Elektronika.lt
 2024 m. kovo 4 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Kovo 3 d. 15:26
Socialinių medijų žala mūsų psichinei sveikatai ir psichologo patarimai, kaip ją sušvelninti
Kovo 3 d. 09:21
Paaiškėjo svarbiausios technologijų tendencijos: 5G dominavimas, DI spurtas ir tvarus vartojimas
Kovo 2 d. 15:11
IT ekspertas įvardijo dažniausiai interneto svetainių savininkų daromas klaidas
Kovo 2 d. 09:36
Įprastą prefiksą „8“ pamiršime amžiams: kaip keitėsi numeriai Lietuvoje?
Kovo 1 d. 20:25
Barselonoje paskelbta apie naujas „Android“ funkcijas
Kovo 1 d. 18:24
Ekspertai įvardijo priežastis, kodėl buvo būtina uždrausti šių šiltnamio efektą sukeliančių dujų naudojimą
Kovo 1 d. 16:45
„Google“ DI asistentas atsinaujino: ką gali „Gemini“ ir kuo jis pranašesnis už „ChatGPT“?
Kovo 1 d. 14:45
„Enefit“ pristato elektromobilių viešojo įkrovimo stotelių tinklo plėtros tendencijas ir iššūkius
Kovo 1 d. 12:33
Klausimų daugiau, nei atsakymų: kaip įmonėms jau dabar pasiruošti spalį įsigaliosiančiai TIS2 direktyvai?
Kovo 1 d. 10:46
„Luminor Phone POS“ Lietuvoje jau išbandė daugiau nei 200 prekybininkų
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS22 Mapy
Farming Simulator 19 mody, FS22 Tractor, FS22 Mods
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Kabelinės televizijos operatoriai nuogąstauja, kad bus priversti suvaržyti interneto vartotojų laisves

Publikuota: 2013-06-12 21:13
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Lietuvos kabelinės televizijos asociacija

Birželio 12–13 d. vykstančios Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos (LKTA) XVII tarptautinės konferencijos išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje asociacijos atstovai išreiškė susirūpinimą, kad dėl valstybės politikos populiari kabelinių televizijų paslauga – internetas – gali tapti ne pridėtine verte vartotojui, o jo asmeninių laisvių suvaržymu.

 Rodyti komentarus (1)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Kabelinės televizijos operatoriai nuogąstauja, kad bus priversti suvaržyti interneto vartotojų laisvesBirželio 12–13 d. vykstančios Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos (LKTA) XVII tarptautinės konferencijos išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje asociacijos atstovai išreiškė susirūpinimą, kad dėl valstybės politikos populiari kabelinių televizijų paslauga – internetas – gali tapti ne pridėtine verte vartotojui, o jo asmeninių laisvių suvaržymu.

„Šių metų konferencijos tema – „Internetas – iššūkiai ir galimybės“, tačiau akivaizdu, kad interneto paslaugų teikėjams, tarp jų ir kabelinės televizijos operatoriams, kilsiantys iššūkiai gali nusverti visas ateities galimybes, – sakė LKTA prezidentė Vaiva Žukienė. – Jau anksčiau valstybės institucijos svarstė galimybę įpareigoti interneto paslaugų teikėjus apriboti vartotojų prieigą prie azartinių lošimų portalų internete, o dabar vėl norima grįžti prie šios idėjos realizavimo.“

Pasak V. Žukienės, LKTA puikiai suvokia azartinių žaidimų internete potencialią grėsmę ir jokiu būdu nepropaguoja žalingų pomėgių, tačiau ketinami įvesti azartinių žaidimų įstatymo pokyčiai būtų tik problemos perkėlimas ant su šia veikla nesusijusio verslo pečių ir taip supriešinti interneto paslaugų teikėjus su interneto paslaugos vartotojais.

„Azartinius žaidimus internete organizuojančios užsienio bendrovės dažniausiai yra visiškai legalios (dauguma jų yra ES valstybių lošimų organizatoriai), o blokuoti vartotojus, kad jie negalėtų dalyvauti jų organizuojamuose žaidimuose, atrodo kaip kova su vėjo malūnais, – sakė kabelinės televizijos asociacijos prezidentė. – Bandymas įpareigoti interneto paslaugų teikėją blokuoti prieigas ir panašiai – labai prasta tendencija. Jei bent teoriškai (nes praktiškai tai neįmanoma) pavyktų tai padaryti, galbūt ateitų eilė blokuoti ir kitą internetu pasiekiamą informaciją, kuri pasirodytų netinkamos valdžios institucijoms. Nemanau, kad tai teisinga filosofija, bent jau verslo prasme. Interneto paslaugų teikėjai neturėtų kištis į šią klientų komunikaciją. Atmetant visus teisinius niuansus, privataus juridinio asmens kišimasis į kito asmens komunikavimą yra labai žalinga praktika. Sprendimas galėtų būti labai paprastas ir naudingas valstybei – internetinių lošimų santykius reguliuoti per finansinius instrumentus, t. y. riboti nepageidaujamų lošimų atsiskaitymus, taip sutrikdant šiuos lošimus. Juk iš esmės šiuo įstatymu to ir siekiama – apmokestinti tokius azartinius žaidimus internete. Tai būtų ir finansinis stabdis tam tikroms amžiaus ar socialinėms grupėms, ir galimybė per mokesčių mokėtojo identifikavimą stebėti, kas, kur ir ką žaidžia.“

Nelegaliai platinamos iškodavimo kortelės

Kita visiems (ne tik kabelinės) televizijos paslaugų teikėjams kylanti problema, pasak V. Žukienės – tai nelegaliai platinamos antžeminės skaitmeninės televizijos iškodavimo kortelės. Po analoginės antžeminės televizijos išjungimo 2012 m. spalio 29 d. pastebėta, kad jos smarkiai populiarėja. Tai gana patogu gyventojams, nejaučiantiems sąžinės graužaties, kad nelegaliai naudojasi svetima intelektine nuosavybe, tačiau legaliems televizijos paslaugų teikėjams tai reiškia prarastus klientus, o valstybei – nesumokėtus mokesčius į biudžetą.

„Palyginčiau tai su taksi paslaugomis, – sako V. Žukienė. – Vieni susimoka visus mokesčius, įsigyja reikalaujamą taksi automobilių įrangą ir dirba legaliai, o kiti – tiesiog uždarbiauja, visą pelną susižerdami į kišenę, apvogdami ir valstybę, ir legaliai dirbančias taksi įmones. Atrodytų – koks skirtumas, juk vartotojui, kuriam svarbu nuvažiuoti kur reikia, tik plečiasi pasirinkimo galimybės. Tačiau tai – mūsų provinciali, regioninė problema. Kiek tenka bendrauti su kolegomis iš kitų šalių, Vakaruose į intelektinės nuosavybės, kuriai priskirtinos ir TV programos, vagystes vartotojai nežiūri teigiamai – jie nelaiko jokiu didvyriškumu nelegaliai žiūrėti programas“.

Keičiasi TV žiūrėjimo įpročiai

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Ryšių reguliavimo tarnybos Radijo ryšio departamento direktorius Mindaugas Žilinskas apžvelgė situaciją Lietuvoje, susiklosčiusią po pernai rudenį įvykdyto perėjimo nuo analoginės antžeminės prie skaitmeninės antžeminės televizijos, įvardino įvykusius pokyčius ir naujai iškilusias problemas. „Perėjimas prie skaitmeninės televizijos sudarė geresnes sąlygas gyventojams matyti daugiau programų, tačiau vykstant kanalų keitimui ir vienadažnių sinchroninių tinklų derinimui gyventojai vis dar patiria nepatogumų, – sakė M. Žilinskas. – Problemos su kolektyvinių antenų ūkiu taip ir liko neišspręstos ir daugiabučių namų gyventojai, kurie naudojo iki 1991 metų įrengtas antenas, turėjo patys individualiai spręsti televizijos signalų priėmimo problemas.“

TNS LT projektų vadovė Lina Petraitienė spaudos konferencijoje supažindino su TV auditorijos pokyčiais po perėjimo prie skaitmeninės antžeminės televizijos, su skaitmenizavimo inspiruotais rinkos laimėjimais ir praradimais. „TV skaitmenizavimas pakeitė ne tik Lietuvos gyventojų turimą vaizdo įrangą, bet ir žiūrėjimo įpročius – TV kanalų auditorijos dalies „smulkėjimą“, nulemtą auditorijos išsibarstymo tarp žymiai didesnio TV kanalų skaičiaus, mažėjantį atotrūkį tarp didžiųjų ir nišinių TV kanalų auditorijų, TV kanalų grupių formavimąsi“, – sakė L. Petraitienė.

Kabelinės TV abonentai perėjimo nepajuto

LKTA prezidentė Vaiva Žukienė taip pat pasidžiaugė, kad kabelinė televizija sudarė palankias sąlygas Lietuvai pereiti nuo analoginės antžeminės prie skaitmeninės antžeminės televizijos, nes kabelinės TV tinkluose ir toliau retransliuojamos TV programos analoginiu formatu, jį vis dar yra pasirinkę daugiau nei 330 tūkst. (apie 70 proc.) kabelinės TV abonentų (per 850 tūkst. Lietuvos gyventojų). Šie kabelinės TV abonentai apskritai nepajuto, kad antžeminė televizija Lietuvoje tapo skaitmeninė, nes jiems nereikėjo keisti jokios įrangos.

Pasak V. Žukienės, kabelinė TV yra vienintelė TV programų retransliavimo paslauga, kuri abonentui pateikia tuo pat metu ir analoginį, ir skaitmeninį signalą. Klientas gali neskubėdamas bei įvertindamas savo finansines galimybes rinktis, kokią TV jam žiūrėti. Be to, jis gali viename televizoriuje žiūrėti skaitmeninę TV, o kituose analoginę TV. Nors kabelinės TV operatoriai, siekdami gerinti teikiamų paslaugų kokybę ir suteikti daugiau galimybių vartotojui, nuolatos kviečia abonentus pereiti prie skaitmeninės TV, kurią jau žiūri per 130 tūkst. kabelinės TV abonentų, tačiau kokią televiziją šiandien žiūrėti, galiausiai nusprendžia patys kabelinės TV abonentai – tai reta proga šiais laikais turėti tokią pasirinkimo galimybę.


Lietuvos kabelinės televizijos asociacijaDraudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama