Elektronika.lt
 2024 m. gegužės 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 17 d. 20:23
Išmaniosios technologijos – probleminio interneto naudojimo iššūkiams spręsti
Gegužės 17 d. 17:39
„Apple“ pagaliau atnaujino primirštą produktų liniją: kuo nustebino naujieji „iPad“ ir kas nuliūdino gerbėjus?
Gegužės 17 d. 14:13
Išmontuota 40 proc. Ignalinos AE įrangos
Gegužės 17 d. 11:09
Neseniai kalbėjote su rusakalbiais „Google“ atstovais? Pasitikrinkite, ar neatidavėte savo duomenų sukčiams
Gegužės 17 d. 08:41
Populiarėjantis naujas socialinis tinklas sukėlė klausimų: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“
Gegužės 16 d. 20:32
„Porsche“ kūrėjai plečia „Porsche Cayenne“ šeimą su galingiausiais jos modeliais
Gegužės 16 d. 17:39
„AGON by AOC“ plečia savo naująją žaidimų monitorių liniją G4
Gegužės 16 d. 14:20
Tyrimas: Kas ketvirtas suaugęs šalies gyventojas ieško, kaip nemokamai mokytis
Gegužės 16 d. 11:37
Apie grėsmes internete su vaikais kalbasi dar ne visi tėvai: ką aptarti tiesiog būtina?
Gegužės 16 d. 08:45
Pristatytas naujasis „Range Rover Velar“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Skaitmeninio nemirtingumo link. I dalis: sintetinį kūną įsigyti galėsime jau 2045-aisiais?

Publikuota: 2011-06-02 07:03
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

„Pirmiausiai sieksime iki 2015 m. sukurti sintetinio kūno prototipą „Surogatas“ – kaip fantastiniame koviniame filme Svetimas kūnas“ („Surogates“). Tame filme žmonės gulasi į tam tikras kapsules, jose užsideda šalmus su davikliais ir nerviniais impulsais valdo savąjį androidą, betarpiškai dalyvaudami situacijose, į kurias jų manipuliuojamas androidas pakliūva. Dirbtiniai kūnai visuotinai prieinami ir lengvai valdomi (kaip dabar – automobiliai) taps 2020 m.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„Pirmiausiai sieksime iki 2015 m. sukurti sintetinio kūno prototipą „Surogatas“ – kaip fantastiniame koviniame filme Svetimas kūnas“ („Surogates“), kur pagrindinį vaidmenį atliko Briusas Vilisas (Bruce Willis). Tame filme žmonės gulasi į tam tikras kapsules, jose užsideda šalmus su davikliais ir nerviniais impulsais valdo savąjį androidą, betarpiškai dalyvaudami situacijose, į kurias jų manipuliuojamas androidas pakliūva. Dirbtiniai kūnai visuotinai prieinami ir lengvai valdomi (kaip dabar – automobiliai) taps 2020 m. Lygiagrečiai bus kaupiama patirtis smegenų persodinimo srityje: pirmiausia – bandymuose su gyvūnais, vėliau – su neišgydomais ligoniais. Galiausiai turėtų pasirodyti pirmasis dirbtinio kūno egzempliorius su gyvomis žmogaus smegenimis. 2030 m. eilė ateis ir sintetinėms smegenims, o 2035-aisiais – jų apjungimas su dirbtiniu kūnu.“ Tokie yra visuomeninio judėjimo „Rusija-2045“ sudėtyje veikiančios korporacijos „Nemirtingumas“ planai.

Skaitmeninio nemirtingumo link. I dalis: sintetinį kūną įsigyti galėsime jau 2045-aisiais?
Sintetiniai kūnai masiniu reiškiniu taps jau netolimoje ateityje?
©chilloutpoint.com

Nemirtingumas ir toliau masina žmoniją. Ambicingą projektą neseniai pristatė Rusijoje įregistruota korporacija „Nemirtingumas“. Jos nariais tapo dirbtinių organų, bioninių sistemų, informacijos tarp smegenų ir elektroninių įrenginių sistemų ekspertai. Daugelis jų – Rusijos mokslų akademijos institutų darbuotojai. Planuojama, kad jų gretas papildys ir kolegos iš užsienio. Visus juos į projektą subūrė verslininkas, stambios medijų holdingo kompanijos prezidentas Dmitrijus Ickovas.

„Kiborgas – tai kibernetinio („kib“) ir organinio („org“) pradų samplaika, - aiškina projekto iniciatorius D. Ickovas. – Kiborgo pavidalas žmonijai pirmiausiai suteiktų ne nemirtingumą, o geresnę gyvenimo kokybę ir ilgesnę trukmę. Klausos implantai, dirbtinė akies tinklainė, biologiškai kontroliuojamos galūnės, implantai, sudarantys sąlygas išvengti Parkinsono ligos, galiausiai protu valdomi dirbtiniai kūnai-kopijos paralyžiuotiesiems.“

„Net ir visiškai sveikiems žmonėms sintetinės kūno kopijos atvertų galimybes dirbti, pavyzdžiui, vandenyno dugne, atominiame reaktoriuje ar beorėje erdvėje, – samprotauja korporacijos „Nemirtingumas“ idėjinis vadas. – Ir tik vėliau mokslas priartėtų prie pagrindinio siekio – žmogiškosios sąmonės perkėlimo į visiškai dirbtinį kūną, kuriame žmogus būtų išlaisvintas nuo ligų, senėjimo, apdovanotas žmogiškąsias smarkiai pranokstančiomis galiomis, išsaugant savybes, kurios žmogų daro žmogumi.“

Skaitmeninio nemirtingumo link. I dalis: sintetinį kūną įsigyti galėsime jau 2045-aisiais?
Į projektą „Nemirtingumas“ įvairių mokslo sričių ekspertus subūrė verslininkas, stambios medijų holdingo kompanijos prezidentas Dmitrijus Ickovas
©bb-mos.livejournal.com

Žmonių kiborgenizavimo idėjos autorius – NASA vyresnysis mokslo darbuotojas, profesorius Aleksandras A. Bolonkinas. Nesulaukęs palaikymo Rusijoje, mokslininkas darbuotis išvyko į JAV. Vis tik ir ten skaitmeninio nemirtingumo ideologu laikomas ekspertas nuo šių idėjų nutolo – NASA rusų profesorius darbuojasi kuriant orbitinio lifto koncepciją. D. Ickovo įsitikinimu, jei savo laiku A. Bolonkino idėjoms būtų atsiradęs investuotojas, „e. žmogus“ jau seniai būtų sukurtas. Seniai žinoma mokslininkų giesmelė – „viską aš galiu, tik duokit pinigų...“

„Kelerius metus bendravau su geriausiais pasaulinio lygio specialistais, – atsako D. Ickovas. – Visiems jiems uždavinėjau vieną ir tą patį klausimą: ar realu iki šio šimtmečio vidurio sukurti visiškai dirbtinį žmogaus kūną? Daugelis iš jų atsakė, jog taip. Todėl aš ir nusprendžiau tokiam reikalui įsteigti specializuotą tarptautinį centrą.“

Iliustruodamas pasiekimus dirbtinių organų srityje, projekto iniciatorius pasakoja, jog, pavyzdžiui, yra sukurta dirbtinė ranka. Italų chirurgai ją implantavo rankų neturinčiam pacientui Robinui Ekenštamui (Robin Ekenstam). Dabar jis gali ne tik liesti daiktus, bet ir jausti, kai jo dirbtinė ranka net ir vos vos paliečiama. O visame pasaulyje žinomas bioninių kojų protezų savininkas iš Pietų Afrikos Respublikos Oskaras Pistorijus (Oscar Pistorius) bėgimo varžybose galynėjasi net su lengvosios atletikos profesionalais.

Skaitmeninio nemirtingumo link. I dalis: sintetinį kūną įsigyti galėsime jau 2045-aisiais?
Italų chirurgai ją implantavo rankų neturinčiam pacientui Robinui Ekenštamui. Dabar jis gali ne tik liesti daiktus, bet ir jausti, kai jo dirbtinė ranka net ir vos vos paliečiama
©CEN/Europics

„Neseniai Čeliabinske lankiausi pas dirbtinių kepenų kūrėją, profesorių Viačeslavą Riabiną, – pasakoja D. Ickovas. – Jo sukurtas aparatas kokybe lenkia visus kitus pasaulyje sukurtus analogus, o kainuoja dešimtis kartų pigiau. Dar pavyzdžių? Neseniai pranešta apie naują elektroninės tinklainės modelį, kuris iš dalies grąžina regėjimą visiškai akliems žmonėms.“

D. Ickovas atkreipia dėmesį, jog nereikėtų užmiršti ir pasiekimų robotikos ir hologramų srityje. Japonijoje dabar itin populiari dainuojanti holograma Hatsune Miku ir šokanti robotė-dainorėlė, kuri ne tik tobulai moduliuoja žmogaus balsą, bet ir savo vokalinius sugebėjimus apipina šokio judesiais.

Tarkim, dirbtinis kūnas vis tik būtų sukurtas. Ir kaip gi žmogus persikeltų į tokius pavidalus?

„Pirmiausiai jūs įgytumėte avatarą – dirbtinį kūną, kuriuo galėtumėte manipuliuoti per atstumą (visai kaip milžiniško populiarumo sulaukusiame Stiveno Spilbergo fantastiniame kino filme „Avataras“). Jų būtų galima turėti po keletą. Pripratus prie naujojo kūno, būtų galima visą smegenyse glūdinčią informaciją perrašyti į dirbtines smegenis. Tuomet asmuo sau galėtų išsirinkti holografinį kūną ar kūną iš nanorobotų.“

Futuristiniai kliedesiai? Projekto iniciatorius tokią misiją laiko ne tik įmanoma, bet ir įvykdoma.

Skaitmeninio nemirtingumo link. I dalis: sintetinį kūną įsigyti galėsime jau 2045-aisiais?
Visame pasaulyje žinomas bioninių kojų protezų savininkas iš Pietų Afrikos Respublikos Oskaras Pistorijus bėgimo varžybose galynėjasi net su lengvosios atletikos profesionalais
©exposay.com

„Nereikia norėti visko išsyk. Pirmiausiai mes sieksime iki 2015 m. sukurti sintetinio kūno prototipą pavadinimu „Surogatas“ – kaip fantastiniame koviniame filme „Svetimas kūnas“ („Surogates“), kur pagrindinį vaidmenį atlieka Briusas Vilisas (Bruce Willis). Tame filme žmonės lipa į tam tikras kapsules, jose užsidėdavo davikliais nusėtus šalmus ir nervinių impulsų jėga valdydavo savąjį androidą, betarpiškai dalyvaudami situacijose, į kurias pakliūdavo jų manipuliuojamas androidas. Dirbtiniai kūnai visuotinai prieinami ir lengvai valdomi (kaip dabar – automobiliai) taps 2020 m. Lygiagrečiai bus kaupiama patirtis smegenų persodinimo srityje: pirmiausia – bandymuose su gyvūnais, vėliau – su neišgydomais ligoniais. Galiausiai turėtų pasirodyti pirmasis dirbtinio kūno egzempliorius su gyvomis žmogaus smegenimis. 2030 m. eilė ateis ir sintetinėms smegenims, o 2035-aisiais – jų apjungimas su dirbtiniu kūnu.“

„Be viso to, puoselėjame viltis 2040–2045 m. įvykdyti projektą-svajonę: sukurti kūnus-hologramas. Tokius būtų galima projektuoti bet kuriame pasaulio taške ir į kurį būtų perkelta sąmonė. Visai įmanoma, jog tokiu būdu ir išsipildys dar Konstantino Ciolkovskio idėja apie „spindulingąją žmoniją“.“

Skaitmeninio nemirtingumo link. I dalis: sintetinį kūną įsigyti galėsime jau 2045-aisiais?
Epizodas iš fantastinio kino filmo „Surogates“ („Svetimas kūnas“)
©blesk.cz

Pesimistinis projekto užmačių vertinimas

„Sukurti dirbtinį protą yra neįmanoma, – kategoriškai pareiškia techninių mokslų daktaras Pavelas Voroninas. – Žmogaus smegenys yra pernelyg sudėtingos. Juk jose – maždaug 10–20 mlrd. neuronų. Kopijuojant smegenis, į kiekvieną neuroną reikėtų įsibrauti – vadinasi, jam pakenkti. Net jei ir pavyktų dalį smegenyse glūdinčios psichinės informacijos perkelti į mikroschemą, kuri vėliau būtų implantuota sintetiniame kiborgo kūne, tai pastarasis, kaip ir bet kuris kompiuteris, visada veiks tik pagal jame įdiegtą programą. Ir niekada nesugebės imtis kūrybinio darbo.“

„Sąmonės perkėlimo“ nemirtingumu vadinti negalima, – reziumuoja savo poziciją P. Voroninas. – Kadangi į sintetinį nešiotoją įrašyta sąmonė bus viso labo tiksli individualybės kopija, bet ne pati individualybė.“

Optimistinis projekto užmačių vertinimas

„Jei šio darbo būtų imtasi rimtai, išsamią smegenų prototipo pagaminimo schemą būtų galima sugeneruoti gal ir per penkerius metus, – samprotauja Fizikos-matematikos mokslų daktaras, profesorius, Rusijos mokslų akademijos Optiko-neuroninių technologijų sisteminių tyrimų centro Neuroinformatikos skyriaus vedėjas Vitalijus Duninas-Barkovskis. – O kadangi daugelis į šią problemą orientuotų mokslo šakų vystosi lygiagrečiai, visai įmanoma, jog rezultato pavyktų sulaukti ir dar greičiau.“


Technologijos.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama