Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
Balandžio 24 d. 14:32
Pristatytas 816 AG „Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE“ kupė
Balandžio 24 d. 11:26
Švietimo ekspertai sutaria: universitetų aljansai – galimybė turėti geresnę švietimo sistemą
Balandžio 24 d. 08:18
„Nothing“ pristatė „Ear“ ir „Ear (a)“ belaidžius ausinukus
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Moterys griauna mitus apie kibernetinį saugumą: Lietuvoje be darbo neliks

Publikuota: 2021-06-11 11:27
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas spaudai

Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės patarėja teigia, jog vis labiau vystantis technologijoms, darbuotojų gebėjimų užtikrinimas bus problema, todėl kibernetinio saugumo srityje negali būti prabangos darbuotojus rinktis tik iš specialistų vyrų, nepritraukiant moterų.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„Greitai besivystantis technologijų sektorius kuria naujas galimybes ir saugumo iššūkius, tačiau kartu susiduriame ir su sustabarėjusiu požiūriu. Svarbu visiems parodyti, kad inovatyvus IT pasaulis yra atviras“, – sako „Women4Cyber“ padalinio Lietuvoje koordinatorė Inga Žukauskienė.

Moterys griauna mitus apie kibernetinį saugumą: Lietuvoje be darbo neliks
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės patarėja teigia, jog vis labiau vystantis technologijoms, darbuotojų gebėjimų užtikrinimas bus problema, todėl kibernetinio saugumo srityje negali būti prabangos darbuotojus rinktis tik iš specialistų vyrų, nepritraukiant moterų.

Europinė iniciatyva pasiekė Lietuvą

Gegužę Lietuva oficialiai prisijungė prie Europos kibernetinio saugumo organizacijos (ESCO) iniciatyvos „Women4Cyber“, raginančios moteris aktyviau įsitraukti į kibernetinio saugumo sritį. Savo padalinį įsteigusi Lietuva tapo septintąja šios ne pelno siekiančios iniciatyvos dalyve. Pati iniciatyva yra skirta paskatinti moteris rinktis kibernetinio saugumo sritį, paremti jų apsisprendimą siekti karjeros šioje srityje.

Šiuo metu I. Žukauskienės ir jos bendraminčių įsteigtas „Women4Cyber“ padalinys Lietuvoje buria bendruomenę ir dėlioja veiklos planą, kuriame numatomos kelios pagrindinės veiklos kryptys.

„Viena iš planuojamų veiklos krypčių yra konsultavimas, parama ir galima mentorystė – suteiksime galimybę semtis patirties iš įkvepiančių asmenybių, šioje srityje pasižymėjusių moterų, kurios jau dirba kibernetinio saugumo srityje. Kai tu turi pavyzdį, lengviau patikėti, kad ir tu gali ateiti į tą sritį. Nes jei nematytume joje kažko jau pasiekusių moterų, galbūt atrodytų, kad tai yra neįmanoma“, – sako I. Žukauskienė.

Įvairiais skaičiavimais, Europoje ir pasaulyje moterys šiuo metu sudaro tik 7-11 procentų kibernetinio saugumo srityje dirbančių asmenų. Netolimoje ateityje „Women4Cyber“ planuoja atlikti ir situacijos Lietuvoje vertinimą. Pasak I. Žukauskienės, priežasčių, kodėl moterys nesirenka karjeros kibernetikoje, yra daug.

„Nėra vieno atsakymo, kodėl taip yra. Istoriškai susiklostė vadinti kibernetiką vyriška sritimi. Nors dabar sakoma, kad ši sritis stipriai pasikeitusi, požiūris į ją nėra pasikeitęs. Vis dar galvojama, kad čia sėdi vaikinas prie kompiuterio ir programuoja. O iš tikrųjų kibernetinio saugumo sritis yra labai plati. Ir klausimų spektras yra labai platus. Ypač dabar, kai technologijos apima beveik kiekvieną mūsų gyvenimo sritį.

Bene didžiausia problema, dėl kurios nepavyksta pritraukti į kibernetinį saugumą moterų, yra švietimas. Trūksta šio sektoriaus pristatymo, paskatinimo ir paraginimo merginoms domėtis ir pasirinkti, tarkime, informacinių sistemų studijas. Taip pat yra labai daug stereotipų, dėl jų tėvai nepaskatina savo vaikų rinktis su kompiuteriais susijusių specialybių. Stereotipai lemia, kad moterys ateiti į tokią sritį nedrįsta“, – teigia I. Žukauskienė.

Sieks užtikrinti gebėjimų ugdymą ir konkurenciją

Anot I. Žukauskienės, suformuoti mišrią komandą kibernetinio saugumo sektoriuje yra nemenkas iššūkis, o dėl to nukenčia ir pats sektorius.

„Ši sritis nėra kažkuo išskirtinė. Kaip ir bet kurioje srityje, pats sektorius laimi iš to, kad turi mišrią darbuotojų komandą, čia – lygiai tas pats. Kibernetinio saugumo talentų, aukštos kvalifikacijos specialistų trūksta. Mes neturime prabangos rinktis darbuotojų tik iš vienos visuomenės dalies. Jei norime suspėti su technologijų pasauliu, negalime naudoti tik senų metodų ir rinktis tik tas pačias vienodas priemones. Naujų tikslų reikia siekti naudojant naujus metodus ir naujas priemones“, – sako pašnekovė.

Negana to, „Women4Cyber“ koordinatorė Lietuvoje griauna mitus ir tikina, kad moterų įgūdžiai kibernetinio saugumo srityje nė kiek nenusileidžia vyrų įgūdžiams.

„Atlikta nemažai tyrimų, kurie parodė, ką moterys į tokį sektorių gali atnešti – nors į tokius dalykus reikia žiūrėti individualiai, įprastai moterys yra bendradarbiaujančios, atidžios smulkmenoms, puikiai vadovauja projektams, gali suburti komandas. Nors dažnai šioje srityje išaukštinami vadinamieji „kietieji gebėjimai“, iš tikrųjų labai svarbu ir kitos savybės, kurių moterims nestinga“, – tikina I. Žukauskienė.

Svarbiausia – norėti

Prisijungti prie „Women4Cyber“ gali bet kas – bendruomenė buriama tiek iš privataus, tiek viešojo sektoriaus, taip pat – mokslo srities. Anot I. Žukauskienės, kuo įvairesnė bendruomenė bus, tuo įvairesnes priemones bus galima sukurti bei pritraukti daugiau moterų. O moterims, kurioms „Women4Cyber“ sieks ištiesti pagalbos ranką, svarbiausia yra noras ir drąsa.

„Kažko siekiant reikia susirasti palaikančių žmonių arba pavyzdžių, kurie tave nukreiptų tinkama linkme. Reikia žinių, užsispyrimo ir noro mokytis. Jei ateini į kibernetinį saugumą iš kitos srities, tu jau turi patirtį ir žinių bagažą, kurį galbūt galėsi pritaikyti ir kibernetinėje erdvėje. Jį tiesiog reikės papildyti naujomis žiniomis, o dabar galimybių gauti žinių yra labai daug, net ir neišeinant iš namų. Taigi, iš pradžių reikia pavesti žmogų už rankos, o vėliau, jei žmogus norės, jis tai pasieks“, – pasakoja „Women4Cyber“ Lietuvoje koordinatorė.

O ar turint pakankamai noro bei papildžius žinių bagažą, Lietuvoje užtenka galimybių save šiame sektoriuje realizuoti? I. Žukauskienė tvirtina, kad tikrai taip.

„Turbūt nėra tokios institucijos, kuriai kibernetinio saugumo specialistai nebūtų reikalingi. Tiek mokslų srityje, tiek viešajame ir privačiame sektoriuose tokių specialistų poreikis tik augs. Auga visa kibernetinio saugumo sritis, nes ji apima daugybę gyvenimo sričių. Jei žmogus nori save šioje srityje realizuoti, Lietuvoje jis be darbo neliks. Esu tuo įsitikinusi“, – pokalbio pabaigoje reziumavo pašnekovė.


15min.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama