Elektronika.lt
 2019 m. spalio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Spalio 20 d. 10:14
Viskas, ką reikėtų žinoti, jeigu susidūrėte su socialinių tinklų paskyros vagyste
Spalio 19 d. 18:36
Ateina tikras hitas – „League of Legends“ nusitaikė į išmaniuosius telefonus
Spalio 19 d. 10:32
SIM kortelų daugiau nei gyventojų, bet išmanumo lietuviams pritrūko: dauguma gėdijasi prašyti pagalbos
Spalio 19 d. 08:16
3 mobiliosios programos, padedančios akliesiems pažinti pasaulį
Spalio 18 d. 21:09
„Volvo“ pristatė pirmą savo elektromobilį
Spalio 18 d. 20:44
5 telefoniniai žaidimai, kurie įėjo į istoriją: nuo linijos ir taško iki papildytos realybės
Spalio 18 d. 15:41
„Telia“ ruošią tiesioginį atsaką „Netflix“: televizija bus visuose ekranuose
Spalio 18 d. 13:26
„Samsung Galaxy Note 10“ apžvalga: privalumai ir trūkumai
Spalio 18 d. 12:25
Pasitikrinkite savo saugumą: 10 ženklų, kad kažkas seka jūsų kompiuterį
Spalio 18 d. 10:15
VDU mokslininkų inovacijos klimato kaitai stabdyti: augalininkystė be dirvožemio, biodujos iš atliekų ir blokų grandinės technologija (1)
FS 19 Tractor mods
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, How to install
ATS mods
ATS trailer mods, ATS truck mods, ATS map mods
FS 19 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 19 Maps, FS 19 Trucks
FS19 Maps, FS19 Trucks
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors
Install MC Mods
Minecraft Dungeons Mods, Minecraft Dungeons Skins, Minecraft Dungeons Maps
FS19 Combines
Farming Simulator 19 Mods, FS19 Trucks, FS 19 Mods
How to Install Mods
Minecraft Dungeons Mod, Minecraft Dungeons Maps, Minecraft Dungeons Skins
Mobilieji telefonai
Mobilieji telefonai internetu, telefonų dėklai, telefonų priedai
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

„Oracle“: saugumas – privaloma kiekvieno IT sprendimo sąlyga

Publikuota: 2019-05-17 12:48
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Profesionalams
Aut. teisės: ©Alfa.lt
Inf. šaltinis: Alfa.lt

Kodėl kibernetinio saugumo temos svarba tik augs, nuo ko priklauso XXI a. organizacijų saugumas ir kokių galimybių suteikia kibernetinių grėsmių iššūkis, pasakojo Gytis Nemanis, „Oracle“ sprendimų atstovas viešajam sektoriui Lietuvoje.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Kodėl kibernetinio saugumo temos svarba tik augs, nuo ko priklauso XXI a. organizacijų saugumas ir kokių galimybių suteikia kibernetinių grėsmių iššūkis, pasakojo Gytis Nemanis, „Oracle“ sprendimų atstovas viešajam sektoriui Lietuvoje.

„Oracle“: saugumas – privaloma kiekvieno IT sprendimo sąlyga

– Kibernetinio saugumo tema viešumoje aptarinėjama vis dažniau, o Lietuvoje prieš kelerius metus net įkurtas Kibernetinio saugumo centras. Kurie faktai pagrindžia, kad ši tema išties svarbi?

– Turime pripažinti, kad technologijos ir internetas ne tik suteikė naujų bendravimo ir verslo galimybių. Jokia įmonė nebegali veikti be kompiuterių, interneto ir įvairių debesijos sprendimų. Tačiau ši aplinkybė daugumą grėsmių perkėlė būtent į kibernetinę erdvę. Pasauliniai tyrimai rodo, kad 80 proc. kibernetinių atakų įvykdo organizuotos grupuotės, kurios pačiais įvairiausiais būdais sukaupia didžiulį kiekį įvairių jautrių duomenų apie įmones ir žmones, nuolat rūpinasi piktiems tikslams pasiekti skirta programine įranga ir samdo kvalifikuotus specialistus. Ekspertų vertinimu, jau 2021 m. kibernetinių nusikaltimų atnešami nuostoliai sieks net 2 trln. JAV dolerių. Kad atremtų šias grėsmes, įmonėms tenka vis rimčiau susirūpinti kibernetiniu saugumu.

– Suprantama, kad nebegalima nustoti naudotis technologijomis ir internetu, tačiau kaip įveikti naujas grėsmes, apie kurias dažnu atveju žinome per mažai ir dar tik mokomės su jomis susidoroti?

– Be debesijos sprendimų neišsiversime – jie padeda organizacijoms smarkiai sumažinti išlaidas ir įvairias verslo rizikas, leidžia greičiau pasitelkti inovacijas ir didelį duomenų kiekį geriau panaudoti verslo įžvalgoms. Tačiau kartu skatina vis daugiau dėmesio skirti saugumui. Tai nelengva užduotis, be to, iššūkių šioje srityje tik daugėja. Svarbu suprasti, kad rūpinantis saugumu nepakanka galvoti vien apie technologijas, reikia tęstinių mokymų, atitinkamų įmonės veiklos politikų ir visų darbuotojų įsitraukimo. Kibernetinių nusikaltimų grėsmes galima atremti tik suprantant, kad būtina veikti kompleksiškai. Norint apsisaugoti nuo piktavalių, kurie nuolat kelia „kvalifikaciją“ ir ieško spragų įmonių veikloje, reikia labai daug dėmesio skirti duomenų kiekiui valdyti, optimizuoti ir apsaugoti. Nuo kibernetinio saugumo priklauso daugumos įmonių reputacija ir veiklos tęstinumas.

– Susidaro įspūdis, kad laiku atpažinti kibernetines grėsmes yra sunku.

– Netiesa, tiesiog saugumui reikia skirti pakankamai dėmesio. Pavyzdžiui, vienos didžiausių JAV telekomunikacijų bendrovių „Verizon“ atliktas tyrimas parodė, kad net 85 proc. spragų, kuriomis pasinaudojo piktavaliai, buvo galima pašalinti dar prieš metus iki incidento, nes jau buvo sukurti atpažinimo algoritmai ir atitinkami sprendimai. Tai reiškia, kad, reguliariai domintis ir skiriant dėmesio apsaugai, galima sėkmingai atremti didžiąją dalį kibernetinių atakų. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad visame pasaulyje kas savaitę įmonės gauna vidutiniškai apie 17 tūkst. įspėjimų apie kibernetines grėsmes, tačiau tik į 19 proc. tokių pranešimų reaguojama rimčiau ir vos 4 proc. tokių atvejų yra ištiriami. Akivaizdu, kad apie kibernetines grėsmes mąstome per mažai.

– Kokių padarinių sulaukiama, kai nepakankamai rimtai vertinami tokie pranešimai?

– Nukenčia dešimtys milijonų klientų, nuteka jautri jų asmeninė informacija. Įmonės patiria milžinišką žalą reputacijai ir verslui. Lietuvoje iki šiol prisimename atvejį, kai nutekėjo jautrūs asmeniniai klientų duomenys iš vienos grožio chirurgijos klinikos. Kelių tūkstančių pacientų nuotraukos ir asmeninė informacija atsidūrė nusikaltėlių rankose, klinikos pacientai buvo šantažuojami. Dar didesnių incidentų yra patyrusios tarptautinės korporacijos. Dėl nepakankamo dėmesio apsaugai JAV iš įvairių bendrovių yra nutekėję kelių dešimčių milijonų kredito kortelių savininkų duomenys. Viešai skelbta, kad anksčiau minėtoje telekomunikacijų bendrovėje „Verizon“ konfigūruojant saugumo nustatymus dėl „žmogaus klaidos“ nutekėjo 6 mln. vartotojų asmeniniai duomenys.

– Ką konkrečiai turi žinoti įmonės, siekdamos geriau apsaugoti tiek klientų informaciją, tiek savo verslą?

– Didžiausias garantijas suteikia naujos kartos debesija, kurios teikėjai ant savo pečių prisiima daugumą saugumo sprendimų ir pasiūlo įmonėms kompleksinių priemonių. Kitaip tariant, naujuose debesijos produktuose saugumas numatomas pagal nutylėjimą ir apima visus organizacijos informacinių technologijų (IT) architektūros lygmenis. Šiuolaikiškas požiūris į kibernetinę saugą apima ne tik programinės, bet ir techninės įrangos rizikų įvertinimą, taip pat aktyviau panaudojamos dirbtinio intelekto galimybės. 

Kaupdamos įvairius duomenis naujos sistemos savarankiškai nustato problemų šaltinius, analizuoja incidentų pobūdį ir autonomiškai imasi prevencinių veiksmų. Tokios saugumo galimybės leidžia įmonėms naudotis daugiasluoksniais debesijos sprendimais, kurie atveria galimybių efektyviau suderinti turimus ir išorinius pajėgumus, taip pat užtikrina reikiamą saugumo lygį. Įmonės sutaupo – nebelieka būtinybės savarankiškai samdyti visų reikiamų kompetencijų darbuotojų, nes didžiąją dalį saugumo sprendimų galima perkelti programinei įrangai arba išoriniams tiekėjams.

Šiuo atveju „Oracle“ naujos kartos debesijos sprendimai (Oracle Next Generation Cloud) iš esmės keičia organizacijų saugumo lygį ir leidžia maksimaliai išnaudoti dirbtinio intelekto ir automatinio mokymosi galimybes. Pavyzdžiui, jei įmonėje keičiamos įvairių vartotojų teisės, privilegijos ar konfigūravimai, „Oracle“ saugumo sprendimai automatiškai atpažįsta ir atremia incidentus daugiasluoksnėje debesijos aplinkoje, o IT saugumo specialistams pateikia išsamią informaciją pagal vartotojus, jų naudojamą programinę įrangą ir duomenis.

– Ar yra pozityvių aspektų, kuriuos lemia pokyčiai kibernetinėje erdvėje?

– Lietuvai, garsėjančiai aukštos kvalifikacijos specialistais, kibernetinės erdvės plėtra atveria naują veiklos nišą – galimybę ugdyti kompetentingus IT saugumo profesionalus, kurių žinios būtų paklausios visame pasaulyje. Tokių specialistų trūksta, prognozuojama, kad jau 2021 m. visame pasaulyje bus beveik 3,5 mln. darbo vietų, skirtų kibernetinės saugos specialistams. O įmonėms reikia aiškiai žinoti, kad, nepaisant grėsmių, kurias reikės išmokti atremti, šiuolaikiški debesijos sprendimai padeda taupyti, geriau išnaudoti savo ir išorinius pajėgumus, taip pat greičiau pasinaudoti technologinėmis ir saugumo inovacijomis. 

Taip pat svarbu paminėti, kad „Oracle“ nuolat investuoja į debesijos sprendimų saugumą. Pernai korporacija įsigijo lietuvišką startuolį „Zenedge“ ir Kaune atidarė pirmąjį programuotojų centrą. Jo veikla – strateginiai kibernetinio saugumo ir debesijos infrastruktūros sprendimai. Šis padalinys veiks „Oracle Web Application Security“ pavadinimu, planuojama, kad ateityje jame dirbs daugiau kaip 100 kibernetinio saugumo specialistų.


Alfa.ltDraudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

TMS ELECTRONICS
TMS ELECTRONICS

www.rslietuva.com – nemokamas elektronikos komponentų pristatymas

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

www.rrt.lt – Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

MRO Supply


Reklama
‡ 1999–2019 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Farming Simulator 2017 Mods, FS 17 Mods
ls2017.com
„TV programa“ – tiksli
televizijos programa

www.tvprograma.lt
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
www.lmnsc.lt
Buhalterijos kursai, apskaitos kursai, vadovų apskaitos kursai
www.apskaitakiekvienam.lt
Svarstyklės – čia, matuokliai, laboratorinė įranga
www.moris.lt
Lyderystės mokymai, mokymai vadovams, vadovų mokymai
www.tripleo.lt
Mokslo ir technologijų pasaulis – naujienos ir straipsniai
www.technologijos.lt
Farming Simulator 2019 Mods, FS19 Tractors, FS19 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – geriausių lietuviškų tinklalapių katalogas
www.ltv.lt/technologijos/
FS 2019 Mods, FS 2017 Mods, FS 2015 Mods
www.farming2015mods.com
Mokslo populiarinimo projektas „Mokslas verslui ir visuomenei“
www.mokslasplius.lt
Reklama


Reklama