Elektronika.lt
 2025 m. rugpjūčio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugpjūčio 20 d. 17:18
Vasara keičia elektromobilių įkrovimo įpročius: augimas rekordinis, įkrovimo sesijos – trumpėja
Rugpjūčio 20 d. 14:26
Naujas „CLA Shooting Brake“ sprendimas: visiškai elektrinis modelis, kuris leis įveikti daugiau nei 700 kilometrų
Rugpjūčio 20 d. 11:43
Skaitmeninė atskirtis Lietuvoje: ar senjorai lieka nuošalyje?
Rugpjūčio 20 d. 08:34
Energetikos sektorius – ant pokyčių slenksčio: kokie iššūkiai ir galimybės laukia per ateinantį dešimtmetį?
Rugpjūčio 19 d. 20:22
Mokslininkai sukūrė tikrą revoliuciją: paprasta sistema, kuri iš esmės gali išspręsti didžiausią žmonijos problemą
Rugpjūčio 19 d. 17:11
Elektromobilis ilgoms kelionėms: kodėl svarbi ne tik baterijos talpa ir maksimali įkrovimo galia?
Rugpjūčio 19 d. 14:29
Mažiau ryšio padalų – prastesnis ryšys? Nebūtinai!
Rugpjūčio 19 d. 11:16
Įvardijo, kodėl kai kurių naujų „Google Maps“ funkcijų nesulauksime Lietuvoje
Rugpjūčio 19 d. 08:13
Jaunimo požiūris į automatizaciją: turi mokytis greičiau nei technologijos keičia darbo rinką
Rugpjūčio 18 d. 20:32
Marse aptiktos paslaptingos sferos: NASA atradimas gali pakeisti viską, ką žinojome apie šią planetą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Neteisėtą programinę įrangą rekomenduojančių konsultantų bendrovėms gresia baudos

Publikuota: 2012-06-08 10:11
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Microsoft Lietuva

Patikrinus 149 kompiuterių pardavimo paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje, paaiškėjo, kad kas antras parduotuvės konsultantas klientams pateikia patarimų, kaip įdiegti „piratines“ kompiuterių programas. Teisininkų teigimu, nelegalią programinę įrangą rekomenduojančius pardavėjus turinčios Lietuvos įmonės rizikuoja užsitraukti milijonines baudas.

 Rodyti komentarus (6)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Neteisėtą programinę įrangą rekomenduojančių konsultantų bendrovėms gresia baudosPatikrinus 149 kompiuterių pardavimo paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje, paaiškėjo, kad kas antras parduotuvės konsultantas klientams pateikia patarimų, kaip įdiegti „piratines“ kompiuterių programas. Teisininkų teigimu, nelegalią programinę įrangą rekomenduojančius pardavėjus turinčios Lietuvos įmonės rizikuoja užsitraukti milijonines baudas.

„Microsoft“ užsakymu atliktu „Slaptojo pirkėjo“ tyrimu buvo siekiama išsiaiškinti neteisėtos programinės įrangos pasiūlą kompiuterių pardavimo vietose, sužinoti parduotuvių konsultantų požiūrį į nelicencijuotas kompiuterių programas. Taip pat tyrimu buvo siekiama patikrinti ar kompiuterių pardavėjai supranta „piratinių“ kompiuterių programų keliamas grėsmes ir apie jas informuoja klientus.

„Slaptojo pirkėjo“ tyrimas atskleidė, kad pusė (48 proc.) kompiuterių pardavėjų yra teigiamos nuomonės apie neteisėtą programinę įrangą arba mano, kad tokios kompiuterių programos yra tinkamos naudoti. Net 26 pardavėjai klientams patys pasisiūlė įrašyti neteisėtas kompiuterių programas, 16 pardavėjų pasiūlė kompiuterių „specialistą“, kuris įrašytų „piratines“ programas, o 20 pardavėjų rekomendavo nelicencijuotas programas parsisiųsti iš interneto. Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad beveik pusė (48 proc.) kompiuterių pardavimo konsultantai nežinojo, kuo originali programinė įranga pranašesnė už „piratinę“.

Už neteisėtos programinės įrangos platinimą gresia baudos

Pardavėjai, diegiantys neteisėtas kompiuterių programas, pažeidžia įstatymus ir privalo ne tik sumokėti baudą valstybei, bet ir atlyginti ar kompensuoti žalą autorių teisių turėtojams. Kaip teigia asociacijos „Business Software Alliance“ (BSA), atstovaujančios programinės įrangos gamintojų ir platintojų interesus tarptautinėse rinkose atstovas Lietuvoje, advokatų profesinės bendrijos „Pranckevičius ir partneriai“ („BalticLaw“) advokatas Andrius Pranckevičius, pardavėjai už pažeidimus gali gauti tūkstantines baudas.

„Priklausomai nuo neteisėtos programinės įrangos vertės, pagal teisėto pardavimo kainas, „piratinių“ kompiuterių programų platintojams gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji, taip pat visais atvejais bus taikoma civilinė atsakomybė. Administracinės atsakomybės atveju, bauda už tokius teisės pažeidimus svyruoja tarp vieno ir dviejų tūkstančių litų su neteisėtų kompiuterių programų konfiskavimu. Dar didesnę – trijų tūkstančių litų baudą – pardavėjas gali gauti jei bus nustatytas pakartotinis panašaus pobūdžio pažeidimas. Tokiu atveju teismas konfiskuos ne tik neteisėtas kompiuterių programų kopijas, bet ir jų gamybos priemones“, – sakė A. Pranckevičius.

Anot A. Pranckevičiaus, baudžiamosios atsakomybės taikymo atveju, pardavėjui, priklausomai nuo jo veikos masto, gali grėsti viešieji darbai, bauda iki 13 000 Lt, laisvės apribojimas, areštas, ir laisvės atėmimas iki 3 metų. Tuo tarpu pardavėjo darbdaviui gali grėsti bauda iki 6,5 mln. litų, juridinio asmens veiklos apribojimas, juridinio asmens likvidavimas. Civilinė atsakomybė atsiranda už bet kokį neteisėtą kompiuterių programų panaudojimą ir ji gali būti taikoma ne tik konkrečiam pardavėjui neteisėtai įdiegusiam ir išplatinusiam programinę įrangą, bet ir jo darbdaviui, kaip asmeniui atsakingam už savo darbuotojo neteisėtus veiksmus.

Lietuvos kompiuterių pardavėjai aktyviausiai siūlo „piratinę“ programinę įrangą Baltijos šalyse

Analogiškas „Slaptojo pirkėjo“ tyrimas Latvijoje ir Estijoje parodė, kad šiose šalyse daugelis kompiuterių pardavėjų į neteisėtą programinę įrangą žiūri neigiamai. Latvijoje neigiamai į „piratinės“ programinės įrangos diegimą žiūrėjo 65 proc. konsultantų, o Estijoje prekybos vietose klientui diegti neteisėtas programas nerekomenduoja net 85 proc. konsultantų.

„Labiausiai dėl tokio prekeivių požiūrio nukenčia vartotojai, nes neoriginali programinė įranga sukelia pavojų vartotojų duomenims ir privatumui. Jei tinkamai neatnaujinamos, kompiuterių programos tampa nesaugios, veikia nestabiliai ir neužtikrina sklandaus kompiuterio darbo, vartotojai gali patirti nuostolių dėl prarastos informacijos ar asmens duomenų“, – sakė „Microsoft“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims Aleksandras Golod.

Lietuvoje neteisėtos programinės įrangos lygis nemažėja keturis metus

BSA pasaulinio kompiuterių programų „piratavimo“ lygio tyrimo duomenimis, Lietuvoje neteisėtai naudojamų kompiuterių programų dalis praėjusiais metais siekė 54 procentus.

Praėjusiais metais „piratinių“ kompiuterių programų vertė Lietuvoje pasiekė rekordinę 32 mln. eurų (110,5 mln. litų) sumą. Visame pasaulyje bendra 2011 m. įsidiegtų neteisėtos programinės įrangos kopijų vertė pasaulyje buvo 45,6 mlrd. eurų (157,4 mlrd. litų).

Daugiau informacijos apie legalios programinės įrangos privalumus ir galimybes ją įsigyti galima rasti čia arba produktų saugumui skirtoje „Microsoft“ svetainėje. Pranešti apie neteisėtos programinės įrangos įsigijimą galima svetainėje www.howtotell.com arba BSA tinklalapio www.bsa.org skiltyje „Praneškite apie piratavimo atvejus“.


Microsoft



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama