Elektronika.lt
 2026 m. vasario 4 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 3 d. 21:19
Kaliniai ruošiasi laisvei: virtualios kelionės ir darbo pokalbiai padeda grįžti į visuomenę
Vasario 3 d. 19:32
Lietuvoje daugėja su „Apple Pay“ ir „Google Pay“ susijusių sukčiavimo atvejų: didžiausia grėsmė – ne pačioje technologijoje
Vasario 3 d. 17:51
Naudotas elektromobilis be iliuzijų: ekspertai pataria, kaip įvertinti ir į ką atsižvelgti prieš perkant
Vasario 3 d. 15:04
Kaip pagerinti savo internetinės parduotuvės prekių puslapius nesamdant dizainerio?
Vasario 3 d. 13:26
Brangiausias „sudie“: kiek įmonėms kainuoja aplaidumas atsisveikinant su darbuotoju?
Vasario 3 d. 11:49
Skaitmeninio dvynio technologija: ar žmogaus kopija paveldėtų tinginystę?
Vasario 3 d. 09:29
Evoliucija nuotoliniu būdu: kur juda automobilių pasaulis?
Vasario 3 d. 07:23
Kokios skaitmeninės priemonės gali supaprastinti sudėtingas elektronikos sąvokas vizualiai besimokantiems?
Vasario 2 d. 21:13
Milijonai vartotojų rizikuoja: dirbtinio intelekto naršyklės dar nepasirengusios kovoti su sukčiais
Vasario 2 d. 19:23
Ar telefonas atlaikys –30? Patarė, kaip telefonu fotografuoti žiemą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Pažeidžiamiausių priedų, skirtų dirbti internetu, penketukas

Publikuota: 2012-11-05 17:07
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Kaspersky Lab.

Šiomis dienomis internetas daugiausia atakuojamas pasitelkiant eksploitus. Jie sėkmingai veikia todėl, kad populiariosios programos, tokios kaip operacinės sistemos, naršyklės, biuro paketai, muzikiniai grotuvai ir pan., labai pažeidžiamos. Jas kenkėjai išnaudoja kaip spragas norėdami patekti į asmeninius vartotojų kompiuterius.

 Rodyti komentarus (1)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Šiomis dienomis internetas daugiausia atakuojamas pasitelkiant eksploitus. Jie sėkmingai veikia todėl, kad populiariosios programos, tokios kaip operacinės sistemos, naršyklės, biuro paketai, muzikiniai grotuvai ir pan., labai pažeidžiamos. Jas kenkėjai išnaudoja kaip spragas norėdami patekti į asmeninius vartotojų kompiuterius.

„Kaspersky Lab“ išskiria penkias pagrindines pažeidžiamų priedų, į kuriuos taikosi eksploitai, rūšis. 2012 m. trečiojo ketvirčio virusinio aktyvumo tyrimo duomenimis, 50 proc. atakų buvo pasitelkiami „Java“ pažeidžiamumai. Ši programinė įranga atnaujinama pagal vartotojo užklausą, o ne automatiškai, o tai pailgina pažeidžiamumo trukmę. „Java“ taikomi eksploitai lengvai pritaikomi bet kuriai „Windows“ versijai. Kenkėjams juos šiek tiek patobulinus, kaip tai įvyko su „Flashfake“, eksploitą galima taikyti įvairioms platformoms. Būtent dėl to „Java“ pažeidžiamumas taip domina kibernetinius nusikaltėlius.

Antroje vietoje – atakos per „Adobe Reader“, sudariusios ketvirtadalį visų atremtų atakų. Tarp eksploitų šio priedo populiarumas nuosekliai mažėja dėl pakankamai paprasto jų aptikimo mechanizmo ir automatinio atnaujinimo, įdiegtų naujausiose produktų versijose. Apie 3 proc. atakų sudarė funkcijų „Windows Help“ ir „Support Center“, taip pat paieškos sistemos „Internet Explorer“ eksploitai.

„Flash“ failų grotuvo klaidas kenkėjai aiškinasi jau ne pirmus metus. Sistemos „Kaspersky Security Network“ 2012 m. trečiojo ketvirčio duomenimis, dažniausiai aptinkamų pažeidžiamumų dešimtuke atsidūrė du „Adobe Flash“ „atstovai“.

Penketuką užbaigia operacinės sistemos „Android“ valdomų įrenginių eksploitai. Pagrindinis jų tikslas – nepastebimai padaryti „jailbreak“ ir bet kokiai programai, taip pat ir kenkėjiškai, suteikti visišką prieigą prie telefono arba planšetinio kompiuterio atminties ir funkcijų.

Pažeidžiamiausių priedų, skirtų dirbti internetu, penketukas
Priedai, kurių pažeidžiamumus išnaudojo tinklo eksploitai, 2012 m. trečiasis ketvirtis

„Šiuo metu internetas – labai pavojinga terpė. Beveik kiekvienas tinklalapis gali būti užkrėstas, o pažeidžiamus priedus turintys lankytojai tampa kenkėjų aukomis, – komentuoja Jurijus Namestnikovas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas. – Pagrindinis viruso rašytojų tikslas – elektroninės sąskaitos ar kiti konfidencialūs vartotojų duomenys, kurie leidžia kibernetiniams nusikaltėliams išgryninti pinigus. Dėl šios priežasties kenkėjai bet kokiais metodais bando į vartotojo kompiuterį įdiegti kenkėjišką programą, o eksploitai – vienas populiariausių būdų.“

„Mes patariame vartotojams sekti įdiegtų programų atnaujinimą ir naudoti šiuolaikines apsaugos nuo eksploitų priemones“, – priduria Jurijus Namestnikovas.


Kaspersky Lab



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama