Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 20:22
Kaip skaitmeninė transformacija keičia dėstytojų darbą
Balandžio 26 d. 18:43
Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: kokių galių mūsų išmaniesiems suteiks „Android 15“ atnaujinimas?
Balandžio 26 d. 16:49
Automobiliuose vis dažniau naudojamos kameros, kurios pakeičia įprastinius veidrodėlius: kokie tokio sprendimo privalumai ir trūkumai?
Balandžio 26 d. 14:29
„Instagram“ ruošia kritikuojamą funkciją: leis realiu metu matyti draugų buvimo vietą
Balandžio 26 d. 12:41
Švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus
Balandžio 26 d. 10:20
Naujieji „Audi“ įkraunami hibridai Q7 ir Q8 elektros režimu įveiks iki 90 km atstumą
Balandžio 26 d. 08:04
Išskirtinės JUNG naujienos svarbiausioje statybų verslui skirtoje parodoje „RESTA“
Balandžio 25 d. 20:47
Nuo asfalto nulipti drąsinantis elektrinis SUV: kaip gamintojai dėlioja šį pasjansą?
Balandžio 25 d. 18:22
Kosmoso agentūrai NASA Lietuvoje sukurtas palydovas pasiekė orbitą – testuos saulės bures
Balandžio 25 d. 16:36
AOC dovana turinio kūrėjams – tobula drobė tikroms spalvoms „Graphic Pro U3 Series“
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Vienintelis Lietuvos šansas ateityje – technologijos, inovacijos ir pakelta studijų kokybė

Publikuota: 2015-04-16 16:05
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Tik verslo, mokslo ir valdžios branda gali šalį paversti sumania valstybe – tokia, kokia ji numatyta Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030“. Taip mano Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas, priklausantis už šios strategijos įgyvendinimo priežiūrą atsakingai Valstybės pažangos tarybai.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Tik verslo, mokslo ir valdžios branda gali šalį paversti sumania valstybe – tokia, kokia ji numatyta Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030“. Taip mano Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas, priklausantis už šios strategijos įgyvendinimo priežiūrą atsakingai Valstybės pažangos tarybai.

Vienintelis Lietuvos šansas ateityje– technologijos, inovacijos ir pakelta studijų kokybė
Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas

– 2012 m. patvirtinta strategija „Lietuva 2030“ – ambicinga mūsų šalies ateities vizija. Ar rado savo vietą šioje strategijoje švietimo sistema, universitetai?

— Nors Pasaulio ekonomikos forumo rengiamame Pasaulio konkurencingumo indekse viena iš sričių, kuriose Lietuva įvertinta geriausiai, yra aukštais mokslas, reikia pripažinti, kad šiandien bendra aukštojo mokslo studijų kokybė mūsų šalyje nėra gera. Turime didelių problemų su lyderių ir vadovų paieška, jų rengimu.

KTU strategija koreliuoja su šalies strategija „Lietuva 2030“ – turime matyti, kas planuojama Lietuvoje per ateinančius 15 metų. Mūsų pagrindinis tikslas, rengiant Universiteto strategiją, buvo padaryti taip, kad KTU gebėtų reaguoti į išorės veiksnius. Rengdami ją stebėjome ir daugybę kitų išorinių procesų, domėjomės ateities prognozėmis ir esama padėtimi. Pagrindinis KTU strategijos tikslas – ne nutolti, o būti šalia šalies strategijos.

– Vienas iš „Lietuva 2030“ tikslų – nors vienas Lietuvos universitetas iki 2030 metų turėtų patekti tarp geriausių 300 pasaulio universitetų. Tai – realu?

– Be abejo, sakyti kategoriškai, kad KTU pateks tarp šių 300 universitetų, būtų neprotinga, tačiau galėtume savęs paklausti, ar tai yra realu? Manau, kad atsakymas būtų taip. Vienintelė ir pagrindinė sąlyga, kuri mums galėtų padėti praverti šio „300 klubo“ duris – pakelta aukštojo mokslo studijų kokybė. Jei artimiausiu metu sugebėtume padaryti proveržius šioje srityje, labai greitai pakiltume reitingo laipteliais.

Tiesa, lengva pasakyti teiginį „pagerinti studijų kokybę“. Juk norint ją iš tiesų pagerinti, reikia atlikti galybę darbų. Pavyzdžiui, norime atnaujinti savo studijų programas. Tai mums sekasi nelengvai, tačiau kodėl?

Ogi todėl, kad viskas tarpusavyje susiję ir perversti dešimtmečiais nusistovėjusį studijų programų valdymą, pakelti dėstytojų kompetenciją, įdiegti naujas didaktikos sistemas, padaryti studijas tarptautiškas, tarpdiscipliniškas, susieti jas su verslu yra be galo sudėtinga ir tam reikia laiko. Tačiau tik toks kompleksas galėtų duoti laukiamą rezultatą – pagerinti studijų kokybę. Būtent tokį kompleksinį požiūrį ir turime įgyvendinti, kad galėtume patekti tarp tų trokštamų 300 universitetų. Pasikartosiu – manau, kad tai padaryti realu. Pirmieji bandymai tai padaryti KTU buvo nelengvi, tačiau parodė, kad yra įmanomi. Taip ir šalyje – tereikia spartinti, agresyvinti šiuos procesus ir viskas taps įmanoma.

KTU pirmasis žingsnis link studijų kokybės gerinimo buvo studijų programų valdymo pakeitimas. Norėjome, kad atsirastų naujų programų, Universitetas lanksčiai reaguotų į išorę, būtų įgyvendinami strategijoje nubrėžti principai.

Tam buvo sukurti studijų programų komitetai, sudaryti tiek iš studentų, tiek iš verslo atstovų. Būtent šių dviejų grupių įtraukimas kuriant programas, davė gerą impulsą – tai įtaka iš išorės, leidžianti pamatyti tai, ko gal negalime pamatyti iš vidaus. Tai buvo bandymas, kuris dalyje KTU fakultetų tikrai pavyko, judėjimas prasidėjo. Vienas gerųjų pavyzdžių – atsiradusi nauja studijų programa Sveikatos informatika, kuri yra perspektyvi ateities programa.

Viskas yra įmanoma, tačiau norint pakeisti viską į gerąją pusę dar labiau, reikia laiko. Niekas nevyksta žaibiškai. Jei jaunimas pamatys, kad parengtos studijų programos yra šiuolaikiškos ir perspektyvios, jų nereikės vilioti nei vienam universitetui.

– Mokslo ir verslo partnerystė atvestų Lietuvą į taip trokštamą aukštųjų technologijų, inovacijų kelią. KTU nuolat ieško įvairių būdų ir kelių kontaktui su verslu – kas jau pavyko ir kokie ateities planai?

– Kalbant apie studijų kokybę, taip pat labai svarbu verslas, inovacijos ir technologijos. Tai stiprioji KTU pusė. Jau šiandien turime begalę sėkmės istorijų – pradedant startuoliais, baigiant naujomis studijų programomis, kurias pasiryžęs iš dalies finansuoti verslas.

Viena tokių – bendras projektas su biotechnologijų milžine „Thermofisher Scientific“. Su šios bendrovės vadovais kalbėjome apie specializuotos magistrantūros studijų programos sukūrimą KTU, orientuotą žmonėms, kurie turi biologo, biotechnologo ar biochemiko bakalauro išsilavinimą. Planuojame prie jų biologijos žinių pridėti informatiko išsilavinimą.

Štai dėl tokio verslo atėjimo į mokslą, studijų programos studentui tampa ne tik patrauklios, tačiau ir perspektyvios jo karjeros atžvilgiu.

Be abejo, tokio tipo permainos aukštajame moksle nėra lengvos – tai supranta kiekvieno šalies universiteto vadovai, nes mokslininkus ir dėstytojus tenka ištraukti iš jų komforto zonos.

– Paskutinės aktualijos Lietuvos universitetų gyvenime – Vilniaus universitetas (VU) jau turi naują vadovą, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas išsikėlė iš Kauno. Ar galima šiuos įvykius vertinti kaip lakmuso popierėlį, kuris rodo judesius šalies aukštųjų mokyklų gyvenime, jų pastangas keistis, optimizuoti savo veiklą?

– Nenoriu girtis, tačiau permainas pradėjome vieni pirmųjų iš aukštųjų mokyklų. ISM pasitraukimas iš Kauno, manau, susijęs daugiausiai su kaštais. Naujasis VU vadovas šiandien kalba apie tai, ką darome jau trečius metus – įgyvendiname studijų pertvarką ir siekiame įvesti modulinę studijų sistemą. Tikrai nesakau, kad vilniečiai tai nusižiūrėjo tai nuo mūsų – tai yra gyvenimo padiktuotas sprendimas.

Juk nesunku sužinoti, ko šiandien reikia studijų kokybei kelti – tereikia paklausti, ko reikia šiandieniniam verslui, pramonei. Jei aktyviai dalyvauji išoriniame gyvenime, labai gerai matai, kokių specialybių reikia, o kurios jau atgyvenę. Tą patį mato ir VU, tik anksčiau, ko gero, pas juos nebuvo pasiryžimo tai daryti.

Buvome susitikę su VU Tarybos primininke Ingrida Šimonyte ir naujuoju rektoriumi Artūru Žukausku. Džiugu, kad kolegos nori bendradarbiauti, pasižiūrėti, kokių klaidų jie gali išvengti, norėdami atsinaujinti.

Toks bendradarbiavimas – šansas bendra jėga pabandyti „pastumti“ visoms aukštosioms šalies mokykloms kliudančius trikdžius, dėl kurių sunku daryti studijų reformas, kurie stabdo ir sunkina procesus. Šie trikdžiai – valstybinis teisinis reglamentavimas (studijų aprašai, klasifikatoriai, programų akreditacija).

– Kaip manote, kur bus ir kaip atrodys Lietuva ir KTU 2030 metais?

– Visi mes bręstame, visi mes mokomės. Norint, kad ateitų pokyčiai, reikia kritinės masės trijose vietose: versle, valdžioje ir moksle. Jei į šiuos tris sektorius ateis supratimas, kad šalies ateitis – aukštosios technologijos ir inovacijos, viskas keisis.

Neužteks, kad tas supratimas būtų viename šalies universitete. Džiugu, kad tokius brandos ženklus šiandien aš jau matau versle. Geras pavyzdys – KTU, verslo ir geriausių pasaulio universitetų, tokių kaip Masačusetso technologijų institutas (MIT), kuriamas netradicinių tyrimų bei inovacijų inkubatorius „M-Lab“.

Jame bendrai dirbs visai priešingų sričių žmonės su skirtingomis kompetencijos – bus galima sutikti tiek menininkų, tiek dizainerių, tiek inžinierių, tiek medikų. Ką tai duos? Tai duos kūrybinį proveržį, mąstymą, ateities krypčių, vizijų ir netikėtų sprendimų dėlionę.

Pristatinėdami šį projektą baiminomės, kad pragmatiški verslo žmonės į jį pažiūrės kreivai. Juk tokiuose projektuose nėra taip, kaip versle – atėjai, investavai ir gavai grąžą. Grąža čia ateina vėliau, ji padeda visuomenei bręsti ir eiti į priekį.

Mūsų nuostabai, ketvirtadalis pirmajame „M-Lab“ pristatyme dalyvavusių verslininkų iš karto sutiko dalyvauti šiame projekte. Tai įrodo, kad dalis visuomenės, verslas jau subrendo. Jau šiandien jis tampa socialiai atsakingas. Stambios, stiprios įmonės jau negalvoja vien tik apie išgyvenimą. Jos galvoja apie ateitį – kur jos eis, ar patogu bus gyventi, ar bus naujų produktų, naujų proveržių, naujų idėjų?

Į šiuos klausimus atsakymus galima sužinoti tik tokiais projektais, kaip „M-Lab“. Reikia bandyti investuoti ir gal tada pavyks atidaryti kūrybinių galių ir erdvių skrynią. Tokie ambicingi projektai rodo, kad mes, Lietuva, turime perspektyvą ir visuomenė jau suvokia, kad technologijos ir inovacijos – vienintelis mūsų šansas ateityje.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama