kūrimas vyksta vis sparčiau ir sparčiau. Tą jau esame girdėję. Tą jaučiame intuityviai.

Pastarųjų trijų dešimtmečių technologinį progresą galima išskirti į tris momentus, tris judėjimus. Kiekvienas iš jų keitė žmogaus suvokimą ir suteikė neįtikėtinų verslo galimybių. Šiame straipsnyje aptarsiu šiuos judėjimus ir išsamiau panagrinėsiu mums svarbiausią – paskutinį.

Asmeninių kompiuterių era

Kompiuteris

Pirmasis judėjimas prasidėjo atsiradus asmeniniams kompiuteriams. IBM, „Apple“, „Atari“, „Microsoft“ ir daugybė kitų bendrovių buvo šio judėjimo pionieriai. Tai buvo laikai, kai AK tapo prieinami smulkiam verslui bei privatiems vartotojams.

Galimybė kurti tekstinius dokumentus, apskaičiuoti sudėtingus matematinius veiksmus, apkarpyti nuotraukas bei mėgautis žaidimais buvo kažkas neįtikėtino. Asmeniniai kompiuteriai sukūrė galingą rinką ir poreikį vis geresniems ir patogesniems įrankiams: „Lotus 123“, „WordPerfect“, „Photoshop“, „Pagemaker“ ir kt.

Tobulėjant įrankiams, tobulėjo ir pati operacinė sistema – nuo DOS komandinių eilučių (UNIX) iki grafinės vartotojo sąsajos („Mac OS“, „Microsoft Windows“). Šios eros metu mes pažinom kompiuterinę pelę, spalvotą CRT monitorių bei nešiojamąjį kompiuterį.

Šio periodo metu technologijų fanatikai „montuodavo“ savo kompiuterius, kalbėdavo apie greitesnius procesorius (ar pamenate, kaip „Intel“ nuo 486 versijos perėjo prie „Pentium“?) ir didesnę talpą. Turėti daugiau RAM’ų ir megabaitų buvo garbės reikalas.

Interneto era

Paskutiniame XX a. dešimtmetyje prasidėjo antrasis judėjimas – kompiuterinių tinklų arba tiesiog interneto era. Kritinė masė kompiuterių jungėsi į bendrą tinklą, kuris nebuvo privatus (kaip tuo metu buvo įprasta stambiose bendrovėse ar universitetuose).

Internetas

Šiandieninis pasaulis neįsivaizduojamas be interneto, tačiau iš pradžių interneto idėja daugeliui atrodė keista. Jei pirmojo judėjimo pagrindas buvo geresnių įrankių kūrimas, tai antrojo judėjimo pagrindas yra inovacijos komunikacijos srityje, galimybė bendrauti „visi su visais“ (angl. many-to-many), t. y. asinchronišku būdu.

Televizija, radijas ir kitos komunikacijos priemonės priskiriamos „vienas su visais“ (angl. one-to-many) transliavimui. Tuo tarpu interneto dėka kiekvienas gali tapti informacijos transliuotoju, o taip pat bendrauti nesant toje pačioje vietoje tuo pačiu metu.

Yra teigiančių, jog internetas yra svarbiausias visų laikų išradimas. Tuo tarpu paties interneto svarbiausias „išradimas“ yra elektroninis paštas (šiuo metu tai didžiausia komunikacijos platforma pasaulyje). Interneto judėjimas paskatino tokių bendrovių, kaip „Yahoo“, „Google“, „Amazon“, „Facebook“ ir „Yahoo“ atsiradimą.

Išmaniųjų telefonų era

Visai neseniai įžengėme į trečiąją erą. Jos pradininkais laikomos RIM ir „Nokia“ bendrovės, tačiau didžiausią įtaką neabejotinai padarė Styvo Džobso „iPhone“. Tai išmaniųjų telefonų – mažų, tarpusavyje internetu sujungtų kompiuterių – era. Vėlgi, akivaizdu, jog išmanieji yra „ant bangos“, tačiau būtina atidžiau panagrinėti šį visuotinį reiškinį.

Siri

Ką trečiasis judėjimas reiškia mums, verslininkams? Kartais būnu šokiruotas „antrepreneriais“, kurie vis dar kuria programinę įrangą. Taip, šioje rinkoje dar yra galimybių, tačiau jie ignoruoja didžiausią rinkos galimybę žmonijos istorijoje. Tą suvokia IT „milžinės“, antai „Microsoft“, „Google“, „Amazon“, „Facebook“ ir kitos, todėl sąmoningai vis didesnį dėmesį skiria mobiliųjų aplikacijų ir technologijų kūrimui.

Taigi, ką tai reiškia mums? Jei pirmoje eroje daugybė verslų suklestėjo kurdami įrankius asmeniniams kompiuteriams, o antroje eroje – komunikacijos priemones, tuomet kokias galimybes mums suteikia trečioji – išmaniųjų – era? Laikas parodys, žinoma. Tačiau jau dabar galime identifikuoti keletą esminių dalykų, kurie pakeis (ir jau keičia) kasdienį vartotojų gyvenimą. Glaustai apibūdinu šiuos esminius dalykus:

Daugybė ekranų, viena patirtis. Akivaizdu, jog stalinius kompiuterius keičia mobilieji telefonai. Tai tendencija, kurią matysime ir toliau. Tačiau teigti, jog išmanieji „keičia“ monitorius nėra visiškai tikslu, veikiau papildo. Internetinės paslaugos ateityje bus pritaikytos įvairioms platformoms, nes vartotojai tikisi pasiekti savo duomenis įvairiais įrenginiais. „Dropbox“ paslauga yra puikus šios tendencijos pavyzdys.

Dizainas yra svarbus kaip niekad anksčiau. Taip, mes pripratome prie klaviatūros, bet tai tėra priemonė „bendrauti“ su kompiuteriu. Lygiai tas pats pasakytina ir apie kompiuterinę pelę. Tuo tarpu išmanieji suteikia galimybę „bendrauti“ tiesiogiai, t. y. pirštais. Lankytojai nebenori „naršyti“ internete, jie nori „liesti“ internetą, nuotraukas ir kitas gėrybes. Šiuo atžvilgiu išmanieji atveria daug galimybių vartotojui ir verslui.

Tarnas, kuris visuomet yra šalia. Ir kuris niekada nemiega. Išmanusis tyliai guli sau kišenėje ir laukia tinkamo momento įsikišti. Tarkim, „Highlight“ laukia tinkamos progos mums pasakyti, jog šalia vyksta kažkas įdomaus. Mums asmeniškai. „Siri“ primena mums apie verslo susitikimą. Kitaip tariant, išmanusis yra mūsų ištikimas draugas – žino, kada „tylėti“, žino, kada „kalbėti“.

Nežinau kaip jums, tačiau man gyventi trečioje eroje yra nepaprastai įdomu. Aplinkui tiek daug galimybių sukurti patrauklią paslaugą, kuri palengvintų mums gyvenimą. Asmeniškai, nekantrauju sulaukti rytojaus, kada galėsiu parsisiųsti į savo išmanųjį naujų patogių įrankių. Gyvename nepaprastai įdomiais laikais!


Verslas.in



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama