Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
Balandžio 26 d. 14:29
„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą
Balandžio 26 d. 12:41
Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Didelio poveikio technologijos ir klasteriai: kodėl perspektyvu

Publikuota: 2018-06-29 11:06
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Svarbus inovacijų šaltinis yra didelio poveikio technologijos (angl. „Key Enabling Technologies“), kurias Europa yra išskyrusi kaip itin reikšmingas kuriant aukštos pridėtinės vertės produktus. Nors Lietuvoje dar ne itin dažnai vartojamas šis terminas, tačiau verslas ir pramonė turėtų plačiau žinoti apie didelio poveikio technologijų naudą.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Svarbus inovacijų šaltinis yra didelio poveikio technologijos (angl. „Key Enabling Technologies“), kurias Europa yra išskyrusi kaip itin reikšmingas kuriant aukštos pridėtinės vertės produktus.

Nors Lietuvoje dar ne itin dažnai vartojamas šis terminas, tačiau verslas ir pramonė turėtų plačiau žinoti apie didelio poveikio technologijų naudą.

Šio technologijos apima nanotechnologijas, mikroelektroniką ir nanoelektroniką, tarp jų, puslaidininkinę elektroniką, naująsias medžiagas, biotechnologijas ir fotoniką. Prie šių technologijų priskiriamos lanksčiosios gamybos sistemos ir skaitmeninės technologijos.

„Tokių technologijų taikymas atneša naudą verslui ir pramonei, nes užtikrina veiksmingus gamybos procesus, skatina efektyviau vartoti energiją ir naudoti išteklius“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.

Kaip didelio poveikio technologijų vystymas prisideda prie verslo klasterių plėtros, kokios regioninės ir nacionalinės politikos formuojamos Europos valstybėse, partneriai iš aštuonių šalių susibūrę į tarptautinį projektą „ClusterFY“ ieško atsakymų ir dalinasi gerąja praktika. Projektą jau antrus metus koordinuoja MITA. Projekto veiklose dalyvauja inovacijų politikos ir vadybos ekspertai iš Nyderlandų, Švedijos, Lenkijos, Rumunijos, Graikijos, Slovakijos, Ispanijos ir Lietuvos.

„Projektas skirtas tobulinti klasterių politikos priemones, identifikuoti galimybes, kaip efektyviau pa­naudoti didelio poveikio technologijas tenkinant vartotojo poreikius, sprendžiant socialinius iššūkius, skatinti tarptautiškumą. Siekiama, kad klasteriai galėtų įsijungti į inova­tyvias verslo grandines ir taip taptų konkurencingesniais, galėtų kurti naujus produktus ir technologijas“, – pasakojo Rima Dijktra, „ClusterFY“ projekto vadovė.

Didelio poveikio technologijos ir klasteriai: kodėl perspektyvu
MITA archyvo nuotr.

Klasterių, kurie sėkmingai taiko didelio poveikio technologijas, yra ne vienoje šalyje.

Švedijoje yra sukurtas Skaidulinės optikos klasteris (Fiber Optic Valley), kuris jungia universitetus (Vidurio Švedijos universitetą ir Gavle aukštąją mokyklą), mokslinių tyrimų organizacijas (RISE Acreo), mažas įmones (SenseAir) ir dideles įmones (Hexatronic Cables and Interconnect). Iš viso klasteris vienija apie 60 narių. Klasterio veiklomis suinteresuotos mažos įmonės, kurios gauna didelę partnerystės ir ryšių naudą, todėl į veiklas įsijungusios apie 50 įmonių. Šis klasteris dirba su skaidulinės optikos technologijomis, plačiajuosčio ryšio ir jutiklių technologijų srityse.

Lenkijoje sėkmingai veikia Mazovijos informacinių ryšių ir technologijų klasteris (Mazovian ICT Cluster), kuris jungia daugiau kaip 150 narių, tarp jų, net 125 yra mažos ir vidutinės įmonės, universitetai ir mokslinių tyrimų organizacijos. Šis klasteris dirba su informacinėmis ir ryšių, telekomunikacijų technologijomis, integruoja tarpdisciplinines sritis. Technologijų taikymo sritys apima kosmoso pramonę, kūrybines ir skaitmenines industrijas.

Ryškiausias Lietuvos pavyzdys

Lietuvoje sėkmingai veiklą vysto Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris (LITEK™), koordinuojamas Fizikos instituto mokslo ir technologijų parko. Klasteris jungia beveik 20 aukštųjų technologijų įmonių ir organizacijų, veikiančių lazerinių technologijų ir tiksliosios inžinerijos srityje. Pagrindinis klasterio tikslas – bendradarbiaujant inovacijų kūrime didinti lazerinių ir inžinerinių technologijų sektoriaus įmonių tarptautinį konkurencingumą, didinti sektorius žinomumą, skatinti MTEP bendradarbiavimą klasterio narių tarpe ir su užsienio partneriais.

Tad LITEK™ atveju, skirtingų sričių žinių apjungimas, nuolatinis artimas bendradarbiavimas, dalijimasis idėjomis fotonikos bei inžinerijos srityse lemia efektyvesnę įmonių veiklą ir augančius rezultatus.

„Dalyvavimas klasteryje įmonėms suteikia galimybes ne tik optimizuoti išlaidas bendrai dalyvaujant parodose ar žvalgant naujas eksporto rinkas, bet ir padeda surasti verslo partnerių, gauti užsakymų, paspartinti produktų gamybos ciklą“, – sako Julius Paužolis, LITEK klasterio koordinatorius. Bendradarbiaujant su mokslinių tyrimų institucijomis kuriami nauji, žiniomis grįsti produktai ir technologijos, pvz., naujos kartos didelės galios ultra-trumpų impulsų lazeriai greitesnei ir efektyvesnei gamybai.

Europos mastu žvelgiant bendrai į fotonikos ir inžinerinį sektorius iš didelio poveikio technologijų pusės matoma dviguba nauda. „Pirmiausia, fotonika – inovatyvus ir sparčiai kylantis sektorius, kur produkcijos apimtys auga 3,5 karto sparčiau nei vidutinis Europos bendrasis vidaus produktas, pats generuoja tūkstančius naujų darbo vietų“, – pasakojo Julius Paužolis, LITEK klasterio koordinatorius.

Tačiau dar svarbiau, kad fotonika, kaip didelio poveikio technologija, tai pat padeda kitiems gamybiniams sektoriams modernizuotis ir konkuruoti globalioje rinkoje. Anot. J.Paužolio, pramonėje jau kurį laiką vyksta „ketvirtoji pramonės revoliucija“, kurioje svarbų vaidmenį atlieka fotoninės technologijos, tradicinės gamybos technologijos užleidžia vietą lazeriais ir sensoriais integruotiems robotams, 3D spausdintuvams.

Skaitmenizuojantis gamybai, lazerinių technologijų poreikis pramonėje nuolat auga, todėl atsiranda sąlygos ir naujos technologinės nišos klasterio aplinkoje kurtis naujoms įmonėms fotonikos ir inžinerijos srityse.

Klasterio nauda – vartai į pasaulį

„Buvimas klasteryje partneriams leidžia nukreipti resursus, žinias ir energiją konkurencingumui tarptautinėse rinkose stiprinti. Atsiveria galimybės tarptautiškumui, todėl mažos įmonės yra suinteresuotos“, – sako R. Dijkstra, „ClusterFY“ projekto vadovė.

Nuo šių metų pradžios LITEK™ klasteris įgyvendina tarptautinį projektą „Laser Go Global“, kurio tikslas – plėtoti Europos klasterių bendradarbiavimą tarpsektorinėje sveikatos, medicininės technikos ir fotonikos technologijų srityje.

Konsorciumas sujungia šešis klasterius iš penkių pažangių ir sparčiai augančių Europos Sąjungos šalių, atstovaujančius apie 1600 įmonių ir 100 mokslo ir tyrimų institucijų iš medicinos, biotechnologijų ir fotonikos sektorių. Projekto metu bus žvalgomos tikslinės eksporto rinkos – Australija, Japonija, JAV, Pietų Korėja, Malaizija, Izraelis, Kanada, renkama Europos įmonėms aktuali informacija apie šių rinkų poreikius, kuriami nauji verslo ryšiai, dalinamasi įėjimo į naujas rinkas patirtimi, steigiamos įmonių atstovybės, pristatomi Europos įmonių produktai ir realizuojami verslo pasiūlymai. Tikimasi, kad šio projekto naudą pajus mažiausiai 240 įmonių ir ateityje inovatyvių produktų eksportas į šias tikslines rinkas išaugs 20 %, o į klasterių įmones bus pritraukta apie 20 mln. eurų investicijų moksliniams tyrimams vystyti.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama