Elektronika.lt
 2025 m. spalio 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 15 d. 08:29
Lietuva dalyvauja „ES programavimo savaitėje“: dalyviai koduoja su makaronais ir stato raketas
Spalio 14 d. 20:26
Pristatytas specialus įrenginys, kuris leidžia kalbėti net ir praradus kalbos dovaną
Spalio 14 d. 17:46
Lietuvos ir MIT ekspertai kartu ieškojo atsakingų inovacijų ir kelio į tvarią ateitį
Spalio 14 d. 14:15
Sparčiai auga nauja buitinės technikos kategorija – išmanieji automatiniai kačių tualetai (1)
Spalio 14 d. 11:37
Kada Lietuva pasieks energetinę nepriklausomybę? Ekspertai ragina labiau įsitraukti visuomenę (3)
Spalio 14 d. 08:27
Ar šiuolaikiniai elektromobiliai Baltijos šalių keliuose jau gali pakeisti tradicinius modelius?
Spalio 13 d. 20:31
Geltona lemputė automobilio prietaisų skydelyje: gedimas ar tik elektroninis kaprizas?
Spalio 13 d. 17:32
MG plečia siūlomų modelių gamą: Lietuvoje debiutuoja modernus elektrinis MG S5
Spalio 13 d. 14:12
FAD ir AI SEO (GEO): kaip mažą vietinį verslą pavyko iškelti į „ChatGPT“ atsakymus
Spalio 13 d. 11:41
Kokybiškas švietimas – intelektualios ir inovatyvios visuomenės kūrimo įrankis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Išmaniosios programėlės keičia lietuvių apsipirkinėjimo įpročius

Publikuota: 2016-06-28 12:07
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Pigu.lt
Inf. šaltinis: Pigu.lt

Mobiliaisiais įrenginiais besinaudojantys lietuviai vis didesnę savo laiko dalį skiria e. prekybai skirtoms išmaniosioms programėlėms. Ekspertai šią tendenciją aiškina vyraujančių įsitikinimų nykimu, kad programėlės nesuteikia pakankamai informacijos ar yra nepatogios.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Išmaniosios programėlės keičia lietuvių apsipirkinėjimo įpročiusMobiliaisiais įrenginiais besinaudojantys lietuviai vis didesnę savo laiko dalį skiria e. prekybai skirtoms išmaniosioms programėlėms. Ekspertai šią tendenciją aiškina vyraujančių įsitikinimų nykimu, kad programėlės nesuteikia pakankamai informacijos ar yra nepatogios.

Didžioji dalis lietuvių, paklaustų ar naudojasi išmaniosiomis programėlėmis atsako, kad tai tapo neatsiejama jų gyvenimo dalimi. Socialinių tinklų, naujienų, viešojo transporto ir muzikos programėles turi beveik kiekvienas. Taip pat naudodamiesi mobiliuoju telefonu ar planšete lietuviai vis dažniau apsipirkinėja e. parduotuvėse. Ši tendencija įgauna vis didesnį pagreitį, tačiau dėl išankstinių nusistatymų ir nepasitikėjimo kai kurie vartotojai į tai vis dar žiūri kritiškai. Bet, anot ekspertų, lietuvių pirkimo įpročiai naudojantis mobiliaisiais prietaisais keičiasi ir jie pradeda vertinti šio apsipirkimo būdo patogumą.

Tendenciją pirkti stabdo klaidingi įsitikinimai

Remiantis didžiausios Lietuvoje internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ atliktais rinkos tyrimais paaiškėjo, jog išmaniosiomis programėlėmis besinaudojantys lietuviai prekę perka kelis kartus apie ją paskaitę. Tyrimas taip pat atskleidė, kad klientai, kurie naudojasi mobiliąja programėle, praleidžia daugiau laiko renkantis prekes, nei besinaudojantys kompiuteriu. Nors palyginus su 2015 m., e. parduotuvėse, naudodamiesi planšete ar mobiliuoju telefonu, prekes rinkosi dvigubai daugiau vartotojų, šios tendencija populiarėjimą stabdo klaidingi vartotojų įsitikinimai ir konservatyvumas.

Dažnas vartotojas yra įsitikinęs, kad išmaniosios programėlės nesuteikia galimybės gerai apžiūrėti prekių, apie jas yra pateikiama mažiau informacijos nei internetiniame puslapyje, todėl pirmenybę teikia kompiuteriui. Daugelis nepasitiki ir išmaniosios programėlės saugumu. Tačiau, anot ekspertų, šie įsitikinimai yra klaidingi – visas nuotraukas galima peržiūrėti stambiu masteliu, o informacija yra identiška, renkantis prekę mobiliajame prietaise ar kompiuteryje. Saugumą internetinės parduotuvės užtikrina investuodamos ir į klientų asmens duomenų apsaugą, ir į galimybę užtikrinti jiems visiškai saugų atsiskaitymą už prekes.

Dažniausiai įdiegiami patikrinti saugumo sertifikatai – „Pigu.lt“ išmanioji programėlė turi „Geotrust“ sertifikatą, kaip ir internetinis puslapis. Tai yra aukščiausio lygio apsauga, šifruojanti visus vartotojo siunčiamus duomenis, kurių dekodavimas yra neįmanomas.

Mažėja lietuvių konservatyvumas ir naujovių vengimas

Anot e. prekybos ekspertų, vartotojų konservatyvumas ir naujovių vengimas mažėja, žmonės pripranta prekes rinktis mažesniuose ekranuose. Tai rodo, kad pamažu lietuvių apsipirkinėjimo įpročiai keičiasi ir vis daugiau žmonių išbando elektroninę prekybą naudojant išmaniąsias programėles.

„Sausio mėnesio mobilus srautas sudarė 33,7 proc. viso „Pigu.lt“ srauto ir 17,88 proc. pajamų, o gegužę 35 proc. srautas sudarė 21,5 proc. visų pajamų. Palyginus sausio ir gegužės mėnesio vartotojų apsipirkimus, atliktus naudojantis mūsų išmaniąja programėle, net 64 proc. įsigyja patikusią prekę. Tad galima teigti, jog išbandę šį būdą vartotojai lieka patenkinti ir toliau taip apsiperka“, – komentuoja „Pigu.lt“ rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė.

Apsipirkti kur ir kada nori – einant gatve, laukiant viešojo transporto, ar migdant vaikus – tampa svarbiu kriterijumi siekiant taupyti laiką. Ekspertai pažymi, kad parduotuvės perkėlimas į mobilųjį prietaisą, t. y. į vartotojo kišenę taip pat skatina vis didesnes investicijas, siekiant sukurti patogesnes ir patrauklesnes išmaniąsias programėles, kuriomis būtų itin paprasta naudotis.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama