Elektronika.lt
 2025 m. birželio 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Birželio 15 d. 19:49
Kinija gali pakeisti visą pasaulį: slapta technologija dykumoje sukėlė tarptautinį sąmyšį
Birželio 15 d. 14:28
Kaunas tęsia pažangų itin gabių vaikų ugdymą – įteikti dar 355 mokslų metų baigimo pažymėjimai
Birželio 15 d. 10:35
Kokį pasirinkti – naudotą ar naują elektromobilį? Aptarė privalumus ir minusus
Birželio 14 d. 16:16
Kinijos mokslininkai pasiekė tai, kas atrodė neįmanoma: lazerinė akis atpažįsta smulkmenas už kilometro
Birželio 14 d. 11:32
Nuo šriftų dydžio iki bankomatų: naujos taisyklės, kurios palies visus
Birželio 14 d. 08:36
Susipažinkite su „Venu X1“ – ploniausiu „Garmin“ laikrodžiu su išskirtiniu 2 colių AMOLED ekranu
Birželio 13 d. 20:24
Ar neteks nakties praleisti lauke ar laiptinėje? Ką reikėtų žinoti apie išmaniąsias spynas
Birželio 13 d. 17:06
KTU doktorantė kuria inovaciją širdies veiklos stebėsenai
Birželio 13 d. 14:16
Nauja studentų karta – nauji lūkesčiai aukštajam mokslui: ko jie tiki iš studijų?
Birželio 13 d. 11:43
„XPENG“ pristato naujus G6 ir G9 itin išmanius visureigius Europai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Technologijos leis sukurti dar neįsivaizduojamų darbo vietų

Publikuota: 2016-09-26 16:18
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Edvardas Kubilius
Inf. šaltinis: LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt

Ateityje atsiras specialybių, kurių dar nė neįsivaizduojame, pavyzdžiui, neuroarchitektas, kuriantis aplinką virtualiai realybei. Taip LRT RADIJUI sako informacinių technologijų ekspertas Adomas Rutkauskas. Astrofiziko Kastyčio Zubovo teigimu, technologijos išspręs nemažai problemų – spausdins organus ar skraidyklėmis gabens reikiamus medikamentus.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Technologijos leis sukurti dar neįsivaizduojamų darbo vietųAteityje atsiras specialybių, kurių dar nė neįsivaizduojame, pavyzdžiui, neuroarchitektas, kuriantis aplinką virtualiai realybei. Taip LRT RADIJUI sako informacinių technologijų ekspertas Adomas Rutkauskas. Astrofiziko Kastyčio Zubovo teigimu, technologijos išspręs nemažai problemų – spausdins organus ar skraidyklėmis gabens reikiamus medikamentus.

– Ar ateis diena, kai fantastiką, realybę ir technologijas bus sunkus atskirti?

A. Rutkauskas: Kada nors gal ir ateis, bet į klausimą, kada fantastika taps realybe, atsakyčiau taip – mes jau gyvename fantastikoje. Daugybė dalykų, kuriuos įsivaizdavome prieš keliolika ar keliasdešimt metų – šiandien visai įprastas dalykas, kad ir išmanieji įrenginiai. Planšetinio kompiuterio idėja pirmą kartą buvo pristatyta septintojo dešimtmečio televizijos seriale „Žvaigždžių dulkės“, o dabar ši technologija jau atsibodusi ir baigiama naudoti. Manau, kad niekada nebus visiškos stebuklų šalies, nes tai amžinas procesas – viskas nuolat tobulėja, gerėja, žmonės turi neribotą fantaziją ir tam tikrų naujovių tikrai bus visada.

K. Zubovas: Mano nuomonė panaši. Manau, kad tai, kas mums dabar atrodo fantastika, po kelių dešimtmečių jau bus realybė. Bet tuomet mūsų fantastika taip pat bus kitokia, mes svajosime apie kitokius dalykus. Kita vertus, galbūt tokie dalykai, kaip virtualioji realybė arba papildyta realybė mums leis fantastinius pasaulius perkelti į savo aplinką. Tuomet, kai norėsime, galėsime pasinerti į fantastinius pasaulius. Visai taip, kaip dabar galima daryti per kino filmus ar kompiuterinius žaidimus.

– Kokią šiuolaikinę problemą galėtų išspręsti technologijos?

A. Rutkauskas: Manau, kad vienas pagrindinių dalykų galėtų būti komunikacijos gerinimas. Programuotojai dabar kuria vertimo sistemas, integruojančias tam tikras galimybes į programas, pavyzdžiui, „Skype“. Kai vienas žmogus kalba savo kalba, o kitas savo, jos nesutampa, bet automatinė vertimo sistema verčia ir taip dingsta kalbos barjeras. Nemokėdamas ispaniškai, aš galiu kalbėti su ispanu, jis mane supras, ir atvirkščiai. Tai vienas pavyzdžių.

Kitas pavyzdys – empatijos didinimas, susijęs su virtualiąja arba išplėstąja realybe. Pačiam jau teko išbandyti vieną tokią technologiją – virtualiosios realybės akinius su paruošta sistema, įkeliančia į filmą. Technologinės kompanijos ruošiasi tam, kad netoli IMAX kino teatrų bus kuriami virtualybės centrai. Jie bus naudojami tam, kad, pažiūrėjus filmą, galima būtų pasivaikščioti po tam tikrą jo sceną. Galima bus pasijusti kaip, pavyzdžiui, Antrajame pasauliniame kare ir dar labiau įsitikinti, koks siaubas ten buvo.

K. Zubovas: Paminėčiau tokį dalyką kaip trimatis daiktų spausdinimas, kas yra jau dabar. Ateityje tai gali būti pritaikyta organinių dalykų, pavyzdžiui, žmogaus organų spausdinimui. Kitas dalykas, kalbant apie technologijų išsprendžiamas problemas – objekto transportavimas autonominėmis sistemomis, vadinamosiomis skraidyklėmis.

Tai leistų išplėsti įvairiausių dalykų prieinamumą. Daug problemų, pavyzdžiui, „trečiojo pasaulio šalyse“ kyla dėl to, kad ten sunku atgabenti svarbius ir reikalingus daiktus (medikamentus ir pan.). Automatizavus tokias sistemas galima būtų išvengti daugybės ligų ir panašių dalykų.

– Kaip ateityje atrodys pasaulis ir žmogus? Ar nebus taip, kad žmogus nebežinos savo vietos?

A. Rutkauskas: Kažkada vyko darbininkų, arba luditų, judėjimas. Jie daužė stakles ir mašinas, nes tai atėmė jų darbo vietas. Sakoma, kad dabartinių vaikų būsimosios darbo specialybės dar net neegzistuoja. Jos atsiras savaime, kai įsigalės naujosios technologijos. Manau, kad darbų ir specialybių bus visada. Tokių, kurių net neįsivaizduojame, pavyzdžiui, neuroarchitektas. Toks asmuo kuria aplinkas virtualiai realybei, besijungiančiai per neurosąsają ir pan.

– Tai kas yra gudresnis – kompiuteris ar žmogus?

K. Zubovas: Labai sudėtinga tai palyginti. Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kokioje srityje tą gudrumą lyginame. Kompiuteriai jau seniai geriau už mus atlieka matematinius veiksmus. Tačiau žmonės vis dar geriau nei kompiuteriai aptinka objektus nuotraukose ar atpažįsta veidus. Visgi, šiose srityse kompiuteriai jau vejasi žmones.

Manau, kad tobulėjant kompiuteriams, atsiras vis daugiau sričių, kuriose jie atliks užduotis efektyviau nei žmonės. Tačiau tai nereiškia, kad jie gudresni. Informacijos apdorojimas ir iš to kylantis sprendimų priėmimas yra tai, kas liks būtent žmonių darbu.


LRT



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama