Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
Balandžio 26 d. 14:29
„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą
Balandžio 26 d. 12:41
Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Robotai jau gviešiasi žmonių darbo vietų. Ko imtis, kad mūsų karjera atsilaikytų prieš dirbtinį intelektą?

Publikuota: 2019-06-26 20:21
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Jei manote, kad dar gerokai užtruks, kol robotai užims mūsų darbo vietas, turime pasakyti, kad robotai ir dirbtinis intelektas jau sparčiai tampa kasdienio gyvenimo dalimi. Šis procesas jau įsibėgėjo ir yra nebeišvengiamas, o profesijoms ir darbams, kokius matome šiandien, kyla pavojus. Tik ar verta panikuoti ir baimintis?

 Rodyti komentarus (2)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Jei manote, kad dar gerokai užtruks, kol robotai užims mūsų darbo vietas, turime pasakyti, kad robotai ir dirbtinis intelektas jau sparčiai tampa kasdienio gyvenimo dalimi. Šis procesas jau įsibėgėjo ir yra nebeišvengiamas, o profesijoms ir darbams, kokius matome šiandien, kyla pavojus. Tik ar verta panikuoti ir baimintis? Tikrai ne! Taip užtikrintai galime teigti remdamiesi mokslininkų įžvalgomis ir prognozėmis. Nors daugeliui iš mūsų (nepriklausomai nuo amžiaus) greičiausiai teks susidurti su pokyčiais darbo rinkoje, visi galime imtis veiksmų, kad mūsų karjera taptų atspari automatizacijos keliamai grėsmei. „Cognizant“, vienos pirmaujančių pasaulio profesionalių paslaugų kompanijų, užsakymu „Center For the Future of Work“ centro ekspertai atliko studiją, kokį poveikį darbo rinkos vystymuisi artimiausią dešimtmetį turės skaitmenizacija. „Cognizant“ tyrimo ataskaitoje „21 Jobs of the Future Report“ aprašomi nauji darbai, kurių galime tikėtis netolimoje ateityje.

Robotai jau gviešiasi žmonių darbo vietų. Ko imtis, kad mūsų karjera atsilaikytų prieš dirbtinį intelektą?

Robotai ir dirbtinis intelektas jau keičia mūsų gyvenimą

Darbo jėgos „robotizacija“ tikrai nebus tarsi fizinė žmogaus pavidalo robotukų invazija į mūsų biurus ir kabinetus. Šis procesas jau aktyviai vyksta daugelyje verslo ir kasdienio gyvenimo sričių kaip dalis ketvirtosios pramonės revoliucijos. Jei kalbatės su „Siri“ arba „Alexa“ – jau naudojatės dirbtiniu intelektu. Jis netruks tapti kiekvienos profesijos ir pramonės šakos dalimi visame pasaulyje. Daugeliui kyla klausimas – kai viską darys mašinos, ką veiks žmonės? Darbo ateitis gali atrodyti niūri ir persmelkta laikinumo (nulemto augančios „gig“ economy“ – trumpų projektų ekonomikos).

Daugelis pasaulinių darbo rinkos tyrimų nurodo, kad per artimiausius 10-15 m. bus automatizuota nuo 5 iki 15 proc. dabartinių darbo vietų. „Cognizant“ ekspertų nuomone, labiausiai tikėtina, kad šis rodiklis bus fiksuojamas šių rėžių viduriniame taške. Bet kokiu atveju jo įtaka bus reikšminga, nes 12 proc. JAV sudaro maždaug 19 milijonų darbo vietų. Žinoma, visiems, pateksiantiems į šią dirbtinio intelekto darbo vietų „mėsmalę“, gyvenimas taps sudėtingas. Pavyzdžiui, „Cognizant“ tyrėjai prognozuoja, kad parduotuvių tarnautojų/kasininkų profesija JAV išnyks jau po kelerių metų.

Vis dėlto ekspertai tuo pat metu pateikia ir gerų žinių - dėl dirbtinio intelekto nykstančius darbus pakeis daugybė naujų! Prognozuojama, kad per artimiausius 10-15 m. bus sukurta beveik 21 mln. naujų darbo vietų arba apie 13 proc. dabartinės JAV darbo jėgos. Skamba neįtikėtinai? Tyrėjai pateikia konkretų pavyzdį: nuo 2010 m., kai pasaulio ekonomika pradėjo atsigauti po krizės, JAV vien tik privačiame sektoriuje buvo sukurta 15 mln. darbo vietų.

Naujos profesijos – nuo virtualiosios tapatybės apsaugininkų iki džiaugsmo adjutantų

Darbo rinka kito visais laikais, tad ir per ateinančius dešimtmečius dėl ketvirtosios pramonės revoliucijos išnyksiančius darbus neabejotinai pakeis nauji, o daugiausiai laimės nebijantys savo srityje imtis naujų iššūkių ir profesijų. Daugelis šių profesijų dar nė neegzistuoja, bet kai kurių kontūrai jau buvo nubrėžti ataskaitoje „21 Jobs of the Future Report“. Tad kokios bus tos naujosios profesijos?

2017 m. darbo rinkos tendencijas tiriančio „Cognizant“ centro „Center For the Future of Work“ ekspertai pasidalijo savo įžvalgomis apie profesijas, kurios iki tol neegzistavo, ir pristatė 21 naują ateities profesiją, kurios, prognozuojama, atsiras per dešimtmetį. Įdomu, kad keletas šiame leidinyje pateiktų profesijų jau tapo realiomis naujomis pareigybėmis lyderiaujančiose pasaulio įmonėse. Pavyzdžiui, skaitmeninį siuvėją (Digital Taylor) įdarbino japonų mažmeninės prekybos lyderė „Start Today“, siūlanti individualaus siuvimo paslaugą „Zozosuit“. „Cognizant“ ekspertų apibrėžtus prisiminimų kuratoriaus (Memory Curator) ir papildytos realybės kelionių planuotojo (Augmented Reality Journey Builder) darbus jau įgyvendino socialinių tinklų gigantė „Facebook“, plėsdama socialinio tinklo funkcionalumą.

Įdomu tai, kad tarp ateities profesijų nėra tiktai itin technologiški ir daug IT žinių reikalaujantys darbai. Be abejo, tokių yra nemažai, tačiau yra daug vadinamųjų „minkštųjų kompetencijų“ profesijų, besiremiančių išskirtinai žmogiškomis savybėmis. Pavyzdžiui, kalbėtojas-vaikščiotojas (Walker/Talker), kurio pagrindinė funkcija yra tik klausytis ir bendrauti su daugybe įvairių žmonių: klientais, darbuotojais ir jų grupėmis, skiriant jiems asmeninio dėmesio, kurio šiame technologijų amžiuje itin trūksta.

Yra ir daug kitų prognozuojamų ir jau atsirandančių profesijų. Pavyzdžiui, virtualiosios tapatybės apsaugininkas, kibernetinių atakų specialistas, skraidančių mašinų kūrėjas, mašinų asmenybės dizaino vadovas, džiaugsmo adjutantas, generalinis tikslų planuotojas ir kitos – visos jos labai įdomios ir vertos dėmęsio. „Cognizant“ specialistai kiekvienai iš jų jau dabar pateikia pareigybių aprašymus ir savybes, kurių greičiausiai prireiks norintiems jas užimti. Taigi, ateitis iš tiesų ne taip ir toli, kaip gali atrodyti!

Kaip konkuruoti su robotais? Tapkite dar geresniais žmonėmis!

Prognozuojami ateities darbai jau kelia didelį susidomėjimą ir leidžia tikėti, kad be darbo ir pareigų žmonija neliks. Kokie bebūtų laikai, žmonės niekada nebuvo be darbų, ir darbas pats savaime tikrai neišnyks, bent jau artimiausioje perspektyvoje. „Cognizant“ ekspertai tvirtina, kad ketvirtoji pramonės revoliucija turės didelės įtakos ne tik darbo turiniui, bet ir lems daugybę profesijų pokyčių. Nepaisant to, tikimasi, kad bedarbystės lygis industrializuotose šalyse išliks tokiame pat lygyje, koks pasaulyje yra šiuo metu.

O visgi, kaip išlikti konkurencingiems ir ką daryti, kad asmeninė karjera atlaikytų robotų ir dirbtinio intelekto invaziją į darbo rinką? „Cognizant“ ekspertų patarimas labai įkvepiantis ir optimistinis – tiesiog būti dar geresniais žmonėmis. Mašinos niekada neįgis kai kurių žmogiškųjų savybių ir joms pačioms vis tiek reikės žmogaus, padedančio atlikti užduotis. Gali skambėti neįtikėtinai, bet tai, ką žmonės sugeba daryti gerai dabar, taps dar svarbiau po kelerių metų.

Analitiniai, komunikavimo įgūdžiai, gebėjimas bendradarbiauti su kitais žmonėmis, yra gyvybiškai svarbūs kiekvienam žmogui ir verslo išlikimui. Todėl tam, kad pirmautume prieš robotus vystantis darbo rinkai, turime stiprinti savo savybes, kurios yra neįveikiamos ir nepasiekiamos kompiuteriams.

Edita Znutienė, „Cognizant“, sertifikuoto „Top Employer 2019“ Lietuvoje, personalo direktorė.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama