Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Živilė ir Viktoras Diawaros: „Renginių inžinerija – tarsi skėtis iš daugybės dalių“

Publikuota: 2019-02-26 20:30
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Živilė ir Viktoras Diawaros drauge – ir namie, ir darbe. Tad nieko keista, kad kalba pratęsdami vienas kito mintį ar vienas kitą cituoja. Nors Živilė – ekonomikos magistrė, o Viktoras, kaip pats juokiasi, mokėsi gyvenimo universitete, per 10 metų Menų fabriko „Loftas“ įkūrėjai tapo renginių inžinieriais, turinčiais įvairiapusį supratimą, kaip sukurti įsimintiną reginį.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Živilė ir Viktoras Diawaros drauge – ir namie, ir darbe. Tad nieko keista, kad kalba pratęsdami vienas kito mintį ar vienas kitą cituoja. Nors Živilė – ekonomikos magistrė, o Viktoras, kaip pats juokiasi, mokėsi gyvenimo universitete, per 10 metų Menų fabriko „Loftas“ įkūrėjai tapo renginių inžinieriais, turinčiais įvairiapusį supratimą, kaip sukurti įsimintiną reginį.

Živilė ir Viktoras Diawaros: „Renginių inžinerija – tarsi skėtis iš daugybės dalių“
Asociatyvi nuotr.

– Kaip jūs apibūdintumėte renginių inžineriją?

Viktoras: „Tai – visa, kas susiję su renginių įgyvendinimu ir aptarnavimu: technika, logistika, brėžiniai, apšvietimas, scenografija, publikos psichologija, srautų valdymas. Pasirengimas koncertui dažniausiai prasideda nuo maketavimo, tad reikia ir tam tikrų architektūros žinių“.

Živilė: „Renginių inžinierius – žmogus, matantis visą vaizdą, suvokiantis visą renginio mechanizmą, kreipiantis dėmesį net į menkiausias smulkmenas. Mąstantis apie savo renginio komandą, dalyvius ir lankytoją bei jo patirtį iš organizacinės pusės nuo to, kai jis čia ateis iki kai išeis. Pavyzdžiui, pamąstantis ir apie apsaugą, ir apie drabužinę, ir apie barus, ir apie maistą juose“.

Viktoras: „Didelių renginių režisieriui keliami dar didesni reikalavimai. Pavyzdžiui, supratimas apie 3D ar LED ekranus. Galvodamas apie renginį dažnai ateini į tuščią erdvę. Tad būtina apmąstyti viską – kur statyti tvoras, kur stovės apsauga. Lietuvoje jau atsiranda žmonių, kurie gali visai tai valdyti. Iki tol labai trūko specialistų, turinčių įvairiapusį suvokimą. Svarbiausia renginio inžinieriaus užduotis – kad patenkinti būtų visi: ir atlikėjai, nes kuo jie bus labiau patenkinti, tuo geresnę energiją atiduos, ir žiūrovai, kad viską normaliai girdėtų, matytų“.

Živilė: „Renginių režisierius – kaip prodiuseris. Nors šio darbas gal labiau kūrybinis, renginių režisavime irgi pakanka kūrybinio-techninio darbo. Tarkime, šviesos režisūra. Ne tik scenografija, bet ir režisūra – kaip viskas atrodys. Reikia sujungti garso, apšvietimo, muzikos grandis“.

– Viktorai, jūs skaičiuojate, kad nuo 1998 m. užsidirbate iš renginių, 2010 m. su Živile atidarėte menų fabriką „Loftą“. Živile, jūs iki „Lofto“ dar dirbote MTV rinkodaros vadove Baltijos šalims, prieš tai irgi užsiėmėte rinkodara. Nebaigėte specialių mokslų, tad, galima sakyti, esate savamoksliai renginių inžinieriai. Ar mokydamiesi daug nusivylimų patyrėte?

Živilė: „Atėjome ne visai naujokai, Viktoras iki to laiko jau turėjo didžiulę patirtį renginių organizavime nuo mažų miestelių kultūros centrų iki arenų ar Operos ir baleto teatro. Aš pati MTV buvau atsakinga už renginius – nuo MTV atidarymo vakarėlio apleistoje Vingio parko estradoje iki MTV Block vakarėlių serijos legendiniame „Gravity“. Tiesa pasakius, prieš 10 metų, kai atidarėme „Loftą“, visoje industrijoje dar labai trūko žinių. Visus procesus kūrėmės nuo nulio. Daug dalykų išmoksti iš patirties, bet teorija būtina: mes iki šiol labai daug skaitome, domimės, žiūrime internete, kas įvairiose srityse vyksta kitur. Vien „Lofte“ per tuos metus organizavome per tūkstantį renginių: įvairaus tipo, skirtų įvairiai auditorijai, siekiančių skirtingų tikslų...“

Viktoras: „…nuo konferencijų iki madų šou, festivalių, parodų, scenos menų, teatrų, kūrybinių dirbtuvių. Aš pats labai seniai susijęs su scenos menais, nes esu muzikantas. Groti pradėjau paauglystėje. Pamenu, nutarėme pagaliau įrašyti albumą, trims dienoms išsinuomojome techniką, bet ja naudotis išmokome tik paskutinę dieną, tad per kelias valandas turėjome ir įrašyti, ir suvesti visą albumą.

Živilė: „Mes mokomės, mokomės ir mokomės. Net juokaujame, kad „Loftas“ mums – pats brangiausias universitetas. Gal net apsimokėtų ką nors pastudijuoti pigiau. Nes mes viską išbandėme savo kailiu, gavome ir labai didelių pamokų. Pavyzdžiui, vienas festivalis mūsų vos nesužlugdė finansiškai. Tai buvo didžiausia pamoka. Po to, pradėjome visai kitaip daryti ir mąstyti, ieškoti alternatyvų.

Viktoras: „Kalbant apie renginių inžineriją, svarbus dar vienas dalykas: mes stengiamės dirbti tik su profesionalais. Nes jei nori gero koncerto, garsą turi pamatuoti. Tam reikia matematikos ar fizikos žinių“.

Živilė: „Dirbdamas su profesionalais ir pats labai daug išmoksti. Žinoma, jei esi smalsus. Klaidų pasitaiko, bet profesionalas pataria, kad gal geriau taip, o ne taip, pasiūlo naujų idėjų...“

Viktoras: „…pavyzdžiui, dirbant su scenografais gali kilti naujų minčių, apie kurias anksčiau nesusimąstei. Pasirodo, kad galima padaryti įdomiau ar rasti sudėtingos situacijos sprendimą...“

Živilė: „…tai ypač matyti, kai dirbi su techniškai sudėtingais renginiais. Jei reikia daug technikos, labai svarbu, kad visi rastų bendrą kalbą. Nes tik atrodo, kad atėjau, šitą paėmiau, čia įjungiau, ir viskas. Bet taip nėra: jei įjungi tą, įjungi tą, dar trečią, iškart klausimas – o kiek elektros reikės? O koks pralaidumas? Ar tai „panešime“? Apie tokius niuansus pradedi mąstyti tik turėdamas žinių, nes neįmanoma numatyti visų variantų. Su komanda net juokiamės: tiek visko matėme, bet vis tiek dar išlenda tas ar anas“.

– Renginių inžinierius – tarsi žmogus-orkestras. Jam tenka ne tik spręsti sudėtingus įgarsinimo, apšvietimo, laikinų statinių, saugos inžinerijos ir techninio organizavimo klausimus, bet ir išmanyti minios elgseną, kūrybinių projektų rengimą ir valdymą, muzikos verslą, renginių rinkodarą ir reklamą. Ar iš tiesų vienas žmogus pajėgus gerai išmanyti visas šias sritis?

Viktoras: „Nedaug žmonių vienodai geri visose srityse. Bet renginių inžinerija suteikia įvairiapusį suvokimą. Kaip mėgsta sakyti Živilė, renginių inžinerija – tarsi skėtis iš daugybės dalių. Nebūtina absoliučiai viską puikiai išmanyti, gali rinktis, kas tau labiau prie širdies – būti garso režisieriumi ar rinkodaros specialistu. Vis dėlto, jei turi įvairiapusį suvokimą, gali koordinuoti kitų žmonių darbą. Yra įmonių, kurios daro didelius renginius, bet jose – tik du trys žmonės. Kai reikia, specialistus renginiui jie samdo, bet patys viską prižiūri.

Živilė: „Visokių žmonių reikia. Nebūtinai tik plataus profilio. Visame pasaulyje didėja specialistų poreikis, todėl geras garso režisierius visada bus paklausus. Bet būdamas vienos srities specialistas, vis tiek turi suprasti, kaip veikia kitos grandys, nes kitaip automobilis nevažiuos. Nepakanka vairuoti, reikia ir degalų įpilti“.

– Menų fabrikas „Loftas“ bendradarbiauja su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybinių industrijų fakultetu, priimdamas Renginių inžinerijos studentus praktikai. Koks tas šiuolaikinis jaunimas?

Živilė: „Visoks. Itin daug priklauso nuo žmogaus: kiek jis iniciatyvos rodo, kiek jis smalsus, darbštus, atsakingas, patikimas. Labai skatiname ir palaikome idėjas ir iniciatyvas, bet pastebėjome, kad jaunimas dažnai neturi supratimo, kaip tą idėją reikėtų įgyvendinti ar kiek tai kainuotų“.

Viktoras: „Loftas“ – tokia vieta, kur gali įgyti daug patirties. Turėjome nemažai praktikantų ar savanorių ir toliau sėkmingai pratęsusių savo karjeras kultūros ar pramogų versle. Stebime žmones ir žiūrime, ar jie savo rogėse. Pasitaikė, kad žmogus geras, bet matai, kad darbas jam netinka, tad pastūmėji į kitą sritį“.

– Viktorai, esate VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto Renginių inžinerijos programos Globėjų tarybos narys. Šioje taryboje su kitais šios srities profesionalais diskutuojate apie šios rinkos situaciją Lietuvoje. Su kokiais sunkumais susiduriama?

Viktoras: „Situacija vis gerėja, nes atsirado renginių inžinerijos studijos ir jau įmanoma mokytis ne tik iš interneto. Dauguma Lietuvos renginių mohikanų yra savamoksliai. Svarbu, kad žmonės turėtų ne tik praktinių, bet ir teorinių žinių. Norint matuoti garsą, reikia išmanyti fiziką ar matematiką. Reikia teoriškai žinoti, kaip valdyti minią ar turėti supratimą apie darbo saugą“.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama