Elektronika.lt
 2025 m. gegužės 11 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 10 d. 20:15
Ar autonominiai automobiliai yra tikroji ateitis? Ekspertai paneigė itin populiarius mitus apie tokius automobilius
Gegužės 10 d. 17:47
Technologijų entuziastas realybę prilygina mokslinės fantastikos filmams: „Kiekvienas vaikas turės mokėti sukonstruoti robotą“
Gegužės 10 d. 14:27
„AGON by AOC“ pristato U27G4R: UHD ir 160 Hz grožiui arba FHD ir 320 Hz greičiui
Gegužės 10 d. 11:51
Konkurentai vienijasi: kaip užmezgamos ilgalaikės partnerystės?
Gegužės 10 d. 08:34
Technologijų tempas diktuoja sąlygas: europiniai moduliai keičia autotransporto specialistų rengimą
Gegužės 9 d. 20:27
Pamiršk dūžtančius ekranus: šie telefonai išgyvena net tai, ko neatlaiko patys brangiausi flagmanai
Gegužės 9 d. 17:41
Tyrimas: įsigyti elektromobilį labiausiai motyvuoja kompensacijos ir nemokamas parkavimas
Gegužės 9 d. 14:42
„Meteo.lt“ pristato naują mobiliąją programėlę išmaniesiems telefonams
Gegužės 9 d. 11:17
DI vaidmuo modernioje tiekimo grandinėje: nuo kainodaros sprendimų iki dronų integravimo
Gegužės 9 d. 08:30
VU mokslininkai kartu su PSO ieško inovacijų jaunuolių emocinei sveikatai gerinti (1)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Gali būti, kad atrasta paralelinė Visata

Publikuota: 2015-11-06 08:12
Tematika: Mokslo naujienos
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Kosmoso mikrobangų spinduliuotės foną tyrinėjęs mokslininkas Ranga-Ramas Chary pareiškė, jog visai įmanoma, kad į mūsų Visatą atsimušė kita Visata. Mikrobangų spinduliuotės fonas yra ankstyvųjų Visatos egzistavimo etapų pėdsakas, rašo news.yahoo.com.

JAV Plancko duomenų centro mokslininkas R. Chary, analizavęs kosmoso mikrobangų foną, pastebėjo netikėtą šviesų tašką. Savo moksliniame darbe „Spectral Variations of the Sky: Constraints on Alternate Universes“ mokslininkas tvirtina, kad nors ir yra 30 proc. tikimybė, kad šie švytėjimo intensyvumo svyravimai nieko neįprasto nereiškia, kaip pat yra tikimybė, kad jos įrodo multivisatos egzistavimą.

„Taip pat tikėtina, kad šio signalo šaltinis yra mūsų Visatos ir alternatyvios Visatos, kurios barionų/fotonų santykis yra maždaug 65 vienetais didesnis nei mūsų Visatos, susidūrimas“, – rašė mokslininkas.

Multivisatos idėja – visai ne naujovė. Ji byloja, kad mūsų Visata – tik viena iš daugelio. Ji grindžiama kosmoso infliacijos prielaida. Ir nors multivisatos idėja pastaraisiais dešimtmečiais įgijo daugiau šalininkų ir pripažinimo, iki šiol kitų visatų egzistavimo fakto įrodyti nepavyko.

Tuo tarpu mokslininko straipsnyje teigiama, kad mūsų Visatos susidūrimas su kita Visata, pagal šiuolaikines multivisatų teorijų versijas, yra įmanomas. O švytėjimas, pagal tas pačias teorijas, yra sukeltas kitos Visatos, kurioje galioja kitokie fizikos dėsniai, medžiagos.

Visi R. Chary duomenys yra paimti vien iš mikrobangų fono: iš jo buvo pašalinti visi objektai – žvaigždės, kosminės dujos ir dulkės. Teoriškai turėjo likti tik mikrobangų „triukšmas“. Tačiau taip nebuvo. Tam tikrame dažnyje kai kurie dangaus plotai atrodė šviesesni už kitus. Jie, panašu, atsirado praėjus vos keliems šimtams tūkstantmečių nuo Didžiojo sprogimo, kai pradėjo jungtis elektronai ir protonai bei susidarė šviesą skleidžiantis vandenilis.

Tačiau šie šviesesnieji dangaus plotai buvo net 4500 kartų šviesesni, nei turėtų būti. Kembridžo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkas Jensas Chluba komentavo: „Šis signalas yra vienas iš mūsų pačių Visatos pirštų atspaudų. Kitos visatos turėtų palikti savus, kitokius atspaudus“.

Multivisatos išaiškinimas tvirtina, kad kai kurie fotonai ir elektronai galėjo susidurti su kita Visata – šio susidūrimo atveju išsiskyrė gerokai intensyvesnė šviesa. „Norint paaiškinti dr. R. Chary pastebėtus signalus reikalingas stiprus kitų dalelių, giminingų fotonams, kiekio padidinimas. Alternatyvioje visatoje tai galėtų būti visai įmanoma“, – sakė J. Schluba.

Bet tokie argumentai įtikina ne visus. Prinstono universiteto (JAV) astrofizikas teoretikas Davidas Spergelis sako, kad, vertėtų paieškoti ir kitų galimų paaiškinimų, kurie nebūtų susiję su kitomis visatomis: „Kosminių dulkių savybės yra sudėtingesnės nei manėme, o aš manyčiau, kad jų poveikis rezultatams yra labiau tikėtinas paaiškinimas“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
VU GMC mokslininkai – tarp pasaulio inovacijų lyderių „Young Inventors Prize 2025“ finale

Lietuvos vardas skamba tarp pasaulio inovacijų lyderių – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) mokslininkų komanda pateko į prestižinio Europos patentų tarnybos konkurso „Young Inventors Prize 2025“ finalą.

Marso vulkanizmo istorija

Šiandien Marse aktyvių ugnikalnių nėra, tačiau praeityje tikrai buvo. Ar jie verždavosi dažnai, ar tik po kartą-kitą? Nauji marsaeigio „Perseverance“ surinkti duomenys rodo, kad vulkanizmas vyko ilgai ir buvo įvairialypis procesas.

Alfveno bangos Saulės vainike

Saulės vainikas – žvaigždę gaubianti plazma – yra daug karštesnis už jos paviršių, arba fotosferą. Spinduliuotė ar šiluminis laidumas tiek įkaitinti vainiko negali, vadinasi, energiją jam suteikia kažkoks kitas procesas.

2025 m. gegužė
2025-05-02 19:38
VU mokslininkų tyrimas apie 3D spausdinimą publikuotas prestižiniame žurnale „Light: Advanced Manufacturing“
2025 m. balandis
2025-04-29 18:24
Dirbtinis intelektas atskleidžia senovės Peru simbolius
2025-04-28 18:41
Technologijos mažina senjorų demencijos riziką – pataria mokslininkai
2025-04-25 21:07
Mokslininkai prijungė implantą tiesiai prie smegenų
2025-04-25 12:36
Titano upės neturi deltų
2025-04-24 15:29
Pusinis Marso magnetinis laukas
2025-04-23 19:22
Saulės mikrožybsniai skiriasi nuo didesnių
2025-04-22 12:21
Šis garsas gali sustabdyti jūros ligą per minutę
2025-04-18 12:05
Naujas ekranas leidžia liesti hologramas be rizikos
2025-04-17 12:38
Fizikai išmoko sulaikyti energiją amžiams – be nuostolių
2025-04-16 12:37
Kinija planuoja statybas Mėnulyje – bet be plytų ir cemento
2025-04-15 19:10
LMA premijomis ir pagyrimo raštais apdovanoti net 8 KTU jaunieji mokslininkai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama