Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 28 d. 17:53
Primena, kam būtina atsinaujinti SIM kortelę: dėl vykstančių pokyčių kai kurie gali likti nepasiekiami
Balandžio 28 d. 13:35
KTU mokslininkas Florian Rabitz: stiprinkime mokslinį bendradarbiavimą kosmose
Balandžio 28 d. 09:31
Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami: ekspertas pataria, kaip nepasimesti
Balandžio 27 d. 17:27
„Mini“ pristatė pirmąjį elektrinį kompaktinį visureigį „Aceman“
Balandžio 27 d. 13:20
JAV suspindę Vilniaus licėjaus moksleiviai pristatė pačių sukonstruotą robotą
Balandžio 27 d. 09:20
Karantinas įkvėpė lietuvį sukurti žaidimą, kuriuo susidomėjo didžiausios žaidimų platformos
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
Balandžio 26 d. 14:29
„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Apmaudi teleportacijos realybė: teleportacija jau egzistuoja, tačiau pagrindinė jos panaudojimo problema net ne mokslinė

Publikuota: 2020-09-26 10:14
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Mėgėjams
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Kodėl galime niekad nepanorėti naudoti šios technologijos? Tiesą sakant, teleportacija jau egzistuoja. Teorinius jos pagrindus 1935 m. straipsnyje pateikė Einšteinas su kolegomis – Podolskiu ir Rosenu.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Kodėl galime niekad nepanorėti naudoti šios technologijos? Tiesą sakant, teleportacija jau egzistuoja. Teorinius jos pagrindus 1935 m. straipsnyje pateikė Einšteinas su kolegomis – Podolskiu ir Rosenu.

Apmaudi teleportacijos realybė: teleportacija jau egzistuoja, tačiau pagrindinė jos panaudojimo problema net ne mokslinė
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Eksperimentiškai tai buvo patvirtinta dešimtajame dešimtmetyje. Jau seniai žinome, kad įmanoma kvantiniu lygiu iš vienos vietos į kitą teleportuoti daleles. Fizikos dėsniai nedraudžia žmonių ar kitų objektų dematerializuoti į siurrealistinį dalelių debesį vienur ir rematerializuoti kur nors toli, tarkime, Arkties ledynuose ar žydinčiuose gėlių laukuose Prancūzijoje. Gamta nedraudžia keliauti į kitą erdvės vietą per trumpą laiką. Tiesą sakant, viena iš giliausių teleportacijos problemų yra ne mokslinė, o filosofinė.

Ar sutiktumėte kaskart numirti, kai reikėtų keliauti į tolimą pasaulio kraštą? Ar nieko tokio, kad tikrieji jums brangių žmonių kūnai būtų sunaikinami, ir kitame gale atkuriami kaip neatskiriamos kopijos?

Pati teleportacijos idėja reikalauja iš pradžių atsakyti – kas mus daro tuo, kas esame. Kai kas tiki, kad kad mūsų asmenybės ir atsiminimai, visa mūsų tapatybė, susieta su smegenų struktūra. Jei smegenys nukopijuojamos idealiai, tada ir žmogus bus tas pats. Bet yra manančių, kad žmoguje yra kažkas neapčiuopiamo. Negalime replikuoti žmogaus, nes negalime replikuoti sielos. Mumyse yra ši neapčiuopiama, vaiduokliška migla, kurią vadiname žmogaus dvasia, o ji nėra susieta su mūsų atomais ar mūsų fiziniu kūnu.

Taigi, kuris požiūris teisingas? Ar jūsų kopija tebesate jūs, jei chemija išlieka ta pati? Ar jūsų kopija yra tiesiog būtybė, turinti jūsų veidą, bet ne jūsų sielą?

Iš pradžių atrodė, kad teleportaciją draus kvantinės mechanikos dėsniai. Norint idealiai nukopijuoti asmenį, reikėtų žinoti tikslią jo atomų vietą ir energiją. Heisenbergo neapibrėžtumo principas teigia, kad tai neįmanoma. Negalima nustatyti tos pačios dalelės poziciją ir energiją, tad, idealios pradinio asmens kopijos padaryti irgi neįmanoma. Bet šį dėsnį galima apeiti.

Kvantinei teleportacijai būtinas dalelių susietumas. Kai dalelės susietos, jų ryšys ypatingas. Kad ir kokiu atstumu viena nuo kitos jos būtų, jos dar viena kitai įtaką. Pakeitus vieną susietos poros dalelę, pasikeičia ir antrosios savybės. Kitaip tariant, jų banginės funkcijos yra sinchronizuotos. Būtent tai ir buvo 1935 metų Einšteino, Podolskio ir Roseno straipsnio tema.

1993 metais atlikti eksperimentai patvirtino, kad taip iš tiesų yra. Trimis atskiromis dalelėmis ir naudodami susietumo fenomeną, tyrėjai sugebėjo perduoti vienos dalelės informaciją kitai, iš esmės, padarydami idealią pradinės dalelės kopiją. Naudojant tokį metodą, pradinė dalelė (įprastai – fotonas) būna sunaikinama. Tokio tipo teleportacija norimu atstumu transportuojama informacija, o ne pati medžiaga. Duomenys apie vieną dalelę perkeliami kitai dalelei, kuri pasitarnauja kaip drobė. Teleportuojantis šia kvantine technologija, pradinis, originalusis jūs būtumėte ištrintas. Erdve keliautų tik duomenys apie tai, kas esate ir paskirties taške būtumėte surenkamas iš naujo. Ar bent jau kaip kažkas, turintis jūsų veidą ir manieras.

Kvantinio teleportavimo veikimo diagrama
Kvantinio teleportavimo veikimo diagrama. Pradedame su dalelėmis A ir B. Paskui, pridėję dalelę C, susiejame ją su dalele B taip, kad jos galėtų viena kitą veikti. Tarp dalelių A ir C atsiranda kontaktas, ir dalelės A informacija perduodama dalelei C. Tačiau, kadangi B ir C dalelės jau buvo susietos, A informaciją perduodant į C, ji automatiškai perduodama ir į B. Originalas sunaikinamas, tad lieka tik viena dalelė A.

Teleportacija susijusi su nužudymu. Prieš žengdami į mašiną, privalote paklausti savęs, ar turite sielą. Ar esate kas nors daugiau, nei vien materiali rausva smegenų masė ir plaukuotas kūnas su karštu, pulsuojančiu krauju.

Jei tikite, kad tokio dalyko kaip siela nėra, ženkite vidun. Užmerkite akis saulėtiems Kalifornijos keliams ir atverkite spalvingiems Indijos miestams, kvapnių prieskonių ir religinių pasakojimų kraštui. O galite atsimerkti netgi visai kitoje planetoje. Vokus apšvies svetimos žvaigždės šviesa, ore tvyrant kito pasaulio unikalių augalų kvapams.

Steven D. Bloom lygtis
Steven D. Bloom lygtis rodo, kiek energijos reikėtų išardyti žmogų į atomus teleportavimui. Tiek energijos miestas sunaudoja per metus.

Bet susietumas yra neįtikėtinai sudėtingas, ypač atsimenant neįsivaizduojamai didelį žmogaus kūną sudarančių atomų skaičių. Teleportacija yra tikslus metodas, tačiau labai sudėtingas ir jam reikia įspūdingai daug energijos. Tad, nieko nuostabaus, kad buvo sukurta konkuruojanti idėja. Šioje „klasikinio teleportavimo“ idėjoje jokio kvantinio susietumo nereikia visai.

Klasikinėje teleportacijoje naudojama penktoji medžiagos būsena — Bose-Einsteino kondensatas (BEC). Svarbiausias BEC bruožas – neįtikėtinas šaltis. Jis šaltesnis netgi už kosmoso šaltį. Jį galima rasti laboratorijose, kur atomai atšaldomi iki vos kelių milijardųjų kelvino dalių virš absoliutaus nulio.

Tai siūloma atlikti taip: paimami rubidžio atomai ir suteikti jiems BEC būseną.

Materijos srautas (irgi iš rubidžio atomų), kontaktuodamas su BEC, stengsis sumažinti savo energiją iki BEC lygio.

Visa perteklinė energija konvertuojama į šviesos blyksnį, kuriame yra materijos srauto informacija. Tada ši šviesa keliauja šviesolaidžiu, patenka į kitą BEC, ir tada atkuriamas originalus materijos srautas.

Atomų debesis atšaldama beveik iki absoliutaus nulio
Atomų debesis atšaldama beveik iki absoliutaus nulio. Aštri viršūnė žymi BEC susiformavimą. Jį sukurti labai sunku, bet MIT laboratorijose būtent tai atlikti pavyko 1995 metais.
© NASA/JPL-Caltech

Pažangesnėje klasikinės teleportacijos versijoje, mašina nuskenuotų jūsų kūną ir informaciją įrašytų. Nors toks būdas gali būti perspektyvesnis už kvantinį metodą, klasikine teleportacija idealios kopijos gauti nepavyktų, nes trilijonų trilijonų kūno atomų būsenos nebūtų įrašytos tiksliai.

Lig šiol pavyko teleportuoti fotonus, kalcio ir berilio atomus. Kitas žingsnis – gyvo organizmo, tarkime viruso, ar panašaus sudėtingumo molekulės teleportavimas. Bet didėjant teleportuojamam objektui, tai atlikti vis sudėtingiau. Kai kurie mokslininkai mano, kad teleportuoti tokį sudėtingą makroobjektą kaip žmogus, niekados nebus įmanoma. Bet visi teleportavimo patobulinimai kartu patobulina ir kvantinį skaičiavimą, kadangi abu paremti kvantinės mechanikos principais. Kol kas nepanašu, kad kelionės bus tokios paprastos, kad tiesiog žengsime mašinon, o išeisime kur nors kitur lyg niekur nieko. Kol kas arčiausiai persikėlimo į kitą vietą akimirksniu yra yra virtualūs pasauliai, su simuliuotais kraštovaizdžiais.

Ir tai tik į gera. Palikti savo gimtus kūnus vien tam, kad atsirastum kažkur kitur, atrodo pernelyg didelė kaina. Teiginys, kad teleportacija įmanoma reiškia ne tik žmogaus proto triumfą, bet ir tai, kad žmonija neturi sielos. Gal geriau keliauti labiau tradiciniais būdais ir sugaišti šiek tiek laiko šioje Žemėje, nei prarasti save visiškai. Tačiau kai kuriems smalsumo patenkinimas tokios rizikos gali vertas.

medium.com


Technologijos.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama