Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 20:20
Lietuvos oro erdvė bus stebima dar atidžiau: „Oro navigacija“ pradeda 3,6 mln. eurų projektą
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
Balandžio 18 d. 11:15
4 iš 10 šalies gyventojų be sutikimo gauna el. laiškus su reklamomis. Ar tai teisėta?
Balandžio 18 d. 08:43
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

„Twitter“ ir E. Musko ginčas: nuo bėgių riedantis 44 mlrd. dolerių sandoris

Publikuota: 2022-09-12 10:21
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Mėgėjams
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Bene garsiausias šio tūkstantmečio verslo ginčas, jau apaugęs ir gausybe interneto juokelių, toliau kaista. Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki galutinės akistatos teisme, Elono Musko advokatai pasiekė dalinę pergalę, laimėję bylą dėl prieigos prie buvusio „Twitter“ produkto vadovo dokumentų.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Bene garsiausias šio tūkstantmečio verslo ginčas, jau apaugęs ir gausybe interneto juokelių, toliau kaista. Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki galutinės akistatos teisme, Elono Musko advokatai pasiekė dalinę pergalę, laimėję bylą dėl prieigos prie buvusio „Twitter“ produkto vadovo dokumentų.

„Twitter“ ir E. Musko ginčas: nuo bėgių riedantis 44 mlrd. dolerių sandoris
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

JAV Delavero teismas nutarė, kad „Twitter“ turi pasidalinti buvusio įmonės produkto vadovo Kayvono Beykpouro dokumentais su „Tesla“ ir „SpaxeX“ įkūrėju. E. Musko komanda iš viso prašė teismo leidimo susipažinti su 22 „Twitter“ darbuotojų failais. Tačiau teisėja Kathaleen McCormick leido patikrinti tik minėto produkto vadovo darbinę paskyrą ir kompiuterį.

Šis įsigijimo sandoris į teismus persikėlė po to, kai E. Muskas pareiškė netikintis „Twitter“ teiginiais, jog vos 5 proc. aktyvių vartotojų šiame socialiniame tinkle yra botai (pokalbių robotai). Verslininkas įsitikinęs, kad ši dalis yra gerokai didesnė, ir galimai siekia net iki 20 proc. Netrukus po šio pareiškimo, kurį milijardierius, beje, paskelbė per „Twitter“, jis pranešė pasitraukiantis iš vienu didžiausių technologijų istorijoje tituluojamo sandorio. „Twitter“ pasijuto apgautas ir dėl tokio E. Musko poelgio kreipėsi į teismą, prašydamas, kad šis įpareigotų milijardierių baigti jo paties inicijuotą sandorį.

Ir neįprastas, ir įdomus

„Twitter“ ieškinys prieš E. Muską dėl jo bandymo nutraukti 44 milijardų dolerių vertės sandorį bus nagrinėjamas spalio 17 dieną. Iki tol verslininko advokatai teikia priešieškinius „Twitter“ ir bando rasti ką nors, kas pagrįstų jų teiginius, jog bendrovė klastojo aktyvių vartotojų skaičius.

„Šis sandoris tikrai neįprastas ir įdomus. Vien jau tuo, kad šiandien tikriausiai niekas tvirtai negali pasakyti, ar jis planuotas rimtai ar tai buvo tik viešųjų ryšių akcija. Be to, ne faktas, kad E. Muskas yra pajėgus savarankiškai finansuoti tokio masto sandorį. Jis juk yra minėjęs, kad bus kažkokie investuotojai ar finansuotojai. Bet, vėlgi, niekas nežino, ar jie tikri, ar menami“, – kalba susijungimų ir įsigijimų teisės žinovas Elijus Burgis, advokatų kontoros COBALT partneris.

Anot jo, kad ši istorija, kaip visi didieji sandoriai, turi ir tam tikrą politinį bei strateginį atspalvį. Tai nėra grynas įsigijimas, vykdomas pagal komercinę logiką, kai perkamas susijęs ar papildantis verslas.

„E. Muskas perka visiškai su jo portfeliu nesusijusį verslą. Jo gerbėjai tai tikriausiai pavadintų diversifikavimu. Bet „Twitter“ vis tiek niekaip „neįsipaišo“ į jo verslų portfelį. Kitaip nei Jeffas Bezosas („Amazon“ įkūrėjas), E. Muskas neturi nieko, kas būtų bent arti žiniasklaidos ar pramogų verslo“, – teigia pašnekovas.

Rinka buvo šokiruota, internautai juokėsi

„Twitter Inc.“ Elono Musko pasiūlymą įsigyti įmonę priėmė šiemet balandžio pabaigoje. Kompanijos darbuotojai, verslas, analitikai ir internautai žinią, kad turtingiausias pasaulio žmogus gaus galimybę kontroliuoti savo mėgstamiausią socialinės žiniasklaidos tinklą, sutiko su humoru, baime ir viltimi.

Internetas sprogo juokeliais (memais). Analitikai dėliojo įvairiausius scenarijus. Politikai pasidalijo į palaikytojų (daugiausia respublikonai) ir kritikų (daugiausia demokratai) stovyklas. O „Twitter“ darbuotojai susikoncentravo į tai, kad naujuoju jų vadovu tuoj taps nenuspėjamas ekscentriškas milijardierius, mėgstantis dirbti iki nukritimo ir spausti pavaldinius iki paskutinio lašo. Dažniausiai jų viešos reakcijos buvo nerimo, entuziazmo ir juoko mišinys.

„Tai diskomforto ir netikrumo metas. Daugelis iš mūsų įsitikinę, kad „Twitter“ yra daug daugiau nei vien technologijų platforma. Mes esame atsakingi prieš visuomenę. Tikiuosi, kad mūsų naujasis savininkas tai supranta“, – po pranešimo apie sandorį savo „Twitter“ paskyroje paskelbė Edwardas Perezas, šios bendrovės visuomenės sveikatos produktų direktorius.

Kiti darbuotojai juokavo, kad dabar visi gaus „Teslas“, o atlikėja Grimes – dvejų E. Musko vaikų motina – koncertuos kompanijos metų pabaigos vakarėlyje.

Neįprastas sandoris

E. Burgis sako, kad pagrindinis E. Musko argumentas nutraukti sandorį – esą nebuvo atskleista visa informacija – yra logiškas. Tačiau gali būti ir taip, kad verslininkui nepavyko surinkti reikiamos sumos (nors jis ir pardavė „Teslos“ akcijų už beveik 7 mlrd. USD) arba pritraukti žadėtų investuotojų ir jam teko suktis iš padėties.

Anot jo, net vykdant patikrinimą (angl. due diligence), įmonė, kurią žadama pirkti, gali neatskleisti visos prašomos informacijos. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai įmonę perka konkurentas ir yra grėsmė, kad patikrinimas daromas tik siekiant išvilioti informaciją.

„Šiuo atveju E. Musko komandos priėjimas prie „Twitter“ informacijos išties buvo ribotas. Bet, kaip suprantu, dėl to jie sutarė iš anksto. Nebuvo taip, kad į tikrinimo pabaigą kažkas nustebo, pakėlė galvą nuo dokumentų ir sušuko: „trūksta duomenų apie botus ir netikras paskyras!“ Kad ir kaip būtų, šis veiksnys gali pastebimai koreguoti ir kainą, ir sprendimą pirkti ar ne. Todėl ir imamasi prievartinių informacijos atskleidimo mechanizmų per teismus“, – sako COBALT partneris.

Prezidento klausimas

Aistras dar labiau kaitina tai, kad E. Muskas žadėjo po sandorio patraukti „Twitter“ iš biržos, sušvelninti bendrovės poziciją dėl turinio moderavimo ir svarstė vėl leisti šiuo socialiniu tinklu naudotis buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui.

„Žodžio laisvė yra veikiančios demokratijos pagrindas, o „Twitter“ yra skaitmeninio miesto aikštė, kurioje diskutuojama apie žmonijos ateičiai gyvybiškai svarbius dalykus“, – sakė E. Muskas pranešime spaudai, kuriame buvo paskelbta apie būsimą sandorį.

Respublikonai, anksčiau kritikavę „Twitter“ dėl bendrovės turinio politikos, pasveikino E. Muską ir išreiškė jam palaikymą. O demokratai kartojo, kad šis įsigijimas tik įrodo, jog milijardieriai turi per daug galios.

Po šio pranešimo „Twitter“ akcijos šoktelėjo 6,4 proc. Negana to, paskelbimas apie planuojamą sandorį, kaip neretai nutinka su E. Musko pareiškimais, paveikė ir kitas bendroves bei rinkas.

Štai „Digital World Acquisition Corp.“ (tai bendrovė, kuri jungiasi su buvusio prezidento Donaldo Trumpo socialinės žiniasklaidos įmone) akcijos tądien atpigo 13 proc. O „Dogecoin“, kriptovaliuta, kurią „Teslos“ generalinis direktorius ne kartą reklamavo „Twitter“ platformoje, šovė į viršų 20 proc. per parą.

„Išėjimo“ kaina

Perėmimas, jeigu visgi bus įvykdytas, būtų vienas didžiausių įsigijimų technologijų istorijoje ir greičiausiai turėtų pasaulinių padarinių, tiek finansinių, tiek galimai reguliacinių.

Tačiau kaip jis baigsis, dar toli gražu neaišku. Be to, kaip sako E. Burgis, net jei E. Muskas yra labiau teisus ir tų botų išties yra daugiau nei nurodoma, klausimas ar jis be baudų gali pasitraukti iš sandorio, išlieka atviras. Tokie dalykai paprastai numatomi sutartyse, tad daug kas paaiškės po spalio 17 d. teismo posėdžio.

Paklaustas, ar teismas gali priversti E. Muską užbaigti sandorį, COBALT partneris sako, kad kiekvienu atveju daugiausia priklauso nuo susitarimo. Šalys esą gali sutarti, kad nepriklausomai nuo patikrinimo rezultatų, sandoris turi būti užbaigtas, bet tai labiau kraštutinumas.

Paprastai esą būna taip, kad kažkokie nemalonūs atradimai arba informacijos neatskleidimo faktas gali būti laikomi priežastimi pasitraukti iš sandorio, kartais – sumokant tam tikrą kompensaciją. Tikėtina, kad ir „Twitter“ sandorio atveju yra numatyta pasitraukimo iš sandorio kaina.

Teisė paremta sutartimis

„Lietuvoje teismas negali priversti potencialų pirkėją užbaigti sandorį, nebent buvo pasirašyta ne preliminari, o galutinė sutartis ir pirkėjas joje besąlygiškai įsipareigojo tai padaryti. Dėl JAV nebūčiau toks tikras. Matote, pas mus teismai labiau žiūri į nuostolius ir jų atlyginimą. O anglosaksų teisė yra kitokia, mažai kodifikuota, paremta precedentais ir sutartimis – ką jose surašo, taip ir būna. Tad priverstinio užbaigimo variantas yra įmanomas. Bet labiau esu linkęs manyti, kad bus išsiskyrimas ir, galbūt, bauda E. Muskui“, – svarsto E. Burgis.

Pasak jo, svarbiausia, kas parašyta sutartyje. Įskaitant tai, ar „Twitter“ atstovai tik žodžiu pasakė E. Muskui numanomą robotų paskyrų dalį, ar formaliai kažkur deklaravo, kad jų tėra 5 proc. Jei deklaravo ir paaiškės, kad tų botų tikrai yra daug daugiau nei 5 proc., gali būti, kad E. Muskas iš sandorio sugebės pasitraukti be baudos.

Pašnekovas priduria, kad nematant sutarties labai spekuliatyvu kalbėti, kas gali būti. Bet remiantis sandorių ginčų patirtimi, atrodo, kad išėjimas iš sandorio ir bauda arba tai, kad abi pusės tiesiog išsivaikščios su savo nuomonėmis ir pinigais, yra gana tikėtini variantai.

Kitas klausimas, kuris, taip pat priklausys nuo to, kas parašyta sutartyje: ar pati „Twitter“ neturės sumokėti E. Muskui, jei paaiškėtų, kad pateikė jam klaidinančią ar ne visą informaciją.

Kad ir kaip būtų, iki spalio 17 d. dar yra laiko nusipirkti ir pasispraginti kukurūzų.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama