Elektronika.lt
 2017 m. gruodžio 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Gruodžio 18 d. 09:10
5 žymiausi dirbtinio intelekto robotai pasaulyje
Gruodžio 18 d. 08:12
Pasiektas naujas MagLab magneto stiprumo rekordas, žymintis naują mokslinių atradimų erą
Gruodžio 18 d. 07:24
Kaip ištrinti paieškų ir apsilankymų istoriją „Maps“ programėlėje
Gruodžio 15 d. 20:18
V. Dagienė: kompiuterių visiems nenupirksime, bet informatinį mąstymą galime suteikti
Gruodžio 15 d. 14:55
Varžybose dėl vartotojų dėmesio gelbėja išmaniosios technologijos
Gruodžio 15 d. 12:37
Kibernetinis saugumas: 2018-ieji bus dar „karštesni“
Gruodžio 15 d. 12:06
Būsto dalis, kuri pirmoji pasitiks svečius ne tik per Kalėdas
Gruodžio 15 d. 08:32
Silicio slėnyje verslininkus ir inžinierius užgriuvo nusivylimo ir atsipeikėjimo banga: „Kokią velniavą iš tikrųjų sukūrėme?“ (1)
Gruodžio 14 d. 20:12
2018 m. Lietuvai žada Fintech paslaugų ir „blockchain“ technologijų bumą
Gruodžio 14 d. 18:27
Paprastas būdas, kaip sutvarkyti lėtai veikiantį telefoną
Farmingmods2015.com
FS maps, farming simulator 2015 mods, FS 15 tractors
ATS mods
ATS trailers, American Truck Simulator Mods, ATS trucks
Amazon sellers
Ebay sellers, Walmart sellers, Etsy sellers
FS 17 Combines
Farming Simulator 17 Mods, FS 17 Trucks, FS 2017 Mods
FS 17 maps, FS 17 truck
FS 17 Trailers, Farming Simulator 2017 Mods
Farming Simulator 2017
FS 2017 Trailers, FS 17 Maps, FS 17 Tractors
FS 17 Tractors
Farming Simulator 17 Mods, FS17 Combines, FS17 Maps
MudRunner Tractors
Spintires Mods, MudRunner Trucks, MudRunner Cars
Farming Simulator 2017
FS17 Mods, FS17 Maps, FS17 Trucks
Cattle and Crops
Farming Simulator 17 Mods, FS2017 Maps, FS17 Tractors
Pardavimų valdymas
Klientų valdymo sistema, projektų valdymo sistema
Desk International
Higher Education, Studies Abroad, Universities Abroad
YouTube Downloader
http://www.freemake.com/ free_video_downloader/
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti
www.eb.lt - Entertainment bank

Valstybinis informatikos egzaminas: didėjantis laikančiųjų skaičius, abiturientų daromos klaidos ir augantis populiarumas provincijoje

Publikuota: 2017-04-21 12:29
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Pagrindinė šių metų abiturientų užduotis – sėkmingai išlaikyti pasirinktus brandos egzaminus. Norintieji gauti brandos atestatą privalo išlaikyti ne mažiau kaip 4 ir ne daugiau kaip 6 pasirenkamuosius egzaminus, tarp kurių ir informacinių technologijų valstybinis brandos egzaminas (IT VBE), kurį šiais metais pasirinko laikyti net 2707 abiturientai.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Pagrindinė šių metų abiturientų užduotis – sėkmingai išlaikyti pasirinktus brandos egzaminus. Norintieji gauti brandos atestatą privalo išlaikyti ne mažiau kaip 4 ir ne daugiau kaip 6 pasirenkamuosius egzaminus, tarp kurių ir informacinių technologijų valstybinis brandos egzaminas (IT VBE), kurį šiais metais pasirinko laikyti net 2707 abiturientai.

Balandžio 10 d. užsienio kalbos (anglų) brandos egzamino kalbėjimo dalimi prasidėjusi pagrindinė egzaminų sesija vyks iki birželio 21 d. Informacinių technologijų egzaminą pasirinkę abiturientai savo žinias pasitikrins birželio 16 d.

Valstybinis informatikos egzaminas: didėjantis laikančiųjų skaičius, abiturientų daromos klaidos ir augantis populiarumas provincijoje

Pasiruošti IT VBE moksleiviams šiais metais sutiko padėti KTU Informatikos fakulteto (IF) dėstytoja Renata Burbaitė, kuri balandžio 22 d. 11 val. ves viešą ir nemokamą paskaitą apie didžiausias daromas klaidas informacinių technologijų (IT) egzamine KTU „Santakos“ slėnyje (K. Baršausko g. 59 Kaunas).

R. Burbaitė, IT mokanti ir Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos auklėtinius, taip pat yra IT VBE vertinimo komisijos narė jau nuo pirmojo istorijoje IT egzamino 2006 metais.

IT egzaminas – (ne)populiarus

Informacinių technologijų egzaminas yra įtrauktas į valstybinių brandos egzaminų pasirinkimų sąrašą nuo 2006 metų. Per daugiau nei dešimtmetį pasikeitė ne tik egzamino užduočių turinys, bet ir IT VBE laikančiųjų skaičiai – norinčiųjų laikyti egzaminą skaičius išaugo 132 proc. (2006 m. laikyti egzaminą pasirinko 1164, laikė – 1128).

„Per dešimt metų šį egzaminą laikančiųjų skaičius išaugo dvigubai, tačiau išlaikančiųjų skaičius kasmet ženkliai nekito – apie 90 proc. abiturientų kiekvienais metais išlaiko informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą“, – apie pokyčius kalbėjo R. Burbaitė. Iki šiol rekordinis IT VBE laikiusių abiturientų skaičius buvo užfiksuotas 2015 metais – 2519.

Dėstytoja pastebi, jog dauguma egzaminą besirenkančių abiturientų savo ateitį planuoja sieti su IT ir tiksliųjų mokslų studijomis. Ypatingas pokytis pasirenkant IT VBE įvyko 2010 metais (žr. infografiką). Džiuginančius rezultatus lėmė ir tai, jog prie IT VBE laikančiųjų gretų aktyviau pradėjo jungtis ir mažesnių miestų ir miestelių abiturientai. Pernai visų didžiųjų Lietuvos miestų abiturientų IT VBE išlaikymų dalis buvo daugiau nei 90 proc.

„Pernai informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą aktyviausiai rinkosi abiturientai iš didžiųjų Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos ir Alytaus. Daugiausiai išlaikiusiųjų egzaminą buvo Panevėžyje – iš 109 laikiusiųjų išlaikė net 105. Tuo tarpu daugiausiai aukštų balų (87-100) susirinko abiturientai iš Vilniaus“, – 2016 metų statistiką pateikė R. Burbaitė.

Neišlaikyto egzamino priežastys – aiškios

KTU dėstanti pedagogė teigia, kad kiekvienais metais užduočių sudėtingumas išlieka to paties lygio, tačiau IT VBE neišlaikančiųjų skaičius per dešimt metų vis dėlto svyravo nuo 3 proc. iki 11 proc. Nepasisekimų priežastys yra įvairios, tačiau dažniausiai blogus rezultatus lemia neefektyvus mokinio ir mokytojo tarpusavio santykis, savarankiško darbo stoka ir neatsakingas pasirengimas. „Labai svarbus faktorius yra mokinio ir mokytojo bendradarbiavimas – ne tik dalykinis, bet ir žmogiškasis. Norint gerai pasirengti bet kuriam egzaminui reikia nuosekliai ir daug dirbti savarankiškai“, – sakė mokytoja.

R. Burbaitės teigimu, gerų rezultatų neįmanoma tikėtis, jei informacijos apdorojimas įvyksta per labai trumpą laiką. Ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą darbo ir poilsio režimą, prioritetų paskirstymą bei artimųjų palaikymą.

Didžiausios daromos klaidos

Mokytoja savo viešoje paskaitoje KTU „Santakos“ slėnyje ketina detalizuoti didžiausias abiturientų daromas klaidas IT valstybiniame brandos egzamine, kuriam didelę įtaką daro ne tik moksleivio psichologinio pasirengimo svarba, bet ir pačių užduočių parengimo kokybė.

„Vienos didžiausių daromų abiturientų klaidų yra neatidžiai skaitomos užduočių sąlygos ir reikalavimai. Atsakydami į atvirojo tipo klausimus mokiniai vartoja netaisyklingas sąvokas, o atlikdami programavimo užduotis – turi sunkumų tinkamai aprašydami duomenų struktūras ir pasirinkdami bei kurdami uždavinio sprendimo algoritmus“, – apie abiturientų daromas klaidas pasakojo R. Burbaitė. Brandos egzaminų užduočių rengėjų grupės nėra skelbiamos viešai, tačiau užduočių rengėjai ir recenzentai, kurių paslaugos yra perkamos vykdant viešuosius pirkimus, turi atitikti aiškius reikalavimus: turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą, per pastaruosius penkerius metus būti dirbusiam mokomojo dalyko mokytoju pagal Vidurinio ugdymo programą arba dėsčius pagal aukštųjų mokyklų studijų programas.

„Egzaminas atspindi didžiosios dalies abiturientų žinias ir gebėjimus tuomet, jei egzamino užduotis parengta kokybiškai ir atitinka egzamino programos reikalavimus“, – užduočių svarbą egzamino rezultatui vertino R. Burbaitė.

IT egzaminas Lietuvoje ir užsienyje skiriasi

Informacinės technologijos tampa vis populiaresnės, todėl keičiasi ir požiūris į šios srities egzamino poreikį. Kiekviena šalis turi skirtingas sistemas, pagal kurias vertina abiturientų žinias IT brandos egzamine.

„Rusijoje dviejų dalių informatikos egzaminą moksleiviai laiko devintoje klasėje. Egzamino metu jie turi atsakyti į 18 trumpojo atsakymo klausimų, apimančių informacijos apdorojimo, skaičiuoklės, socialinių aspektų, programavimo skyrius. Tuo tarpu Lenkijoje informatikos brandos egzamino turinį sudaro informacijos kodavimo, skaičiavimo sistemų ir algoritmavimo skyriai“, – apie IT egzaminus svetur pasakojo R. Burbaitė.

Anot jos, Lenkijoje vykdomo informatikos egzamino programa yra platesnė už Lietuvos IT VBE programą, o egzamino užduotį sudaro daugiau uždavinių. Tuo tarpu Naujojoje Zelandijoje abiturientai gauna trijų skirtingų lygių sertifikatus, apimančius skirtingas IT sritis ir temas. „Kiekvienais metais dirbu su abiturientais, todėl pastebiu, jog šių metų moksleivių žinios ir gebėjimai labai panašūs į pastarųjų kelių metų abiturientų žinias ir gebėjimus. Manau, kad 2017 egzamino rezultatai bus panašūs į keleto paskutinių metų VBE rezultatus“, – prognozavo R. Burbaitė.
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

www.bigbox.lt

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

RaskInterneta.lt – plačiajuosčio ryšio žemėlapis

„EParašas“ – elektroninio parašo mokymo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

www.cert.lt – praneškite apie incidentą viešuosiuose elektroninių ryšių tinkluose arba informacinėse sistemose

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai


Reklama
‡ 1999–2017 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
„Google“ reklama,
logotipų kūrimas

www.cet.lt
Wireless, point to point, backhaul, PTP
www.ligowave.com
Svarstyklės, matuokliai, laboratorinė įranga
www.moris.lt
Lietuvių k. informacinėse technologijose
www.likit.lt
ETS 2 Mods, ETS 2 Truck Mods, ETS 2 Map Mods
www.ets2world.com
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Maps, FS 17
www.fs2017mod.com
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
Farming Simulator 2017, FS 17 Map, FS 17 Tractor
www.farming2015mods.com
Projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama