Elektronika.lt
 2024 m. kovo 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 19 d. 08:13
Kaip ir kuo valyti „iPhone 15“
Kovo 18 d. 20:26
„Telia“ elektromobiliai ir daiktų internetas mažina dyzelino vartojimą milijonais litrų
Kovo 18 d. 17:25
ES reguliavimas „ChatGPT“ ir visam dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?
Kovo 18 d. 14:27
„Porsche“ pristatė galingiausius elektromobilio „Taycan“ modelius
Kovo 18 d. 11:51
Lietuvoje – inžinierių stygius: ar padėtis tikrai be išeities
Kovo 18 d. 08:38
Kaip skatinsime tvarų vartojimą? Neišmesti, o taisyti!
Kovo 17 d. 17:43
Siekiama visiškai uždrausti „TikTok“ programėlę: kaip tai palies Lietuvos naudotojus?
Kovo 17 d. 13:26
Kokias pamokas atnešė autonominių automobilių eksperimentas Vilniuje?
Kovo 17 d. 09:11
RRT: Lietuvoje mobilus internetas spartėja, tačiau pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus
Kovo 16 d. 17:47
Elektromobilių įkrovimas: priprantame prie naujos realybės (1)
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Išmaniųjų (r)evoliucija: šiandien – dirbtinis intelektas, rytoj – kas toliau?

Publikuota: 2020-05-29 08:45
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Po išmanųjį telefoną turi beveik pusė planetos gyventojų. Auga ne tik išmaniųjų kiekis – neregėtas aukštumas siekia ir laiko, praleisto su telefonais, kreivė, todėl technologijos tampa tiek neatsiejamos nuo gyvenimo, tiek ir jį reikšmingai evoliucionuojančios. Šios tendencijos rinkoje audrina diskusijas – ar gali įrenginiai dar labiau tobulėti ir kokia jų ateitis.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Po išmanųjį telefoną turi beveik pusė planetos gyventojų. Tokius duomenis pateikia rinkos ir vartotojų tyrėjai „Newzoo“, savo 2019-ųjų globalinėje mobiliųjų naudojimo ataskaitoje nurodantys, jog pasaulyje šių įrenginių skaičius perkopė 3,2 milijardo. Auga ne tik išmaniųjų kiekis – neregėtas aukštumas siekia ir laiko, praleisto su telefonais, kreivė, todėl technologijos tampa tiek neatsiejamos nuo gyvenimo, tiek ir jį reikšmingai evoliucionuojančios. Šios tendencijos rinkoje audrina diskusijas – ar gali įrenginiai dar labiau tobulėti ir kokia jų ateitis, rašoma pranešime spaudai.

Išmaniųjų (r)evoliucija: šiandien – dirbtinis intelektas, rytoj – kas toliau?
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Dar visai neseniai moksline fantastika atrodęs dirbtinis intelektas šiandien jau įprastas, o rytoj specialistai žada autonominę įrenginių veiklą, vartotojų išvaizdos 3D modeliavimą, galimų rizikų analizę, nuotaikos jutiklius ir papildomos realybės technologijas.

Evoliucijos pradžią įamžino nuotraukos

Kol „Newzoo“ planetoje skaičiuoja išmaniųjų kiekį, kita rinkos bei naudotojų duomenų analitikė Statista.com prognozuoja: laikas, praleistas kasdien naudojant mobiliuosius įrenginius išaugs beveik dukart nuo daugiau nei 2,5 valandų 2014-aisiais iki planuojamų 4 valandų 2021-aisiais.

Tokie duomenys pateikia paprastą išvadą – 8 valandas skyrus miegui, likusio gyvenimo ketvirtis artimiausiu laiku prabėgs su telefonu. Todėl su mūsų įpročiais pasiruošę žengti įrenginių gamintojai nesnaudžia: išmanieji sparčiai vystomi, o rinkos dinamiką lemia technologijų progresas.

„Išmanieji tampa neatsiejami nuo kasdienybės. Jie – ir įrankiai, ir pagalbininkai, neretai pakeičiantys daugybę kitų įrenginių. Technologinis išmaniųjų progresas prasidėjo nuo foto kamerų technologijos. Šiuolaikiniai telefonai turi vis daugiau atskiros paskirties kamerų objektyvų: plataus kampo, didelės raiškos, telefoto objektyvus, suteikiančius pačią raiškiausią nuotraukų kokybę, užtikrinamą įvairiausiomis sąlygomis. Kamerų jutikliai, optikos elementai ir vaizdo apdorojimo algoritmai tobulinami kasmet, todėl fotografavimas išmaniuoju jau prilygsta profesionaliai foto įrangai“, – komentuoja „Huawei“ Baltijos šalių vyriausiasis techninis patarėjas Sergejus Kolesovas.

Eksperto teigimu, į šią įrenginių evoliucijos grandinę netruko žengti dirbtinis intelektas, dabar tapęs įprastu pagalbininku, automatiškai nustatančiu ir parenkančiu optimaliausius kamerų parametrus. S. Kolesovas pastebi – naudotojui nebereikia sukti galvos, kokį išlaikymą ar diafragmą rinktis, kaip fotografuoti tamsoje, jaudintis dėl galimo rankos sudrebėjimo. Dirbtinis intelektas asistuoja tiek medžiojant kadrus, tiek renkantis kitus išmaniojo nustatymus, o jo panaudojimo galimybės – beribės.

Buvo dirbtinis, tapo autonominis

Dirbtinis intelektas išmaniuosiuose naudotojams tapo vedliu, prisitaikiusiu prie besikeičiančių vartojimo įpročių ir papildomų funkcijų gausos, kuomet visų įrenginių savybių suvaldymas iškėlė nemažai iššūkių, o funkcionalumas buvo iki galo neišnaudojamas. S. Kolesovas sako – šis technologinis sprendimas ir pavaduoja, ir gelbsti atskleidžiant visą telefonų potencialą.

„Jis išlaiko dažnai naudojamų programėlių darbinį režimą, stebi ir paskirsto energijos resursus, atpažįsta įvairius objektus. Šios technologijos plėtojimo rezultatas kasmet vis ryškesnis, peržengiantis optimalių kameros nustatymų parinkimą bei atveriantis vis didesnes panaudojimo galimybes. Dirbtinis intelektas šiuo metu realiu laiku verčia tekstą iš vienos kalbos į kitą, saugo naudotojų sveikatą ir užtikrina saugumą, perspėdamas nelaikyti ekrano per arti akių arba jas pakelti nuo telefono į pereinamą gatvę, kai naudotojas užsižiūri į įrenginį. Jis taip pat moka atpažinti išmaniojo savininko veidą ir tik jam leidžia perskaityti gaunamų žinučių turinį, kurį paslepia nuo nepageidaujamų žvilgsnių“, – teigia ekspertas.

Technologijų specialistai vieningi: dirbtinis intelektas – pažangus ir perspektyvus, tačiau rinka alkana dar didesniam progresui. Todėl gamintojai pristato sulenkiamus telefonus, prognozuoja dar didesnę mobiliųjų komponentų – laikrodžių, ausinių, aktyvumo sekimo apyrankių – integraciją, kuomet bus gręžiamasi nuo intensyvaus ekrano naudojimo.

Ekspertai įsitikinę, kad artimiausiu metu mobilieji, atsiradę kaip įrenginiai perduoti tekstą ir balsą, vėliau integravę mobiliąsias programėles bei kameras, tobulės dar labiau. Manoma, kad išmanieji telefonai taps „viskas viename“ technologija, analizuojančia sveikatą, atliekančia visas komunikacijos funkcijas, įvertinančia galimas rizikas, nustatančia nuotaikas.

„Tokia dirbtinio intelekto valdoma platforma suvienys visas mūsų veiklas, mobilųjį įrenginį paversdama asmeniniu asistentu. Stebint technologijų tendencijas akivaizdu, kad telefonai sparčiai juda link autonomijos, gebėdami apjungti daugybės kitų įrenginių funkcijas. Jie jau gali pakeisti automobilio raktelius, piniginę, tapti išmaniuoju namų valdymo įrenginiu, asmeniniu sporto treneriu ar sveikatos priežiūros patarėju, o su šiuo progresu greta žengia ir „Huawei“. Šis technologijų gamintojas valdo plačius mokslo ir technologijų plėtros resursus, todėl pristato tiek rinkoje analogų neturinčias jau minėtas fotografavimo, tiek dar pažangesnes dirbtinio intelekto panaudojimo galimybes“, – pabrėžia S. Kolesovas.

Papildytos realybės technologija

Pašnekovas įsitikinęs – technologijų ateitis prisitaikys prie naudotojų norimo funkcionalumo ir telefonuose mažės „geležies“. Gamintojai jau dabar stengiasi atrasti balansą tarp produktų dizaino patrauklumo, naudotojų patirties gerinimo, sąsajos tobulinimo ir esminio patogumo poreikio.

„Nesvarbu, ar kalbėtume apie dar didesnį ekraną, ar 3D veido maketavimą, kai telefonai gebės numatyti galimus naudotojų išvaizdos pokyčius. Prie šios technologinės pažangos gamintojai turi prisitaikyti ir atsižvelgti, ko nori rinka. Pavyzdžiui, dabar ypač aktualus ir gausiai aptarinėjamas 5G ryšys, pasižymintis dar didesne greitaveika ir mažesniu vėlinimu, verčia dar labiau tobulinti išmaniuosius. Įrenginiai privalo būti atviri tokiam techniniam potencialui ir gebėti jį išlaisvinti“, – sako ekspertas.

S. Kolesovas papildo: 5G technologija lems, kad dalis išmaniajame atliekamų funkcijų persikels į debesiją. Joje vyksta dar spartesni informacijos apdorojimo procesai, kurių nesugeba suvaldyti net didžiausio galingumo procesorius turintys įrenginiai. Tai jau vadinama papildytos realybės technologija, keičiančia mūsų santykį su pasauliu. „5G išlaisvins rankas, privers žvelgti akimis ir ausimis bei patirti kasdienybę, kurioje nesame buvę“, – įsitikinęs S. Kolesovas.


Delfi.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama