Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
Balandžio 26 d. 14:29
„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą
Balandžio 26 d. 12:41
Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Pinigais sąskaitoje turite rūpintis patys: bankai nesaugo jų nuo sukčių

Publikuota: 2021-07-07 19:02
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Viktorija Smirnovaitė
Aut. teisės: ©tv3.lt
Inf. šaltinis: tv3.lt

Po plačiai nuskambėjusios istorijos, kai nuo sukčių nukentėjusi mergina iš banko sąskaitos prarado 2 tūkst. eurų, dalis gyventojų susirūpino savo indėlių bankuose saugumu. Kai kam kilo klausimų – jei sukčiai gali banko vardu apgaudinėti žmones, ar tikrai banke laikyti pinigus yra saugiau nei kojinėje?

 Rodyti komentarus (2)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Po plačiai nuskambėjusios istorijos, kai nuo sukčių nukentėjusi mergina iš banko sąskaitos prarado 2 tūkst. eurų, dalis gyventojų susirūpino savo indėlių bankuose saugumu. Kai kam kilo klausimų – jei sukčiai gali banko vardu apgaudinėti žmones, ar tikrai banke laikyti pinigus yra saugiau nei kojinėje?

Pinigais sąskaitoje turite rūpintis patys: bankai nesaugo jų nuo sukčių
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, 2020 metais elektroninių sukčių Lietuvoje gyventojams padaryta žala perkopė 4,5 mln. Eur. Daugiausia nuostolių padaryta perimant susirašinėjimą elektroniniu paštu ir įtraukiant žmones į investicinio sukčiavimo pinkles.

Iš viso per praėjusius metus LBA nariai užfiksavo iš viso 1336 elektroninių sukčiavimų atvejus. Tad kaip bankai nuo vagystės saugo jiems patikėtus gyventojų pinigus?

Saugiau kojinėje?

Birželio pabaigoje naujienų portalas tv3.lt dalijosi istorija, kai mergina buvo sukčių apgauta po to, kai gavo į telefoną žinutę iš oficialaus „Swedbank“ numerio.

Ji pasakojo ir anksčiau iš to paties numerio ne kartą gavusi banko žinučių apie įvairius pakeitimus, specialius pasiūlymus ir kt.

Taigi, nieko blogo nepagalvojusi ir dėl naujausios žinutės, kuria iš merginos buvo išvilioti 2 tūkst. eurų.

Tačiau bankas patikino, kad šiuo atveju negali klientei niekuo padėti, tad po karčios patirties merginai iškilo rimtų klausimų – ar tik nebūtų buvę saugiau savo santaupas laikyti kojinėje?

Draudimas yra, bet tik nuo bankroto

„Luminor“ banko atstovė Agnė Mažeikytė sako, kad visi banke laikomi indėliai yra draudžiami Estijos garantijų fonde „Tagatisfond“, jiems taikoma 100 tūkst. eurų lėšų apsaugos riba vienam asmeniui.

„Tai reiškia, kad įvykus draudžiamajam įvykiui, didžiausia draudimo išmokos suma vienam indėlininkui sudarytų 100 tūkst. eurų“, – paaiškina A. Mažeikytė.

Tiesa, šio draudimo paskirtis yra užtikrinti gyventojų lėšų saugumą, jeigu kredito įstaiga, kurioje laikomos lėšos, taptų nepajėgi įvykdyti savo finansinius įsipareigojimus indėlininkui. Tokiu atveju indėlininkui draudimo išmoką iki 100 tūkst. eurų sumos išmokėtų bendrovė, kurioje buvo apdrausti indėliai.

Vis dėlto tokios paslaugos, kaip lėšų draudimas nuo vagystės, bankas neteikia.

„Finansų ir kredito įstaigos nuolat investuoja į aukščiausius saugumo standartus atitinkančias technologijas ir procesus, vykdo pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją.

Didžioji dalis atvejų, kai gyventojai praranda lėšas, įvyksta jiems patiems patvirtinus mokėjimo pavedimus, atskleidus prisijungimo prie interneto banko, mokėjimo kortelės duomenis finansiniams sukčiams. Nuo tokių atvejų bankas visiškai apsaugoti kliento negali, todėl patariame gyventojams būti budriems ir sąmoningiems“, – sako A. Mažeikytė.

Pataria taupyti

Jai antrina ir Gediminas Milieška, SEB Baltijos šalių taupymo ir investavimo srities vadovas.

„Kalbant apie pastaruoju metu itin suaktyvėjusius sukčius, būtina prisiminti, kad bankas niekada neprašo atskleisti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenų, slaptažodžių, PIN kodų ar kitų konfidencialių duomenų. Įkliuvus į sukčių pinkles ir pervedus pinigus, patirtų nuostolių bankas neatlygina.

Tokie įvykiai nelaikomi draudiminiais įvykiais pagal indėlių draudimo sąlygas“, – sako G. Milieška.

Specialistas prideda, kad labai svarbu turėti atsidėjus pinigų nenumatytiems atvejams.

„Jaunesniems žmonėms patariama turėti 1–3 mėnesių pajamas atitinkančią atsargą, šeimoms ir vyresnio amžiaus žmonėms – tiek santaupų, kad, netekę pajamų, iš jų galėtų gyventi bent 6 mėnesius. Viskas, kas sutaupoma, turėtų būti įdarbinama – investuojama, nes sąskaitoje ar stalčiuje laikomi pinigai ilgainiui nuvertėja“, – pataria G. Milieška.

Specialistas prideda, kad labai svarbu turėti atsidėjus pinigų nenumatytiems atvejams.

„Jaunesniems žmonėms patariama turėti 1–3 mėnesių pajamas atitinkančią atsargą, šeimoms ir vyresnio amžiaus žmonėms – tiek santaupų, kad, netekę pajamų, iš jų galėtų gyventi bent 6 mėnesius. Viskas, kas sutaupoma, turėtų būti įdarbinama – investuojama, nes sąskaitoje ar stalčiuje laikomi pinigai ilgainiui nuvertėja“, – pataria G. Milieška.

Sukčiavimo ir vagystės rizikas klientas valdo pats

Tuo metu Gytis Vercinskas, „Swedbank“ mažmeninės bankininkystės komunikacijos vadovas, tik primena, kad vagysčių ir sukčiavimo riziką mokėtojas turi visas galimybes valdyti pats.

Tai turėtų daryti laikydamasis įprastų atsargaus ir rūpestingo elgesio standartų bei mūsų pateikiamų saugaus elgesio naudojantis el. paslaugomis rekomendacijų.

„Indėlių draudimo paslaugas teikia Indėlių ir investicijų draudimas (IIDF). Mes savo klientus kiekvienais metais informuojame apie jiems galiojantį indėlių draudimą, tačiau draudiminis įvykis yra banko bankrotas, o ne lėšų vagystė.

Mūsų žiniomis, niekas tokios rizikos, kuri išimtinai priklauso nuo mokėtojo kaltės, pasireiškiančios dideliu neatsargumu, nedraudžia“, – sako G. Verčinskas.

Apie sukčiavimą būtina pranešti bankui

Monika Rožytė, Šiaulių banko komunikacijos specialistė, taip pat pateikė jau minėtas indėlių draudimo sąlygas – jos vienodos visuose šalies bankuose. Tad M. Rožytė gali tik patarti, kaip atpažinti sukčiavimo atvejį ir elgtis jį pastebėjus.

„Jei klientas pastebi įtartinas operacijas sąskaitoje, privalo nedelsiant pranešti bankui, kad jis galėtų kaip įmanoma greičiau blokuoti sąskaitas ir užkirsti kelią neteisėtam disponavimui kliento lėšomis, laikomomis finansų įstaigoje“, – paaiškina M. Rožytė.

Ji prideda, kad taip pat reikia užtikrinti tapatybės patvirtinimo priemonių saugumą, o iškilus grėsmei, kad tapatybės patvirtinimo priemones gali sužinoti ar jau sužinojo tretieji asmenys, arba jeigu jos prarandamos, pametamos, tretieji asmenys jas užvaldė arba dėl kitų priežasčių, klientas negali pats valdyti tapatybės patvirtinimo priemonės, jis įsipareigoja nedelsiant apie tai informuoti banką.

„Nuostoliai, atsiradę iki numatyto pranešimo bankui apie tapatybės patvirtinimo priemonių blokavimą momento, tenka klientui. Nuostoliai, kurie atsirado po numatyto pranešimo bankui apie tapatybės patvirtinimo priemonių blokavimą momento, tenka bankui, išskyrus kai nuostoliai atsirado dėl kliento ar jo atstovo tyčios arba didelio neatsargumo“, – prideda M. Rožytė.

O jeigu tretieji asmenys įgijo galimybę pasinaudoti ir, arba pasinaudojo klientui suteiktomis tapatybės patvirtinimo priemonėmis dėl padaryto nusikaltimo, klientas turi apie tai pranešti atitinkamoms teisėsaugos institucijoms.


tv3.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama