Elektronika.lt
 2024 m. liepos 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 26 d. 20:31
Ar dirbtinis intelektas kelia grėsmę autoriaus profesijai?
Liepos 26 d. 17:32
Kliūtis keliuose šalins operatyviau: AB „Kelių priežiūra“ integravo „Waze“ realaus laiko duomenis
Liepos 26 d. 14:16
Olimpiadoje pirmuoju smuiku grieš technologijos: nuo dirbtinio intelekto iki išmanių sportininkų aprangų
Liepos 26 d. 11:10
Išorė gali apgauti: visi SUV atrodo talpūs, bet kurie iš tiesų subalansuoti šeimai?
Liepos 26 d. 08:30
Išmaniosios automobilių sistemos: daugiau pasitikėjimo prie vairo ar prarasta jo kontrolė?
Liepos 25 d. 20:26
Ir darbui, ir laisvalaikiui: ekspertas pataria, kaip išsirinkti praktiškiausią daugiafunkcinį monitorių
Liepos 25 d. 17:27
Ar verslai pasimokys iš IT giganto klaidų?
Liepos 25 d. 14:51
Jubiliejui pažymėti gamintojas pristato specialią „Discovery“ versiją
Liepos 25 d. 11:47
Tobulumo siekis – ne visada naudingas: psichologė įspėja, kokią žalą gali daryti perfekcionizmas
Liepos 25 d. 08:26
Sukčiai – grėsmė galinti vienu mygtuko paspaudimu iššluoti tūkstančius eurų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Saugumo rizikų mažinimas 2023 metais: debesijai teks kertinis vaidmuo

Publikuota: 2022-11-30 10:50
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Mėgėjams
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Atakos, įsilaužimai, duomenų nutekinimai ir kiti incidentai virtualioje erdvėje gali neigiamai paveikti verslo veiklos procesus, sukelti finansinius nuostolius bei turėti ilgalaikių padarinių įmonės reputacijai. Metų sandūra – tinkamas metas įvertinti esamą situaciją ir ieškoti būdų, kaip sumažinti informacijos saugumo rizikas ateinančiais 2023-aisiais.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Besibaigiantys 2022 metai nepagailėjo saugumo iššūkių tiek stambioms įmonėms, tiek smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV), dar sykį paskatindami ieškoti sprendimų informacijos saugumui didinti. Atakos, įsilaužimai, duomenų nutekinimai ir kiti incidentai virtualioje erdvėje gali neigiamai paveikti verslo veiklos procesus, sukelti finansinius nuostolius bei turėti ilgalaikių padarinių įmonės reputacijai. Metų sandūra – tinkamas metas įvertinti esamą situaciją ir ieškoti būdų, kaip sumažinti informacijos saugumo rizikas ateinančiais 2023-aisiais.

Saugumo rizikų mažinimas 2023 metais: debesijai teks kertinis vaidmuo
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Skaitmeninė transformacija SVV įmonėms leidžia didinti efektyvumą, atveria galimybes kurti naujus verslo modelius ir augti. Tačiau naujos galimybės sukelia ir papildomų iššūkių – dėl ribotų finansinių, žmogiškųjų išteklių ir kompetencijų stokos šios įmonės neretai susiduria su saugumo spragomis“, – pastebi Robertas Skardžius, „Baltic Amadeus“ Debesijos paslaugų vystymo vadovas.

Statistika nieko gero nežada

Prieš kelerius metus konsultacijų ir tyrimų bendrovės „Analysys Mason“ vykdytoje apklausoje 32 proc. smulkių (iki 99 darbuotojų) ir 57 proc. vidutinių (100–999 darbuotojai) įmonių prisipažino per pastaruosius metus patyrusios IT saugumo pažeidimų.

Šįmet atliktas panašus technologijų bendrovės „Intuit“ tyrimas tendencijas dar kartą patvirtino – dvi iš penkių (42 proc.) SVV įmonių nurodė, kad yra patyrusios saugumo pažeidimų. Verslininkai puikiai supranta kibernetinio saugumo svarbą: beveik kas ketvirtas (23 proc.) respondentas kibernetines atakas įvardijo kaip vieną iš didžiausių grėsmių savo verslui. Trys svarbiausi pavojai – kenkėjiškos programos, fišingas (angl. phishing) ir duomenų vagystės.

„Skaičiuojama, kad duomenų nutekėjimas SVV įmonei vidutiniškai atsieina apie 150 tūkst. eurų, o patyrus didelį su saugumu susijusį incidentą tam, kad atkurtų įprastą veiklą, gali prireikti ir daugiau kaip 1 mln. eurų. Žinoma, realios sumos priklauso nuo įmonės veiklos, įsilaužimo pobūdžio, padarytos žalos ir kitų ypatybių. Tačiau tai – tik tiesioginiai nuostoliai. Saugumo pažeidimai dažnai sukelia prastovas, sutrikdo įprastus verslo procesus ar, dar blogiau, pakenkia įmonės reputacijai, o tai negrįžtamai gali paveikti ir klientų, ir pajamų dydį“, – atkreipia dėmesį R. Skardžius.

Siekdami sukurti kibernetinėms atakoms atsparią ir visapusiškai saugią IT aplinką, SVV atstovai susiduria su iššūkiais – reikia specifinių žinių, finansinių investicijų ir technologijų. Smulkesnėms įmonėms tai tampa praktiškai neįgyvendinamu tikslu. Taigi neretai saugumo rizikos lieka antrame plane.

Visgi vieną žemai kabantį vaisių nuskinti gali praktiškai kiekviena įmonė.

Saugumo pamatai – debesijoje

Apsaugoti duomenis ir užtikrinti bendrą verslo saugumą bei atsparumą išorės grėsmėms padeda migravimas į viešąją debesiją.

„Debesijos paslaugų teikėjai valdo visame pasaulyje išdėstytus duomenų centrus, kurių aukščiausio lygio saugai užtikrinti yra taikomos naujausios saugumo praktikos ir technologijos. Būdami savo srities lyderiais, pasauliniai debesijos tiekėjai neišvengiamai pritraukia ir didelę dalį išorės grėsmių. Todėl, norint išlaikyti savo klientų pasitikėjimą, jie privalo nuolat taikyti įvairias saugumo inovacijas. Užtikrintos saugumo praktikos debesijoje tampa klientų saugumo aplinkos dalimi. Taigi SVV įmonės, pasitelkdamos debesijos sprendimus, gali išnaudoti naujausias IT saugos priemones, kurių nereikia įsigyti atskirai – šios priemonės yra prieinamos, kaip paslauga pagal poreikį arba, kitaip tariant, aukščiausio lygio saugumo sprendimai, už mokestį, proporcingą sunaudojamoms paslaugoms“, – sako R. Skardžius.

Debesijos naudas IT saugos srityje ekspertas skirsto į penkias dalis:

Duomenų apsauga. Debesijos sprendimai leidžia užtikrinti geriausiomis praktikomis ir standartais paremtą duomenų apsaugą – laikant duomenis debesyje ar keičiantis jais tarp skirtingų lokacijų. Įmonės techniniams specialistams nereikia rūpintis saugos priemonių diegimu, priežiūra. Pagrindinė atsakomybė – užtikrinti, kad atitinkamos apsaugos sistemos būtų aktyvuotos.

Atitikčių valdymas. Debesijoje esantys įrankiai leidžia stebėti atitikčių parametrus ir šalinti trūkumus paprasčiau. Nuolat vykdomi atnaujinimai padeda užtikrinti, kad saugumo ir atitikties nustatymai sutaptų su konkrečiai pramonės šakai, regionui keliamais standartais.

Grėsmių identifikavimas. Debesijoje esantys sprendimai yra apsaugoti technologijomis, gebančiomis pastebėti iš anksto kylančias įsilaužimo grėsmes, įvairias anomalijas. Taip pat išnaudojant mašininio mokymosi pagrindu veikiančius įrankius, debesijos tiekėjai leidžia efektyviai atpažinti įtartinas užklausas, duomenų srautą bei sustabdyti kenkėjišką veiklą.

Prieigų valdymas. Debesijoje įgyvendinti sprendimai leidžia patikimiau tvarkyti vartotojų tapatybės identifikavimą, autentifikavimo procesus, prieigų politiką, vartotojų teises. Organizacijai augant, šių funkcijų valdymą galima pritaikyti ir augančiam vartotojų, įrenginių kiekiui aptarnauti.

Tinklo ir programų saugumas. Debesijos paslaugų pagrindu galima vykdyti patikimą tinklo perimetro apsaugą. Esančių įrankių pagalba taip pat galima atlikti konkrečių aplikacijų pažeidžiamumo stebėjimus, kurie atsiranda jas kuriant ar atnaujinant.

Naudų turi ne vieną

„Baltic Amadeus“ ekspertas pabrėžia, kad debesija suteikia įrankius ir galimybes gerokai sumažinti IT saugumo rizikas, tačiau būtina suvokti, kad saugumas yra bendra debesijos paslaugų teikėjo ir kliento atsakomybė.

„Debesija palengvina kliento naštą, nes paslaugų teikėjas, priklausomai nuo debesijos tipo, gali eksploatuoti, valdyti ir kontroliuoti infrastruktūros komponentų apsaugą bei užtikrinti fizinę saugą. Tuo tarpu klientai turi gerai suvokti, kur baigiasi teikėjo atsakomybė ir pasirūpinti konkrečių IT sprendimų sauga. Siekiant garantuoti bendrą kokybišką apsaugą klientai yra raginami pasinaudoti automatizuotais įrankiais, kurie sumažina žmogiškųjų klaidų tikimybę. Didžiausia nauda atsiranda iš to, kad j siekiant užtikrinti jūsų IT saugą, galite pasinaudoti debesijos tiekėjų naujausiomis technologijomis ir praktikomis už priimtiną kainą. Tai leidžia apsisaugoti nuo IT grėsmių, kurių kiekis vis dar auga“, – teigia R. Skardžius.

Saugumas yra tik vienas iš debesų kompiuterijos privalumų. Skaičiuojama, kad persikėlę į debesiją verslai vidutiniškai sutaupo 31 proc. išlaidų, neplanuoto paslaugų neveikimo laikas sumažėja 69 proc., o IT infrastruktūros valdymas yra 62 proc. efektyvesnis nei laikant duomenis vietiniuose serveriuose.

Be to, naudojantis debesijos sprendimais, nereikia didelių vienkartinių investicijų ar užsiimti žmogiškųjų resursų išlaikymu, kurie rūpintųsi technine infrastruktūra – tai tampa paslaugos dalimi. Vadinasi galite nuosekliau išskaidyti verslo išlaidas, mažinti aptarnaujančio personalo poreikį ir susikoncentruoti į savo verslo pridėtinės vertės kūrimą.

„Debesijos sprendimais pasitiki ir itin griežtai reguliuojamos organizacijos pasaulyje. Dabar toks pat išsamus saugumo priemonių rinkinys prieinamas ir jūsų organizacijai. Atėjo era, kuomet nebereikia aukoti savo strateginių tikslų ar ieškoti kompromisų, norint apsaugoti savo IT sistemas nuo išorės grėsmių. Debesijoje taikomas mokėjimo pagal poreikį modelis suteikia galimybę gauti būtent tas paslaugas, kurių reikia, kada reikia ir atsiskaitant proporcingai“, – teigia R. Skardžius.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama