Elektronika.lt
 2012 m. gegužės 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale  Ieškoti LT | EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimų lenta
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 25 d. 15:35
Apie galimas „draugystės“ internete pasekmes diskutavo 4 tūkst. moksleivių
Gegužės 25 d. 12:22
Netrukus virtualioje erdvėje duris atvers elektroninis prekybos centras „mamy.lt“
Gegužės 25 d. 07:19
Marko Zuckerbergo invazija į Silicio slėnį
Gegužės 24 d. 20:03
(Ne)realus taupymo planas: atvirasis kodas valstybinėse institucijose
Gegužės 24 d. 13:54
Post „Kinect“ era: judesius atpažins elektromagnetiniai laukai ir garso bangos
Gegužės 24 d. 10:04
Išrinkti perspektyviausi nacionaliniai išradimai
Gegužės 24 d. 06:52
Kokie patentuoti išradimai yra sėkmingi?
Gegužės 23 d. 18:51
Esame skaitmeninė karta? „Eurobarometro“ tyrimas apie asmens duomenų apsaugą internete
Gegužės 23 d. 13:45
Kas kaltas dėl „Facebook“ akcijų smukimo? (1)
Gegužės 23 d. 08:47
„Dropbox“ – jūsų duomenys padebesy
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti
www.eb.lt - Entertainment bank

„Sony“ dabartis ir ateitis

Publikuota: 2012-01-02 07:35
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Verslas.in
Inf. šaltinis: Verslas.in

Seras Hovardas Stringeris (Howard Stringer), „Sony“ korporacijos valdybos pirmininkas pamena, jog 2011-ieji turėjo būti bendrovės atgimimo metai. „Šiais metais investicijos turėjo atsipirkti“, – prisimena jis. Užimdamas aukščiausias pareigas bendrovėje, Hovardas jau šešerius metus bando sugrąžinti legendinės Japonijos elektronikos bendrovės šlovę.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Seras Hovardas Stringeris (Howard Stringer), „Sony“ korporacijos valdybos pirmininkas pamena, jog 2011-ieji turėjo būti bendrovės atgimimo metai. „Šiais metais investicijos turėjo atsipirkti“, – prisimena jis.

Užimdamas aukščiausias pareigas bendrovėje, Hovardas jau šešerius metus bando sugrąžinti legendinės Japonijos elektronikos bendrovės šlovę. Rinką pasiekė pirmosios planšetės ir atnaujinta „PlayStation“ žaidimų konsolė.

Kompanija tikėjosi per artimiausius šiuos ir kitus metus uždirbti maždaug 2 mlrd. JAV dolerių pelno.

„Nuoširdžiai tikėjau, kad šie metai bus įsimintini, – sako jis pietaudamas viename prabangiausių Volstryto dangoraižių, kur įsikūręs jo pagrindinis biuras. – Jie ir bus įsiminti, tačiau neigiama prasme“.

Katastrofa, kurios nebuvo galima numatyti

Visos bėdos prasidėjo 2011 m. kovo 11 d. Hovardas buvo kątik parskridęs iš Tokijo į Niujorką. Maždaug penktą valandą ryto jis atsidarė savo el. pašto dėžutę, kur gavo pranešimą apie kątik įvykusi galingą cunamį rytinėje Japonijos dalyje.

Jis galvojo skristi atgal į Tokiją, tačiau „jiems manęs nereikėjo“. Įsitikinęs, kad nei vienas darbininkas nenukentėjo. Nepaisant to, Hovardas Stringeris buvo toks nuliūdęs, kad tą vakarą parašė eilėraštį pavadinimu „Niekada nepasiduok“.

Žemės drebėjimas ir cunamis privertė „Sony“ laikinai sustabdyti dešimties gamyklų darbą, kuriose buvo gaminami „Blu-ray“ kompaktiniai diskai, baterijos ir kiti svarbūs elektronikos elementai.

Vietoj planuotų 2 mlrd. JAV dolerių pelno, „Sony“ šiais metais patyrė rekordinį 3,1 mlrd. JAV dolerių nuostolį. Tai didžiausias bendrovės deficitas per 16 pastarųjų veiklos metų. „Sony“ bėdos tuo nesibaigė, tačiau tai buvo pats skaudžiausias įvykis.

Painiava produktų asortimente

Be Dievo rankos, painiavos yra ir pačioje bendrovės viduje, ypač produktų asortimente. Po „Sony Walkman“ ir „Trinitron“ pasaulis taip ir neišvydo jokio kito įrenginio, kuris būtų toks populiarus pasauliniu mastu.

Prasidėjus interneto erai, „iPod“ ir „iTunes“ tapo muzikos ir video pramogų centru. Vėliau atsirado išmanieji telefonai ir planšetės, kuriuos „Sony“ pradėjo gaminti pavėluotai. Net „Sony“ televizoriai prarado tokias geras pozicijas, kokias turėjo rodos dar visai neseniai.

„Sony“ įdėjo daug pastangų, kad internetas taptų jų draugas. Tačiau rezultatai nėra tokie džiuginantys. Bendrovėje, kurioje dirba 170 tūkst. darbuotojų, turinti 41 gamyklą ir daugiau nei 2 tūkst. įvairiausių produktų, laikytis vienos strategijos nėra lengva.

Vien 117 cm. įstrižainės TV yra devyni modeliai. Po to, kai bendrovė sujungė savo pajėgas mobiliųjų telefonų gamybos rinkoje su „Ericsson“, ji spėjo pagaminti jau virš 40 mobiliųjų telefonų. Ar galite įsivaizduoti, koks chaosas verda bendrovės tyrimų ir plėtojimo (R&D) skyriuje?

Hovardo Stringerio pažadas

Bendrovės „Sony“ valdybos pirmininko Hovardo Stringerio laikas eina į pabaigą. Jam 69-eri, o jo trijų metų „atgimimo“ planas baigsis 2013-ųjų metų kovą. Jis pripažįsta, kad pokyčiai tokioje bendrovėje nevyksta taip greitai, kaip norėtųsi. Tam yra mažiausiai viena priežastis.

Visų pirma, „Sony“ yra Japonijos bendrovė, tad paremta japoniškomis tradicijomis. Uždaryti nepelningų gamyklų, kuriuose darbuotojai pradirbę virš 20–30 metų – tiesiog negalima. Verslas Japonijoje grįstas ilgalaikiais santykiais, kurių geriau nesugadinti.

„Sony“ dabartis ir ateitis

„Žmonės klausia manęs: „Kodėl tu prisiimti tokią milžinišką atsakomybę? Tau nebūtina atiduoti viso savo gyvenimo bendrovei!, – guodžiasi Hovardas ir čia pat atšauna. – Todėl, kad aš pasižadėjau bendrovei sugrąžinti jai buvusią šlovę. Noriu palikti bendrovę tada, kai ji galės funkcionuoti pasitikinti savimi ir nebijanti ateities iššūkių.“

Daugybė žmonių, kurie savo karjeroje turėjo garbės susipažinti su „Sony“ valdybos pirmininku, jums pasakys: „Jei Hovardas Stringeris pasižadėjo, vadinasi tai bus įgyvendinta.“ Laikas parodys.


Verslas.in



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

RCL – elektronika ir technika

www.rslietuva.com - 400.000 pramoninių komponentų per 1 dieną

„ELFA Distrelec“ – visa pramoninė elektronika

GPSMeistras.lt – GPS navigacijos, nemokamos konsultacijos, remontas, supirkimas, nuoma, priedai

„Sandas“ – verslo valdymo sistemos

Laboratorinė įranga, svarstyklės, matavimo įranga, analizatoriai – UAB „MORIS Technology“

EMP – elektronikos atliekų surinkimas iš gyventojų ir įmonių

Kondicionieriai, šildytuvai, drėkintuvai, sausintuvai

ASUS nešiojamų kompiuterių parduotuvė | Asusshop.lt - ASUS technika vienoje vietoje

Kompiuterių parduotuvė, prekyba buitine technika | Kompiuteriai.lt

Prekyba relėmis ir instaliacijos komponentais

Elektroninių parduotuvių kūrimas - Freeshop.lt e. verslas
internetinės parduotuvės

Reklama
‡ 1999–2012 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
SEO paslaugos, tinklapių optimizavimas, tyrimai
www.SEOtyrimai.lt
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Svetainių kūrimas, SEO, el. parduotuvių kūrimas
www.webtechnologijos.lt
Kompiuteriai, navigacija, televizoriai, fotoaparatai
www.pirkpigiau.lt
Lietuvių k. informacinėse technologijose
www.likit.lt
ESET, ABBYY, DRUVAA, FOXIT sprendimai verslui
www.nodbaltic.lt
Baldai, medžiagos, technika, kompiuteriai
www.b-a.lt
Optical systems, optical electronics, laser crystals
www.eksmaoptics.com
Detalieji planai. Pasyvūs, nulinės energijos namai
www.jpiarchitektai.lt
Mobilusis 4G internetas, nešiojamieji kompiuteriai
www.mezon.lt
400 000 pramoninių komponentų per 1 dieną
www.rslietuva.com
Wireless, point to point, backhaul, PTP
www.ligowave.com
Treniruokliai, matuokliai, kontaktiniai lęšiai
www.hiperfarma.lt
SEO paslaugos, reklama „Google“, el. rinkodara
www.marketrats.lt
CEREC sistema, lazeriai, skaitmeninis rentgenas
www.pilene.lt
„Google AdWords“, „Google“ reklama
www.cet.lt
3D models platform.
Aircraft 3D models

www.cgtrader.com
Reklama
Reklama