Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 12:41
Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

D. Trumpo draugai: kurios Europos valstybės spjovė į „Huawei“?

Publikuota: 2020-05-28 08:26
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Alfa.lt
Inf. šaltinis: Alfa.lt

Po ilgos ir varginančios kampanijos įtikinti sąjungininkus atsisakyti Kinijos giganto „Huawei“ paslaugų JAV prezidentas Donaldas Trumpas gali įvertinti, kiek jo pastangos buvo (ne)efektyvios. Tiesą sakant, rezultatai yra dviprasmiai.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Po ilgos ir varginančios kampanijos įtikinti sąjungininkus atsisakyti Kinijos giganto „Huawei“ paslaugų JAV prezidentas Donaldas Trumpas gali įvertinti, kiek jo pastangos buvo (ne)efektyvios. Tiesą sakant, rezultatai yra dviprasmiai.

Portalo „Politico“ duomenimis, nuo JAV karinės pagalbos NATO priklausomos valstybės Rytų Europoje ėmėsi griežčiausios pozicijos. Tarp didžiųjų Vakarų valstybių pozicijos gerokai išsiskyrė, Vokietijai susilaikius nuo griežtų apribojimų „Huawei“. Kai kurios kitos valstybės liko neapsisprendusios, o dar kitos ėmėsi stebėtinai griežtų sprendimų.

D. Trumpo draugai: kurios Europos valstybės spjovė į „Huawei“?
Asociatyvi nuotr.

Taigi, po beveik metų diskusijų apie galimas 5G technologijų grėsmes saugumui ES valstybės iki vasaros turi pranešti EK, kaip jos ketina įgyvendinti naujas sausio mėnesį priimtas saugumo priemones, kuriomis bandoma apriboti „Huawei“ dominavimą ir kiniškos įrangos naudojimą. Kai kurios valstybės jau šias taisykles pritaikė savo nacionalinėje teisėje, o kai kurios vis dar yra užstrigusios sprendimų stadijoje.

Taigi, portalas „Politico“ išanalizavo, kaip Europos valstybės sureagavo į D. Trumpo vykdytą kampaniją prieš „Huawei“.

Draugai Rytuose

Dar pačioje kampanijos pradžioje Vašingtonui pavyko užsitikrinti Rumunijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Čekijos palaikymą, su šiomis valstybėmis pasirašant bendrus pareiškimus ar memorandumus dėl 5G saugumo užtikrinimo.

Nors tai tėra neįpareigojantys, politiniai pažadai, kurie įgyvendinti apribotų prieigą prie rinkos tiekėjams, kurie yra galimai veikiami kurios nors priešiškos valstybės, jiems trūksta skaidrių įmonių nuosavybės struktūrų, pažeidžia etines normas ir intelektinės nuosavybes teises.

Nors šie pareiškimai siunčia aiškų signalą, iš jų yra mažai naudos, jei jie nebus įtvirtinti teisiškai ir telekomunikacijų kompanijos neprivalės jų vykdyti.

Pastarąsias porą savaičių Lenkijos valdžia paskubino 5G saugumo teisės aktų tvirtinimą, kad per artėjantį signalų dažnių aukcioną jau galiotų griežtesnės sąlygos rizikingiems prekiautojams. Šalies skaitmenizacijos ministras dar vasarį tvirtino, kad jų šalies saugumo taisyklės bus griežtesnės nei siūlytos ES.

Estijoje parlamentas priėmė reikalingas Elektroninių komunikacijų įstatymų pataisas, pagal kurias 5G technologiją diegiantys gamintojai savo veiksmus turi koordinuoti su valstybės komunikacijos prievaizdais. Tai reiškia, kad rizikingos įmonės veiklą vykdys su griežta valstybės ir jos saugumo tarnybų priežiūra.

Čekija taip pat parodė esanti stipri JAV pozicijos šalininkė Europoje, patvirtinusi vadinamuosius „Prahos principus“, kurie padėjo suformuoti bendrą Vakarų poziciją apie kinų kompanijas.

D. Trumpo nesėkmė – Vokietija

Jei kurią nors sostinę yra sunku įtikinti, tai tikėtina bus Berlynas.

Vokietijos valdžia buvo viena pirmųjų, susirėmusių su JAV diplomatais ir labai greitai atmetusių jų argumentus.

Skepsis dėl Vašingtono kaltinimų prieš „Huawei“ sustiprino Berlyno atsargumą, šiems taip pat nepamirštant ankstesnių traumų kaip JAV žvalgybos prieš keletą metų vykdytų kanclerės Angelos Merkel telefono pasiklausymų.

Didžiausi Vokietijos telekomunikacijų operatoriai kaip „Deutsche Telekom“ ir „Vodafone“ jau ne vienus metus naudoja „Huawei“ sukurtą 4G technologiją. Valdžia taip pat baiminasi, kad, neleidžiant šiam kinų gigantui vykdyti veiklos šalyje, gali pablogėti santykiai su pačia Kinija, kuri yra didžiausia Vokietijos prekybos partnerė.

Nepaisant to, diskusijos tebevyksta. Po ne vieno mėnesio spaudimo iš parlamento ir mažesniųjų A. Merkel koalicijos partnerių Vidaus reikalų ministerija išleido įstatymo projektą, kuris sustiprintų saugumo reikalavimus 5G tiekėjams, taip pat suteiktų ministerijai galią blokuoti nepatikimų tiekėjų atėjimą į rinką.

Tačiau kol kas yra neaišku, kaip valdžia ketina įvertinti tiekėjų patikimumą. A. Merkel sąjungininkai valdžioje vis dar yra skeptiški ir dėl bet kokių griežtesnių apribojimų kinų įrangai.

Prancūzijos technologinio suverenumo ambicija

Prancūzija ėmėsi veiksmų užimti lyderiaujančią 5G saugumo poziciją visoje Europoje, taip bandydama įstumti save į tarptautinių santykių epicentrą.

Valstybė jau turi nacionalinius saugiklius operatorių kibernetinio saugumo politikai ir tiekėjų pasirinkimui. Praėjusiais metais Paryžius papildė ir savo nacionalinių telekomunikacijų įstatymus, kurie leidžia premjerui per kibernetinio saugumo agentūrą blokuoti galimai nacionaliniam saugumui grėsmę keliančios įrangos naudojimą.

„Nuo gruodžio pradžios operatoriai turi gauti leidimą iš premjero diegiant bet kokią ryšio stotį ar bokštą“, – teigė vienas aukščiausių Prancūzijos kibernetinio saugumo pareigūnų Guillaume‘as Poupardas.

Tai reiškia, kad valdžia gali laisvai neleisti diegti nepatikusių tiekėjų įrangos. „Huawei“ pabandė paveikti Paryžiaus nusiteikimą, pažadėdami milijonines investicijas į pirmąją šio tiekėjo įrangos gamyklą Europoje. Tačiau po diplomatinio konflikto tarp Pekino ambasadoriaus Paryžiuje, sukėlusio įtampą tarp dviejų valstybių, bei prasidėjusios koronaviruso pandemijos kalbos apie gamyklos statybas nutilo.

Valstybės, kuriose vyksta kova

Kai kurios Europos valstybės išsiskiria dėl savo strateginės reikšmės tiek „Huawei“, tiek JAV vyriausybei.

Trečia pagal dydį ES ekonomika Italija praėjusių metų pradžioje išplėtė savo prekybines taisykles, valdžiai leidžiančias blokuoti sutartis tarp operatorių ir įrangos gamintojų. Praėjusių metų pabaigoje ji priėmė ir naujus kibernetinio saugumo įstatymus, kurie įvedė naujus reikalavimus „strateginiuose“ sektoriuose dirbančioms telekomunikacijų ir IT kompanijoms. Dabar vyriausybė užbaiginėja po griežtesnėmis taisyklėmis papuolančių verslų, sektorių ir valstybės institucijų sąrašą.

Kitoje strategiškai svarbioje valstybėje Belgijoje, kurioje yra įsisteigusios pagrindinės ES ir NATO institucijos, saugumo tarnybos perspėjo valdžią apriboti „nepatikimų tiekėjų“ įrangos naudojimą, todėl politikai šiuo metu rengia reikalingus įstatymus, galimai apribosiančius kinų kompanijoms prieigą prie „svarbiausių“ telekomunikacijų tinklų.

Neapsisprendusiosios

Šios sostinės iš esmės bando D. Trumpo kantrybės ribas.

Daugelio valstybių valdžios iki šiol konsultuojasi su telekomunikacijų kompanijomis, žvalgybos ir reguliacinėmis tarnybomis dėl galimų teisinių pakeitimų. Būtent tokia situacija klostosi Madride, Lisabonoje, Liuksemburge, Stokholme, Vienoje, Helsinkyje ir kai kuriose kitose sostinėse.

Ispanijoje ekonomikos ministrė vasarį teigė beruošiantys reikalingus teisės aktus, tačiau nuo to laiko valstybė vis atidėlioja ir turėjo nukelti dažnių aukciono procedūrą. O vienas didžiausių šalies telekomunikacijų operatorių „Telefonica“ tvirtino tik sumažinsianti „Huawei“ įrangos naudojimą, o „Orange“ naudos ZTE, „Huawei“ ir „Ericsson“ gamintojų įrangą.

Švedijoje, kurioje veikia pagrindinis „Huawei“ konkurentas „Ericsson“, ir Suomijoje, kurioje veikia kitas kinų konkurentas „Nokia“, valdžios vis dar suka galvas, kaip sustiprinti saugumo reguliavimą.

Britanija rodo kelią Europai dėl „Huawei“

Jungtinė Karalystė yra viena pagrindinių lyderių diskutuojant dėl 5G saugumo žemyne.

JK premjeras Borisas Johnsonas sausio pabaigoje paskelbė, kad valdžia leis „Huawei“ pardavinėti savo įrangą 5G tinklų plėtrai, tačiau šią prekybą apribos tik periferinėms ir ne tokioms svarbioms tinklo sritims. Taip pat leidimas „Huawei“ užimti iki 35 proc. rinkos yra priemonė, kurios nesiryžo kopijuoti jokia Europos valstybė.

Tokią britų politiką dėl 5G tinklų ir prekybinių ryšių su Kinija veikia ypatingi šios šalies ryšiai su JAV.

„Debatai dėl „Huawei“ atskleidžia kiek platesnę, labiau sudėtingesnę diskusiją apie mūsų santykius su Kinija, kurios mes galbūt kiek vengiame, – teigė JK Bendruomenių rūmų gynybos komiteto pirmininkas Tobiasas Ellwoodas. – Kad ir kaip amerikiečiai nori, kad mes pasitrauktume nuo kinų, kiek didesnis klausimas mums visiems kyla: kaip mes šalia jų išvis atsidūrėme?“


Alfa.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama