Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
Balandžio 25 d. 14:36
Gegužę – svarbūs pokyčiai tūkstančiams „Shopify“ vartotojų (1)
Balandžio 25 d. 12:27
Grėsmės vaikų mobiliuosiuose telefonuose: ką apie tai galvoja tėvai?
Balandžio 25 d. 10:41
Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?
Balandžio 25 d. 08:32
HMD pristatė tris atnaujintus „Nokia“ mygtukinius telefonus
Balandžio 24 d. 20:16
Kaip išjungti ar perkrauti visų modelių „iPhone“
Balandžio 24 d. 17:16
Nuo blynus kepančių robotų iki miesto priežiūros technologijų – „Tech_Champ 2024“ hakatone komandos kūrė naujoves
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Išmanųjį telefoną naudojate darbui ir asmeninėms reikmėms? Sunerimkite!

Publikuota: 2016-12-02 12:08
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Išmanieji telefonai ir internetas tapo nepakeičiami, o kad būtų patogiau, vieną ir tą patį įrenginį naudojame tiek darbui, tiek asmeniniam gyvenimui. Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, Lietuvoje net 83,4 proc. abonentų naudojosi interneto prieiga savo telefone. O kur dar prisijungimai prie nemokamų belaidžio interneto taškų.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Išmanųjį telefoną naudojate darbui ir asmeninėms reikmėms? Sunerimkite!Išmanieji telefonai ir internetas tapo nepakeičiami, o kad būtų patogiau, vieną ir tą patį įrenginį naudojame tiek darbui, tiek asmeniniam gyvenimui. Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, Lietuvoje net 83,4 proc. abonentų naudojosi interneto prieiga savo telefone.

O kur dar prisijungimai prie nemokamų belaidžio interneto taškų. Tačiau daugelis nesusimąsto, kad mobilieji įrenginiai tampa vis patrauklesni programišiams, siekiantiems pagrobti konfidencialius duomenis ar pasipelnyti pavogus prisijungimą prie jūsų sąskaitos. Kol dar tik retas vartotojas pasirūpina mobiliojo įrenginio saugumu, įsilaužimų, duomenų vagysčių ir kitų nusikaltimų skaičiai nesustabdomai didėja. Užtenka kartą prisijungti prie nesaugaus interneto ryšio ir jau rizikuojate prarasti konfidencialius darbovietės ar asmeninius duomenis.

Per vieną dieną visame pasaulyje įvyksta daugiau nei 5,5 mln. kenkėjiškų programų įsilaužimų į organizacijų kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius. Spalio mėnesį tokių atakų padaugėjo 5 proc., savo Pasaulinio grėsmių indekso spalio mėnesio ataskaitoje skelbia kibernetinės saugos technologijų milžinė „Check Point Software technologies“.

Iki šiol nuo kibernetinių grėsmių daugelis verslo įmonių saugojosi investuodamos į ugniasienes, antivirusines programas staliniams ir nešiojamiems įrenginiams. Tačiau situacija greitai keičiasi. Sparčiai daugėja kenkėjiškų programų, nusitaikiusių į mobiliuosius įrenginius. Tyrėjai skaičiuoja, kad jau šiandien bent 15 iš 200 labiausiai paplitusių kenkėjiškų programų yra tikslingai nusitaikiusios vien į mobiliųjų įrenginių užkrėtimą ir duomenų vagystes.

Labai natūralu, kad ateityje mobilių įrenginių kenkėjiškų programų tik daugės, nes daugelis vartotojų įsitikinę, kad virusai išmaniuose įrenginiuose neegzistuoja ir beveik neskiria dėmesio šių įrenginių saugumui. Jų negali apsaugoti ir įmonės tinklą saugančios priemonės, nes šie vartotojai dažniausiai dirba prisijungę ne prie įmonės Wi-fi ryšio, o prie mobilaus ryšio operatorių tinklų, kurie realios apsaugos užtikrinti negali.

Viena iš pavojingiausių ir dažniausiai sutinkamų kenkėjiškų programų, nukreipta į „Android“ operacinę sistemą naudojančius mobiliuosius įrenginius, įvardijama „HummingBad“. Tai plačiai veikianti kenkėjiška programa, nuolat besiskverbianti į įrenginio vidų. Diegdama programėles, tokias kaip klaviatūros paspaudimų išsaugojimas, ji vagia konfidencialius duomenis, sąskaitų kodus, gali apeiti ir įsilaužti netgi į gerai apsaugotą darbo elektroninio pašto sistemą. Skaičiuojama, kad šios kenkėjiškos programėlės kūrėjai tokiu būdu jau kontroliuoja apie 10 mln. mobiliųjų įrenginių ir neteisėtai pasisavina daugiau nei 300 tūkst. dolerių per mėnesį.

Tarp dažniausiai sutinkamų kenkėjiškų programų minima ir „XcodeGhost“, nukreipta į iOS operacinės sistemos palaikomus mobiliuosius įrenginius. Ši programa pasižymi tuo, kad gali įsiskverbti į bet kurią įrenginyje esančią programą ir nuskaityti klaviatūra vedamus duomenis.

„Mobilieji įrenginiai organizacijų veikloje užima labai svarbią vietą, nes leidžia darbuotojams bet kada ir iš bet kurios vietos prisijungti prie darbui skirtų sistemų. Tai suteikia mobilumo ir produktyvumo, tačiau kartu yra ir viena iš didžiausių grėsmių duomenų saugumui. Iš Pasaulio grėsmių indekso matyti, kad kenkėjiškų programų tik daugėja, kai kurių veikimas fiksuojamas nuolat, tai leidžia manyti, kad programišiai sėkmingai pasiekia savo tikslus, t. y. geba įvykdyti duomenų, pinigų vagystes, plėsti užkrėstų įrenginių tinklą.

Todėl šiandien verslo ir kitoms įmonėms, siekiančioms apsaugoti savo duomenis, reiktų rinktis daugiasluoksnius saugumo sprendimus, į mobiliuosius įrenginius diegti sistemas, atskiriančias verslo paslaptis nuo darbuotojų asmeninių duomenų“, – sako „Check Point Software technologies“ atstovas Baltijos šalims Giedrius Markevičius.

Vienas naujausių pavyzdžių. „Check Point Software Technologies“ tyrimų padalinys prieš kelias savaites aptiko naują kenkėjiškų programų šeimą, tyrėjų pavadintą „Gooligan“. Šios kenkėjiškos programos platinamos per trečių šalių programėlių parduotuves kaip įprastos programėlės. Parsisiuntus, atrodytų, įprastą programėlę ar žaidimą, vartotojui nežinant, ji nepastebimai įsilaužia į išmaniojo įrenginio operacinę sistemą, suteikia sau teises įdiegti programinę įrangą, kuri perima vartotojo prisijungimo duomenis prie „Google“ paskyros. Tokiu būdu kenkėjai gauna prieigą prie įrenginio savininko „Gmail“, „Google Photos“, „Google Docs“, „Google Play“, „Google Drive“ ir „G Suite“ paskyrų, įdiegia papildomas reklamines programėles ir uždirba milžiniškas sumas iš programėlių reklamos.

„Google“ ir „Check Point“ specialistai suskaičiavo, kad tokiu būdu programišiai neteisėtai gavo prieigą prie daugiau nei 1 mln. „Google“ paskyrų, iš jų virš 100 tūkst. Europos vartotojai. Šimtai šių įrenginių yra susieti su verslo įmonių elektroninio pašto ir kitomis programomis. Dirbdami išvien, specialistai daugelį kenkėjiškų programėlių jau pašalino iš elektroninių parduotuvių, kai kurie vartotojai gavo pranešimus su instrukcijomis, kaip apsaugoti savo paskyras. Nenustebkite, jei esate vienas iš jų. Ar Jūsų „Google“ paskyra užvaldyta, galite pasitikrinti internete susiradę „Gooligan Checker“ tinklapį ir įvedę savo paskyros elektroninį adresą.

Kaip apsaugoti savo išmanųjį įrenginį, kuriuo tvarkote ir darbo, ir asmeninius reikalus?

  • Neatidarinėkite neaiškių elektroninių laiškų, venkite lankytis nepatikimose interneto svetainėse.
  • Nesinaudokite viešai prieinamais, neapsaugotais bevielio interneto taškais.
  • Užtikrinkite bazinį saugumą: laiku keiskite slaptažodžius, laiku atnaujinkite operacines, antivirusines programas, užtikrinkite bazinius mobiliųjų įrenginių saugumo parametrus.
  • Nesisiųskite į telefoną neaiškių, piratinių programėlių. Vietoje to, nepagailėkite kelių eurų už originalią programėlę.
  • Pasiruoškite nenumatytiems atvejams investuodami į saugumą, įrenginiuose įdiekite patikimas antivirusines programas.



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama