Elektronika.lt
 2020 m. birželio 2 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Birželio 1 d. 18:44
Skaitmeninio raštingumo mokymai vėl grįžta į bibliotekas
Birželio 1 d. 15:57
Saulės elektrinės ant visuomeninių pastatų: paklausa auga trigubai
Birželio 1 d. 08:12
Štai kaip „Xiaomi“ telefone galite gyventi be šlamšto
Gegužės 31 d. 13:31
Laiką leidžiame lauke: 6 patarimai, kaip fotografuoti gamtą
Gegužės 31 d. 10:13
„Ericsson“: Lietuva gali padaryti didžiulį šuolį link skaitmeninės ekonomikos ir tapti pavyzdžiu kitoms šalims
Gegužės 30 d. 16:55
„Windows 10“ patarimai: 7 būdai pagreitinti savo kompiuterį
Gegužės 30 d. 10:24
„Kantar“ tyrimas: miego konkurentai – išmanieji ekranai
Gegužės 29 d. 21:12
Psichologė pataria: 7 pagalbos sau būdai, kaip be streso pasiruošti egzaminams
Gegužės 29 d. 18:16
Žaliosios ambicijos: tūkstantines sąskaitas mažins saulės energija
Gegužės 29 d. 14:47
Lengvatikiai už beveik 300 svarų jau gali įsigyti „USB atminties raktą nuo 5G“
FS19 Mods
FS19 Map mods, FS19 Courseplay, FS19 GPS mod
SnowRunner Mods
SnowRunner maps, SnowRunner trucks, How to install mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
Install MC Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Skins, Minecraft Dungeons Maps
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
How to Install Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Maps, Minecraft Dungeons Skins
Mobilieji telefonai
Mobilieji telefonai internetu, telefonų dėklai, telefonų priedai
Šlagbaumas
Fontanai, lauko židinys, supynės
LS19 Mods
Fs19 modhub, fs19 maps, FS19 Seasons
Snowrunner Mods
Snowrunner Maps, Snowrunner Trucks, Install Snowrunner Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Klaidina skaitmeninių technologijų gausa? Pažangiausių Europos įmonių patirtis

Publikuota: 2020-05-14 20:19
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Profesionalams
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Siekiant sumažinti COVID-19 plitimą, pasaulyje įvestos griežtos priemonės ribojančios daugelio įmonių veiklą, tačiau anksčiau ar vėliau jos bus atšauktos. Verslo aplinka bus ženkliai pasikeitusi – bus palanki situacija investuoti į skaitmenines technologijas. Daug kas asmeniškai pajuto jų naudą karantino metu. Kita vertus, laisvų lėšų investicijoms truks kaip niekad, tad kurioms technologijoms suteikti prioritetą?

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Siekiant sumažinti COVID-19 plitimą, pasaulyje įvestos griežtos priemonės ribojančios daugelio įmonių veiklą, tačiau anksčiau ar vėliau jos bus atšauktos. Verslo aplinka bus ženkliai pasikeitusi – bus palanki situacija investuoti į skaitmenines technologijas. Daug kas asmeniškai pajuto jų naudą karantino metu. Kita vertus, laisvų lėšų investicijoms truks kaip niekad, tad kurioms technologijoms suteikti prioritetą? Kurios skaitmeninės technologijos turi didžiausią poveikį veiklos rezultatams? Pasiremkime pažangiausių Europos įmonių patirtimi.

Klaidina skaitmeninių technologijų gausa? Pažangiausių Europos įmonių patirtis
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Skaitmeninių technologijų plėtra palietė visas įmones. Nepaisant diegimo iššūkių, išaugusių biudžetų ir nuolatinio atsilikimo nuo grafikų, skaitmenizavimo procesų stabdyti niekas neplanavo, nes tai padeda ne tik neatsilikti verslo aplinkoje, bet kartais jos gali tapti konkurencinio pranašumo šaltiniu.

Tačiau verslo ištekliai yra riboti, įmonės turi baigtinius finansinius biudžetus inovacijoms, kurie dar labiau susitrauks artimiausioje ateityje. Šiandien dar labiau trūksta žmogiškųjų išteklių, kurie dalyvauja adaptuojant naujoves prie organizacijos procesų. Galiausiai darbuotojų kantrybė nėra begalinė – jiems tenka sutelkti dėmesį vis į kitą naujovę, jos galimybes ir iššūkius.

Šiais metais KTU tyrėjai kartu su tarptautiniais partneriais atliko tyrimą, kurio metu nagrinėjo 35 pažangiausių ES ir Lietuvos gamybos įmonių, tokių kaip „Heineken“, „Nokia“, „BIC“, „Liebherr Aerospace“, „Arcelormittal“, „Festo“, „Novameta“, „Elinta“, patirtį diegiant skaitmenines technologijas.

Tyrimui tokia imtis buvo pasirinkta tikslingai, mat rinkos lyderiai dažniausiai turi daugiau išteklių eksperimentams su inovacijomis. Jų patirtis lemia tendencijas, kuriomis vadovaujasi kitos įmonės.

Išskirtinis dėmesys – kibernetinio saugumo technologijoms

Žemiau pateikiamame paveiksle pateikiamos skaitmeninės inovacijos, kurias šiuo metu naudoja ir bando įmonės. Ne visos iš jų yra pritaikomos visose įmonėse. Pavyzdžiui, „Novameta“, gaminanti profesionalias virtuves, neinvestuos į Daiktų interneto platformas, nes net profesionalios virtuvės kol kas nerenka duomenų. Tačiau įmonė „Elinta“, gaminanti pramonės automatizavimo sprendimus ir įvairius elektromechaninius prietaisus, rastų platų jų pritaikymą savo veikloje.

1 pav. Naudojamos ir bandomos skaitmeninės technologijos, % nuo apklaustų įmonių
1 pav. Naudojamos ir bandomos skaitmeninės technologijos, % nuo apklaustų įmonių

Kibernetinio saugumo technologijoms įmonės šiandien skiria išskirtinį dėmesį, mat potenciali žala įvykus vartotojų ar kuriamų produktų duomenų vagystei būtų milžiniška. Antroje vietoje pagal paplitimą – gamybos aplikacijos, o trečioje – daiktų interneto platformos. Nors analitikos ir dirbtinio intelekto (DI) sprendimai plačiai aprašomi verslo spaudoje, tačiau šiuos sprendimus savo veikloje kol kas taiko tik 17 % apklaustų įmonių.

Visgi, tai labiausiai bandoma technologija šiuo metu, kurią diegia per 30 % apklaustų įmonių. 27 % ir 22 % įmonių šiuo metu eksperimentuoja su gamybos aplikacijomis ir daiktų interneto platformų funkcionalumu. Iš verslo spaudoje pateikiamos informacijos galima susidaryti įvaizdį, kad skaitmeninės technologijos yra labiau paplitę, tačiau rinkos lyderių duomenys atskleidžia, kad šių technologijų diegimas yra sudėtingas ir ne toks greitas procesas.

Kurios technologijos turi aukštą poveikį verslo rezultatams?

Žemiau pateikiamame grafike atvaizduotas skaitmeninių technologijų poveikis verslo rezultatams ir jų diegimo sudėtingumas.

Tyrimo metu įvertinti aštuoni Analitikos ir DI panaudojimo atvejai: gamybos perplanavimas realiu laiku, produktų ir žaliavų atsargų optimizavimas, įrenginių gedimų prognozavimas, pardavimų paklausos prognozavimas, logistikos tinklo ir sandėlių optimizavimas, tiekimo išlaidų analizė, produktų kūrimo ciklo optimizavimas bei darbuotojų produktyvumo ir efektyvumo analizė.

Vertinimo metu paaiškėjo, kad Analitikos ir DI sprendimai turi aukštą poveikį veiklos rezultatams. Tačiau jų įgyvendinimas įmonėje yra itin sudėtingas. Remiantis apklausos rezultatais, tai daugiausiai diegimo iššūkių kelianti technologija iš visų vienuolikos vertintų technologijų.

2 pav. Skaitmeninių technologijų poveikis verslo rezultatams ir jų diegimo sudėtingumas
2 pav. Skaitmeninių technologijų poveikis verslo rezultatams ir jų diegimo sudėtingumas, z skalė (3D spaudinimo ir jutiminių technologijų reikšmės praktiškai identiškos)

Tyrimas atskleidė, kad gamybos aplikacijos turi didžiausią poveikį veiklos rezultatams. Tuo pačiu tai sąlyginai nedaug diegimo iššūkių kelianti technologija. Gamybos aplikacijos – tai sprendimai, kurių pagalba procesų veiklos skaitmeninamos pasitelkiant specializuotas platformas arba specializuotas aplikacijas.

Buvo vertinti šeši gamybos aplikacijų panaudojimo atvejai: popierinių instrukcijų, procedūrų pakeitimas interaktyviomis instrukcijomis, kokybės, audito, „Lean“ aplikacijos, gamybos planavimo aplikacijos, įrenginių priežiūros aplikacijos, interaktyvios darbuotojų mokymų aplikacijos, procesų pasiekimų vizualizavimo aplikacijos.

Gamybos aplikacijos kuriamos pasitelkiant išmanias procesų automatizavimo platformas (pavyzdžiui, „Pega“, „UiPath“, „Apian“) arba daiktų interneto platformas (pavyzdžiui, „Software AG Cumulocity IoT“, „Tulip.co“, „PTC“). Taip pat įmonės įsigyja specializuotas IT aplikacijas, kurios atlieka tam tikrą funkciją, pavyzdžiui, sudaro prielaidas vizualizuoti procesų pasiekimus lentas pakeičiant skaitmeniniais ekranais.

Vertinant pažangiausių Europos gamybos įmonių patirtį į prioritetinę skaitmeninių technologijų grupę patenka gamybos aplikacijos, kibernetinio saugumo technologijos, vertikalios bei horizontalios integracijos sprendimai. Tai sąlyginai aukšto poveikio ir mažiau iššūkių keliantys sprendimai.

Antroje grupėje – analitikos ir DI, daiktų interneto, imitacinio modeliavimo ir P/V realybės sprendimai bei darnios gamybos technologijos. Ši technologijų grupė turi didelį poveikį įmonės veiklos rezultatams, tačiau kelia daug įgyvendinimo iššūkių.

Galiausiai, trečią technologijų grupę sudaro 3D spausdinimo, RFID/ lokacijos technologijos, jutiminės technologijos bei pramoniniai robotai. Šios technologijos yra specializuotos. Jos nėra pritaikomos visose įmonėse. Dėl to jų vidutinis poveikis veiklos rezultatams yra žemesnis. Tačiau įmonės, kurios šios technologijos tinka (pavyzdžiui, 3D spausdinimas Lietuvos ortopedijos įmonėse), turėtų neaplenkti šių technologijų.

Mantas Vilkas, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto, Skaitmenizavimo mokslo grupės tyrėjas
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

ENEBA's game store

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2020 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
Lietuvių kalba informacinėse technologijose
www.likit.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
MoksloFestivalis.lt
Mokslo ir technologijų pasaulis – naujienos ir straipsniai
www.technologijos.lt
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama