Elektronika.lt
 2025 m. spalio 14 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 14 d. 14:15
Sparčiai auga nauja buitinės technikos kategorija – išmanieji automatiniai kačių tualetai
Spalio 14 d. 11:37
Kada Lietuva pasieks energetinę nepriklausomybę? Ekspertai ragina labiau įsitraukti visuomenę (2)
Spalio 14 d. 08:27
Ar šiuolaikiniai elektromobiliai Baltijos šalių keliuose jau gali pakeisti tradicinius modelius?
Spalio 13 d. 20:31
Geltona lemputė automobilio prietaisų skydelyje: gedimas ar tik elektroninis kaprizas?
Spalio 13 d. 17:32
MG plečia siūlomų modelių gamą: Lietuvoje debiutuoja modernus elektrinis MG S5
Spalio 13 d. 14:12
FAD ir AI SEO (GEO): kaip mažą vietinį verslą pavyko iškelti į „ChatGPT“ atsakymus
Spalio 13 d. 11:41
Kokybiškas švietimas – intelektualios ir inovatyvios visuomenės kūrimo įrankis
Spalio 13 d. 08:20
Kodėl „ChatGPT“ neturėtų tapti jūsų terapeutu
Spalio 12 d. 20:20
Skraidantis humanoidas iš Italijos: mokslininkai sukūrė įspūdingą robotą, kuris pakilo su reaktyviniais varikliais
Spalio 12 d. 17:49
Fotogrametrija statyboje ir požeminiuose tinkluose: tiksliau ir greičiau su Pix4D ir EMLID įrankiais
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

KTU gimęs startuolis svajoja sukurti aukščiausios kategorijos AAA žaidimą

Publikuota: 2015-11-27 09:28
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„Nebūtinai žaidimas turi būti edukacinis, kad sudomintų žaidėją pasidomėti viena ar kita istorine, politine ar ekonomine tema“, – mano Justas Šalkevičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) doktorantas ir virtualių sprendimų kūrimo įmonės „SneakyBox“ vienas iš įkūrėjų. Kartu su bendramoksliu Liudu Ubarevičiumi prieš trejus metus įsteigta įmonė šiandien turi 12 darbuotojų ir siūlo technologinius sprendimus beveik dvidešimčiai verslo klientų Lietuvoje ir užsienyje.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„Nebūtinai žaidimas turi būti edukacinis, kad sudomintų žaidėją pasidomėti viena ar kita istorine, politine ar ekonomine tema“, – mano Justas Šalkevičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) doktorantas ir virtualių sprendimų kūrimo įmonės „SneakyBox“ vienas iš įkūrėjų. Kartu su bendramoksliu Liudu Ubarevičiumi prieš trejus metus įsteigta įmonė šiandien turi 12 darbuotojų ir siūlo technologinius sprendimus beveik dvidešimčiai verslo klientų Lietuvoje ir užsienyje.

„Tam, kad įkurtum įmonę, visų pirma tenka susimokėti laiku: įmonės struktūros sutvarkymas, kompetentingų darbuotojų paieška „suvalgo“ nemažai laiko“, – atvirauja L. Ubarevičius. Pasak jo, verslo inkubatoriuje KTU „Startup Space“ gimusiai įmonei per neilgą gyvavimo laikotarpį pavyko užsitikrinti tvirtas pozicijas tarp konkurentų. Nors pagrindines pajamas informatikos absolventų įkurta bendrovė gauna kurdama technologinius sprendimus, vaikinai, kuriuos suvedė aistra žaidimams, kuria ir juos – tiek mobiliesiems įrenginiams, tiek ir personaliniams kompiuteriams.

KTU gimęs startuolis svajoja sukurti aukščiausios kategorijos AAA žaidimą

Sėkmė lydi nuo pirmojo žaidimo

„2011-ųjų gruodį man parašė Liudas ir pasiūlė susitikti. Susėdome fakultete ant suoliuko ir sutarėme nuo naujų metų pradėti kurti žaidimą. Tai buvo „Never Future“, su kuriuo laimėjome Australijos „Imagine Cup“ turnyrą, ir kuriam užbaigti gavome „App Camp“ finansavimą“, – bendradarbiavimo pradžią prisimena J. Šalkevičius.

Jaunos įmonės „SneakyBox“ pirmąjį sukurtą žaidimą parsisiuntė daugiau nei pusė milijono žaidėjų visame pasaulyje. „Never Future“ vis dar žaidžiamas – neseniai gautas leidimas patalpinti jį žaidimų platinimo platformoje „Steam“, tad komanda rengiasi rimtam žaidimo atnaujinimui.

Kitas labai sėkmingas J. Šalkevičiaus ir L. Ubarevičiaus suburtos komandos sukurtas ir prancūzų leidėjų išleistas produktas – mobiliesiems įrenginiams skirtas „Wire Defuser“. Šis žaidimas taip pat surinko apie pusę milijono globalios rinkos žaidėjų.

Interaktyvūs sprendimai vaikams, muziejams

Kompiuteriniai žaidimai nėra vienintelė įmonės veikla. Interaktyvūs, papildytos realybės sprendimai įvairioms organizacijoms išskiria jauną technologinę įmonę tarp konkurentų. Tarp įdomiausių produktų: Lietuvos nacionalinės televizijos užsakymu sukurta interaktyvi vaikiškų pasakų programėlė, virtualus gidas Jarašiūnų dvaro muziejaus teritorijų lankymui, interaktyvus stendas Lietuvos švietimo istorijos muziejui, interaktyvi programėlė Mindūnų žvejybos muziejui.

„Nors šie sprendimai skirti nedidelei Lietuvos rinkai, tikrai smagu, jog mūsų kūriniai atranda savo vartotoją. Įdomu kurti vaikams, lietuvių kalba, suteikti žinių apie Lietuvos istoriją, kitus dalykus“, – džiaugiasi J. Šalkevičius.

KTU gimęs startuolis svajoja sukurti aukščiausios kategorijos AAA žaidimą

Atėjo metas lietuvių proveržiui

Kita vertus, jo nuomone, žaidimai nebūtinai turi būti edukaciniai tam, kad sudomintų pasidomėti viena ar kita tema.

„Pavyzdžiui, strateginių žaidimų veiksmas dažnai vyksta tam tikrame istoriniame laikotarpyje – Viduramžiais, Renesanso ar pasaulinių karų metu – ir juose gali žaisti už bet kurią pasaulio valstybę. Aš dažniausiai žaidžiu už Lietuvą, ir stengiuosi ją išlaikyti tokią pat didelę, kokia ji buvo Vytauto Didžiojo laikais“, – šypsosi J. Šalkevičius.

Jo nuomone, jei žaidimas sudomina tam tikru istoriniu laikotarpiu ar politinėmis aplinkybėmis, vėliau norisi ieškoti daugiau informacijos apie tą laikmetį, jame veikusius personažus. Paklaustas, apie kokį projektą svajoja, „SneakyBox“ programuotojų komandai vadovaujantis J. Šalkevičius nedvejodamas atsako: „Apie vadinamuosius AAA, arba aukščiausios kategorijos žaidimus. Tokį, pagal fantasy bestselerį „Raganius“, yra sukūrę lenkai, baltarusiai turi labai populiarų „World of Tanks. Manau, lietuviams irgi metas proveržiui.“

Trūksta žaidimų mokslinių tyrimų

Pasak jo, žmonės nežaidžiantys žaidimų, vargu ar galės juos kurti. „Tai būtų tas pats, kas vaidinti kine, bet niekada nežiūrėti filmų. Bet kurios profesijos atstovas turi domėtis, ką veikia jo kolegos. Ypač tokioje, kuri susijusi su sparčiai besivystančiomis technologijomis“, – įsitikinęs J. Šalkevičius.

Doktorantūros studijas jaunasis mokslininkas teigia pasirinkęs dėl asmeninio tobulėjimo galimybės. J. Šalkevičius tiria smegenų ir kompiuterio sąsają, siekdamas aptikti žmogaus emocijas, skaitant smegenų bangas. Ši informacija būtų naudinga stebint žmogaus reakciją į kompiuterinę programą ar žaidimą, nes leistų, atsižvelgiant į vartotojo emocijas, keisti produktą.

Jo nuomone, mokslinių tyrimų žaidimų tematika kol kas vis dar trūksta. Juos dažniausiai užsako didžiosios žaidimų bendrovės. J. Šalkevičiaus nuomone taip yra dėl to, kad ši sritis – labai jauna. Jaunasis mokslininkas tikisi prisidėti užpildant šią spragą.

„Man visada buvo įdomu sužinoti, kaip atsiranda moksliniai tyrimai. Savo darbe pritaikau iš mokslinių straipsnių gautas žinias, domiuosi tyrimais, o juos atlikdamas tarsi atsiduriu kitoje pusėje“, – pasakoja jaunasis mokslininkas.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama