Elektronika.lt
 2024 m. kovo 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 28 d. 20:32
„Elektrum Lietuva“ į elektromobilių įkrovimo tinklo plėtrą šiemet investuos 9 mln. eurų
Kovo 28 d. 17:25
NASA „BurstCube“ palydovas paleistas tirti galingiausius sprogimus kosmose
Kovo 28 d. 14:50
„Logitech“ pristato „Signature Slim“ klaviatūrą ir darbo bei gyvenimo derinį prie rašomojo stalo
Kovo 28 d. 11:17
Kaip atrodys mokslai, studijos ir darbas DI eroje: pagrindiniai parodos „Karjera & studijos Lietuvoje“ akcentai
Kovo 28 d. 08:52
Jungikliai pagaminti iš atliekų – naujovė tvariems namams
Kovo 27 d. 20:30
Saulės elektrinė – daugiabučio balkone: ar tai įmanoma Lietuvoje? (1)
Kovo 27 d. 18:19
4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą
Kovo 27 d. 16:36
Ekspertė apie dirbtinį intelektą ir darbuotojų produktyvumą: „Svarbu suprasti, jog nėra vieno stebuklingo įrankio, kuris išspręstų visas problemas“
Kovo 27 d. 14:14
„Philips Monitors“ E1 serija turės tris naujus daugiafunkcinius modelius, skirtus hibridiniam ir nuotoliniam darbui
Kovo 27 d. 12:43
Reikalavimas elektrifikuoti penktadalį stovėjimo vietų glumina verslą: nukentės galutiniai vartotojai
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Elektronika, technika Dalintis | Spausdinti

Gydytoja: apsargdinti gali ir oro vėsinimo priemonės, ir jų baimė

Publikuota: 2020-06-12 08:29
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Daugelio laukta vasariška šiluma gali pasirodyti nei tokia maloni, nei labai saugi. Jai atremti kai kurie griebsimės ventiliatorių ar kondicionierių. O štai kiti, jau turėję blogos patirties, baidysis šių elektroninių oro vėsinimo priemonių tarsi užkrato: ne vienas yra įsitikinęs, kad šie prietaisai gali tapti tiesiogine peršalimo ar kito susirgimo priežastimi.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Daugelio laukta vasariška šiluma gali pasirodyti nei tokia maloni, nei labai saugi. Jai atremti kai kurie griebsimės ventiliatorių ar kondicionierių. O štai kiti, jau turėję blogos patirties, baidysis šių elektroninių oro vėsinimo priemonių tarsi užkrato: ne vienas yra įsitikinęs, kad šie prietaisai gali tapti tiesiogine peršalimo ar kito susirgimo priežastimi. Gydytoja įvardijo, kam panašios vėsinimo priemonės gali pagelbėti, o kada jos tik pakenks, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Gydytoja: apsargdinti gali ir oro vėsinimo priemonės, ir jų baimė
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Kenkia per didelis temperatūrų skirtumas

Kai kurie žmonės apskritai vengia naudoti kondicionierių ar kitą vėsinimo prietaisą. Kartais linkstama manyti, kad dėl šių prietaisų kaltės net ir vasarą susergame peršalimo ligomis. Gydytojai skuba taip manančius pakoreguoti: kondicionieriai dėl peršalimo tikrai nėra kalti. Kalti yra tie, kurie neteisingai šia įranga naudojasi.

„Dažniausia klaida, naudojant kondicionierių – jie įjungiami didžiausiu pajėgumu, kad patalpoje būtų beveik šalta, pučiamas oras nukreipiamas tiesiai į žmogų – taip siekiame kuo greičiau atvėsti, atėję iš šiltos aplinkos. Būtent šis didžiulis temperatūrų skirtumas ir kenkia. Jei lauko temperatūra siekia, pavyzdžiui, 30 °C, o namuose, biure ar mašinoje kondicionierių nustatome ties 19 °C šilumos rodmeniu – tai yra didžiulis 11 °C skirtumas, ir būtent jis gali turėti įtakos peršalimo ligoms atsirasti“, – aiškina medicinos klinikos „Endemik“ šeimos gydytoja Elena Šukė.

Ji taip pat pabrėžia: visgi reikėtų suprasti, kad pats šaltas oras savaime peršalimo ligų tikrai nesukelia – jas visada sukelia virusai. Šaltis tiesiog padidina mūsų organizmo imlumą aplinkos virusams. Todėl karštą vasaros dieną, kai lauke temperatūra yra didesnė nei 30 °C, patalpas rekomenduojama atvėsinti iki 24–26 °C temperatūros – tada peršalimo ligos nepuls, nes organizmas nepatirs temperatūrinio šoko.

Šeimos gydytoja taip pat atkreipia dėmesį, kad optimali temperatūra žmogui būti ir dirbti yra 20–22 °C, o patalpoje, kurioje žmogus miega, geriausia palaikyti apie 17–19 °C oro temperatūrą.

Kondicionierius rekomenduojamas tada, kai temperatūra yra aukštesnė ir pats žmogus jaučia diskomfortą. „Vis dėlto yra žmonių, kurie puikiai jaučiasi ir tada, kai patalpoje yra 25 °C, ir jei žmogus nejaučia diskomforto – kondicionieriaus jungti tikrai nereikia“, – aiškina E. Šukė.

Kada verta rinktis kondicionierių ir kuo pavojingas „vėjelis“

Kai kada manoma, kad paprastas ventiliatorius, arba vadinamasi „vėjelis“, yra mažiau pavojinga priemonė nei kondicionierius. Laikantis šio požiūrio, deja, irgi galima apsigauti.

„Abi priemonės gali praversti, jeigu jos vartojamos teisingai. Esant aukštai aplinkos temperatūrai – tikrai geriau kondicionierius, nes jis gal patalpas atvėsinti iki reikiamos temperatūros ir padėti žmonėms išvengti įvairių susirgimų. Aukšta aplinkos temperatūra ypač pavojinga sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, trombozėmis, cukriniu diabetu, turintiems viršsvorio, miego sutrikimų – tokiems žmonėms tikrai reikėtų pagalvoti apie kondicionieriaus įsigijimą“, – pastebi šeimos gydytoja.

Ventiliatorius, skirtingai nei kondicionierius, negali sumažinti oro temperatūros: jis veikia tik „jutiminę“ temperatūrą, todėl turėtų būti naudojamas esant mažesniems karščiams. Vis dėlto šiuos prietaisus reikėtų naudoti atsargiai, ypač – sergant odos ligomis. Jei mėgausimės stipriu į mus pučiančiu „vėju“, jis išgarins visą odos paviršiuje esančią drėgmę, tai sukels odos išsausėjimą, niežulį, o kartais odos ar ir kitų organų alergijas.

Ką reikėtų atsiminti, naudojant ventiliatorių ar kondicionierių

  • Įjungę ventiliatorių, nenukreipkite jo sukuriamo oro srauto tiesiai į žmogų, kad jis neatsidurtų tarsi „vėjo tunelyje“. Ventiliatorius turėtų veikti ne didžiausiu pajėgumu ir nuolat keisti pūtimo kryptį, kad sukeltų oro cirkuliaciją kambaryje.
  • Naudojantis kondicionieriumi, svarbiausia yra teisingai pasirinkti temperatūrą ir atsispirti norui nustatyti ją ties 17 °C ar mažiau laipsnių, kad jaustumės tarsi šaldytuve. Kondicionieriams taip pat svarbu, kad šaltas oras būtų pučiamas ne tiesiogiai į žmogų, bet nuolat keistų kryptį ir taip vėsintų visą kambarį.

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Laura Jurevičienė atkreipia dėmesį, kad prasidėjus vasaros karščiams žmonės kartais aptinka, kad jų turėti prietaisai nebeduoda reikiamo efekto, neveikia tiksliai pagal nustatymus, sugedo kai kurios jų funkcijos. Kadangi vėsinimo efekto norisi čia ir dabar, o ne tada, kai prietaisą sutaisys meistrai, neretai ši elektronikos įranga tiesiog neatsakingai išmetama.

„Nors ventiliatoriai ir kondicionieriai, kaip ir kiti elektronikos prietaisai yra labai panašūs į plastiko ar metalo gaminius, tačiau iš tiesų tai yra iš daugelio medžiagų pagaminti bei įvairių cheminių elementų turintys daiktai. Jeigu jie išmetami ne į specialius elektronikos atliekoms skirtus konteinerius, gali patekti į sąvartynus. Jiems irstant ir vykstant cheminėms reakcijoms, užteršiamas žemė, gruntiniai vandenys bei oras“, – aiškina L. Jurevičienė.

Ji primena, kad EPA turi smulkiosios elektronikos atliekoms, panaudotoms baterijoms ir dujošvytėms lempoms bei stambiagabaritėms elektronikos atliekoms skirtus surinkimo tinklus. Smulkiosioms elektronikos atliekoms skirtus konteinerius galima rasti prekybos centruose, bibliotekose ir kitur, o šalia prekybos centrų yra pastatyti konteineriai stambiagabaritėms elektronikos atliekoms. Gyventojams, siekiantiems dar didesnio paslaugos patogumo, stambiąsias elektronikos atliekas EPA iš namų ūkių išveža nemokamai.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama