Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 12:41
Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Stažuočių geografija plečiasi

Publikuota: 2018-06-20 11:23
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Kaip apsaugoti žmogaus smegenų ląsteles nuo pažeidimų, kaip sukurti priešvėžinę ląstelių vakciną, kokius mokslo sprendimus pasiūlyti verslui ketvirtosios pramonės revoliucijos sąlygomis, kai robotizacija apima esminius verslo procesus? Įvairių krypčių mokslo darbai atliekami Lietuvoje, o šalies mokslininkai turi galimybę stažuočių metu ugdyti kompetenciją pažangiausiuose užsienio tyrimų centruose.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Kaip apsaugoti žmogaus smegenų ląsteles nuo pažeidimų, kaip sukurti priešvėžinę ląstelių vakciną, kokius mokslo sprendimus pasiūlyti verslui ketvirtosios pramonės revoliucijos sąlygomis, kai robotizacija apima esminius verslo procesus? Įvairių krypčių mokslo darbai atliekami Lietuvoje, o šalies mokslininkai turi galimybę stažuočių metu ugdyti kompetenciją pažangiausiuose užsienio tyrimų centruose.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamos „Mokslo ir tyrimų atviros prieigos“ (MITAP II) projekto stažuotės skirtos ugdyti mokslininkų, tyrėjų, kitų specialistų gebėjimus identifikuoti tyrimams reikalingas paslaugas bei komercinti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatus. Stažuotės orientuotos į technologijų perdavimo, jų audito, komercializavimo, intelektinės nuosavybės valdymo bei mokslo rinkodaros tematikas.

Stažuotojus priimančių užsienio mokslo institucijų veiklos krypčių spektras labai platus – nuo gamtos išteklių ir žemės ūkio moderniųjų technologijų bei naujų produktų kūrimo ir atsinaujinančių energijos šaltinių iki biomedicinos ir biotechnologijų, medžiagotyros ir nanotechnologijų, lazerių ir šviesos technologijų, inžinerijos, informacijos ir ryšių technologijų.

Stažuočių geografija plečiasi

Nepagydomoms ligoms gydyti

„Pernai rudenį, laimėjęs MITA paskelbtą konkursą, išvykau trims mėnesiams stažuotis į Belgijos tyrimų kompaniją „The Cell Factory“ Nylyje. Įgyti naujų žinių ir praktinių įgūdžių, naudingų kuriant biologinės prigimties vaistinį preparatą“, – pasakojo Nacionalinio vėžio instituto (NVI) mokslininkas dr. Gabrielis Kundrotas.

Kompanija „The Cell Factory“ kuria žmogaus virkštelės audinio mezenchiminių kamieninių ląstelių išskiriamų egzosomų inovatyvius produktus. Egzosomos, kaip paaiškino mokslininkas, – nedidelės pūslelės, kuriose yra biologiškai aktyvių medžiagų, galinčių sukelti norimą terapinį poveikį. Šio poveikio tyrimai – nauja sritis, o pačios egzosomos yra potencialus naujos kartos vaistas iki šiol nepagydomoms ligoms gydyti.

Dr. G. Kundrotas egzosomų potencialu susidomėjo jau seniai. Dar prieš kelerius metus, ruošdamasis gintis daktaro disertaciją, planavo būsimus mokslinius tyrimus ir ieškojo galimybių išvykti į užsienį tobulintis naujoje srityje. Per stažuotę Belgijoje mokslininkas išmoko gaminti ir išskirti egzosomas pagal farmaciniams preparatams keliamus reikalavimus bei šias daleles charakterizuoti.

Įgyta nauja patirtis dr. G. Kundrotui buvo labai naudinga: grįžęs netrukus įsitraukė į NVI Imunologijos laboratorijos ir Lietuvos biotechnologijų kompanijos „Froceth“ neseniai pradėtą bendrą projektą. Jo tikslas – panaudojant vėžinių ląstelių išskiriamas egzosomas „apmokyti“ dendritines ląsteles atpažinti šias piktybines ląsteles ir inicijuoti jų efektyvesnį sunaikinimą. Vykdomi tyrimai su aiškiai apibrėžtu pritaikomuoju tikslu – kurti inovatyvų vaistinį preparatą.

Apsaugant smegenų ląsteles

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkė dr. Silvija Jankevičiūtė pernai rudenį du mėnesius stažavosi Lundo universitete Švedijoje, patenkančiame į pasaulio geriausiųjų šimtuką. Centrinės nervų sistemos ligų modeliavimo ląstelių ir kamieninių ląstelių laboratorijoje, įsikūrusioje Lundo universiteto Biomedicinos centre, mokslininkė susipažino su pačiomis naujausiomis indukuojamų pluripotentinių kamieninių ląstelių kultūrų metodikomis.

LSMU Neuromokslų instituto Patologinių procesų farmakologinės reguliacijos ir vaistų metabolizmo tyrimų laboratorijos jaunesniajai mokslo darbuotojai įgytos žinios ir praktinė patirtis labai pravers tiriant, kaip žmogaus ląstelės miršta ištikus insultui ir kaip jas apsaugoti nuo išeminių pažaidų. Toks yra vienas iš pagrindinių pradėto vykdyti Lietuvos mokslo tarybos visuotinės dotacijos projekto „Smegenų išeminių pažaidų ir apsauginių mechanizmų tyrimas: mitochondrijų nespecifinio laidumo pora ir ląstelių žūtis senėjančiose smegenyse“ tikslų.

Apie ketvirtąją pramonės revoliuciją

Kauno technologijos universiteto (KTU) Nacionalinio inovacijų ir verslo centro technologijų perdavimo projektų vadovas Paulius Kozlovas taip pat du mėnesius stažavosi Fraunhoferio pramonės inžinerijos institute Vokietijoje, Štutgarto mieste. Susidomėjęs ketvirtąją pramonės revoliucija, jis ieškojo galimybių pasisemti patirties iš labiau šioje srityje patyrusių specialistų.

„Vokietija ypač stipri gamybos procesų organizavimo srityje ir būtent šioje šalyje dar 2011 metais atsirado dabar jau madingu tampantis terminas „Industry 4.0“. Vienas šios iniciatyvos autorių yra Fraunhoferio institutų tinklas, laikomas pagrindiniu inovacijų generatoriumi Vokietijos pramonei, taip pat turintis nemenką įtaką formuojant inovacijų strategijas šalyje, – pasakojo P. Kozlovas. – Fraunhoferio pramonės inžinerijos institutas – vienas iš beveik 70 šio tinklo narių. Jo vykdomi projektai išskirtinai susiję su „Industry 4.0“. Visa tai lėmė, kad ši vieta idealiai atitiko mano lūkesčius.“

Stažuotojas turėjo galimybę įsitraukti į vykdomus ketvirtosios pramonės revoliucijos projektus, kartu su komanda ieškoti sprendimų, testuoti technologijas, rengti siūlymus ir juos pristatyti verslo atstovams, taip pat susipažinti su naujausiomis šios srities tendencijomis, užmegzti vertingų kontaktų.

„Įgytos žinios ir patirtis vienareikšmiškai sustiprino mano kompetenciją mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų valdymo srityje, leido ją taikyti savo veikloje Lietuvoje, - sakė šiuo metu bendrovėje „Lietuvos energija“ dirbantis inovacijų koordinatorius. – Ketvirtoji pramonės revoliucija – ne tik išmaniųjų technologinių sprendimų kūrimas ir diegimas. Ji iš esmės keičia nusistovėjusius verslo modelius, performuoja fundamentalias vertės dedamąsias.“

Į visas pasaulio šalis

MITA įgyvendinamas MITAP II projektas jau sudarė galimybes stažuotis tokiuose Europos universitetuose bei tyrimų centruose kaip Rumunijos nacionalinis miškininkystės tyrimų ir plėtros institutas „Marin Drăcea“, Lenkijos Dombrova Gurničos universitetas, Vengrijos Debreceno universitetas, Švedijos Lundo universitetas, Fraunhoferio pramonės inžinerijos institutas, Leipcigo ir Veterinarinės medicinos universitetai Vokietijoje, Belgijos kompanija „The Cell Factory“, Suomijos Helsinkio universitetas, Jungtinės Karalystės kompanijos „Mo-Sys Engineering Ltd“ ir „AbBaltis Ltd“, Airijos nacionalinis universitetas Golvėjuje, Bolonijos ir Milano politechnikos universitetai Italijoje bei Europos kosmoso agentūra Nyderlanduose.

Aktyviausi buvo LSMU ir KTU mokslininkai. Į stažuotes taip pat aktyviai vyko tyrėjai iš Aleksandro Stulginskio, Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetų, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro, Vilniaus Gedimino technikos ir Mykolo Romerio universitetų, Nacionalinio vėžio instituto.

Daugiausia Lietuvos stažuotojų buvo išvykę į Jungtinę Karalystę ir Vokietiją, šiek tiek mažiau - į Lenkiją, Vengriją, Italiją.

Jau suderintos dar penkios stažuočių vietos Suomijoje: Lapenrantos technologijų universitete, orientuotame į verslo plėtrą bei žaliąją pramonę, Rytų Suomijos universitete, Karelijos taikomųjų mokslų universitete, Suomijos mokslo parke ir Suomijos regioninės plėtros kompanijoje „Josel Ltd“.

Šiuo metu tariamasi dėl stažuočių vietų suderinimo tokiuose prestižiniuose Jungtinės Karalystės mokslo ir tyrimų centruose kaip Londono pietinio kranto universitetas ir Londono imperatoriškasis koledžas bei technologijų komercializavimo ir investicijų kompanija „Imperial Innovations“.

Nebus apsiribojama tik Europos Sąjungos valstybėmis. Šį mėnesį patvirtinta galimybė organizuoti MITAP II projekto stažuotes ir į kitas pasaulio šalis.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama