Elektronika.lt
 2018 m. lapkričio 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Lapkričio 17 d. 15:09
Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?
Lapkričio 17 d. 10:01
W. Ketterle: „Visuomenei reikia mokslininkų, einančių dar neišmintu keliu“
Lapkričio 16 d. 18:39
LRT tyrimas. Registrų centras padovanojo lietuvišką mobilųjį parašą estams – užnugaryje šmėžuoja skandinavų bankai
Lapkričio 16 d. 17:16
Lietuviškas gintaro klasifikatorius su dirbtiniu intelektu geba pats mokytis
Lapkričio 16 d. 15:11
4 mitai apie baterijų įkrovimą, kuriais greičiausiai tikite
Lapkričio 16 d. 14:23
Į tvarkymąsi siūlo pažvelgti naujai: sukūrė galingiausią lig šiol belaidį dulkių siurblį
Lapkričio 16 d. 12:07
Kauno mokslo ir verslo ryšys: darbas prasideda nuo pokalbio
Lapkričio 16 d. 08:16
Perdegusių elektros lempučių pavojai
Lapkričio 15 d. 20:12
„Dell“ pristato naujus „UltraSharp“ monitorių šeimos narius
Lapkričio 15 d. 19:25
Po atidėliojimų ir techninių problemų vėl galima atsinaujinti „Windows 10“
FS 19 Tractor mods
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, How to install
ATS mods
ATS trailers, American Truck Simulator Mods, ATS trucks
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
FS19 Maps, FS19 Trucks
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors
FS 17 maps, FS 17 truck
FS 17 Trailers, Farming Simulator 2017 Mods
Farming Simulator 2017
FS 2017 Trailers, FS 17 Maps, FS 17 Tractors
FS 17 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS17 Combines, FS17 Maps
Cattle and Crops Mods
Farming Simulator 2019 Mods, FS17 Maps
Desk International
Higher Education, Studies Abroad, Universities Abroad
FS 17 Combines
Farming Simulator 17 Mods, FS 17 Trucks, FS 19 Mods
Periodontologija
Endodontija mikroskopu, implantacija, protezavimas
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

30 proc. moksleivių kelią į nemokamas tiksliųjų mokslų studijas užkirto matematika: ką daryti, kad skaičiai pasikeistų?

Publikuota: 2018-09-14 08:32
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Darbo rinkos ekspertai pabrėžia, kad tiksliųjų mokslų specialistų poreikis ateityje augs. Tačiau nemažai daliai norinčiųjų studijuoti inžinerijos ar technologijos studijų programas šiemet kelią pastojo matematika, nes pretenduojantiems į valstybės finansuojamas tiksliųjų mokslų studijų vietas egzamino kartelė buvo pakelta nuo 16 iki 25 balų.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Darbo rinkos ekspertai pabrėžia, kad tiksliųjų mokslų specialistų poreikis ateityje augs. Tačiau nemažai daliai norinčiųjų studijuoti inžinerijos ar technologijos studijų programas šiemet kelią pastojo matematika, nes pretenduojantiems į valstybės finansuojamas tiksliųjų mokslų studijų vietas egzamino kartelė buvo pakelta nuo 16 iki 25 balų. Egzaminą 16–24 balais išlaikę moksleiviai galėjo pretenduoti tik į nemokamas menų ir humanitarinių mokslų studijų programas. Iš viso tokių moksleivių buvo net 5070 (29,7 proc. visų laikiusiųjų matematikos egzaminą).

30 proc. moksleivių kelią į nemokamas tiksliųjų mokslų studijas užkirto matematika: ką daryti, kad skaičiai pasikeistų?

Nors technologijų kompanijos vilioja gerais atlyginimais, o ateinančių tarptautinių įmonių skaičius rodo, kad darbą susirasti baigus šiuos mokslus galimybės bus puikios, vis dar itin populiarios teisės, politikos ar humanitarinių mokslų studijos, kurių darbuotojų poreikis yra nedidelis. Ugdymo specialistai turi atsakymus, ką daryti, kad mokiniai nesibaidytų tiksliųjų mokslų.

Prie technologijų pratinti nuo mažų dienų

Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas, pelnęs tiek Lietuvos metų mokytojo, tiek Metų ekonomikos mokytojo apdovanojimus yra įsitikinęs, kad siekiant, jog vaikai norėtų stoti į inžinerines ar informacinių technologijų sritis, susidomėjimą šiomis sritimis reikia ugdyti dar mokyklos suole.

„Manau, kad reikia dviejų dalykų, jog vaikai nebijotų technologijų mokslų. Pirmiausia, vaikai mokykloje turi susidurti su technologijomis. Antras dalykas, turime investuoti į mokytojų paruošimą, kad jie galėtų tas technologijas tinkamai panaudoti mokinių ugdymui. Vien tik turėti tokių technologijų nepakanka, reikia, kad mokytojai mokėtų jomis sudominti mokinius, – pastebi mokyklos direktorius. – Būtent naujų mokytojų rengimo klausimas šiuo metu yra itin opus. Yra mokyklų, kurios turi įvairiausių technologijų, bet nėra mokytojų, kurie mokėtų jomis naudotis ir atskleisti jų potencialą vaikams.“

D. Vasiliauskas Likiškėlių pagrindinei mokyklai pradėjo vadovauti prieš dvejus metus. Jis siekia, kad mokiniai mokykloje įgautų ne tik teorinių žinių, bet ir praktiškai išbandytų įvairias technologijas: „Kompiuteriai ir planšetės mokyklose jau laikomos savaime suprantamu dalyku. Vaikus norime sudominti dalykais, prie kurių jie galbūt nėra prisilietę, pvz., 3D spausdintuvu, robotikos programa, penktokai turi Micro:bit kompiuteriukus ir mokosi programuoti. Taip didinamas ne tik technologinis išprusimas, bet ir parodoma, kad technologijų nereikia bijoti.“

Svarbu neatbaidyti nuo matematikos

„Menar akademijos“, kurioje vaikai mokosi mintinio skaičiavimo bei matematikos pagrindų pagal „Menar“ ir „Numicon“ metodikas, vadovė Vaida Zibalytė teigia, kad matematika yra apaugusi įvairiais mitais.

„Vieni tėvai atveda pas mus savo vaikus, nes mato, kad jie yra gabūs matematikai, kitiems matematika mokykloje nesisekė ir tėvai nori, kad dėl matematikos problemų nebūtų jų vaikams. Labai gajus mitas, kad arba vaikas yra gabus matematikai, arba ne. Žinoma, yra gabesnių vaikų, bet neretai tas negabumas būna įteigtas ir vaikai net nebebando mokytis, manydami, kad jiems nelemta susidraugauti su tiksliaisiais mokslais“, – pasakoja V. Zibalytė.

Prieš dvejus metus „Menar akademijoje“ pristatyta nauja matematikos mokymo metodiką „Numicon“, kurią sukūrė „Oxford University Press“. Šiuo metodu 4-11 metų vaikai mokomi matematikos remiantis įvairiais pojūčiais. Metodikos efektyvumas įrodytas moksliniais tyrimais, o reikšmingų rezultatų mokant pagal šią sistemą pasiekia net įvairius mokymosi sutrikimus turintys vaikai.

„Mūsų patirtis rodo, kad vaikai yra skirtingi ir tas mokymo metodas, kuris tinka vienam vaikui nebūtinai tiks kitam. „Numicon“ metodika neverčia vaiko galvoti apie abstrakčias, jam sunkiai suvokiamas sąvokas, bet, naudojant įvairias priemones, leidžia praktiškai „pamatyti“ matematinio veiksmo rezultatą, – teigia V. Zibalytė. – Tai yra gilusis matematikos suvokimas, kuris padeda stiprius pagrindus tolesniam mokymuisi. Todėl vaikai išėję iš mūsų akademijos negalvoja apie matematiką, kaip apie kažkokį baubą.“

D. Vasiliauskas mano, kad be matematinių gebėjimų svarbu ugdyti ir mokinių ekonominį išprusimą bei verslumą.

„Pasižiūrėkime, koks pas mus greitųjų kreditų populiarumas. Jauni žmonės kartais nepagalvoja apie pasekmes ir susigadina savo kredito istoriją, ko būtų galėję lengvai išvengti. Ekonomikos žinių mūsų laikais tikrai reikia. Mokiniams daug naudos duoda ir verslumo ugdymo programos. Vaikams svarbu ne tik suteikti žinių, bet ir ugdyti tokius gebėjimus kaip kūrybiškumas, darbas komandoje, lyderystė. Būtent šie gebėjimai atsiskleidžia mokiniams dalyvaujant verslumo skatinimo programose.“

Ateities mokykla bus kitokia

Smarkiai vystantis technologijoms ir kintant mokymo metodams mokyklos taip pat privalo taikytis prie pokyčių. D. Vasiliauskas pritaria, jog mokykla turėtų reaguoti į pasikeitusius mokinių poreikius.

„Dirbdamas ekonomikos mokytoju visada stengiausi eiti koja kojon su technologijomis ir naudoti jas pamokų metu, pavyzdžiui, kurdavau mokomuosius filmukus. Toks pasiruošimas užima daug daugiau laiko, bet padeda sudominti mokinius, o tai ir yra pagrindinis mokytojo siekis. Mokyklos taip pat nestovi vietoje: robotikos programos atsirado kaip privati iniciatyva, bet dabar ją perima mokyklos. Manau ateityje mokinių ugdymas bus nukreiptas ne tik į žinių kaupimą, bet ir praktinių gebėjimų lavinimą“, – teigia specialistas.

„Menar akademijos“ vadovė pabrėžia, kad „Numicon“ metodika kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje ar Naujojoje Zelandijoje, jau naudojama valstybinėse mokyklos: „Jei matome, kad yra efektyvesnių būdų mokyti vaikus matematikos, tai kodėl reikia laikytis įsikibus senųjų? „Menar akademija“ taip pat netolimoje ateityje pradės rengti šios metodikos mokymus mokytojams, kurie gautas žinias panaudos savo mokyklose. Visos sritys tobulėja, švietimas – ne išimtis. Manu, kad vieną dieną „Numicon“ metodika vaikai bus mokomi ir Lietuvos mokyklose.“
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

„EParašas“ – elektroninio parašo mokymo sistema

CRM sistema – „Hanna CRM“

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2018 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
„Google“ reklama,
logotipų kūrimas

www.cet.lt
Wireless, point to point, backhaul, PTP
www.ligowave.com
Svarstyklės, matuokliai, laboratorinė įranga
www.moris.lt
Farming Simulator 2019 Mods, LS19 Mods, Maps
fs19.net
Ets2 mods, ats mods, fs19 mods
allmods.net
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Maps, FS 19
www.fs2017mod.com
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS 2019 Mods, FS 2017 Mods, FS 2015 Mods
www.farming2015mods.com
Projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama