Elektronika.lt
 2026 m. sausio 11 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 11 d. 12:16
Didieji metų išpardavimai: sukčių apgaulėmis susigundo 1 iš 5 perkančių internetu
Sausio 11 d. 08:28
Ar tikrai ginčijatės su žmogumi, ar su botu, kalbančiu lietuviškai? Ekspertai skaičiuoja: kas penktas įrašas – roboto
Sausio 10 d. 18:18
„Microsoft“ ruošia tylų perversmą: „Teams“ ir „Outlook“ laukia svarbūs pasikeitimai
Sausio 10 d. 12:23
„Kia“ elektromobilių gamybos patirtis atgims europiečiams svarbiame naujajame EV2
Sausio 10 d. 08:25
Telefonus ugdymo procese apribojusios mokyklos vadovė: tai nauda ir mokiniams, ir mokytojui (1)
Sausio 9 d. 20:25
Pirmasis pasaulinis 3D pastatų žemėlapis jau čia: sužinokite, kas tai yra ir kam jis išvis reikalingas
Sausio 9 d. 17:02
Naktimis spaus šaltukas: kaip pasirūpinti savo automobiliu lauke
Sausio 9 d. 14:30
Įspūdingas kiniškas elektrinis automobilis: trys varikliai, generatorius ir LiDAR ant stogo
Sausio 9 d. 11:28
Lietuvių mokslininkė kuria jutiklius, kurie padės geriau suprasti stratosferoje vykstančius procesus
Sausio 9 d. 08:22
LG pademonstravo kaip empatiškasis dirbtinis intelektas gali formuoti kasdienį gyvenimą „CES 2026“ parodoje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Įsibėgėja derybos dėl Lietuvos asocijuotos narystės CERN

Publikuota: 2016-06-23 15:17
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: LRT.lt

Šią savaitę Lietuvoje lankosi CERN Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos ekspertai. Vizito metu aptartos Lietuvos perspektyvos tapti asocijuota CERN nare. Švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė pabrėžia, kad įsijungimas į CERN būtų Lietuvai istorinis žingsnis.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Šią savaitę Lietuvoje lankosi CERN Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos ekspertai. Vizito metu aptartos Lietuvos perspektyvos tapti asocijuota CERN nare. Švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė pabrėžia, kad įsijungimas į CERN būtų Lietuvai istorinis žingsnis, rašoma pranešime spaudai.

„Į Lietuvos asocijuotą narystę CERN būtina žvelgti iš perspektyvos. Jei šiuo metu manoma, kad tai brangiai kainuos, tai po kelerių metų sparčiai vystantis technologijoms bei stiprėjant konkurencinei kovai dėl talentų dauguma iš mūsų kels klausimą: kodėl to nepadarėme anksčiau?“ – sako viceministrė S. Kauzonienė.

Įsibėgėja derybos dėl Lietuvos asocijuotos narystės CERN
Karolio Budrecko nuotr.

CERN tarptautinių santykių departamento direktorė Charlotte Lindberg Warakaulle pažymėjo, kad Lietuvos asocijuota narystė CERN – naudinga tiek CERN organizacijai, tiek Lietuvai. CERN atstovai kaip svarbiausius narystės privalumus minėjo galimybę Lietuvos mokslininkams gauti naujausią informaciją apie CERN vykdomus mokslinius tyrimus ir naudotis CERN laboratorijomis.

Lietuvos galimybė tapti CERN asocijuotos nare bus vertinama pagal tris pagrindinius kriterijus: Vyriausybės įsipareigojimas remti narystę, dalelių fizikos tyrimų potencialas ir pramonės įmonių pajėgumas dalyvauti CERN skelbiamuose projektuose.

2016 m. kovo mėnesį Lietuva pateikė CERN Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijai paraišką tapti asocijuota nare. Premjeras Algirdas Butkevičius sudarė derybinę darbo grupę dėl CERN narystės, Švietimo ir mokslo ministerijai joje atstovauja viceministrė dr. S. Kauzonienė. Kaip pabrėžia viceministrė, numatomas darbo grupės vizitas į CERN, kurio metu vyks galutinės derybos. Sprendimą dėl Lietuvos asocijuotos narystės CERN turėtų priimti šį rudenį.

Apie CERN ir Lietuvos indėlį

Netoli Ženevos veikiančiame CERN centre įsikūrusi didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija, čia įrengtas Didysis hadronų greitintuvas. Pasitelkdama pasaulyje galingiausius įrenginius, tarptautinė mokslininkų komanda siekia atsakyti į fundamentaliausius ir sudėtingiausius fizikos klausimus: kas yra „tamsioji materija“, kokia medžiaga sudarė Visatą Didžiojo sprogimo metu, kodėl egzistuoja gravitacija ir pan.

Centras ne tik atlieka priešakinius mokslo eksperimentus, bet ir prisideda ir prie technikos progreso. Būtent CERN buvo sukurtas internetas. Šiuo metu CERN veikiantis tinklynas, prie kurio praktiką atlikti turi galimybę ir informacinių technologijų studentai iš Lietuvos, – viena pajėgiausių skaičiavimo sistemų pasaulyje.

Lietuva turi bendradarbiavimo su CERN potencialą ne tik fizikos ir informatikos bei švietimo, bet ir pramonės bei medicinos srityse. CERN projektuose dalyvauja Lietuvos mokslininkai ir tyrėjai bei studentai, kurie parsiveža į Lietuvą naujas žinias, mokslinius kontaktus, įgytą kvalifikaciją.

CERN stažuojasi Lietuvos fizikos bei informacinių technologijų mokytojai. Lietuvoje šiemet pirmą kartą surengta CERN stovykla studentams. CERN sutiko dalyvauti Lietuvoje kuriamame Mokslo ir technologijų centre.

Lietuvos ir CERN bendradarbiavimas prasidėjo 2004 metais, kai buvo pasirašytas susitarimas dėl Lietuvos institucijų dalyvavimo CERN atliekamuose didelių energijų dalelių fizikos bandymuose.


LRT



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama