Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 20:20
Lietuvos oro erdvė bus stebima dar atidžiau: „Oro navigacija“ pradeda 3,6 mln. eurų projektą
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
Balandžio 18 d. 11:15
4 iš 10 šalies gyventojų be sutikimo gauna el. laiškus su reklamomis. Ar tai teisėta?
Balandžio 18 d. 08:43
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Naujos kartos baterijas kurs virusai?

Publikuota: 2020-03-04 08:49
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Mėgėjams
Inf. šaltinis: LRT.lt

2009 m. MIT bioinžinerijos profesorė Angela Belcher išvyko į Baltuosius rūmus demonstruoti mažo akumuliatoriaus prezidentui Barackui Obamai. Pasaulyje nėra daug baterijų, kurios sudomintų JAV lyderį. A. Belcher panaudojo virusus ličio jonų akumuliatoriaus teigiamėms ir neigiamėms elektrodams surinkti.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Angela Belcher rado būdą, kaip gamtos zombius paversti maža baterijų gamybos ir surinkimo linija. Tiesa, naujo ir galingo elemento sukūrimas gali būti tik pradžia, skelbia „Wired“.

2009 m. Masačusetso technologijos instituto (MIT) bioinžinerijos profesorė Angela Belcher išvyko į Baltuosius rūmus demonstruoti mažo akumuliatoriaus prezidentui Barackui Obamai.

Naujos kartos baterijas kurs virusai?
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Pasaulyje nėra daug baterijų, kurios sudomintų JAV lyderį. A. Belcher panaudojo virusus ličio jonų akumuliatoriaus teigiamėms ir neigiamėms elektrodams surinkti.

Tai inžinerinis proveržis, kuris pažadėjo sumažinti baterijų gamybos proceso toksiškumą ir padidinti jų veikimo laiką. B.Obama ruošėsi paskelbti 2 milijardų dolerių finansavimą pažangioms akumuliatorių technologijoms kurti.

Praėjus dešimtmečiui po to, kai ji demonstravo savo akumuliatorių Baltuosiuose rūmuose, virusų, gaminančių baterijas, galimybės pasikeitė. Mokslininkė sukūrė virusus, galinčius veikti su daugiau nei 150 skirtingų medžiagų, ir pademonstravo, kad jos technika gali būti naudojama gaminant kitas medžiagas, pavyzdžiui, saulės elementus. Jos svajonė keliauti „virusais varomame automobilyje“ vis dar neišsipildė, tačiau po ilgų darbo metų ji ir jos kolegos iš MIT yra linkę ištraukti technologiją iš laboratorijos į dienos šviesą.

Gamtos mikroskopiniai zombiai (virusai) dažnai panaikina skirtumą tarp to, ką mes laikome gyvu ir to, ką suvokiame kaip negyvą. Jie turi savo DNR, tačiau jie negali daugintis be šeimininko, o tai pašalina juos iš kai kurių gyvybės apibrėžimų. Vis dėlto, kaip parodė mokslininkė, šias savybes galima pritaikyti nanotechnologijoje, norint gaminti akumuliatorius, kurių energijos tankis, tarnavimo laikas ir įkrovimo greitis yra fantastiškas.

„Didėjantis susidomėjimas tyrinėjant nanodalelių medžiagas yra susijęs su akumuliatorių elektrodams“, – sako Konstantinos Gerasopoulos, vyresnysis mokslo darbuotojas, dirbantis su naujos kartos akumuliatoriais Johnso Hopkinso taikomosios fizikos laboratorijoje.

Anot jo, yra keletas būdų, kaip nanomedžiagas galima gaminti naudojant įprastus chemijos metodus. Biologinių medžiagų, tokių kaip virusai, naudojimo pranašumas yra tas, kad jos jau yra tokios „nano“ formos, taigi jos iš esmės yra natūralus šablonas arba pastoliai akumuliatorių medžiagų sintezei vykti.

A. Belcher / MIT nuotr.
A. Belcher / MIT nuotr.

Gamta rado daugybę būdų, kaip iš neorganinių medžiagų sukurti naudingas struktūras be virusų pagalbos. Mėgstamiausias A. Belcher pavyzdys yra briaunos apvalkalas, kuris yra labai struktūruotas nanoskalėje, lengvas ir tvirtas. Per dešimtis milijonų metų kai kurie moliuskai evoliucionavo taip, kad jų DNR gamina baltymus, išgaunančius kalcio molekules iš mineralų turtingos vandens aplinkos ir nusodinančius tvarkingais sluoksniais ant savo kūno.

Moliuskai niekada nesiruošė kurti akumuliatorių, tačiau mokslininkė suprato, kad tas pats pagrindinis procesas gali būti įgyvendintas virusuose, kad būtų galima sukurti žmonėms naudingas medžiagas.

„Mes ruošėmės biologiškai kontroliuoti nanomedžiagas, kurios įprastai nėra biologiškai auginamos“, – sako A. Belcher.

Mokslininkė pasirinko bakteriofagą M13, cigaro formos virusą, kuris dauginasi bakterijose. Nors tai nėra vienintelis virusas, kurį galima naudoti nanotechnologijoms, tyrėja sako, kad jis veikia gerai, nes jo genetine medžiaga lengva manipuliuoti.

Dėl natūralių ar inžinerinių kai kurių virusų DNR mutacijų virusai įsitvirtins medžiagoje. Tada mokslininkai išgauna šiuos virusus ir naudoja juos užkrėsti bakteriją, kurios rezultatas yra milijonai identiškų viruso kopijų. Šis procesas kartojamas vėl ir vėl, ir su kiekviena iteracija virusas tampa tikslesnio akumuliatoriaus architektu.

Genetiškai modifikuoti virusai negali atskirti akumuliatoriaus anodo nuo katodo, tačiau jiems to nereikia. Jų DNR užprogramuota atlikti tik paprastą užduotį, tačiau, kai milijonai virusų tą pačią užduotį atlieka kartu, jie gamina tinkamą medžiagą.

Genetiškai modifikuotas virusas gali būti sukonstruotas taip, kad jo paviršiuje būtų ekspresuojamas baltymas, kuris pritraukia kobalto oksido daleles, kad padengtų jo kūną. Papildomi baltymai viruso paviršiuje pritraukia vis daugiau kobalto oksido dalelių. Tai iš esmės sudaro kobalto oksido nanosieną, sudarytą iš susietų virusų, kurie gali būti naudojami akumuliatoriaus elektrode.

Šis procesas suderina DNR sekas su periodinės lentelės elementais ir sukuria pagreitintą nenatūralios atrankos formą. Koduojant DNR, virusas gali įsitvirtinti geležies fosfate, tačiau, jei kodas yra pažymėtas, virusas gali pasirinkti kobalto oksidą. Techniką būtų galima išplėsti į bet kurį periodinės lentelės elementą, tereikia surasti ją atitinkančią DNR seką.

Šia prasme tai, ką daro mokslininkė, nėra taip toli nuo selektyvaus veisimo, kurį vykdo šunų mylėtojai, kad sukurtų veisles su estetinėmis savybėmis, kurios vargu ar kada nors pasirodys gamtoje.

A. Belcher panaudojo savo virusų surinkimo techniką, kad sukurtų elektrodus ir pritaikytų juos įvairių tipų akumuliatoriams. Ląstelė, kurią ji demonstravo Obamai, buvo standartinė ličio jonų monetos formos baterija, kurią galite rasti laikrodyje. Ji buvo naudojama mažam šviesos diodui maitinti.

Tačiau dažniausiai A. Belcher naudojo elektrodus su egzotiškesnėmis cheminėmis medžiagomis, tokiomis kaip ličio-oro ir natrio-jonų baterijos. Priežastis, pasak jos, ta, kad ji nematė daug prasmės bandydama konkuruoti su nusistovėjusiais ličio jonų gamintojais.

„Mes nesistengiame konkuruoti su dabartinėmis technologijomis. Man įdomu, ar biologija gali būti naudojama kai kurioms problemoms, kurios iki šiol nebuvo išspręstos, išspręsti“, – teigė ji.


LRT



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama