Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 19 d. 20:20
Lietuvos oro erdvė bus stebima dar atidžiau: „Oro navigacija“ pradeda 3,6 mln. eurų projektą
Balandžio 19 d. 17:43
Išrinkta stipriausia Vilniaus regiono mokinių bendrovė: prietaisas, kuris praverstų daugeliui mokyklų ir biurų
Balandžio 19 d. 14:24
TOP 15 dirbtinio intelekto įrankių mokytojams ir kitiems šios srities naujokams
Balandžio 19 d. 11:21
Dirbtinis intelektas apskaitos pasaulyje – ar jis pakeis įprastus darbuotojus?
Balandžio 19 d. 08:52
Prie ekranų vaikai praleidžia ilgiau, nei manote: įveikti tėvų kontrolės nustatymus jiems – juokų darbas
Balandžio 18 d. 20:33
„Audi Q6 e-tron“ platformos inovacijos: išradingas paprastumas, 800 voltų spartusis įkrovimas ir išmanusis temperatūros valdymas
Balandžio 18 d. 17:23
Šiaulių gimnazistų išradimas gali pagerinti tragiškus matematikos egzaminų rezultatus: siūlo mokytis... žaidžiant
Balandžio 18 d. 14:22
Įvardijo, kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: nepasitikrinę ryšio nustatymų, galite būti nepasiekiami
Balandžio 18 d. 11:15
4 iš 10 šalies gyventojų be sutikimo gauna el. laiškus su reklamomis. Ar tai teisėta?
Balandžio 18 d. 08:43
Kaip išvengti didžiausių stojančiųjų klaidų
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

7 sėkmingų startuolių įkūrėjas: „Danijoje mokslo bendradarbiavimas su verslu vyksta vangiau nei Lietuvoje“

Publikuota: 2015-04-20 19:35
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Robotai, pavaduojantys mokytojus, slaugytojus, statybininkus – Johnas Erlandas Ostergaardas, įmonės „Blue Ocean Robotics“ partneris ir vadovas įsitikinęs, jog ateityje kone visose gyvenimo ir veiklos srityse žmonės bendradarbiaus su robotais. „Robotai perims fizinį darbą, o žmogus atliks sudėtingas operacijas“, – teigia mokslininkas, įkūręs net 7 sėkmingai veikiančias įmones.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Robotai, pavaduojantys mokytojus, slaugytojus, statybininkus – Johnas Erlandas Ostergaardas, įmonės „Blue Ocean Robotics“ partneris ir vadovas įsitikinęs, jog ateityje kone visose gyvenimo ir veiklos srityse žmonės bendradarbiaus su robotais. „Robotai perims fizinį darbą, o žmogus atliks sudėtingas operacijas“, – teigia mokslininkas, įkūręs net 7 sėkmingai veikiančias įmones.

7 sėkmingų startuolių įkūrėjas: „Danijoje mokslo bendradarbiavimas su verslu vyksta vangiau nei Lietuvoje“

Įžvalgomis apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą bei robotizavimo sprendimus J. E. Ostergaardas dalinsis Kauno technologijos universiteto (KTU) balandžio 22 d. rengiamoje konferencijoje „Lietuvos mokslas ir pramonė 2015: ateities gamyba 2030“.

– Startuoliai – pakankamai naujas, tačiau sparčiai populiarėjantis terminas Lietuvoje. Tokių įmonių vis daugėja. Gal galite pasidalinti: kokie yra didžiausi iššūkiai ir privalumai, kuriant tokio tipo įmonę?

– Kurdamas startuolį turi visiškai naują idėją ir esi daug labiau linkęs rizikuoti, nes tau reikia sukurti įmonę savo idėjos pagrindu. Tuo tarpu, senesnėse jau įsitvirtinusiose įmonėse idėja kvestionuojama: dažnai nusprendžiama, kad ji yra arba per plati, arba netinkama verslui, arba, kad ji jau buvo bandoma įgyvendinti anksčiau, bet nesuveikė ir panašiai. Tiesa yra ta (ir tai vyksta visame pasaulyje), kad daugelis naujų dalykų sukuriama startuolių. Todėl tokios įmonės kaip „Google“ pradėjo pirkti jaunas įmones, nes suprato, kad taip įsigyji pažangiausias technologijas ir idėjas.

Danijoje esu įkūręs 7 įmones: nuo optinių komunikacijų sistemos, kuri naudojo LED šviesos elementus funkciniam apšvietimui – šiltnamiuose ir, pavyzdžiui, baldų gamyboje dažams ir lakui pasendinti – iki įmonių, siūlančių robotizuotų sistemų sprendimus.

Pats didžiausias iššūkis, kuriant ir auginant jauną įmonę, yra gauti pinigų produkto vystymui ir jo įvedimui į rinką.

– Kaip manote, kokios inovacijos ar technologiniai sprendimai bus sėkmingi rytojaus pasaulyje?

– Tai – platus klausimas, tačiau pasakyčiau, kad ateities technologijos yra susijusios su robotizuotomis sistemomis. Bus vis labiau reikalingi kartu su žmonėmis dirbantys, žmonėms asistuojantys robotai, pavyzdžiui tokie, kurie gali padėti judėti patyrusiesiems sunkias traumas ar insultą. Jau šiandien rinkoje yra daug tokių roboto ir žmogaus bendradarbiavimo sprendimų.

Vieną iš tokių sprendimų – robotą, skirtą stiklo montavimui – kuriame ir Lietuvoje. Iki šiol stiklus aukštuose biurų pastatuose montuodavo žmonės rankiniu būdu. Tai – sunkus darbas, reikia kilnoti daug sveriančias konstrukcijas, yra didelė susižalojimų rizika. Mūsų kuriamoje sistemoje robotas perims iš žmogaus fizinį darbą.

– Įprasta sakyti: „Ateityje viską atliks robotai“. Ar tikrai viską? Gal yra sričių, kur žmogaus dalyvavimas būtinas?

– Yra lengvų užduočių, yra sudėtingų. Pavyzdžiui, grįžtant prie stiklų montavimo – stiklą reikia įstatyti ir pritvirtinti viršuje ir apačioje, ir tai reikia padaryti labai tiksliai. Robotą sunku išmokyti atlikti tokį sudėtingą darbą. Žmogus, dirbdamas kartu su robotu, pritvirtina ant stiklo tam tikrus laikiklius, stebi, kad robotas viską atliktų teisingai, priartindamas stiklą prie pritvirtinimo vietos, tačiau būtent šią, sudėtingą stiklo įstatymo užduotį, atlieka žmogus.

Taigi žmonės visada bus reikalingi tam, kad vykdytų sudėtingesnes užduotis. Tai visada bus bendradarbiavimas.

– Biurus turite Danijoje ir Lietuvoje. Kaip sekasi vystyti verslą mūsų šalyje?

– Padalinius turime Danijoje ir Lietuvoje, neseniai atidarėme biurą Honkonge, gegužės mėnesį laukia biuro JAV atidarymas, o per artimiausius mėnesius įsteigsime padalinius ir kitose Europos šalyse. Visada turėjome gerus ryšius su Lietuva – bendradarbiaujame ir su Kauno technologijos universiteto (KTU) Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetu, ir su įmonėmis.

Matome, kad Lietuvoje yra palankios sąlygos kurti ir vystyti programinę įrangą, informacinių technologijų sprendimus, robotų mechaniką. Be to, Lietuvoje gamybos padalinius turi daugelis Europos įmonių, todėl matome šią šalį kaip rinką, kuriai galime pasiūlyti savo industrinių robotų sistemas.

– „Blue Ocean Robotics“ siūlo robotus ir sveikatos priežiūrai. Ar kai kuriuos iš jų „įdarbinate“ ir Lietuvoje?

– Esame šiek tiek bendravę su Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų atstovais, tačiau matome, jog tam, kad pritaikytume savo technologijas Lietuvai, reikia daugiau laiko. Tad kol kas jūsų rinkai siūlome mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros paslaugas bei industrinius robotus. Tačiau esu tikras, jog ateityje čia taip pat bus pritaikomi ir mokymui, ir sveikatos priežiūrai skirti robotai.

– Kokius sprendimus siūlote Danijos rinkai?

– Pagrindinis Lietuvos ir Danijos rinkos skirtumas yra tas, kad Danijoje įsijungia politiniai žaidėjai – t. y. savivaldybės. Jos gali skirti pinigų ir yra suinteresuotos investuoti į naujus robotų sprendimus tam, kad pagerintų piliečiams teikiamų paslaugų kokybę, kad sumažintų kai kurių iš jų kainą. Todėl, nors kai kurie iš mūsų siūlomų sprendimų yra dar labai jauni, Danijoje jaučiame didelį mokymui, slaugai, sveikatos priežiūrai naudojamų robotų poreikį.

– Kalbate apie robotus mokykloje. Kaip jie veikia?

– Pagrindinis mūsų kuriamų robotų tikslas yra mokyti moksleivius programuoti, kurti įvairius informacinių technologijų sprendimus, kurti modelius 3D spausdintuvams. Robotai kartu su vaikais atlieka tam tikras užduotis, simuliuoja situacijas. Didžiulis robotų privalumas yra tas, kad jie leidžia kiekvienam mokytis individualiai, savo tempu. Moksleivis, dirbdamas kartu su robotu, gali matyti savo progresą. Be to, kai pamokoje dalyvauja robotai, pasikeičia mokytojo vaidmuo – jis tampa prižiūrėtoju, jam atsiranda daugiau laiko dirbti su silpnesniais vaikais. Naudojant prie skirtingo moksleivių lygio pritaikytus robotus, pasikeičia pati pamokos struktūra, mokytojai dirba kitaip, kitaip matuojamas ir progresas.

– Konferencija „Mokslas ir pramonė“ vyks KTU „Santakos“ slėnyje, kuriame įsikūręs mokslo tyrimų centras yra atviras ir verslo įmonėms. Kaip vertinate tokio tipo centrų veiklą?

– Manau, kad Kaune tai darote labai gerai – jūsų tyrėjai dirba ties tam tikrais projektais kartu su įmonėmis, ir publikuoja straipsnius mokslo žurnaluose. Visada egzistuoja dilema: fundamentiniai tyrimai reikalingi mokslui, tačiau jie yra per daug platūs – įmonėms reikia specifinių žinių, kurios būtų naudingos jų vystomiems produktams. Be to, šis centras tai – puiki paramos sistema startuoliams. Svarbu, kad jaunas verslas galėtų bendradarbiauti su tyrėjais visose stadijose – nuo idėjos užsimezgimo iki produkto vystymo.

– Mokslo bendradarbiavimas su verslu Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius. Kaip jis vyksta Danijoje?

– Iš tiesų manau, kad Danijoje situacija dar prastesnė.

– Tikrai? Kaip manote, su kuo tai susiję?

– Tai, ką pasakiau apie Daniją, tinka visai Europai. Podoktorantūros praktiką atlikau Mičigano universitete (JAV), tad gerai žinau tenykštę sistemą. JAV mokslininkai tris mėnesius per metus – vasarą – turi patys užsidirbti sau algą, ieškodami pelningų kontraktų su įmonėmis. Taigi, jie yra priversti bendradarbiauti su verslu, kurti tai, kas atneštų įmonėms naudos. Manau, kad tai – puiki idėja, tačiau niekaip nesugebu jos „parduoti“ Danijoje. Matyt mūsų profesoriai ir taip per daug uždirba.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama