Elektronika.lt
 2021 m. lapkričio 30 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Lapkričio 30 d. 08:24
LHC pirmą kartą užfiksuotos „vaiduokliškos dalelės“
Lapkričio 29 d. 20:22
Didėja neperdirbamų elektronikos atliekų srautas: vienkartinės elektroninės cigaretės nugula sąvartynuose
Lapkričio 29 d. 17:19
„Kibernetinis pirmadienis“ – proga pasitikrinti, ar internete apsiperkate saugiai
Lapkričio 29 d. 14:29
Mokslininkai atskleidė beprotišką Marso teraformavimo planą: nori sukurti dirbtinį magnetinį lauką
Lapkričio 29 d. 11:27
„Porsche“ pristatė itin lengvą ir galingiausią kada nors sukurtą „Cayman“
Lapkričio 29 d. 08:12
Metas pripažinti – jau įžengėme į hibridinio darbo erą ir turime prisitaikyti
Lapkričio 28 d. 15:57
Sukurti inovatyvūs sprendimai dirvožemio sveikatai gerinti
Lapkričio 28 d. 09:03
Lietuvis patyrė, ką reikštų gyventi Mėnulio bazėje
Lapkričio 27 d. 15:19
5 programėlės, padėsiančios sekti savo finansus
Lapkričio 27 d. 09:57
Regeneracinis stabdymas: nuvažiuojamas atstumas pailgėja, o stabdžių kaladėlės beveik nedyla
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
GTA 5 Mods
GTA 5 Cheats, GTA 5 vehicle mods, GTA 5 Map mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LS19 Mods
Fs19 modhub, fs19 maps, FS19 Seasons
FS19 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS19 Tractor, FS22 Mods
MSFS2020 Liveries
Flight Simulator 2020 Mods, MSFS2020 Scener, MSFS2020 Airports
Sims 4 Mods
Sims 4 cheats, Sims 4 money cheat, Sims 4 careers
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
FS22 Map mods
Farming simulator 22 mods, FS22 Harvesters, FS22 Seasons
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
Rinkiniai tėvams
8 mėnesių kūdikis, 6 mėnesių kūdikis, 2 mėnesių kūdikis
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Paskelbtos inovatyviausios aplinką tausojančios iniciatyvos

Publikuota: 2021-10-22 17:21
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Lietuvos geležinkeliai, AB

Tarptautiniame transporto inovacijų forume buvo įteikti tvariems logistikos sprendimams ir iniciatyvoms skirto konkurso „Žaliojo susisiekimo link" apdovanojimai. Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ inicijuotų apdovanojimų metu buvo įvertintos žaliąjį kursą pasirinkusios Lietuvos įmonės, viešojo sektoriaus, kūrybinės ir visuomeninės organizacijos.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Spalio 21 d. Tarptautiniame transporto inovacijų forume buvo įteikti tvariems logistikos sprendimams ir iniciatyvoms skirto konkurso „Žaliojo susisiekimo link“ apdovanojimai. Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) inicijuotų apdovanojimų metu buvo įvertintos žaliąjį kursą pasirinkusios Lietuvos įmonės, viešojo sektoriaus, kūrybinės ir visuomeninės organizacijos.

Paskelbtos inovatyviausios aplinką tausojančios iniciatyvos

Spartus ekonomikos augimas yra neatsiejamas nuo transporto vystymo ir augimo, o tai neišvengiamai daro įtaką aplinkai ir klimatui. Visgi, transporto sektoriuje slypi ir didžiulis potencialas mažinti taršą, todėl konkurse daugiausia dėmesio buvo skiriama skirtingiems tvarųjį transportą skatinantiems sprendimams.

„Geležinkeliai jau dabar yra vienas tvariausių transporto būdų, kasmet pasiūlantis vis daugiau žaliąją energiją ir tvaresnę logistiką užtikrinančių sprendimų. Tačiau, norint pasiekti lūžį kovoje su klimato kaita, vien geležinkelio sprendimų nepakaks. Šiuo konkursu siekėme ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į egzistuojančias problemas, bet ir parodyti, kaip žaliojo transporto vizija gali būti įgyvendinama“, – teigė LTG generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Tuo metu LR Susisiekimo ministras Marius Skuodis atkreipė dėmesį, jog žaliasis transportas yra vienas svarbiausių šalies ir visos Europos Sąjungos prioritetų – tai žymi ir šiemet visoje Europoje minimi geležinkelių metai. „Skaitmenizacija ir Žaliasis kursas šiuo metu yra visos ES kryptis. Pokyčiai gali ir turi vykti visur – nuo stambiausių strateginių projektų iki ne mažiau svarbių tvarų judumą užtikrinančių iniciatyvų. Visa tai liudija, kad Lietuva yra pasiryžusi tapti žaliojo susisiekimo lydere regione ir kryptingai judėti žaliojo transporto link“.

Tarptautinio transporto inovacijų forumo metu apdovanojimai buvo teikiami šešiose kategorijose: „Žaliausia savivaldybė“, „Žaliausias judumo startuolis“, „Žaliasis eksportas“, „Dizaino sprendimai geresniam susisiekimui ir tarpsektoriniam bendradarbiavimui“, „Tvarių judumo priemonių skatinimas“ ir „Sprendimas transporto ir logistikos skaitmeninimo srityje“. Konkurso laimėtojams apdovanojimus teikė LTG grupės generalinis direktorius M. Bartuška, Europos Komisijos narys, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę V. Sinkevičius ir LR Susisiekimo ministras M. Skuodis.

Žaliausia savivaldybe paskelbta didžiausią proveržį žaliosios infrastruktūros vystyme įgyvendinusi Tauragės rajono savivaldybė. Savivaldybė aktyviai siekia tapti žaliausiu rajonų šalyje, todėl pastaraisiais metais joje buvo įgyvendinti plataus masto pokyčiai: įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės, nupirkti nauji elektriniai autobusai, taikomas nemokamas viešasis transportas vietinio susisiekimo keliais, sparčiai renovuojami daugiabučių namai ir viešieji pastatai, įgyvendinami kiti tvarūs sprendimai.

Už proveržį įgyvendinant žaliojo kurso tikslus, kuriant verslo iššūkius sprendžiančius ir rinkoje pritaikomus sprendimus Žaliausiu judumo startuoliu paskelbta įmonė „Optimalistai“, sukūrusi ambicingą sistemą, skirtą išmaniam pilnų krovinių gabenimo planavimui. Ši sistema gabenamų krovinių kiekį padidina net iki 20 proc., užtikrina tikslesnį krovinių pristatymą, padeda geriau planuoti vairuotojų darbo ir poilsio laiką ir net iki 50 proc. sumažina operacinius planavimo kaštus.

„Žaliojo eksporto“ laureate paskelbta išskirtinį augimą parodžiusi bendrovė „GoRamp“. Kompanija pirmoji Baltijos šalyse sukūrė produktą, padedantį gamybinių kompanijų logistikos įmonėms priimti proaktyvius sprendimus ir efektyviai planuoti transporto kaštus, sandėlio užimtumą bei identifikuoti pagrindines tobulintinas procesų kryptis. Kompanijos sukurta sistema jau naudojasi per 100 gamybinių kompanijų iš 14 skirtingų šalių trijuose žemynuose ir 4500 vežėjų.

Kategorijoje „Žaliausi dizaino sprendimai geresniam susisiekimui ir tarpsektoriniam bendradarbiavimui“ laimėjo kompanija „Chronus“, sukūrusi asmeninio mobilumo robotą „Kim-e“. Paraplegiją ar kitų judumo sutrikimų turintiems žmonėms sukurtas sprendimas išsiskiria komfortu ir ergonomiškumu, užtikrina bendravimą akių lygyje ir taip prisideda prie palankesnės žmonių savirealizacijos darbe, sporte, socialiniame gyvenime ar pomėgiuose. Be to, Britų išradėjų draugija jau spėjo jį pripažinti pasauliniu išradimu.

Tvarių judumo priemonių skatinimo kategorijoje laimėjo Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“, vykdanti nuosavo manevrinių geležinkelio lokomotyvų parko modernizavimo programą. Jos metu dyzeliniai šilumvežiai konversijos būdu yra keičiami elektriniais robotizuotais lokomotyvais. Artimiausiais metais bendrovė ketina atnaujinti visą 9 lokomotyvų parką ir taip savo veikloje eliminuoti apie 1000 t kuro emisijų per metus.

Kategorijoje Sprendimas transporto ir logistikos skaitmeninimo srityje laimėjo bendrovė „Programmatus“ ir jų transporto sektoriui skirtas produktas „Fleethand“. Jų sukurta transporto priemonių stebėjimo ir valdymo sistema leidžia transporto įmonėms dirbti ne tik daug efektyviau, bet ir prisidėti prie neigiamo poveikio aplinkai mažinimo bei užtikrinti skaitmeninį, elektroniniais dokumentais paremtą ir ekologišką vairavimą.

Specialus konkurso „Žaliojo susisiekimo link“ įvertinimas už žaliojo regiono viziją skirtas Tauragės apskrities savivaldybės įgyvendinamai funkcinei zonai Tauragė+. Ja siekiama prisidėti prie Europos žaliojo kurso ir nacionalinių klimato kaitos valdymo tikslų įgyvendinimo, gerinti viešųjų paslaugų prieinamumą ir darbo vietų pasiekiamumą bei paskatinti regiono gyventojus naudotis viešojo transporto paslaugomis.

Už transporto ir logistikos sprendimus viešojo sektoriaus skaitmeninimo srityje specialus įvertinimas skirtas ir Valstybinei mokesčių inspekcijai. VMI kuriamas elektroninių važtaraščių posistemių projektas (i.VAZ) supaprastino informacijos apie krovinius teikimą verslui, mokesčių administravimą ir prisidėjo mažinant pajamų neapskaitymo bei mokesčių vengimo rizikas.

Konkurso dalyvius vertino ir laimėtojus išrinko kompetentinga viešojo ir privataus sektoriaus ekspertų komisija. Apdovanojimus „Žaliojo transporto link“ inicijavo „Lietuvos geležinkelių“ grupė, šiemet drauge su visa Europa mininti Europos geležinkelio metus. Konkurso partneriai – LR Susisiekimo, Energetikos, Ekonomikos ir inovacijų, Vidaus reikalų, Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei Transporto Inovacijų Asociacija.
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

www.rrt.lt – Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba


Reklama
‡ 1999–2021 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama