Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
Balandžio 26 d. 14:29
„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą
Balandžio 26 d. 12:41
Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Internete rasta 600 tūkstančiai europietiškų banko kortelių – tarp jų ir lietuviškos

Publikuota: 2021-12-02 14:44
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Šios kortelės priklauso asmenims iš 140 skirtingų pasaulio šalių: 600 tūkst. kortelių – Europos gyventojams, iš kurių 4763 – lietuviams. Vidutinė visų rastų mokėjimo kortelių kaina buvo 9 doleriai 70 centų. Viena Europos gyventojo mokėjimo kortelė kainavo apie 15 dolerių.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Vidutinė europietiškos mokėjimo kortelės kaina internete – 15 dolerių

Savo naujausiame tyrime „NordVPN“ išanalizavo informaciją apie 4 mln. mokėjimo kortelių, parduodamų tamsiajame internete. Šios kortelės priklauso asmenims iš 140 skirtingų pasaulio šalių: 600 tūkst. kortelių – Europos gyventojams, iš kurių 4763 – lietuviams. Vidutinė visų rastų mokėjimo kortelių kaina buvo 9 doleriai 70 centų. Viena Europos gyventojo mokėjimo kortelė kainavo apie 15 dolerių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

655 081 mokėjimo kortelių priklausė europiečiams. Labiausiai iš Europos šalių nukentėjo Prancūzija – 154 016 mokėjimo kortelių priklausė prancūzams. Antra labiausiai paveikta Europos šalimi tapo Jungtinė Karalystė – tamsiajame internete buvo rastos 143 607 kortelės .

Daugiau negu pusė (364 238) visų aptiktų europietiškų mokėjimo kortelių buvo „Visa“, antroje vietoje – „Mastercard“ (253 433), trečioje – „American Express“ (33 950).

„Pastebėjome, kad nuo 2014 metų visame pasaulyje nuolat augo su mokėjimo kortelėmis susijusių sukčiavimo atvejai. Nusprendėme išsiaiškinti, kiek tamsiajame internete kainuoja mokėjimo kortelės ir kodėl taip klesti pogrindinė juodoji rinka, – kalbėjo Marijus Briedis, „NordVPN“ technologijų padalinio vadovas. – Atsakymas paprastas – įsilaužėliai gali lengvai uždirbti daug pinigų. Net jei kortelė vidutiniškai kainuoja vos 10 dolerių, pardavęs vieną duomenų bazę (kaip ir ta, kurios analizę atlikome) įsilaužėlis gali nesunkiai uždirbti 40 mln. dolerių“.

Nutekinta 600 tūkst. europietiškų mokėjimo kortelių

655 081 mokėjimo kortelė priklausė europiečiams, 4763 iš jų – lietuviams. Labiausiai iš Europos šalių nukentėjo Prancūzija – net 154 016 nutekintų mokėjimo kortelių priklausė prancūzams. Antra labiausiai paveikta Europos šalimi tapo Jungtinė Karalystė – 143 607 kortelių duomenys pateko į tamsųjį internetą.

Labiausiai nukentėjusi pasaulio šalis – Jungtinės Amerikos Valstijos. Iš 4 481 379 nutekintų mokėjimo kortelių net 1 561 739 priklausė amerikiečiams. Antra labiausiai paveikta pasaulio šalis su 419 806 nutekintais mokėjimo kortelių duomenimis – Australija.

Nors daugiausia parduodamų kortelių buvo iš šių dviejų šalių, tai nereiškia, kad jos yra pažeidžiamiausios. Kaip parodė tyrimo duomenys, pažeidžiamumas priklauso nuo tokių veiksnių kaip: kortelių, kuriose buvę pinigai po finansinės apgaulės yra grąžinami nukentėjusiajam, skaičius, šalies gyventojų skaičius ir apyvartoje esančių kortelių skaičius.

„Pavyzdžiui, turint omenyje, kad daugybė JAV mokėjimo kortelių savininkų po finansinės apgaulės gali susigrąžinti pinigus , šias korteles galima laikyti saugesnėmis. Tiek daug jų rasta tamsiajame internete dar ir dėl to, kad šioje šalyje yra didesnis kortelių naudotojų skaičius“, – aiškina M. Briedis.

„NordVPN“ tyrėjai palygino šalių kortelių duomenis su Jungtinių Tautų paskelbta gyventojų statistika bei „Visa“, „Mastercard“ ir „American Express“ apyvartoje esančių kortelių skaičiumi. Tai padėjo apskaičiuoti rizikos indeksą ir atlikti tikslesnį palyginimą, kokia yra tikimybė, kad tam tikros šalies gyventojams priklausančios mokėjimo kortelės atsiras tamsiajame internete.

Lietuvos rizikos indeksas buvo įvertintas 0,34. Nustatyta, kad pažeidžiamiausia šalis yra Honkongas, įvertintas maksimaliu rizikos balu – 1. Antroje vietoje pagal pažeidžiamumą buvo Australija (0,85), o po jos – Naujoji Zelandija su 0,8 balo. Mažiausias rizikos indeksas – nulis – buvo priskirtas tik vienai šaliai – Nyderlandams.

Vidutinė europiečiams priklausančios kortelės kaina – 15 dolerių

Visų Europos valstybių gyventojų mokėjimo kortelių kaina tamsiajame internete skirtinga – nuo 1 iki 27 JAV dolerio. Nors didžioji dalis kortelių (121 535) kainavo 20 dolerių, vidutinė apskaičiuota kortelės kaina - 15 dolerių. Palyginimui, vidutinė lietuviškos mokėjimo kortelės kaina – 16 dolerių 82 centai.

Pačios brangiausios mokėjimo kortelės – iš Honkongo ir Filipinų (vidutinė kaina – 20 dolerių), o pačios pigiausios kortelės tamsiajame internete priklausė meksikiečiams, amerikiečiams ir australams (kaina – nuo 1 dolerio).

Daugiausia pavogtų kortelių – „Visa Classic Debit“

Daugiau negu pusė (364 238) rastų Europos gyventojų mokėjimo kortelių buvo „Visa“, antroje vietoje – „Mastercard“ (253 433) , trečioje – „American Express“ (33 950).

Palyginus kreditinių ir debetinių kortelių skaičius, daugiausiai buvo pavogta debetinių kortelių – net 68,24 %.

Kalbant apie kortelių tipus, „Visa Classic“ kortelių buvo rasta tris kartus daugiau negu išankstinio mokėjimo kortelių. Panaši tendencija pastebėta ir su „Mastercard“ kortelėmis – jų buvo rasta dvigubai daugiau negu išankstinio mokėjimo kortelių.

Kaip šie duomenys atsiranda tamsiajame internete? Grubios atakos paaiškinimas

„Vis dažniau tamsiajame internete parduodamų kortelių numeriai yra gaunami grubios atakos (angl. brute-force) metodu. Šis metodas panašus į spėliojimą. Įsivaizduokite kompiuterį, kuris bando atspėti slaptažodį. Iš pradžių jis bando 000000, tada 000001, tada 000002 ir taip toliau, kol atspėti pavyksta. Kadangi tai yra kompiuteris, jis gali atlikti tūkstančius spėjimų per sekundę“, – aiškina „NordVPN“ technologijų padalinio vadovas. „Nusikaltėliai nesitaiko į konkrečius asmenis ar konkrečias korteles. Svarbiausia atspėti bet kokią naudingą kortelės informaciją, kurią būtų galima parduoti“.

Internete rasta 600 tūkstančiai europietiškų banko kortelių – tarp jų ir lietuviškos

Vienintelis būdas visiškai apsisaugoti nuo šios grėsmės – visai nesinaudoti kortelėmis, tad svarbiausia visada išlikti budriems.

„Patikrinkite ar mėnesiniame sąskaitos išraše nėra įtartinos veiklos ir skubiai reaguokite į bet kokį banko pranešimą, teigiantį, kad jūsų kortelė galėjo būti panaudota neteisėtai. Taip pat mokėjimo korteles galite susieti su atskira banko sąskaita ir joje laikyti tik nedideles pinigų sumas. Kai kurie bankai siūlo ir laikinas virtualias korteles, kuriomis galite naudotis, kai nesijaučiate saugūs apsipirkdami internetu“, – rekomenduoja M. Briedis.

Norėdami užtikrinti finansinių duomenų saugumą internete, atkreipkite dėmesį į:

  • Slaptažodžius: Naudokite patikimus slaptažodžius mokėjimų ir kitose sistemose. Kiekvienas papildomas slaptažodžio simbolis apsunkins programišių bandymus pavogti jūsų duomenis. Siekiant išvengti nemalonumų, bankai savo klientams galėtų pasiūlyti naudotis slaptažodžių tvarkykle.
  • MFA: Kelių faktorių autentifikavimas (angl. Multi-Factor Authentication arba MFA) tampa minimaliu standartu. Jei jūsų bankas netaiko šios saugumo priemonės, turite teisę to reikalauti. Arba apsvarstyti galimybę pereiti į kitą banką. Slaptažodis yra tik vienas iš saugumo faktorių, tačiau, jei kartu naudosite ir papildomą įrenginį, SMS žinute siunčiamą kodą, piršto antspaudą ar kitą priemonę, duomenų apsaugą tik sustiprinsite.
  • Sistemos apsauga ir sukčiavimo aptikimas: Sukčiavimo aptikimo sistema gali susekti tokias situacijas, kai sukčiams duomenis pavogti pavyko. Tam, kad atsektų bandymus atsiskaityti ir sumažintų apgavysčių skaičių, bankai naudoja dirbtinį intelektą ir kitus įrankius. Mokėjimo sistemos bei internetinės prekybos platformos taip pat dažnai susiduria su sukčiavimu, todėl turi didelę paskatą tobulinti savo sistemas.

Metodai

Duomenų rinkimas: buomenys buvo surinkti bendradarbiaujant su nepriklausomais tyrėjais, kurie specializuojasi kibernetinio saugumo incidentų tyrimuose. Jie tyrė duomenų bazę, kurioje iš viso buvo 4 478 908 kortelių duomenys, įskaitant išsamią informaciją apie kortelės tipą (kredito ar debeto), kortelę išdavusį banką ir pinigų grąžinimo po finansinės apgaulės galimybę. Duomenyse, kuriuos „NordVPN“ gavo iš trečiųjų šalių tyrėjų, nebuvo jokios informacijos, susijusios su identifikuotu ar identifikuojamu asmeniu (tokios kaip, vardai, kontaktinė ar kita asmeninė informacija). Be to, nebuvo dirbama su pilnais mokėjimo kortelių duomenimis, parduodamais tamsiajame internete. „NordVPN“ išanalizavo tik nepriklausomų tyrinėtojų pateiktą statistinių duomenų rinkinį.

Analizė: pirminiai skaičiai atspindi tik dalį situacijos. Gyventojų skaičius ir kortelių naudojimo ypatumai įvairiose šalyse skiriasi, tad tai yra du iš daugiau veiksnių, nuo kurių gali priklausyti šių skaičių nulemiama įtaka.

Tyrėjai palygino kortelių duomenis tarp šalių su Jungtinių Tautų (JT) pateikta gyventojų statistika ir apyvartoje esančių „Visa“, „Mastercard“ ir „American Express“ kortelių skaičiumi pagal šalį ar regioną. Tai leido apskaičiuoti rizikos indeksą, padedantį tiksliau įvertinti,, kokia tikimybė, kad vartotojui iš tam tikros šalies priklausanti kortelė gali atsiras tamsiajame internete.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama