Elektronika.lt
 2019 m. rugpjūčio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Rugpjūčio 19 d. 21:05
Kaip įvesti mokėjimo/kredito kortelės informaciją „iPhone“
Rugpjūčio 19 d. 20:08
Minint Pasaulinę fotografijos dieną: kaip ją pakeitė išmanieji?
Rugpjūčio 19 d. 16:24
Rekordinė „Sony“ sėkmė 2019-ųjų EISA apdovanojimuose ir pirmasis įvertinimas už fotografijos inovacijas
Rugpjūčio 19 d. 12:29
Nori atsisakyti SIM kortelių, tačiau tai atsilieptų keliaujantiems: jau dabar mato ne vieną spragą
Rugpjūčio 19 d. 08:22
Bet kokie garsiakalbiai gali būti paversti akustiniais ginklais
Rugpjūčio 18 d. 17:16
Po 15 metų mokslininkai galės gaminti neribotą kiekį švarios ir pigios energijos (1)
Rugpjūčio 18 d. 11:25
Kuriamas reaktorius, gaminsiantis elektrą Marso kolonizatoriams
Rugpjūčio 17 d. 20:08
Užsienio investuotojas tiria žmogaus elgsenos prognozavimo galimybes
Rugpjūčio 17 d. 17:09
Ne tik papuošalams – 7 būdai, kaip auksas yra naudojamas praktiškai
Rugpjūčio 17 d. 08:10
Kova su klimato kaita – ledkalnius gaminantys povandeniniai laivai
FS 19 Tractor mods
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, How to install
ATS mods
ATS trailer mods, ATS truck mods, ATS map mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
FS19 Maps, FS19 Trucks
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors
Install MC Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Skins, Minecraft Dungeons Maps
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
How to Install Mods
Minecraft Dungeons Mod, Minecraft Dungeons Maps, Minecraft Dungeons Skins
Mobilieji telefonai
Mobilieji telefonai internetu, telefonų dėklai, telefonų priedai
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Kibernetinis saugumas – iššūkis ne tik valstybėms, peilį po kaklu jaučia ir verslas

Publikuota: 2019-02-12 16:14
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Mėgėjams
Autorius: Kotryna Tamkutė
Aut. teisės: ©Alfa.lt
Inf. šaltinis: Alfa.lt

Kibernetinio saugumo rinka šalyse auga kaip ant mielių, todėl verslas diena iš dienos turi kovoti su vis naujais iššūkiais. Kompiuterinių technologijų bendrovės „Oracle“ pardavimų vadovas Dimitris Theodoropoulos IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei pasakojo, kad jie ne ką nemažesni nei problemos, su kuriomis susiduria valstybės, gindamos savo informacinio saugumo erdvę.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Kibernetinio saugumo rinka šalyse auga kaip ant mielių, todėl verslas diena iš dienos turi kovoti su vis naujais iššūkiais.

Kompiuterinių technologijų bendrovės „Oracle“ pardavimų vadovas Dimitris Theodoropoulos IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei pasakojo, kad jie ne ką nemažesni nei problemos, su kuriomis susiduria valstybės, gindamos savo informacinio saugumo erdvę.

Kibernetinis saugumas – iššūkis ne tik valstybėms, peilį po kaklu jaučia ir verslas

– Apie kibernetinį saugumą dažniausiai kalbame kaip apie valstybėms aktualų iššūkį, nacionalinio saugumo sudedamąją dalį, dažnai pamiršdami, kad informacinę erdvę saugoti turėtų ir privatus sektorius. Koks jūsų požiūris į tai?

– Informacinio saugumo iššūkiai, su kuriais susiduria tiek privatus, tiek viešasis sektorius, iš esmės yra tokie patys. Saugumas šiandien turi būti užtikrinamas mobiliame, nuolat besikeičiančiame debesyje – interneto ryšiu sujungtuose serveriuose. Verslas visuomet turėjo pakankamai pajėgumo suformuoti individualius duomenų centrus, kurie padeda užtikrinti informacijos ir programinių įrankių saugumą. Tačiau spartus technologijų vystymasis – mobiliųjų priemonių ir debesų kompiuterijos vystymasis – verčia juos savo elgseną keisti.

Tą akimirką, kai verslas savo duomenis imasi perkelti į interneto ryšiu sujungtus serverius, tradiciniai, dažniausiai rankiniai, metodai nebeatlaiko duomenų apimties ir greičio. Tokiu būdu atsiveria erdvė įsilaužėliams veikti. Jie – dažnai puikiai organizuoti specialistai – atranda įvairių galimybių išnaudoti pažeidžiamas vietas, naudodami vis sudėtingesnius įrankius ir naujus metodus atakoms rengti.

Tai verčia verslo organizacijas, nesvarbu, kokio dydžio ar kokioje industrijoje veikiančias, jaustis taip, tarsi į nugaras joms būtų įremtas peilis.

– Jei palygintume valstybės ir konkretaus verslo taktikas užtikrinti informacinį saugumą, ar pagrindiniai iššūkiai būtų panašūs, ar skirtingi? Privataus verslo informacinis saugumas yra tik jo paties atsakomybė, ar tai ir valstybės informacinio saugumo objektas?

– Visų pirma, skiriasi kontrolės lygis, kurį patiria skirtingos organizacijos – viešasis sektorius, bankai, sveikatos apsauga ir panašiai. Jos privalo išlaikyti duomenis saugius ir neliečiamus. Jiems taikomas kontrolės lygmuo priklauso nuo to, kokius duomenis jie saugo, ypač jei tai susiję su asmeniniais ar finansiniais klausimais.

Turint galvoje tai, kad duomenų vertė auga sulig kiekviena diena, vyriausybės imasi priemonių, kurios leidžia jausti jų buvimą. Tai reiškia, kad kontrolės institucijos aktyviai domisi, kaip organizacijos žiūrį į skaitmeninį saugumą, ypač į piliečių ir vartotojų duomenis.

Anksčiau veikę privatumą užtikrinantys metodai, sukurti analogiškam pasauliui, šiandien yra modernizuojami, juos apibrėžia nauji teisiniai reikalavimai, labiau derantys su skaitmeniniu tūkstantmečiu. Šiuo atžvilgiu atskira įmonė turi užtikrinti, kad jos veikla atitinka tuos reikalavimus tiek savo namų teritorijoje, tiek kitose geografinėse erdvėse, kuriose ji veikia.

– Kokias pagrindines klaidas verslas daro, rūpindamasis savo informaciniu saugumu?

– Yra dvi pagrindinės klaidos. Pirmoji susijusi su tuo, kad retas kuris suvokia, kad mes gyvename postperimetriniame pasaulyje. Organizacijos vis daugiau naudoja debesų ir mobiliuosius įrankius, todėl iki šiol naudotos saugumo sistemos nebėra efektyvios. Dabar pagrindinis perimetras yra tapatybė. Ji išlieka stabili skirtinguose įrankių ir modelių naudojimo lygiuose. Nepaisant to, vis dar yra saugumo iššūkių ir rizikų.

Kita svarbi klaida kyla iš to, kad įmonės vadovai nebūtinai supranta, kad žmonės negali suspėti su taip staiga besikeičiančiais ir nuolat naujai kylančiais iššūkiais organizacijos informacinio saugumo erdvėje. Darosi per daug įrenginių, per daug programų, vartotojų ir megabaituose užkoduotų duomenų, kad žmonės visa tai suprastų ir staigiai įsisavintų. Ši problema aktuali net ir tada, jei tavo komandą sudaro vien programuotojai ar technologinių sistemų operatoriai.

Norėdami užtikrinti saugumą, turime mašiną priešpriešinti mašinai. Privalome mąstyti kitaip ir diegti naujas sistemas. Bendrovės „Oracle“ valdybos pirmininkas, vyriausiasis technologijų vadovas yra sakęs, jog negali būti taip, kad mūsų žmonės kovoja prieš jų kompiuterius: „Tokį karą mes pralaimėsime. Mūsų kompiuteriai turi kovoti prieš jų kompiuterius. Nepadarykite klaidos, tai – karas.“

– Ar jūsų minimi informacinio saugumo iššūkiai versle yra susiję tik su išorinėmis grėsmėmis? Ar rizika gali kilti iš vidaus?

– Konkrečioje organizacijoje dirbantys žmonės iš tikrųjų gali kelti grėsmę. Ji gali kilti netyčia dėl to, kad yra supainiojami ar nutekinami slaptažodžiai, pavagiami duomenys arba jie pakeičiami dėl asmeninių sumetimų. Žinoma, rizika kyla ir dėl žmogiškosios klaidos ar netyčinių atsitikimų. Turėkime galvoje, kad 85 proc. atvejų buvo galima numatyti ar apsaugoti, tačiau to nebuvo padaryta. Taigi, jei pašaliname žmogiškąją klaidą, mūsų sistemos gali tapti daug saugesnės ir patikimesnės.

2018 m. kompanijos „Oracle“ parengtoje apklausoje apie debesų kompiuterijos iššūkius verslui 97 proc. apklaustųjų teigė, kad neturi apsibrėžę debesų kompiuterijos saugumo reikalavimų ir jų netaiko, tačiau tuo pat metu 82 proc. jų sakė, kad yra sunerimę dėl to, kad jų darbuotojai nesilaiko taisyklių. Tai svarbus iššūkis, ypač turint galvoje tai, kad 90 proc. informacinio saugumo specialistų sako, kad jų naudojama informacija yra slapta.

Įmonėms, kurios savo naudojamus duomenis laiko serveriuose, svarbiausias saugumo strategijos uždavinys yra stebėti ir saugoti juos. Tiesą sakant, 40 proc. minėtos apklausos respondentų teigė, kad su debesų kompiuterijos saugumu susijusių incidentų nustatymas ir atsakymas į juos yra jų svarbiausias iššūkis. Kad jis būtų sėkmingai įvykdytas, 2018 m. keturios iš dešimties apklaustų kompanijų samdė debesų kompiuterijos specialistus, o 84 proc. įmonių buvo pasiryžusios naudoti daugiau automatizuotų sistemų, kad užkardytų potencialias atakas.

– Kokios yra pagrindinės tendencijos, susijusios su informaciniu saugumu? Kokie ginklai yra naudojami ir kaip organizacijos su jais kovoja?

– Yra du didžiausi iššūkiai, kuriuos patiria organizacijos: visų pirma, kaip ilgai užtruks suprasti, kad kažkur egzistuoja problema, visų antra, kiek truks sugalvoti, kaip ją spręsti.

Turint galvoje, kad žmonės ne visuomet gali tinkamai reaguoti į bet kokio pobūdžio problemas, organizacijos turi naudoti automatizaciją ir sistemų mokymąsi (angl. machine learning) arba jų abiejų kombinaciją. Bendrovėje „Oracle“ mes tokias priemones vadiname autonomiškomis – jos gali, pavyzdžiui, atskirti, kuris vartotojo ar sistemos elgesys yra įprastas, kuris turi tam tikras pasikartojančias tendencijas, ir aktyviai imtis veiksmų jam spręsti. Sujungtas su mašinų mokymusi, toks procesas leidžia sumažinti informacinio saugumo spragas. Taip pat pagreitina problemos nustatymą ir jos sprendimą.

Greta to, norint žengti toliau nuo kiek atgyvenusio aiškiai apibrėžtu perimetru grįsto verslo modelio, svarbu keisti požiūrį, tai yra vystyti patikimą modelį, kurio tikslas – apsaugoti visas programas ir duomenis tiek vietiniuose centruose, tiek viešuosiuose serveriuose, naudojant integruotas platformas.

Viskas turi prasidėti nuo duomenų, nes tai yra esminis dalykas, kurį norima apsaugoti. Tačiau negalima pamiršti ir tapatybės bei priėjimo valdymo. Jų saugumas užtikrina, kad žmonės gali naudotis tinkamais duomenimis, o neautorizuoti vartotojai ir įrenginiai negali prie jų prieiti. Visa tai turėtų būti neatsiejama nuo vartotojo ir jam suteiktų prieigų stebėjimo, perleidžiant tai per analitinę prizmę. Tai turėtų leisti vartotojams vienoje vietoje tvarkyti savo duomenis ir juos apsaugoti.

Idealiuoju atveju tapatybės ir duomenų saugumas turėtų būti suderinamas ir su produktų ar paslaugų teikėjais – trečiąja šalimi. Pavyzdžiui, programine įranga, įvairiomis platformomis ir infrastruktūra.


Alfa.ltDraudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

CRM sistema – „Hanna CRM“

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2019 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Lietuvių kalba informacinėse technologijose
www.likit.lt
Svarstyklės – čia, matuokliai, laboratorinė įranga
www.moris.lt
Farming Simulator 2019 Mods, LS19 Mods, FS19 Mods
fs19.net
Ets2 mods, ats mods, fs19 mods
allmods.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS 2019 Mods, FS 2017 Mods, FS 2015 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama