Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 11:28
Kaip dirbtinis intelektas išranda naujus vaistus?
Balandžio 20 d. 08:53
„Garmin“ pristatė naująjį „Xero C1 Pro“ chronografą
Balandžio 19 d. 20:20
Lietuvos oro erdvė bus stebima dar atidžiau: „Oro navigacija“ pradeda 3,6 mln. eurų projektą
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Technologijų dešimtmetis: 10 pergalių, kurios pakeitė viską

Publikuota: 2019-12-24 11:10
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Naujai technologijai išsivystyti ir tapti neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi reikia laiko. Dešimtmetį švenčiantis 4G ryšys gali drąsiai vadintis vienu didžiausių technologinių laimėjimų: jis ne tik tapo neatsiejama daugelio žmonių kasdienybės dalimi, bet ir prisidėjo prie daugybės naujų paslaugų atsiradimo.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Naujai technologijai išsivystyti ir tapti neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi reikia laiko. Dešimtmetį švenčiantis 4G ryšys gali drąsiai vadintis vienu didžiausių technologinių laimėjimų: jis ne tik tapo neatsiejama daugelio žmonių kasdienybės dalimi, bet ir prisidėjo prie daugybės naujų paslaugų atsiradimo. Kviečiame prisiminti didžiausius pastarojo dešimtmečio technologinius laimėjimus.

Technologijų dešimtmetis: 10 pergalių, kurios pakeitė viską
Asociatyvi nuotr.

Kaip pasakoja „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius, per pastarąjį dešimtmetį stebėjome tikrą technologijų skvarbą į bemaž kiekvieną gyvenimo sritį – inovacijos suteikė naujus sprendimo būdus ir paslaugas, kokių dar neturėjome.

„4G neabejotinai yra viena iš didžiausią įtaką mūsų įpročiams padariusių technologijų. Didėjant mobiliojo interneto greičiui augo ir vis dar auga duomenų suvartojimas, mobilieji duomenys ir jais paremtos paslaugos tampa svarbesni net už skambučius ir SMS. Technologijų kompanijos matė, kad pasitelkiant vis gerėjantį ryšį gali pasiūlyti vartotojams naujų produktų – taip atsirado įvairios programėlės, žaidimai, muzikos ir filmų transliacijos ir daugybė kitų paslaugų“, – sako A. Šemeškevičius.

Kokie dar, be 4G, technologiniai laimėjimai mini dešimties metų jubiliejų? A. Šemeškevičius siūlo prisiminti 10 reikšmingiausių pergalių:

  1. Mobiliosios programėlės ir žaidimai. Prieš 10 metų programėlės tik skynėsi kelią į išmaniuosius telefonus, mat jų rinka dar tik kūrėsi. Populiarėjo ne tik įvairios aplikacijos, bet ir žaidimai, kurie persikėlė iš televizoriaus į mažesnį, telefono, ekraną. Galėtume išvardinti daugybę būtent mobiliojoje platformoje suklestėjusį žaidimą: „Candy Crush“, „Angry Birds“, „Pokemon GO“, „Fortnite“ ir t.t. Remiantis „Statista“ 2019 m. trečiojo ketvirčio duomenimis, 25 proc. amerikiečių savo telefonuose turi daugiau nei 31 aplikaciją.
  2. Socialiniai tinklai. Pastarąjį dešimtmetį neįtikėtinais tempais augo ir plėtėsi socialiniai tinklai. „2009-uosius galima vadinti „Twitter“ ir „Facebook“ proveržio metais, nuo tada jie nuolat auga ir plečia siūlomų paslaugų spektrą, nuo e. komercijos galimybių, tiesioginių vaizdo transliacijų iki nuosavos valiutos. Kiti bando tarp senbuvių įsisprausti kurdami naujas platformas, kurios pasižymi išskirtinėmis funkcijomis ar galimybėmis, taip užpildydami nišines vietas“, – teigia A. Šemeškevičius.
  3. Muzika ir filmai internete. Internetas metė iššūkį DVD filmų nuomos verslui ir CD diskams. „Netflix“ 2010 m. pristatė galimybę legaliai žiūrėti filmus ir serialus internetu už mėnesinį mokestį, o „Spotify“ 2009 m. pradėjo kelionę link didžiausios muzikos bibliotekos pasaulyje. Šios turinio transliacijų platformos netruko sulaukti nuožmios konkurencijos, ypač „Netflix“, nes į šią rinką jau žengė tokie turinio milžinai, kaip HBO, „Disney“ ir „Amazon“.
  4. Bitkoinas ir blokų grandinės technologija. Savo vietos virtualioje erdvėje ieškojo ne tik pramoginis turinys, bet ir finansiniai instrumentai – valiutos. 2009-aisiais dienos šviesą išvydę bitkoinai nuo praktiškai jokios vertės neturėjusių skaitmeninių failų užaugo iki milijardais vertinamos blokų grandinės (angl. blockchain) pagrindu veikiančios kriptovaliutų rinkos, o šiuo metu 1 bitkoinas yra vertas daugiau nei 6 tūkst. dolerių. Tiesa, A. Šemeškevičius atkreipia dėmesį, kad ir čia neišvengta burbulų: 2017 m. pabaigoje spekuliantai bitkoino vertę buvo pakėlę iki beveik 20 tūkst. JAV dolerių.
  5. „Kickstarter“. Ši internetinė sutelktinio finansavimo platforma padėjo įvairių dizaino, technologijų ir kitų sričių projektams lengviau išvysti dienos šviesą. Taip pat ji įrodė, kad norint sulaukti sėkmės nebūtinas finansinis užnugaris – svarbiausia įtikinti žmones, kad jūsų idėja ar prototipas yra vertas jų pinigų.
  6. „Gmail“. Po kiek daugiau nei 5 metus trukusio beta versijos testavimo, prieš dešimtmetį „Google“ išleido visiems atvirą „Gmail“ elektroninį paštą, kuris tuo metu pasižymėjo tokiomis revoliucingomis savybėmis, kaip nuolat auganti dėžutės talpa ir pokalbio režimas vietoj palaidų laiškų puokštės. Šiandien tai – viena populiariausių el. pašto tarnybų pasaulyje, kurios paslaugomis naudojasi per 1,5 mlrd. žmonių. „Microsoft“ taip pat bando neatsilikti, siūlydamas nemokamą pašto dėžutę „Outlook“ (buvęs „Hotmail“) su gausybe funkcijų.
  7. „Minecraft“. Kiekviena karta turėjo savo „statybų aikštelę“. Kadaise vaikai kapstėsi smėlio dėžėse, vėliau buvo „Lego“ konstruktoriai, o tobulėjant technologijoms statybos persikėlė į kompiuterių ekranus: 2009 metais pasaulį išvydo „Minecraft“. Žaidėjai pradėjo statyti ištisus miestus, o lietuviai šiame žaidime pastatė virtualią „Tesla Gigafactory“ gamyklą ir taip atkreipė ne tik pasaulio žiniasklaidos, bet ir pačios „Tesla“ dėmesį. Deja, tikrai gamyklai „Tesla“ pasirinko Berlyną.
  8. „Uber“. Naujųjų metų naktį vairuotoją norėjęs pasamdyti Garrettas Campas už tai suplojo 800 JAV dolerių. Išleidęs tokią sumą, vyras susimąstė – ar galima rasti būdą, kaip sumažinti tokias išlaidas? Taip atsirado pirmoji pavėžėjimo platforma. „Uber“ veiklos modelis įkvėpė šios platformos plėtrą į kitas paslaugų sritis, pavyzdžiui, maisto išvežiojimą.
  9. Palydovinė navigacija. „Žemėlapius visam laikui siekusi pakeisti palydovinė navigacija iš pradžių buvo brangi technologija, įkalinta sunkiame korpuse. Šiuo metu tam nebereikia specialių prietaisų – užtenka išmaniojo telefono ir adreso. Maža to, paslauga ne tik tapo nemokama, bet dar ir praneša, kur formuojasi spūstys ar įvyko avarija“, – sako A. Šemeškevičius.
  10. Paieška realiuoju laiku. Prieš dešimtmetį paieškos sistemos pakankamai lėtai sinchronizavo naują internete pasirodžiusį turinį. Tačiau 2009-aisiais viskas pasikeitė, kai „Google“ algoritmai pradėjo sinchronizuoti informaciją realiu laiku. Nuo nelaimingo atsitikimo kitoje pasaulio pusėje iki linksmo vaizdo įrašo su katėmis – visa tai buvo galima rasti „Google“ vos po kelių akimirkų, kai turinys išpublikuojamas internete.

Pasak A. Šemeškevičiaus, 4G į mūsų kasdienybę atnešė paslaugas, apie kurias tuo metu galėjome tik svajoti. Ne mažesnio proveržio tikimasi ir iš 5G technologijos, kuri taps ateinančio dešimtmečio žvaigžde. Kokios dar žvaigždės sužibs ateinantį dešimtmetį, o kurios sudegs it meteorai – belieka sulaukti ir sužinosime.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama