Elektronika.lt
 2025 m. rugsėjo 14 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 13 d. 20:29
Skandalingas Europos Sąjungos planas: nauji planai kelia grėsmę gamintojams ir šimtams tūkstančių darbuotojų
Rugsėjo 13 d. 17:31
„Garmin“ pristato išmanius sprendimus dviračių entuziastams ir profesionalams
Rugsėjo 13 d. 14:28
Kai automobilių savybes lemia nebe geležis: kokios perspektyvos laukia vairuotojų?
Rugsėjo 13 d. 11:46
Skaitmeninis pasaulis kiekvienam: bibliotekų žemėlapyje – projekto „Nė vienas nėra pamirštas“ mokymai
Rugsėjo 13 d. 08:12
„CUPRA“ Miuncheno parodoje: pirmasis žvilgsnis į „Raval“ ir pasaulinė „Tindaya“ premjera
Rugsėjo 12 d. 20:39
„Google“ ir NASA suvienijo jėgas: kuriamas dirbtinio intelekto sprendimas, kuris gelbės astronautus
Rugsėjo 12 d. 17:56
Kai technologijos susitinka su žmonėmis: kodėl gynybos stiprybę lemia ne vien ginklai (2)
Rugsėjo 12 d. 14:31
Keliauti pajūryje – dar patogiau ir tvariau: kursuoja elektriniai autobusai
Rugsėjo 12 d. 11:18
Vaikų apsauga ar orveliška kontrolė: kas slypi už „Chat Control" reglamento?
Rugsėjo 12 d. 08:11
„Mercedes-Benz“ pristatė naujos kartos savo populiariausią modelį
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Fun football drills
Football Training Equipment, Defending drills football, Kids football training kit
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Tarptautiniai studentai iš 20 šalių ir darbdaviai susitiko pirmajame „Study in LT“ karjeros renginyje „Your Dream Career Starts Here“

Publikuota: 2024-11-18 18:34
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Švietimo mainų paramos fondo valdomas projektas „Study in LT“, bendradarbiaudamas su „Work in Lithuania“, pirmą kartą surengė karjeros renginį „Your Dream Career Starts Here“. Ši unikali iniciatyva subūrė beveik 100 motyvuotų studentų iš 20 skirtingų šalių ir 10 Lietuvos universitetų bei darbdavius, ieškančius talentų. Renginiu domėjosi studentai, iš kurių 70 % – magistro paskutinių kursų studentai.

Nuotr. aut. U. Urmulevičiūtė
Nuotr. aut. U. Urmulevičiūtė

Daugiau nei trečdalis dalyvių yra 2023–2024 mokslo metais Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirtų 100 stipendijų užsienio studentams gavėjai. Būtent šiais metais buvo skatinama rinktis prioritetines studijų kryptis – gyvybės, inžinerinius ir IT mokslus. Šių sričių specialistų labiausiai trūksta Lietuvos darbo rinkoje.

Bendradarbiavimo ir integracijos skatinimas

„Šio renginio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp rinkos poreikius atliepiančių studijų programų studentų ir darbdavių, kurie ieško aukštos kvalifikacijos specialistų. Be to, mums, kaip organizacijai, yra svarbi sėkminga tiek profesinė, tiek ir socialinė studentų iš užsienio integracija“, – pažymėjo Indrė Baltraitytė, Švietimo mainų paramos fondo Komunikacijos skyriaus vadovė.

Verta paminėti, jog Fondas sistemingai siekia, kad kuo daugiau Lietuvoje studijas baigusių užsienio studentų pasiliktų gyventi šalyje, stiprintų socialinius ryšius, mokytųsi lietuvių kalbos ir sėkmingai integruotųsi į darbo rinką.

Ekonominė užsienio studentų nauda Lietuvai

Švietimo mainų paramos fondo rengtos apklausos duomenimis, net 79,7 % nedirbančių studentų teigė norintys įsidarbinti, tačiau didžiausia kliūtis – kalbos barjeras, kurį įvardijo 49,6 % respondentų. Be to, 23,6 % studentų nurodė, kad informacijos apie darbo galimybes Lietuvoje visiškai nepakanka, o 20,3 % – kad jos trūksta. Tokie renginiai kaip „Your Dream Career Starts Here“ siekia šias problemas spręsti.

Agnė Perednė, „Work in Lithuania“ investicinės aplinkos ekspertė pažymi – „Tarptautinių studentų, besirenkančių visas studijas Lietuvoje, skaičius kasmet auga. Daugelis jų nori pasilikti, kurti karjerą ir prisidėti prie Lietuvos ekonomikos, tuo pačiu padėdami spręsti darbo jėgos trūkumo problemas. Vis dėlto jiems dažnai trūksta informacijos, padedančios suprasti vietinę darbo rinką, ir renginių, skirtų užmegzti ryšius su darbdaviais, kurie priima tarptautinius talentus. Labai svarbu, kad tokie karjeros renginiai kaip šis taptų įprastine praktika.“

Apskaičiuota, kad vieno užsienio studento sukuriama ekonominė nauda Lietuvos biudžetui siekia apie 11,8 mln. eurų per metus arba 980 tūkst. eurų per mėnesį. Indrė Baltraitytė akcentavo: „Prioritetinės studijų kryptys – gyvybės, inžinerijos ir IT mokslai – yra būtent tos sritys, kuriose Lietuvoje labiausiai trūksta specialistų. Todėl mūsų tikslas – skatinti tarptautinius studentus likti Lietuvoje ir prisidėti prie šalies ekonomikos bei visuomenės gerovės.“

Darbdavių ir studentų atsiliepimai apie renginį

„Buvo garbė susitikti su tiek daug sėkmingų, novatoriškai mąstančių ir aktyviai besidominčių darbo rinka studentų, iš įvairių Lietuvos universitetų. Salėje tvyrojo puiki energija, o atmosfera buvo labai šilta ir draugiška. Tikime, jog didelė motyvacija ir entuziazmas parodė norą žengti žingsnį, sėkmingos karjeros link, taip prisidedant ir prie mūsų įmonės sėkmės“, – komentavo „Western Union Lietuva“ atstovai Artjoms Bikovskis, personalo atrankos specialistas, ir Donata Dzidzevičiūtė, vyresnioji personalo atrankos specialistė.

„Nuostabu matyt studentus, norinčius kurti savo karjeros kelią Lietuvoje. Todėl viena svarbiausių „CyberCare“ misijų – padėti jauniems žmonėms žengti pirmuosius karjeros žingsnius technologijų sektoriuje. Šiais metais prie mūsų komandos prisijungus dešimtims užsienio studentų, jau džiaugiamės darbo kartu rezultatais, tad buvo malonu dalyvauti renginyje ir turėti galimybę susitikti su dar didesne užsienio studentų auditorija bei gyvai pristatyti karjeros galimybes mūsų įmonėje ir visame „Tesonet“, – dalinosi Austėja Drapanauskaitė, „Cybercare“ talentų pritraukimo specialistė.

„Renginyje sutikau kelias, mane, kaip teisininkę dominančias įmones. Buvo išties gera atmosfera ir puiki galimybė iš pirmų lūpų sužinoti apie darbo pobūdžio subtilybes ir smulkmenas, kurių nedrįstum paklausti per įprastus darbo pokalbius“, – pasakojo Ksenija, Vilniaus universiteto studentė iš Ukrainos.

Eljin, „Vilnius Tech“ studentas iš Azerbaidžano pridūrė: „Manau, kad tokio tipo renginiai, mums, užsieniečiams yra ypač svarbūs ir naudingi. Tai papildoma galimybė atrasti darbdavius ir su jais susipažinti. Tiesa, dar prieš renginį, vienai iš čia buvusių įmonių jau išsiunčiau CV.“

Kitas žingsnis – tradicija?

Švietimo mainų paramos fondo atstovės teigimu, tokio tipo renginys „Your Dream Career Starts Here“ galėtų tapti kasmetiniu, dar labiau stiprinančiu užsienio studentų integraciją ir darbdavių susidomėjimą šiais talentais.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Prasideda registracija į KTU Vaikų universiteto 5-ojo sezono užsiėmimus

Kauno technologijos universitetas, skatindamas moksleivių smalsumą ir įsitraukimą į mokslo temas, organizuoja 5-ąjį KTU Vaikų universiteto sezoną. Šis edukacinis projektas organizuojamas spalio 1–gruodžio 17 dienomis ir yra skirtas 6–9 klasių moksleiviams.

KTU duris atveria tarptautinis 3D kompetencijų centras

Rugsėjo 12 d., penktadienį, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete (MIDF) atidaromas 3DEXPERIENCE Edu kompetencijos centras bus skirtas akademinei bendruomenei, studentams, specialistams ir įmonėms.

Prasidėjus naujiems mokslo metams – dėmesys mokytojams: 18 STEAM pedagogų bus įvertinti „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimuose

Naujų mokslo metų pradžia – puiki proga padėkoti mokytojams už jų darbus ir paskatinti toliau sėkmingai ugdyti jaunąją kartą. LINPRA kartu su Baltijos automobilių detalių klasteriu BACC rengiasi apdovanoti geriausius metų STEAM mokytojus apdovanojimuose „Ateities kūrėjai 2025“.

2025 m. rugsėjis
2025-09-06 19:26
Partnerystė su MIT: naujos galimybės mokslo ir inovacijų plėtrai
2025-09-05 16:11
KTU pasirinko net 63 būsimi mokslininkai – laisvų vietų dar liko
2025-09-04 16:08
Valstybės kontrolierė: sprendimas pridėti papildomus 10 taškų kelia riziką mokinių pasiekimų vertinimo sistemos patikimumui
2025-09-02 21:30
Vidurio Europos matematikos olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabrą ir bronzą
2025-09-01 19:18
Pasibaigus priėmimui, sutartis su VU sudarė 4,3 tūkst. pirmakursių – daugiau nei pernai
2025 m. rugpjūtis
2025-08-31 13:36
Mokslo metus aukštosiose mokyklose pradės 19,5 tūkst. pirmakursių
2025-08-30 21:25
KTU augo labiausiai Lietuvoje: pirmakursių padaugėjo net 18 proc.
2025-08-28 19:36
Iš Tarptautinės astronomijos ir astrofizikos olimpiados – su sidabro ir bronzos medaliais
2025-08-27 22:09
Siekdami stiprinti moksleivių paruošimą konkursams ir olimpiadoms, VU ir LINEŠA pasirašė bendradarbiavimo sutartį
2025-08-26 22:04
Auga aukštojo mokslo prestižas: į VDU įstojusių skaičius – didžiausias per dešimtmetį
2025-08-21 19:30
Vilniaus universitetas kviečia į naujų mokslo metų renginius
2025-08-18 21:33
KAM steigs 9 dronų mokymų centrus visoje Lietuvoje – apmokys 22,5 tūkst. piliečių
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama