Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 23 d. 14:42
Huawei“ pristatė naujuosius „Pura 70“, „Pura 70 Pro“ ir „Pura 70 Pro+“ išmaniuosius telefonus
Balandžio 23 d. 11:27
Sukčiai iš lietuvių pernai vidutiniškai išviliojo po 74 eurus: atskleidė, kur ir kaip jie veikia
Balandžio 23 d. 08:41
Europos Komisija: KTU – pirmasis universitetas Lietuvoje pagal pritrauktas lėšas
Balandžio 22 d. 20:22
„Sony“ pristato naują „BRAVIA“ namų kino teatro garso produktus
Balandžio 22 d. 17:29
DI tendencijos: ko verta nepraleisti pro akis, kad spėtumėte įšokti į įsibėgėjusį technologijų traukinį
Balandžio 22 d. 14:28
Užderėjo pavasarinis „Facebooko“ problemų derlius – kaip jas spręsti?
Balandžio 22 d. 11:17
Lietuviai teise reikalauti ištrinti asmeninius duomenis naudojasi bene rečiausiai Europoje
Balandžio 22 d. 08:27
„Sony“ pristato naujuosius ryškiausius bei geriausiai skambančius „BRAVIA“ televizorius
Balandžio 21 d. 20:20
Tarptautinėje kvantinių technologijų srityje – svarbus lietuvių laimėjimas
Balandžio 21 d. 17:36
„Mazda“ pristatė naująjį flagmaną CX-80
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Nanobotai, vairuojančios beždžionės ir skrydžiai į Plutoną: klaidingiausios 2020 m. prognozės

Publikuota: 2020-01-07 08:17
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: LRT.lt

Jūs vėluojate į darbą, nes pamiršote nusistatyti žadintuvą, kuris yra jūsų rankos viduje. Atsikėlę iš lovos, jūs virtualiai apsikabinate už tūkstančių kilometrų esančius šeimos narius ir einate į automobilį, kurį vairuoja beždžionė. Bus labai įtempta diena, tačiau liko tik kelios dienos iki jūsų atostogų Mėnulyje. Tai yra ne visai įprastas rytas, bet žmonės manė, kad tai bus kasdienybė 2020 metais.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Jūs vėluojate į darbą, nes pamiršote nusistatyti žadintuvą, kuris yra jūsų rankos viduje. Atsikėlę iš lovos, jūs virtualiai apsikabinate už tūkstančių kilometrų esančius šeimos narius ir einate į automobilį, kurį vairuoja beždžionė. Bus labai įtempta diena, tačiau liko tik kelios dienos iki jūsų atostogų Mėnulyje.

Tai yra ne visai įprastas rytas, bet žmonės manė, kad tai bus kasdienybė 2020 metais, skelbia CNN.

Bazė Mėnulyje / Elono Musko vizualizacija
Bazė Mėnulyje / Elono Musko vizualizacija

Vis dėlto tiksliai nuspėti ateitį pavyksta ne visada ir ne visiems. Įvairių ekspertų, mokslininkų ir futurologų teigimu, jau turėjome nusileisti Plutone, o robotai jau dabar turėtų skalbti mūsų skalbinius. Dar daugiau, vidutinė gyvenimo trukmė turėjo drastiškai padidėti ir pasiekti 150 metų.

Atidėta robotų revoliucija

Apie baimes, kad robotai pakeis žmones ir atims daugelį darbo vietų, kalbėti pradėta iš karto po Antrojo pasaulinio karo. Prognozuota, kad 2020 metais robotai atliks beveik visus kūrybingumo nereikalaujančius darbus.

Britų futurologas Ianas Pearsonas 2005 metais buvo dar drąsesnis ir teigė, kad jau spėsime sukurti „sąmonę“ kompiuteryje. Jo teigimu, tokie kompiuteriai šiais metais jau turėjo būti sumanesni už žmones, o jų intelektas (netgi emocinis) lenkti žmonių.

„Kai skrisime lėktuvu, jį valdantis kompiuteris turėtų būti labiau išsigandęs nei keleiviai. Kompiuteris turės bijoti nukristi labiau nei žmogus, todėl stengsis padaryti viską, kad skrydis pavyktų. Kompiuteriai jaus ir rodys emocijas“, – prognozavo jis.

Šiandien specialistas pripažįsta, jog mašinų tobulinimo progresas nebuvo toks spartus, kaip jis tikėjosi. Pasak jo, plėtrą sustabdė pasaulinė ekonomikos recesija, kuri dirbtinio intelekto vystymo projektus pristabdė apie 40 proc. Visgi jau pastatyta ne viena gamykla, pavyzdžiui, automobilių, kur visus mechaninius darbus atlieka robotai. Automatizacija vyksta gana sparčiai.

Futurologas prognozavo ir tai, jog daugelio žmonių oda bus „išmani“. Įvairūs elektronikos prietaisai bus tiesiog spausdinami ir diegiami į mūsų kūnus, kad mums nereikėtų nešioti papildomų įrenginių. Nors visos šios technologijos jau sukurtos ir nėra tokios sudėtingos, po oda įrenginiai kol kas masiškai nepersikėlė.

Tiesa, jis teigia, kad apie 85 proc. jo prognozių pasitvirtino. Jam pavyko nuspėti SMS žinučių ir socialinių tinklų iškilimą.

Šiandien futurologas prognozuoja, kad per ateinantį dešimtmetį pasikeis ir transporto sistemos, tačiau ne taip, kaip daugelis įsivaiduoja. „Visi kalba apie savavaldžius automobilius, bet manęs jie neįtikina. Manau, kad keliausime stiklinėse kapsulėse, kurias greitkeliuose temps ar stums, pavyzdžiui, magnetinė jėga“, – pridūrė britas.

Vis dar valgysime, tačiau skonis pasikeis

Pietų pertraukų metu daugybė žmonių vis dar eina į kavines ir valgyklas pasistiprinti ir pavalgyti, nors futuristas Ray’us Kurzweilas savo knygoje prognozavo, jog užteks milijardų nanobotų, kurie mūsų virškinimo sistemoje ir kraujotakoje perneš maisto medžiagas.

Mažyčiai robotai kol kas nepakeitė maisto produktų ir patiekalų.

1913 metais viename JAV dienraštyje buvo paskelbtas straipsnis, kuriame teigta, kad 2020 metais gyventojai JAV nebevalgys mėsos, o pagrindinis maistas bus ryžiai ir daržovės. Publikacijoje pabrėžiama, kad būtina edukuoti JAV ūkininkus, kad šie tobulintų galvijų auginimo technologijas, nes kitaip laukia tragedija.

Šiandien vegetarizmas ir veganizmas vis dar populiarėja, o dalis mokslininkų teigia, kad privalome mažinti mėsos vartojimą, kad nesunaikintume tiek daug miškų, paversdami juos ganyklomis ir dirbama žeme, ir neprisidėtume prie klimato kaitos.

Futuristas taip pat manė, kad šiuo metu kompiuteriai bus visiškai nematomi ir bus integruoti į sienas, kėdes, drabužius, papuošalus. Jis tikėjo, kad išmanieji akiniai ir kontaktiniai lęšiai pakeis telefonus, tačiau pirmieji bandymai parodė, kad tokias technologijas dar reikia tobulinti.

Kurios ekspertų prognozės pasitvirtino?

Peteris Schwartzas ir Peteris Leydenas 1997 numatė elektroninį balsavimą rinkimuose. Ericas Haseltine’as aprašė ateities tapatybės nustatymo sistemas ir numatė, kad parašus pakeis pirštų atspaudų skenavimo, balso atpažinimo sistemos.

Josephas D'Agnese’as prognozavo, kad lipdami į lėktuvą ar norėdami patekti į namus turėsime skenuoti akies rainelę, o Marvinas Minsky’s, MIT dirbtinio intelekto laboratorijos įkūrėjas, teigė, kad žmonės juodojoje rinkoje ieškos galimybių genetiškai patobulinti savo kūną, ilginti gyvenimo trukmę, nelegaliai užsiauginti tam tikrus smegenų papildymus.

Vis dar neatostogaujame Mėnulyje

Atostogos kosmose buvo prognozuojamos dešimtmečius. „Pažvelkite į tai, ką žmonės kalbėjo prieš 50 metų, – kosminis turizmas ilgą laiką buvo vizija“, – sako Laura Forczyk, kosmoso konsultacijų firmos „Astralytical“ įkūrėja. „Prisiminkime Stanley Kubricko filmą „2001: A Space Odyssey“, – priduria ji.

2009 metais rodėsi, kad kosminiai skrydžiai labai greitai taps kasdienybe, o dešimtmetis taps kosminio turizmo dešimtmečiu, nes daugybė pasaulio lyderių sakė, kad tai ateitis.

Elonas Muskas tikino, kad 2020 metais žmonės skris į Marsą. „Paradoksalu, tačiau prieš dešimt metų kosminiai skrydžiai atrodė realiau ir arčiau nei dabar“, – teigia L. Forczyk.

Šimtai žmonių, išreiškusių norą pakilti į kosmosą, dabar yra ilgame laukiančiųjų sąraše. „Visada sakė, kad skrisiu kitais metais. Kitais metais ir kitais metais. Maniau, kad 2020 m. skrydžiai į kosmosą jau vyks pastoviai“, – pasakoja žurnalistas Jimas Clashas, kuris dar 2010 metais už 200 tūkst. dolerių nusipirko bilietą į kosmosą.

„Turėjau būti 610-as keleivis. Tai ilgas sąrašas, bet, tikiu, kad svajonė išsipildys. Be to, kasdien turiu, ko laukti“, – pridūrė jis.

Žiauriai prašovė?

1964 metais RAND korporacija parengė ilgalaikę prognozę, kurią sukurti padėjo 82 ekspertai.

Pasak ataskaitos, mes jau turėjome susisiekti su nežemiška gyvybe, o vidutinė gyvenimo trukmė būti apie 150 metų. Marsas? Koks Marsas? Žmonės jau turėjo būti nusileidę Plutone ir Jupiterio palydovuose.

Ataskaitoje rašoma, kad primityvios gyvybės formos jau bus kuriamos laboratorijose, Mėnulyje bus pradėta naudingųjų išteklių gavyba, o visi žmonės susikalbės universalia kalba.

Įdomu ir tai, kad užsimenama apie gyvūnų, kurie tarsi taps mūsų tarnais, veisimą. Pavyzdžiui, beždžionės turėjo tapti įgudusiomis automobilių vairuotojomis ir sumažinti nelaimių keliuose skaičių.

Apie gyvūnus, atstosiančius robotus, užsiminė netgi Nobelio chemijos premijos laureatas Glennas Seaborgas. „Namuose, kur nebus juos tvarkyti padedančių robotų, tai daryti padės patobulintos beždžionės“, – apie ateitį kalbėjo jis.


LRT



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama