Elektronika.lt
 2022 m. liepos 1 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Birželio 30 d. 20:37
Nuskaityti pinigus užblokavę sąskaitą gali kiekvienam – štai kiek pinigų paliks nuo šiol
Birželio 30 d. 17:26
Teisininko komentaras: kokios yra NFT arba nepakeičiamųjų žetonų perspektyvos?
Birželio 30 d. 14:29
„Sony“ pristato naują žaidėjams skirtų priedų seriją „INZONE“
Birželio 30 d. 12:26
Dėka technologijų pandos ir leopardai neišnyks
Birželio 30 d. 10:19
Tobulo garso paieškos: jei renkatės naujas ausines, atkreipkite dėmesį į šiuos parametrus
Birželio 30 d. 08:24
Moderni spausdinimo technologija – ne tik palanki gamtai
Birželio 29 d. 20:30
„Philips monitors“ atskleidžia naują geresnio bendravimo modelį
Birželio 29 d. 18:28
Gamtos ir technologijų harmonija nuotekų valymo įrenginiuose
Birželio 29 d. 16:31
Vien tik laiko patikrintų sprendimų nebeužtenka – komercinius automobilius keičia pažangios technologijos
Birželio 29 d. 14:46
Dirbtinį intelektą tyrinėjanti lietuvė: klaidinga manyti, kad mokslininkai – nuobodžios ir siauro požiūrio asmenybės
FS19 Mods
FS19 Courseplay, FS19 Maps, FS19 Seasons
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS22 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS22 Tractor, FS22 Mods
Sims 4 Mods
Sims 4 cheats, Sims 4 money cheat, Sims 4 careers
Lastenvaunut
Turvaistuin, Matkarattaat, Lasten vaatteet
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
FS22 Map mods
Farming simulator 22 mods, FS22 Harvesters, FS22 Seasons
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
Rinkiniai tėvams
8 mėnesių kūdikis, 6 mėnesių kūdikis, 2 mėnesių kūdikis
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Europos biokuro rinkų spragas užpildo lietuviškos technologijos

Publikuota: 2019-08-08 12:23
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Lietuvių sukurtos inovatyvios technologijos jau senokai žinomos visam pasauliui: kosmose skraido mūsų palydovai, galingiausi lazeriai pasitarnauja mokslo, pramonės, medicinos ir kitoms sritims ir kt. Atsinaujinančios energetikos sektorius – taip pat ne išimtis. Mūsų šalies biomasės energetikos pramonės įmonės kuria bei gamina vis daugiau biokuro technologijų ir net skina laurus ant apdovanojimų pakylos.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Lietuvių sukurtos inovatyvios technologijos jau senokai žinomos visam pasauliui: kosmose skraido mūsų palydovai, galingiausi lazeriai pasitarnauja mokslo, pramonės, medicinos ir kitoms sritims ir kt. Atsinaujinančios energetikos sektorius – taip pat ne išimtis. Mūsų šalies biomasės energetikos pramonės įmonės kuria bei gamina vis daugiau biokuro technologijų (vien jų eksportas šiuo metu sudaro maždaug 100 mln. eurų kasmet) ir net skina laurus ant apdovanojimų pakylos. Apie populiariausias biokuro technologijų eksporto kryptis, tendencijas ir ateities planus pasakoja šio sektoriaus atstovai.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Trys iš penkių – lietuvių technologijos

Toli už Lietuvos ribų žinoma ir biomasės deginimo technologijomis išsiskirianti bendrovė „Enerstena“ subūrė mokslininkų ir profesionalų komandą, kurios sukurta įranga eksportuojama į Lenkijos, Latvijos, Prancūzijos, Baltarusijos, Ukrainos rinkas. Artimiausiu metu tikimasi įžengti į biokuro požiūriu pažangiausias šalis Suomiją ir Švediją, na, o ateities žvilgsnis nukreiptas į Aziją: Kiniją, Indiją ir pan.

„Kaip progresyviausią Europos rinką galima išskirti Lenkiją, kuri paskutiniais metais centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sektoriuje daro ryžtingus veiksmus ir pereina nuo taršaus iškastinio anglies kuro prie biomasės. Įdomu tai, kad viešuosiuose Lenkijos CŠT konkursuose dažniausiai dalyvauja iki penkių dalyvių: Austrijos, Švedijos ir trys Lietuvos technologijų kūrėjai. Taigi mūsų rangovai absoliučiai dominuoja Lenkijos rinkoje, o tai rodo aukštą lietuviškų biomasės technologijų pažangą ir konkurencingumą“, – tikina UAB „Enerstena“ komercijos direktoriaus funkcijas atliekantis Gediminas Venckus.

Nuo nepasitikėjimo iki aukštos reputacijos

Atsinaujinančių išteklių srityje daugybę metų projektus vysto ir įmonių grupė „E energija“, kuri biokuro katilinių įrangos gamybos, automatikos, montavimo bei eksploatavimo patirtį eksportuoja į Ukrainą, o strategine rinka taip pat laiko kaimyninę Lenkiją. Pasak generalinio direktoriaus Gedimino Ulozos, „E energijos“ grupės patirtis pereinant nuo iškastinio kuro prie biokuro technologijų sulaukė susidomėjimo kaimyninėje šalyje dėl kelių priežasčių. Pirmiausia – griežtėjančių ES reikalavimų bei taršos, susidarančios dėl miestuose naudojamos anglies šilumai gaminti. Be to, „besikeičiantis visuomenės požiūris į ekologiją ir klimato kaitą spaudžia tiek savivaldybių įmones, tiek privačias bendroves ieškoti švaresnių šilumos ir elektros gamybos technologijų alternatyvų“. Na, ir galiausiai keičiasi ir teisinė bazė, naudojama ES struktūrinių fondų parama.

„Kai pradėjome veiklą Lenkijoje, biokuro panaudojimo alternatyva buvo mažai žinoma, šilumos gamybos sektorius, galima sakyti, nepasitikėjo šio sprendimo efektyvumu, vyravo visuomenės baimių dėl gamtos išteklių (konkrečiai – medienos) sunaikinimo. Lietuvos patirtis trumpu laikotarpiu įgyvendinti daugybę perėjimo prie biokuro technologijų panaudojimo projektų šilumos ūkiuose, taip pat nepriklausomų gamintojų patirtis efektyviai gaminti ir parduoti šilumą miestams tikrai pasitarnavo tam, kad kaimyninėje šalyje pagerėtų biokuro gamybos technologijų panaudojimo reputacija“, – teigia G. Uloza.

Lietuvių technologijoms – aukščiausi įvertinimai

Atsinaujinančių išteklių srityje pirmauja Švedija. Todėl ypač džiugu, kad už lietuviškų technologijų plėtrą per bendradarbiavimą su moksliniais tyrimais šios šalies karalius dar 2015 metais „Enerstenai“ įteikė garbingą apdovanojimą, prie kurio daug prisidėjo jos Mokslinių tyrimų ir vystymo centras. O akredituotos biomasės kuro laboratorijos tyrimų tikslumas pasauliniuose konkursuose taip pat vertinamas prizinėmis pozicijomis.

„Europoje tradiciškai vyrauja medienos biomasės kuras, kurio degimas išlaikant aukštus aplinkosauginius ir efektyvumo rodiklius yra gana gerai išvystytas. Tačiau pastebime tendencijas, kad išsivysčiusiose rinkose kuro kokybė prastėja, dėl to atsiranda ankstyva senų katilų korozija, tad reikia tobulinti biomasės technologijas. Šiuo metu mūsų bendrovė įrengia pažangią kuro deginimo laboratoriją, kuri tirs netradicinio kuro deginimo galimybes ir padės pagrindus esamoms technologijoms tobulinti bei naujoms vystyti“, – apie „Enerstenos“ indėlį į švarią bei tvarią energiją ir taršos mažinimą pasakoja G. Venckus.

Nuo biokuro ruošimo iki pelenų šalinimo įrangos

Lietuvoje sukaupta inžinerinės srities bei šilumos ūkių rekonstrukcijos patirtis davė didelį postūmį energetikos srityje veikiančiam verslui. Štai „E energija“ grupei priklausanti ir jau 25 veiklos metus skaičiuojanti UAB „Energijos taupymo centras“ biokuro katilinių projektus įgyvendina dviejuose Lenkijos miestuose, o Baltijos bei Skandinavijos šalis, Baltarusiją, Ukrainą ir Lenkiją aprūpina pačiomis įvairiausiomis biokuro technologijomis.

„Mūsų grupės bendrovės gamina ir montuoja biokuro ruošimo, tiekimo ir deginimo, dūmų valymo ir šalinimo, pelenų šalinimo įrangą, vandens šildymo ir garo katilus. Šiuo metu produkcijos asortimentas apima 1,5–15 MW galios viename įrenginyje. Naujų galimybių efektyviau naudoti biokurą suteikia kondensacinė įranga, – teigia „Energijos taupymo centro“ generalinis direktorius Saulius Jurgelėnas. – Eksportuojama įranga sukurta ir pagaminta mūsų specialistų Panevėžyje, ją itin vertina užsienio klientai“.

Paskata biotechnologijų eksportui

Jau praėjusiais metais mažos ir vidutinės įmonės galėjo pasinaudoti bendrovės „Invega“ teikiamu eksporto kreditų draudimu, šiemet tokia galimybė atsirado ir didelėms. Tad, tikėtina, šiame sektoriuje Europoje lietuviškų technologijų tik daugės.

Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA prezidentas Virginijus Ramanauskas sako, kad „naujasis eksporto rizikos valdymo instrumentas turėtų paskatinti Lietuvos biokuro technologijų eksportą į šalis, kuriose jų poreikis yra didžiulis. Kalbame, pavyzdžiui, apie Ukrainą, Baltarusiją, Moldovą ir kitas, kuriose užsakovai arba neturi užtektinai savų lėšų, arba vietos bankai nefinansuoja ilgalaikių investicinių projektų, arba finansavimo sąnaudos tiesiog yra itin didelės. Na, o privatūs draudikai tokių eksporto sandorių dėl didelės rizikos apskritai nedraudžia“.
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

www.rrt.lt – Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

Telefonai, kompiuteriai, laikrodžiai, auto – Telefonai.eu

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!


Reklama
‡ 1999–2022 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Ilgalaikiai kreditai, paskola už automobilį, kreditų skaičiuoklė
www.mokilizingas.lt
FS19 Mods, FS17 Mods, FS15 Mods
www.farming2015mods.com
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama