Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 27 d. 09:20
Karantinas įkvėpė lietuvį sukurti žaidimą, kuriuo susidomėjo didžiausios žaidimų platformos
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
Balandžio 26 d. 14:29
„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą
Balandžio 26 d. 12:41
Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Transliacijos technologijos rytdienos internete

Publikuota: 2009-09-11 07:01
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Mėgėjams
Inf. šaltinis: Nežinau.lt

Ar internetas tapo nuobodus? Mark Cuban mano, kad taip. Ir bent jau iš dalies su juo galima sutikti. O kas tikrai naujo ir įdomaus vyksta internete pastaruosius porą metų – kas tokio reikšmingo, kas pakeistų žmonių elgesį ir suteiktų naujų galimybių, kurias suteikė „Gmail“, tinklaraščiai, „Facebook“ ir „Twitter“?

 Rodyti komentarus (4)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Ar internetas tapo nuobodus? Mark Cuban mano, kad taip. Ir bent jau iš dalies su juo galima sutikti. Esminiai pokyčiai: „Gmail“ paštas ir kitos žiniatinklio tarnybos, socialiniai tinklai, tinklaraščiai, mikroformatai atsirado ir paplito mažiausiai prieš 3–5 metus. Žiniatinklio tarnybos jau spėjo ir savo ekonominį burbuliuką susprogdinti. O kas tikrai naujo ir įdomaus vyksta internete pastaruosius porą metų – kas tokio reikšmingo, kas pakeistų žmonių elgesį ir suteiktų naujų galimybių, kurias suteikė „Gmail“, tinklaraščiai, „Facebook“ ir „Twitter“?

Aš matau tik vieną tikrai svarbų pokytį – išmaniuosius telefonus ir mobilųjį internetą juose. Su išlyga (nes oficialiai tai negalima Lietuvoje), prie esminių naujovių priskirčiau muzikos transliavimo tarnybas („Spotify“ ir pan.), nes jos irgi keičia įpročius: transliacijų klausymas po truputį išstumia failų siuntimąsi. Bet šiaip jau dabartinė technologinė banga tėra viena ir labai aiški – mobilusis internetas.

Jis skiriasi nuo mums įprasto, bent jau kol kas:

  1. Mobilusis internetas taupo srautą. Nebūtinai dėl pinigų (yra gi ir neriboto srauto planų) – dėl akumuliatoriaus ar laiko.
  2. Trumpi tekstai ir metaduomenys. Ilgi tekstai tinka nebent pasižymėti vėlesniam paskaitymui prie kompiuterio. Mobiliojo interneto tekstai turi tilpti į telefono ekraną arba daugiausiai du. Tačiau didžiausias poreikis yra trumpų išrašų iš duomenų bazių, atnaujinančių poziciją žemėlapyje, orų prognozę, bendruomeninio tinklo statusą, valiutos kursą ir t. t. Daugelį šių dalykų vartotojas apskritai mato ne teksto, o grafinių simbolių pavidalu, nes jie taupiau išsidėsto ekrane.
  3. Klausymas, o ne klausinėjimas. Informacija mobiliajame telefone turi būti paruošta peržiūrai ir atnaujinta iki tol, kol jos prireiks. Telefono programos turi žinoti žmogaus buvimo vietą ir rodyti ne visuomeninio transporto svetainę, pavyzdžiui, o į konkrečią stotelę per artimiausią pusvalandį atvyksiančių troleibusų ir autobusų sąrašą; ne RSS skaityklę su 1586 neskaitytais įrašais, o 10 naujausių pranešimų. Vartotojas neturėtų spaudyti informacijos atnaujinimo mygtukų – tokių išvis nereikia. Telefone visada turi būti naujausia informacija, papildyta ir atnaujinta automatiškai, vos jai atsiradus ar pasikeitus.
Push
(stevendepolo nuotrauka)

Visa tai yra Marko įraše minimos „push“ technologijos pažadas. Paprastai sakant, tai RSS principo pritaikymas visai interneto informacijai. Jūs ne „einate į internetą“ informacijos ieškoti ar skaityti – vieną kartą ją užsakę, jūs gaunate ją gyvai – tuo metu, kai ji paskelbiama. Tai daugiau, nei visuotinis RSS. Mat daugelis RSS skaityklių neveikia gyvo informacijos atnaujinimo režimu – jos tiesiog periodiškai kreipiasi į centrinius agregatorius ar pavienes svetaines su klausimu „ar yra naujienų?“ ir parsiunčia jas, jei tokių yra. Kuo dažniau tie paklausimai daromi, tuo stipresnis „gyvų“ naujienų įspūdis, bet tai nėra tikroji gyva informacijos transliacija.

Nuolatinis informacijos klausinėjimas yra nejuntamas įprastuose kompiuteriuose, tačiau yra labai nuostolingas telefonuose, kur dažna ir bergždžia programų veikla fone gali išnaudoti užsakytą interneto srautą arba sparčiai išeikvoti akumuliatorių. Didžiąją dalį srauto galima būtų sutaupyti, siunčiant į telefonus tik pokyčius ir tik tada, kai jie atsiranda. Jei esate darę atsargines duomenų kopijas ir matę skirtumą tarp visų duomenų ir tik jų pokyčių kopijavimo, suprantate, apie ką kalbu.

Atrodo smulkūs techniniai dalykai, bet ar pastebite, kur jie veda? Ogi prie žiniatinklio kaip tokio pabaigos. Jau dabar RSS iš dalies pakeitė poreikį lankyti svetaines. Nes mums reikia ne dizaino, ir ne apsilankymo – mums reikia informacijos. Kam mums ta svetainė? Ten apskritai gali būti beveidė duomenų bazė be jokios išvaizdos – svarbu, kad iš jos patikimai į mano aplinką man reikiamoje vietoje teka informacija.

Mobilusis internetas pareikalaus dar didesnio apkarpymo: ne informacijos teksto pavidalu, kaip šis rašinys, o specialių metaduomenų, kurie ekrane parodys žinutę: „Jūsų senas internetas baigė galioti – spauskite OK ir atnaujinkite“.

Grįžtant prie pavyzdžio su transportu – šiemet metų interneto projektu pripažinta svetainė maršrutai.lt yra šauni, bet seno modelio. Į ją reikia eiti ir ieškoti. Kitų metų svetainė (?) turėtų būti tarnyba, automatiškai pateikianti tik reikiamą informaciją pagal buvimo vietą ir mano įpročius. Pavyzdžiui, ji žinotų, kad antradienio rytais važiuoju į universitetą, todėl įjungęs telefone jos programą matyčiau tik man reikalingų maršrutų tvarkaraščius artimiausiai valandai. Jokių „ieškoti“. Jokio „gūglinimo“.

Tai visiškas interneto pasikeitimas. Keičiasi ir informacijos perdavimo technologijos („WebHooks“, „PubSubHubbub“), keičiasi stebėjimo forma (programos mažuosiuose įrenginiuose), keičiasi jo ekonomika (daug daugiau mokamų prenumeratų, nes be svetainės sumažėja reklamos galimybės), keičiasi valdymas (geografinė ir elgesio modelių informacija vietoje paieškos), keičiasi interneto valdovai (nebe „Google“ su savo paieška, o specializuotos programos, teikiančios vartotojui pritaikytą informaciją).

Kai kas tame įžvelgia interneto „twitterizavimą“ ir kelia daug triukšmo. Va, sako, yra gi standartais grįstas, visiems prieinamas žiniatinklis – imkite jį ir naudokite, o ne užsidarykite tūkstančiuose individualių programėlių savo telefonuose. Nostalgiją suprantu, bet ji neveikia kaip stabdis – joks „gerų senų veikiančių“ dalykų ilgesys dar nesustabdė progreso. Vartotojas pradeda tolti nuo klasikinės svetainės ir masiškai į ją jau nebegrįš. Internetas skaidosi į mažus savaime sklindančius informacijos atomus, idealiai tinkančius šiandienos bendruomeninių dalybų modeliui. WWW dar nemirė ir ilgai nemirs, bet pradinėse klasėse jos mokyti jau nebereikia.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama