Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 14:27
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą
Balandžio 20 d. 11:28
Kaip dirbtinis intelektas išranda naujus vaistus?
Balandžio 20 d. 08:53
„Garmin“ pristatė naująjį „Xero C1 Pro“ chronografą
Balandžio 19 d. 20:20
Lietuvos oro erdvė bus stebima dar atidžiau: „Oro navigacija“ pradeda 3,6 mln. eurų projektą
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Elektronika, technika Dalintis | Spausdinti

Ar plokštelių grotuvai atgimsta?

Publikuota: 2017-04-04 11:07
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Pigu.lt
Inf. šaltinis: Pigu.lt

Plokštelių grotuvai pastaruosius 20 metų buvo gerokai primiršti, tačiau šiandien muzikos prekių pardavėjai vieningos nuomonės – patefonai populiarėja kasmet. Aišku, didėja ir jų pardavimai, tiek specializuotose parduotuvėse, tiek internetu. 1877 metais garsus amerikiečių išradėjas Tomas Edisonas sukūrė pirmąjį fonografą.

 Rodyti komentarus (7)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Plokštelių grotuvai pastaruosius 20 metų buvo gerokai primiršti, tačiau šiandien muzikos prekių pardavėjai vieningos nuomonės – patefonai populiarėja kasmet. Aišku, didėja ir jų pardavimai, tiek specializuotose parduotuvėse, tiek internetu.

1877 metais garsus amerikiečių išradėjas Tomas Edisonas sukūrė pirmąjį fonografą. Vėliau jis buvo tobulinamas daugybę metų, ir, atrodo, kad tobulėja iki šiol.

Ar plokštelių grotuvai atgimsta?

Senasis patefonas prieš naująjį plokštelių grotuvą

Galima šiek tiek pasimesti terminuose. Vakaruose šis prietaisas vadinamas gramofonu. Rytų Europoje – patefonu, nes „Pathe“ kompanija buvo žinomiausia gramofonų pardavėja ir gamintoja savo laiku, tad jos pavadinimas tapo bendriniu, kaip ir „Xerox“, „Pampers“, „Fairy“, „Keds“ ir kiti prekės ženklai, tapę bendriniais žodžiais. Dabar lietuviškai šis prietaisas vadinamas bendriniu plokštelių grotuvu. O priežastis yra skirtumas tarp klasikinio patefono ir naujojo.

Nauji patefonai tik iš išorės primena senuosius įrenginius. Dabar jie kur kas įdomesni ir prikišti naujausių technologijų. Populiariausios šiuolaikinių patefonų funkcijos be plokštelių grojimo: stiprintuvas su galimybe prijungti prie namų audio sistemos, FM radijas, grojimas iš USB laikmenos, grojimas iš SD kortelės, grojimas iš įrenginių, prijungtų per AUX jungtį (išmanusis telefonas, planšetinis kompiuteris ir kt. prietaisai, turintys 3,5 mm audio lizdą), MP3 grojimas, analoginio garso konvertavimas ir įrašymas į USB laikmeną arba kompiuterį MP3 formatu, integruotos kolonėlės, nuotolinio valdymo pultelis, LCD ekranas, įvairios jungtys papildomai audio įrangai prijungti. Galima sakyti, kad tai nedidelis muzikinis centras su plokštelių grojimo funkcija, nors ir vadinamas plokštelių grotuvu. Tiesa, yra ir patefonų su CD bei kasečių grotuvais, bet jis jau realiai primena muzikinį centrą, o ne paprastą nedidelį plokštelių grotuvą.

Senuosiuose patefonuose tiek galimybių tikrai nebuvo. Radijas – dar suprantama, bet visa kita dar tiesiog nebuvo išrasta...

Pranašumai?..

Technologijų pasaulyje esame įpratę domėtis pranašumais ir trūkumais. Patefonai yra ta sritis, kur įrenginiai perkami dėl vieno subjektyvaus pranašumo – muzikos skambesio. Analoginis garsas yra švaresnis nei skaitmeninis, todėl tai berods vienintelis rimtas pranašumas, dėl kurio šis prietaisas yra geidžiamas.

Visa kita – mados klausimas. Dauguma patefonų stengiasi išlaikyti klasikinę išvaizdą – kvadratinė dėžė su užveriamu stiklinius arba mediniu dangčiu, kad nedulkėtų. Integruotos garso kolonėlės, ratukinis valdymas, dideli mygtukai. Yra modelių net ir su kojelėmis, panelėmis, aptrauktomis tekstile, po kuria slepiasi visiškai šiuolaikiškos kolonėlės, bet įspūdis sudaromas toks, kad ši aparatas atėjęs iš praeito amžiaus 6 dešimtmečio.

Dar vienas rimtas pranašumas yra ne pačiame plokštelių grotuve, o vinilinėje plokštelėje. Tai ilgaamžiškumas. Šiuolaikiniu patefonu galima groti tą pačią plokštelę, kuri buvo grota prieš šimtą metų senuoju, dar rankomis prisukamu patefonu su variniu ragu vietoj kolonėlės. Deja, kompaktiniai diskai tokia savybe nepasižymi. Jie kur kas jautresni išorės poveikiui, lengviau braižomi, gadinami, prarandama informacija. Senosios vinilinės plokštelės turi savo vertę – jos brangios, kai kurios graibstomos kolekcininkų ir audiofilų.

Patefonus reanimavo... DJ

Patefonai, kaip technologija, buvo visiškai nurašyta atsiradus kompaktiniams diskams. Atsiradus USB atmintinėms imta nurašinėti ir kompaktinius diskus, tad vinilinėms plokštelėms tai buvo dar didesnis smūgis. Technologija buvo prie mirties, panašiai kokioje situacijoje dabar yra juostiniai fotoaparatai, tačiau ją nuolatos palaikė grupė žmonių. Tai repo ir R&B muzikos kūrėjai bei diskžokėjai – DJ. Dar senais laikais buvo atrasta ir ištobulinta „scratch“ grojimo maniera, kai vinilinė plokštelė yra rankomis atsukama į priekį ir atgal sukuriant girgždančios muzikos efektą. Toks „miksavimas“ naudojamas ir iki šiol, bet skaitmeniniu formatu grojant ir kompaktinius diskus, tačiau vinilinės plokštelės „braižymas“ buvo ir išliko unikalus. Dėl šios priežasties tūkstančiai muzikos didžėjų visame pasaulyje pirko vinilines plokšteles, ieškojo kokybiškos garso aparatūros savo vedamiems renginiams ir taip technologija išliko.

Dabar kilo hipsterių judėjimas, kuris vertina klasikinius ir retro dalykus – aprangą, aksesuarus, barzdas, muziką ir, žinoma, vinilines plokšteles. Tikras hipsteris privalo klausyti muzikos per patefoną iš tikros vinilinės plokštelės, nes tai labai šaunu...

Audiofilai yra žmonės, kurie nebūtinai linkę prie hipsterių judėjimo, tačiau jų pagrindinė vertybė yra super kokybiškas garsas, neeilinė muzika. Tai žmonės, kurie vertina gerus kūrinius, gerą garsą ir yra pasiryžę už tai sumokėti tūkstančius eurų. Jų dėka šiandien turime Premium klasės audio aparatūrą, kurią gamina JBL, „Bang&Olufsen“, „Bosse“ ir kitos garsios kompanijos. Šios kompanijos taip pat turi ir keletą patefonų modelių.

Nepasiturintys audiofilai gali įsigyti ne tokių garsių firmų gaminius. Neblogas namų plokštelių grotuvas kainuoja 150–200 eurų. Papildomai rekomenduojama įsigyti ir kokybišką audio sistemą. Ją galima prijungti ir prie televizoriaus, tad nauda dviguba. Profesionalus plokštelių grotuvas kainuoja kur kas daugiau, jį perka muzikos profesionalai, nuolatos dirbantys vakarėliuose. Jiems galioja specifiniai reikalavimai.

Įdomu tai, kad garsūs muzikantai vis dar leidžia vinilines plokšteles. Lietuvoje galima įsigyti Andriaus Mamontovo, Džordanos Butkutės, Lino Adomaičio, „Anties“, „Biplan“, „Fojė“ ir kitų atlikėjų vinilines plokšteles.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama