Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 16 d. 11:15
Lietuvoje pradedama prekyba naujuoju „Ford Explorer“ elektromobiliu
Balandžio 16 d. 08:48
Ar muzikos per ausines klausotės saugiu garsu? Kelios klaidos gali lemti suprastėjusią klausą
Balandžio 15 d. 20:29
Renkamės naują televizorių: kokias savybes svarbu įvertinti?
Balandžio 15 d. 17:19
Kaip užtikrinti ilgesnį karšto vandens išlaikymą ir energijos taupymą namuose?
Balandžio 15 d. 14:20
Garsi muzika ausinukuose šiandien – klausos aparatas ausyse senatvėje
Balandžio 15 d. 11:13
Masyvūs žemi dažniai. „Sony“ pristato naują garsiakalbių ir ausinių seriją „ULT Power Sound“
Balandžio 15 d. 08:11
Kibernetiniai išpuoliai: „fintech“ ekspertai pataria, kaip apsisaugoti ne tik jums, bet ir kokių priemonių imtis versle
Balandžio 14 d. 17:26
Norvegija planuoja drausti socialinius tinklus jauniems vaikams – ar tai pavyzdys Lietuvai?
Balandžio 14 d. 11:07
Lietuviai su partneriais sukūrė unikalią išmaniąją bateriją, aprūpinančią verslą energija net atšiauriausiomis sąlygomis
Balandžio 13 d. 17:39
Dirbtinio intelekto integravimas organizacijose – iššūkis kiekvienam CEO
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Ką reiškia „LO“ arba 49-ąjį gimtadienį švenčiančio interneto istorija

Publikuota: 2018-11-22 08:14
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Šiandien internetas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis ir nuo jo priklauso labai daug kitų technologijų. Tačiau dieną, kai jis atsirado – 1969 metų lapkričio 21 d. – tai buvo eksperimentinis projektas, orientuotas į JAV šalies gynybą. Kaip nuo „šaltojo karo“ laikų projekto internetas tapo nebeatsiejama mūsų kasdienybės dalimi?

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Šiandien internetas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis ir nuo jo priklauso labai daug kitų technologijų. Tačiau dieną, kai jis atsirado – 1969 metų lapkričio 21 d. – tai buvo eksperimentinis projektas, orientuotas į JAV šalies gynybą. Mokslinių projektų agentūra ARPA, įkurta tuometinio JAV prezidento pavedimu, turėjo sukurti kompiuterių tinklą, kuris patikimai veiktų net atominio karo atveju. Taip buvo pradėtas kurti tinklas, kuris, nukirtus vieną kabelį, automatiškai informaciją perduotų kitais kabeliais, o duomenys, perduodami jais, dalinami paketais. Tačiau kaip mus moko istorija, labai dažnai pasaulinio lygio atradimai ar inovacijos pradžioje turėjo visai kitą paskirtį. Tad „Bitės Profai“, paaštrinę savo istorines žinias, atsako į klausimą kaip nuo „šaltojo karo“ laikų projekto internetas tapo nebeatsiejama mūsų kasdienybės dalimi.

Ką reiškia „LO“ arba 49-ąjį gimtadienį švenčiančio interneto istorija

„Internetas prasidėjo kaip JAV gynybinis projektas, o išaugo į visą pasaulį vienijantį tinklą, kuris šių metų pradžioje peršoko 4 milijardų vartotojų ribą. Tačiau per 49 interneto gyvavimo metus jis ne kartą pasikeitė ir įgavo naujas formas. Tenka pastebėti, kad internetas, galima sakyti, sukūrė išmaniuosius telefonus, o būtent išmanieji telefonai pastaraisiais metais stipriai augino bendrą interneto vartotojų auditoriją visame pasaulyje įskaitant Afrikos žemyną. Tačiau interneto raida yra ne ką mažiau įspūdinga nei juo besinaudojančių žmonių skaičius šiandien“, – teigia „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė ir išskiria 5 įdomius su internetu susijusius faktus, kurie įvyko per pastaruosius 49 metus.

1. Nuo „LO“ iki WWW

A. Adomaitytės teigimu, per pirmuosius 20 technologijos gyvavimo metų, internetas galiausiai įgavo tokį veidą, kokį esame įpratę matyti – „pasaulinis voratinklis“ arba WWW (World Wide Web).

„Nuo ko prasidėjo internetas? Šia pradžia laikoma 1969 metų lapkričio 21 dieną iš vieno JAV kompiuterio į kitą siųsta žinutė. Žinute turėjo būti angliškas žodis „login“. Jį rašant, buvo susiskambinus telefonu tikrinama, ar kiekviena raidė matyti. Taip pavyko parašyti dvi raides – „LO“ – ir sistema užlūžo. Vėliau tą dieną pavyko galiausiai nusiųsti ir visą žodį, tačiau pirmuoju internetu perduotu žodžiu tapo įprasta vadinti „LO“. Bėgant laikui, technologija tobulėjo, tarpusavyje jungė vis daugiau kompiuterių, o 1990 metais startavo pasaulinis tinklas. Dar po trejų metų žmonės galėjo išbandyti pirmąją interneto naršyklę „Mosaic“, kuri leido naršyti internete maždaug taip, kaip tą darome šiandien“, – sako A. Adomaitytė.

2. Kaip internetas pakeitė telefonus?

„Prasidėjus dešimtajam dešimtmečiui, pasaulis turėjo galimybę stebėti dviejų sparčiai tobulėjusių technologijų – interneto ir mobiliųjų telefonų – evoliucija. Todėl buvo tik laiko klausimas, kada pasirodys ir pirmas „interneto telefonas“. Juo tapo „Nokia 9000 Communicator“, kurį galima buvo įsigyti nuo 1996 metų. Tuo metu internetas telefone buvo naudojamas naršyklei ir elektroniniam paštui, tačiau internetu prieinamų parduotuvių atsiradimas telefonuose pakeitė juos visiems laikams. 2008 metais, pradėjus veikti „App Store“ ir „Google Play“ prekyvietėms, praktiškai vien internetas sukūrė telefonams naują terminą – „išmanieji telefonai“, nes jais vartotojas galėjo žaisti žaidimus, skaityti knygas, žiūrėti filmus ir t. t.“, – teigia A. Adomaitytė.

3. Mobilaus interneto evoliucija

Priežastis, kodėl, pasak A. Adomaitytės, taip greitai pradėjo populiarėti mobilusis internetas, buvo jo mobilumas bei greita evoliucija: „Be akivaizdžių naudų vartotojams, mobilusis internetas pasižymėjo savo spartos augimu. Anksčiau mobiliojo interneto sparta buvo sąlyginai nedidelė, o šiandien, naudojant 4G+ technologiją, mobilus internetas gali pasiekti kur kas didesnius greičius. Taip pat labai sparčiai kinta ir mobilaus interneto padengimas – vien „Bitės“ tinklas šiuo metu dengia jau 99 proc. Lietuvos teritorijos. Mobiliojo interneto populiarumą lemia ir tai, kad žmonės nesusimąstydami nori naršyti ar kitaip naudotis internetu tada, kai to nori, o ne yra konkrečioje vietoje.“

4. Įrenginiai vis labiau prisitaiko prie interneto

„Bėgant laikui ir plečiantis interneto galimybėms, integruoti jį tapo privaloma patiems įvairiausiems įrenginiams, susijusiems su buitimi. Pavyzdžiui, jeigu populiariausi internetą naudojantys įrenginiai anksčiau tebuvo kompiuteriai ir telefonai, šiandien internetą naudoja televizoriai, išmanūs laikrodžiai ar net apyrankės, o tam, kad sujungtum visus įrenginius į vieną vietą, pakanka vos kelių minučių. Vien mūsų lietuvių tyrimo rezultatai parodė, kad 33 proc. apklaustųjų savo namuose prie interneto yra prijungę bent 3 įrenginius, o daugiau nei trečdalis gyventojų prie interneto namie yra prijungę 4, 5, 6 ar net daugiau įrenginių. Be to, šiandien mobilaus interneto ir jo padengimo dėka, praktiškai neįmanoma likti be ryšio, todėl šiais laikais kur eina žmogus, ten su juo gali keliauti ir internetas, nesvarbu, per kokį įrenginį pasiekiamas“, – pastebi A. Adomaitytė.

5. Kas yra atvirkštinis „wi-fi“?

Pasak A. Adomaitytės, išmaniųjų telefonų ir interneto suderinamumo draugystė nesibaigia iki pat šių dienų: „Išmanieji telefonai nebūtų išmaniaisiais, jei nebūtų savo evoliucijos metu pasiūlę galimybės paversti jų interneto prieigos taškais (hotspot). Tai yra išmanieji telefonai šiandien gali tapti interneto skleidėjais kitiems įrenginiams, tad sėdint su nešiojamu kompiuteriu ir neturint po ranka interneto, jį gali suteikti išmanusis telefonas. Tokį nerašytą telefonų privalumą galima būtų pavadinti atvirkštiniu „wi-fi“, kuris tapo įmanomas telefonų ir interneto evoliucijos bei nuolatinės sinergijos dėka.“




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama