Elektronika.lt
 2024 m. liepos 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Liepos 24 d. 20:23
„Philips Monitors“ pristato žadą atimantį greitį lenktame „Evnia 27M2C5200W“ ekrane
Liepos 24 d. 17:08
Ištuštinta banko sąskaita – ne vienintelis praradimas prisijungus prie nesaugaus Wi-Fi
Liepos 24 d. 14:28
Ar patys sau kišame koją siekdami energetinės nepriklausomybės?
Liepos 24 d. 11:04
Kodėl verta rinktis naudotus telefonus iš Banknote.lt?
Liepos 24 d. 08:09
Duomenų saugykla debesyje: ar tai saugesnis pasirinkimas nei lokali saugykla?
Liepos 23 d. 18:22
7 iš 10 nebaigia e. parduotuvėje pradėto pirkimo: ką turėtų žinoti verslai?
Liepos 23 d. 15:17
Pagrindinio ekrano suasmeninimo laisvė ir apsauga nuo pykinimo važiuojant: 5 įdomiausios „iOS 18“ funkcijos
Liepos 23 d. 12:50
Kaip neapsigauti perkant naudotą elektromobilį?
Liepos 23 d. 09:52
Negalintiems skaityti įprastu būdu Nacionalinėje bibliotekoje bus prieinamos garsinės knygos
Liepos 22 d. 19:29
Studentai konstruoja FPV savadarbius dronus
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Aukštųjų technologijų specialistai iš užsienio renkasi Vilnių: vertina karjeros galimybes bei darbo ir laisvalaikio balansą

Publikuota: 2024-06-14 18:15
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Mėgėjams
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos sostinėje ir toliau pastebimas aukštųjų technologijų įmonių sektoriaus augimas. „Startup Lithuania“ duomenimis, vien pernai informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus bendra Vilniaus mieste esančių startuolių vertė siekė 7,7 mlrd. eurų, o finansinių technologijų sektorius įvertintas 1,8 mlrd. eurų.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Lietuvos sostinėje ir toliau pastebimas aukštųjų technologijų įmonių sektoriaus augimas. „Startup Lithuania“ duomenimis, vien pernai informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus bendra Vilniaus mieste esančių startuolių vertė siekė 7,7 mlrd. eurų, o finansinių technologijų sektorius įvertintas 1,8 mlrd. eurų. Augantys startuoliai susiduria su aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumu, o šiai problemai spręsti neretai žvalgomasi darbuotojų iš užsienio. Tyrimai rodo, kad net 4 iš 5 į sostinę persikėlusių užsieniečių, o tarp jų ir IT specialistų, miestą vertina teigiamai ir džiaugiasi šiuo sprendimu.

„DevDays“ konferencijos dalyviai. „International House Vilnius“ nuotr.
„DevDays“ konferencijos dalyviai. „International House Vilnius“ nuotr.

Specialistai kalba apie profesinį perdegimą

Vilniuje vykusioje tarptautinėje programinės įrangos kūrėjų konferencijoje „DevDays“, kelti klausimai ne tik apie technologijų diegimo ir programavimo praktiką, bet ir apie profesinio perdegimo keliamus iššūkius. Pastebėta, kad į Lietuvos sostinę gyventi atvykstantys užsieniečiai ieško ne tik geresnių darbo sąlygų, bet ir palankesnio darbo bei gyvenimo balanso. Išskirta, kad užsienio šalyse aukštųjų technologijų sektoriuje dirbantys specialistai susiduria su profesinį perdegimą sukeliančiomis darbo sąlygomis. Taip pat persikelti į Vilnių, kur veikia 9 iš 10 lietuviškų startuolių, skatina ir palankios galimybės sparčiau kopti karjeros laiptais: sąlyginai mažesnė konkurencija, greitesnis kelias iki aukštų pozicijų. Užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centro „International House Vilnius“ vadovė Indrė Laučienė išskiria ir daugiau priežasčių, dėl kurių šie specialistai persikelia dirbti į Vilnių.

„Užsienyje aukštųjų technologijų sektoriaus darbuotojams įprastai tenka dirbti ilgas darbo valandas, dažnai reiškiančias ir papildomus viršvalandžius. Be to, šie specialistai susiduria su paramos darbe trūkumu ir miglotomis darbo keitimo galimybėmis. Prie neigiamų emocijų prisideda ir tai, kad Europos ar pasaulio didmiesčiuose gyventojų skaičius yra gana didelis, o tai pasireiškia tiek didele gyvenimo skuba, tiek žalių plotų trūkumu. Galiausiai, šie išvardinti veiksniai lemia mažesnį dėmesio skyrimą šeimai ir draugams ar net sukuria socialinės izoliacijos vaizdinį. Tai veda prie profesinio perdegimo ir žaloja emocinę sveikatą“, – sako I. Laučienė.

Pagrindinis iššūkis – kalbos barjeras

Kaip ir kiekvienoje svečioje šalyje, atvykę čia dirbti aukštos kvalifikacijos specialistai susiduria su tam tikrais iššūkiais. I. Laučienės teigimu, pirmiausia užsieniečiai susiduria su biurokratiniais sunkumais.

„Vienas iš pirmųjų iššūkių persikėlus gyventi į bet kurią šalį yra biurokratiniai procesai. Daugiausia su tuo susiduria ne ES šalių piliečiai, kuriems yra būtina viza ar leidimas gyventi. Taip pat, nuo pat atvykimo būtina susitvarkyti dokumentus Migracijos departamente. Užsieniečiai atvykę į Lietuvą gali kreiptis į „International House Vilnius“, kurio specialistai pagelbės atvykstant užsieniečiams su migracijos ar relokacijos procesais. Visgi, prieš atvykstant rekomenduojame užsieniečiams pasidomėti laukiančiais iššūkiais, kad nekiltų papildomų nesklandumų ir jie šalyje galėtų įsikurti greičiau ir paprasčiau“, – sako užsieniečių relokacijos ir integracijos paslaugų centro vadovė.

Persikeliantiems į Vilnių darbuotojams dažnai tenka susidurti ir su nauja, jiems prieš tai dar negirdėta kalba. Ekspertė teigia, kad pastangos ją išmokti užsieniečiams gali duoti teigiamą postūmį lengvesnei integracijai.

„Iš savo patirties matome, kad persikeliantys gyventi į Vilnių susiduria su kalbos barjeru. Lietuvių kalba yra gana sudėtinga, tad ji atvykusiems gali kelti sunkumų. Nors jaunoji lietuvių karta puikiai kalba angliškai, visgi dažnai užsieniečiams patariame naudoti įvairias vertimo programėles. Kiek vėliau, jau gyvenant šalyje, rekomenduojame įgyti kalbos pagrindus specialiuose kursuose. Jų yra skirtingų: pagal kalbos lygį, besimokančiojo tikslus, taip pat kursus galima rinktis tiek mokamus, tiek nemokamus. Kalbos mokėjimas ar pagrindai neabejotinai palengvins gyvenimą šalyje bei leis lengviau susirasti darbą ar suprasti kultūrinius procesus“, – pataria I. Laučienė.

Vilniaus privalumai prieš kitus pasaulio didmiesčius

Persikėlę gyventi į Vilnių, aukštos kvalifikacijos specialistai pastebi miesto privalumus tiek darbo metu, tiek ir planuojant savo laisvalaikį. Dažnas iš jų išskiria ir valstybinių bei miesto institucijų suteikiamą pagalbą iškilus nenumatytiems klausimams. Pasak I. Laučienės, Vilniuje užsieniečiai patiria subalansuoto gyvenimo būdo teikiamas naudas: darbovietėse atvykusieji dirba lanksčiomis darbo valandomis, turi galimybę dirbti nuotoliu, o po darbo greitai gali pasiekti parkus ir kitas žaliąsias erdves.

„Dažnas į Vilnių persikėlęs gyventi užsienietis nustemba pamatęs Vilniuje esančius žalius plotus, kuriuose žmonės gali leisti laiką po darbo bei užsiimti sportu. Didžioji dalis jų – lengvai pasiekiami pėsčiomis ar viešuoju transportu. Be šio privalumo užsieniečiai išskiria Vilniaus verslo bendruomenės supratimą ir palaikymą. Mieste gausu įvairių kontaktų užmezgimo renginių ir profesinių tobulėjimo galimybių, kurios dirbantiems gali padėti rasti reikiamą paramą“, – pažymi „International House VIlnius“ vadovė.

Siekiantiems integruotis siūlo dalyvauti kultūriniuose renginiuose

Vilniuje gausu įvairių integracijos programų: nuo susipažinti su vietiniais ir užsieniečių bendruomene skirtos „BeFriend“ iki įvairių „International House Vilnius“ siūlomų veiklų ir net specialių festivalių. Visgi, pasak ekspertės, norint sėkmingiau integruotis į visuomenę, užsieniečiai turėtų pažinti vietines tradicijas.

„Vilniuje yra gausu įvairiausių kultūrinių renginių bei švenčių, todėl užsieniečiui, kuris nori tinkamai integruotis į visuomenę, derėtų juose apsilankyti. Lietuvoje turime begalę papročių ir istorinių kontekstų, kuriuos gali perprasti tik bendraudamas su vietiniais gyventojais. Todėl stengiamės užsieniečiams parodyti, kad mieste reikia būti atviru, įsiklausyti į vietinius ir stengtis priimti lietuviams svarbius gyvenimo aspektus. Visą tai padarius į Lietuvos visuomenę integruotis bus daug paprasčiau“, – sako I. Laučienė.

Tarptautinė „DevDays“ konferencijoje buvo aptariami iššūkiai bei galimybės vystant programinę įrangą bei skatinamas šioje srityje dirbančių darbuotojų tobulėjimas. Konferencijoje kalbėta apie dirbtinį intelektą, programinės įrangos dizainą, lyderystę, informacijos analizės ir kitomis programinės įrangos kūrėjams svarbiomis temomis. Konferencijoje savo pranešimus skaitė lektoriai iš Švedijos, Prancūzijos, Italijos, JAV, Lietuvos ir kitų, didelius pasiekimus aukštųjų technologijų srityje fiksuojančių valstybių.
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama