Elektronika.lt
 2026 m. balandžio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 24 d. 12:33
Stiklinė vandens už ačiū: kiek už mandagumą susimokame DI?
Balandžio 24 d. 09:23
Vis daugiau laiko prie ekranų praleidžia ne tik jaunuoliai, bet ir senjorai: ekspertai įžvelgia naudą
Balandžio 23 d. 18:03
19 sekundžių, kurios pakeitė internetą: pirmasis „YouTube“ vaizdo įrašas švenčia gimtadienį
Balandžio 23 d. 15:16
Nematomas skaitmeninis pėdsakas: ar žinome, kiek kainuoja viena dirbtinio intelekto užklausa?
Balandžio 23 d. 12:52
KTU mokslininkai sukūrė modelį, kuris gali pagerinti autonominių sistemų saugumą
Balandžio 23 d. 09:36
Asmeninis eksperimentas virto tyrimu: kokią įtaką darbui daro išmaniojo telefono atsisakymas?
Balandžio 22 d. 18:30
Jūsų duomenys jau dirba prieš jus: nauja sukčių taktika, kuri veikia net atsargiausius (1)
Balandžio 22 d. 16:10
Kova su vėjo malūnais? Atsakė, ar įmanoma sustabdyti socialinių tinklų botus (1)
Balandžio 22 d. 14:38
Saugumas DI amžiuje: kiek privatumo esame pasiruošę iškeisti į patogumą?
Balandžio 22 d. 12:21
„LG Electronics“ 2026 m. televizorių inovacijos
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Vakarams Lietuvos IT specialistai patrauklesni nei Azijos

Publikuota: 2012-07-17 11:36
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Dina Sergijenko
Aut. teisės: ©Ekonomika.lt
Inf. šaltinis: Ekonomika.lt

Vis dažniau užsienio kompanijos, užuot patikėjusios programavimo darbus Azijos specialistams, kreipiasi į lietuvius. Čia kompanijos randa aukščiausios kvalifikacijos programuotojų ir informacinių technologijų projektuotojų, kurie savo kompetencija nenusileidžia, o kartais ir lenkia pažangiausių IT kompanijų specialistus.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Vakarams Lietuvos IT specialistai patrauklesni nei AzijosVis dažniau užsienio kompanijos, užuot patikėjusios programavimo darbus Azijos specialistams, kreipiasi į lietuvius.

Turės dirbti dar kelis metus

„Čia kompanijos randa aukščiausios kvalifikacijos programuotojų ir informacinių technologijų (IT) projektuotojų, kurie savo kompetencija nenusileidžia, o kartais ir lenkia pažangiausių IT kompanijų specialistus“, – tvirtina kompanijos „Prototechnika“ direktorius plėtrai Kęstutis Skukauskas.

Specialisto nuomone, tokios tendencijos augina ir IT projektavimo darbų kainas Lietuvoje – anksčiau tokių darbų valanda kainavo 150 litų, šiandien įkainiai siekia 350–500 litų už valandą.

K. Skukauskas pastebėjo ir tai, kad Lietuvos IT kompanijos persiorientuoja į paslaugų eksportą ir „ieško individualių, eksportui pritaikytų sprendimų“. Tiesa, tam, kad pagautų sėkmę už uodegos, daugelis IT kompanijų turės intensyviai dirbti šia linkme dar bent 3–4 metus.

„Sugebėjusieji įsitvirtinti eksportuojančioms bendrovėms skirtų sprendimų kūrime ir diegime sėkmės vaisius raškys jau po 4–5 metų“, – tikino K. Skukauskas.

Padeda geografinė padėtis

„Investicijos iš užsienio kompanijų į Lietuvą atkeliauja jau gerą dešimtmetį, tačiau pastaruoju metu tai itin suaktyvėjo, – sakė asociacijos INFOBALT Inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis. – Matome ir per trejus–ketverius metus Lietuvoje įsikūrusius paslaugų centrus, matome ir eksporto augimą. Visa tai rodo, kad Lietuvos IT specialistai turi pakankamai aukštą kvalifikaciją ir yra konkurencingi pasauliniu mastu.“

Žinoma, lygintis mastu su, pavyzdžiui, Indijos ar Bangladešo IT specialistais, Lietuva negali. „Tačiau to ir nereikia, – tikino A. Plečkaitis. – Lietuva netaps lydere pasaulio IT rinkoje, nes yra gerokai didesnių šalių, turinčių didesnius pajėgumus. Tačiau kaip ir visos nedidelės šalys turime savo nišą.“ Pasak specialisto, investuotojams Lietuva atrodo pakankamai saugia šalimi, be to – yra geografiškai arti, o paslaugos čia – pigesnės nei daugelyje Vakarų šalių. „Geopolitinė mūsų padėtis palanki, kad į mus investuotų tos šalys, kurios netoli mūsų. Turime ir pavyzdžių, kai investuoti Lietuvoje ryžtasi Rytų šalys, norinčios išeiti į Vakarus“, – pasakojo asociacijos INFOBALT Inovacijų vadovas.

Reikia daugiau drąsos parduodant

Pasak VšĮ „Versli Lietuva“ generalinio direktoriaus Pauliaus Lukausko, tokia tendencija pastebima ne tik IT sektoriuje, bet ir daugelyje kitų.

„Užsienio kompanijos įvertina mūsų sugebėjimus atlikti greitai ir lanksčiai nedidelės apimties užsakymus. Jeigu iki krizės daugiausia dėmesio buvo kreipiama į kainą, šiandien greičio ir lankstumo veiksnys įgavęs žymiai didesnį svorį sprendimo priėmime“, – sakė jis. Anot P. Lukausko, inžinerijos, tekstilės, netgi maisto sektorius dėl tų pačių priežasčių vis dažniau sulaukia užsienio kompanijų dėmesio.

„Verslios Lietuvos“ generalinio direktoriaus nuomone, jokia paslaptis, kad Lietuvos specialistai talentingi ir darbštūs, o prie gero šalies įvaizdžio prisideda ir sėkmės istorijos. Reikšmę turi ir sutvarkyta šalies IT infrastruktūra.

„Vakarų kompanijos žino, kad lietuviai turi daug potencialo atlikti užduotis kokybiškai ir greitai, o investuotojai pamato, kad mūsų įmonių ir specialistų produktyvumas neretai aukštesnis nei Azijos šalių“, – tikino jis linkėdamas lietuviams drąsos pardavinėjant savo idėjas užsienio investuotojams, dalyvaujat parodose ir kituose renginiuose.


Ekonomika.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama