Elektronika.lt
 2024 m. gegužės 3 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 2 d. 20:22
Statybviečių saugumui užtikrinti – išmanūs apsaugos sprendimai
Gegužės 2 d. 17:11
Dar vienas KTU chemikų žingsnis efektyvesnių saulės elementų link
Gegužės 2 d. 14:27
Ar būtina visiškai uždaryti programėles, kad telefonas neišsikrautų ilgiau?
Gegužės 2 d. 11:21
Geologas Jonas Šečkus: „Mes esame žvaigždžių gabalėliai ir magmos padariniai“
Gegužės 2 d. 08:18
„Garmin Connect“ įgauna naują išvaizdą: supaprastinta, moderni ir patogi naudoti
Gegužės 1 d. 17:39
Dirbtinis intelektas, nuo kurio nepasislėpsime: į „Facebook“ ir „Instagram“ atkeliauja neišjungiamas „Meta AI“ asistentas
Gegužės 1 d. 13:59
Vilniuje vyksianti 30-oji Baltijos šalių informatikos olimpiada dalyviams dovanoja ne tik iššūkį, bet ir bendruomenę
Gegužės 1 d. 09:32
Naujieji izoliacijos varžos matuokliai „Fluke“ 1535 ir 1537
Balandžio 30 d. 20:21
Elektrinio „Range Rover“ bandymai: nuo –40 °C laipsnių poliariniame rate iki +50 °C laipsnių dykumose
Balandžio 30 d. 17:35
„Mercedes-Benz“ G serija – stipresnis už laiką, o dabar – dar ir elektrinis
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Telefonų istorija: 7 telefonai, kurie paliko didžiausią pėdsaką

Publikuota: 2018-08-14 14:17
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

1983 m. metais pasirodė pirmas mobilusis telefonas. Šiandien, praėjus 35-iems metams po jo atsiradimo, šis įrenginys gerokai pasikeitė. Dabar jį vadiname išmaniuoju telefonu, kartais jis vargiai telpa mūsų kelnių kišenėje, o telefonu atliekamos funkcijos dažnai prilygsta toms, kurias anksčiau darydavome vien kompiuteriais. Bet šis pokytis neįvyko iš karto. Per ilgus metus telefonai keitėsi palengva, o ryžtingas naujoves juose išdrįsdavo įdiegti tai vieni, tai kiti gamintojai.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

1983 m. metais pasirodė pirmas mobilusis telefonas. Šiandien, praėjus 35-iems metams po jo atsiradimo, šis įrenginys gerokai pasikeitė. Dabar jį vadiname išmaniuoju telefonu, kartais jis vargiai telpa mūsų kelnių kišenėje, o telefonu atliekamos funkcijos dažnai prilygsta toms, kurias anksčiau darydavome vien kompiuteriais. Bet šis pokytis neįvyko iš karto. Per ilgus metus telefonai keitėsi palengva, o ryžtingas naujoves juose išdrįsdavo įdiegti tai vieni, tai kiti gamintojai. Tad „Bitės Profai“ siūlo dar kartą prisiminti tuos telefonus, kurie sukėlė didžiausius pokyčius ir įmynė giliausius pėdsakus mobiliųjų istorijoje.

Telefonų istorija: 7 telefonai, kurie paliko didžiausią pėdsaką

„Šiandien vis rečiau susimąstome apie tai, kiek daug skirtingų dalykų darome savo išmaniuoju telefonu. Taip pat kažin ar atsakytume, kada vien skambinimo ir susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis funkcijas gerokai praplėtę telefonai imti vadinti išmaniaisiais? Tačiau jei pasektume telefonų istoriją, pastebėtume, kad išmanieji telefonai, kokiais naudojamės šiandien, atsirado toli gražu ne vieno gamintojo ar vienos konkrečios technologijos dėka. Ir nors telefonų istorijoje galima atskirai stabtelėti beveik prie kiekvieno kada nors pasirodžiusio telefono, ypatingai pažymėti reikėtų pačius svarbiausius“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir išskiria telefonus, kurie labiausiai prisidėjo prie istorinės jų raidos.

1. „Motorola DynaTAC“, 1984 m.

Pasak K. Špiliausko, rasti atskaitos tašką pačių reikšmingiausių telefonų sąraše nėra sunku – juo pelnytai galima laikyti pirmąjį mobilųjį telefoną.

„Tai telefonas, nuo kurio viskas ir prasidėjo, bet labai tikėtina, kad nė vienas šio teksto skaitytojas jo nėra nei turėjęs, nei laikęs rankose. O tie, kas šį telefoną vis tik turėjo, savo laiku už jį paklojo apie 4 tūkst. JAV dolerių (šiandien tai būtų apie 9,5 tūkst. JAV dolerių). Už šią sumą „Motorola DynaTAC“ savininkai galėdavo išsaugoti jame 30 telefono numerių, kalbėtis su kitais šiuo telefonu 30 minučių, o vėliau – 10 valandų jį krauti. Šiandien tai atrodo nesuvokiama, tačiau šis telefonas davė puikią pradžią visiems, sekusiems po jo“, – pažymi „Bitės Profas“.

2. „Nokia 3310“, 2000 m.

Kitas reikšmingas telefonas, K. Špiliausko teigimu, turėtų būti žinomas absoliučiai visiems, nes savo laiku jį galima būdavo atrasti beveik kiekvienoje kišenėje.

„Kalbant apie pastarąjį dešimtmetį, jo pradžioje neabejotinai karaliavo „Nokia“ telefonai. Jų gamintojai, galima sakyti, tendencingai ėjo geriausio savo sukurto telefono link ir juo neabejotinai galime laikyti klasika tapusį „Nokia 3310“. Šio telefono pirmtakai taip pat buvo geri bei perkami, tačiau modelis „3310“ išsiskyrė savo lengvai keičiamu priekiniu dangteliu bei tyliuoju režimu su vibracijos funkcija. Taip pat tai vienas pirmųjų telefonų, kurie leido išskaidyti vieną ilgą SMS žinutę į tris dalis. Na ir, žinoma, būtina paminėti į daugelio atmintį visiems laikams įsirėžusį kultinį žaidimą „Gyvatėlė 2“. „Nokia“ telefonai buvo tokie sėkmingi bei taip mylimi, kad iš dalies vien dėl neblėstančios meilės jiems bendrovė „Nokia“ šiandien sėkmingai grąžina savo telefonus į prekybą“, – sako „Bitės Profas“.

3. „Blackberry 6210“, 2003 m.

Verslas, kaip teigia „Bitės Profas“, taip pat labai išrankiai rinkdavosi savo telefonus ir jų topuose, iki pasirodant legendiniam „iPhone“, kurį laiką užtikrintai karaliavo kitas gamintojas: „Būtina išskirti telefoną, šturmavusį verslininkus visame pasaulyje. Kodėl visi staiga ėmė kalbėti apie „Blackberry“? Nes tai pirmasis telefonas istorijoje, pasiūlęs nuolatinę prieigą prie elektroninio pašto. Apie atėjusius laiškus vartotojas sužinodavo ne paspaudęs ant el. pašto ikonos, o iš karto, kai tik jie ateidavo – visai kaip šiandien. Taip pat „Blackberry“ telefonai išpopuliarėjo dėl savo pilnos abėcėlės klaviatūros, kuri leisdavo kur kas greičiau rašyti trumpąsias žinutes ar laiškus el. pašte. Ši klaviatūra tapo vizitine „Blackberry“ kortele, kurios dėka visi šį telefoną atpažįsta iki šiol.“

4. „Motorola Razr“, 2004 m.

Kaip išskiria „Bitės Profas“, atskiro paminėjimo vertas ir telefonas, kuris taip pat ryškiai įsirašė į istoriją, tačiau dėl visai kitos priežasties: „Tai telefonas, kuris atlenkiamus telefonus padarė madingais: jis buvo patogesnis bei lengvesnis nei kiti panašaus stiliaus ar dizaino telefonai, taip pat turėjo metalinį korpusą ir spalvotą ekraną. Nors savo savybėmis jis nebuvo išskirtinis, galima teigti, kad šis telefonas savo laiku privertė savininkus dažniau išsitraukti jį iš kišenės – tai buvo savita stiliaus detalė. Pasekus to meto filmus galima taip pat pastebėti daugiau tokiais telefonais besipuikuojančių aktorių. Tad ką tikrai šis telefonas įrodė, tai faktą, kad telefonai gali būti madingi. Tuo tikrai negalėjo skųstis ir gamintojas „Motorola“: teigiama, kad pasaulyje buvo parduota net 130 mln. šių telefonų.“

5. „iPhone“, 2007 m.

K. Špiliausko teigimu, telefonas, kuris praktiškai per vieną vakarą pakeitė visą telefonų raidos kryptį dažnai daugelio tituluojamas pačiu reikšmingiausiu pastarojo dešimtmečio mobiliųjų įrenginių. „Nors apie šį telefoną būtų galima kalbėti valandų valandas – ir tikrai ne tuščiai – vis tik pirmasis „iPhone“ buvo labai svarbus dėl dviejų pagrindinių dalykų. Visų pirma – liečiamo ekrano, be kurio šiandien neapsieina nė vienas išmanusis telefonas. Visų antra – programėlės, kurios tiek išaugo bei išpopuliarėjo, kad net atsirado visiškai atskira programėlių rinka ar net bendrovės, kurios verčiasi vien programėlių kūrimu. Todėl vien už šiuos du reikšmingus pasikeitimus telefonų raidos istorijoje galima dėkoti pirmajam „iPhone“ telefonui“.

6. „HTC Dream“, 2008 m.

Ne mažiau reikšmingas, kaip pastebi K. Špiliauskas, yra ir pirmasis telefonas, metęs baltą pirštinę „iPhone“ bei pristatęs šiandien itin populiarią operacinę sistemą.

„Telefono „HTC Dream“ pasirodymas pirmiausiai reikšmingas tuo, kad tai yra pirmasis telefonas, naudojęs „Android“ operacinę sistemą. Tiesa, visos kitos savybės – mygtukinė klaviatūra ar ekranas – ženkliai nusileido naujajam „iPhone“, todėl „HTC Dream“ su pastaruoju nepakonkuravo. Tačiau su šiuo telefonu į rinką atnešta operacinė sistema ilgainiui taip išpopuliarėjo ir „išpažangėjo“, kad šiandien „Android“ yra tapusi pagrindine ir reikšmingiausia konkurente „iOS“ operacinei sistemai“, – teigia „Bitės Profas“.

7. „Samsung Galaxy Note“, 2011 m.

Pasak K. Špiliausko, telefonų istoriją juntamai pakeitė ir vienas „Samsung“ telefonų: „Kai pasirodė „Samsung Galaxy Note“ – kartą ir visiems laikams buvo sulaužyta nuostata, kad telefonai būtinai turi būti kompaktiški, nedideli ir tilpti kelnių kišenėje. Naujai pasirodęs „Note“ nepaisė šio dydžio standarto ir tapo pirmuoju telefonu, kuris perkopė iki tol buvusią 5 colių ekrano ribą. Kita vertus, pirmasis „Samsung Galaxy Note“ įrodė, kad didesni telefonai yra patogesni naršymui ar darbui. Taip pat „Note“ serijos telefonams buvo pristatytas patogus pieštukas, kuriuo galima atlikti papildomus veiksmus. Manoma, kad reaguodama į „Note“ telefonų dydį, bendrovė „Apple“ kiekvieną naujai pasirodantį „iPhone“ pradėjo leisti keliais modeliais – įprasto dydžio ir gerokai didesniais „Plus“.

Galiausiai, anot K. Špiliausko, jeigu domitės telefonų istorija, norite iš arčiau pamatyti kai kuriuos modelius ar pasitarti, kurie telefonai yra reikšmingiausi šiandien, bet kada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose dirbančius „Bitės Profus“ ir jie visada jums patars.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama