Bendrovės „Microsoft Lietuva“ prognozėmis, ateinančiais metais turėtų sparčiau augti naujų IT įmonių skaičius. Visame pasaulyje sparčiai plintantys debesijos sprendimai atveria puikias galimybes eksportuoti Lietuvoje sukurtus intelektinius produktus. Kasmetinėje „Microsoft“ partnerių konferencijoje didžiausią pripažinimą pelnė įmonės, pirmosios pradėjusios investuoti, diegti ir naudotis debesų kompiuterijos sprendimais.
Prieš keletą savaičių paskelbtame Pasaulio Ekonomikos Forumo konkurencingumo ataskaitoje pažymima, kad Lietuvos informacinių technologijų specialistų parengimo lygis lenkia daugelį pasaulio šalių. Pasak Mindaugo Glodo, „Microsoft“ generalinio direktoriaus Baltijos šalims, nedidelės šalies atstovams tai sukuria itin geras perspektyvas išnaudoti konkurencinį pranašumą ir aktyviau eksportuoti sukurtą produkciją. Visame pasaulyje sparčiai plintant debesų kompiuterijos sprendimams, tampa paprasta sukurtus programinius produktus parduoti vartotojams bet kurioje šalyje. „Jau netrukus mūsų partneriai Lietuvoje galės pasiūlyti savo klientams naujausius debesijos produktus, kurie iš esmės pakeis verslo valdymą, leis dirbti lanksčiau, sprendimus priimti greičiau, pasiekti vienodo efektyvumo dirbant bet kuriuo metu ir iš bet kurios vietos“, – sakė Mindaugas Glodas. M. Glodo teigimu, naujosios technologijos bet kurio dydžio įmonėms sukurs vienodas galimybes naudotis sudėtingiausiais IT sprendimais, plėsti verslo ryšius ir auginti klientų ratą.
Apdovanojimai – pirmiesiems investavusiems į debesijos kompetencijas
Šiemet „Microsoft“ partnerių konferencijoje paskelbus sėkmingiausiai veikiančias įmones, kartu su IT rinkos senbuviais buvo pažymėtas vos prieš keletą mėnesių prasidėjęs ir aktyviai veiklą plėtojantis projektas „AdDuplex“. Alano Mendelevič vadovaujamas projektas „AdDuplex“ pelnė „Inovatyviausios naujos įmonės, „BizSpark“ programos dalyvės“ vardą ir tapo pavyzdžiu, kaip Lietuvoje gimusi idėja gali susilaukti pripažinimo kitose šalyse. Aplikacijų mobiliesiems telefonams „Windows Phone“ populiarinimo platformą sukūręs A. Mendelevič šiuo metu bendradarbiauja su keliais šimtais programuotojų visame pasaulyje. „Savo idėją realizavau pasinaudojęs „Microsoft Azure“ programavimo įrankiu, kuris suteikia galimybes sukurtą produktą akimirksniu pateikti bet kurioje pasaulio šalyje, – sakė „AdDuplex“ projekto sumanytojas. – Debesų technologijos pašalino paskutinius barjerus, dėl kurių nedidelės IT įmonės sunkiai skynėsi kelią į užsienio rinkas.“
Metų „Debesų technologijų sprendimų partneriu“ tapo bendrovė „Blue Bridge“, suteikusi įmonėms ir organizacijoms galimybę savarankiškai užsisakyti ir valdyti IT paslaugas. Tai tapo įmanoma įdiegus „Microsoft“ dinaminių duomenų centrų technologijas. „Įprasta siūlyti tik IT infrastruktūrą ir jos valdymo įrankius. Tačiau mes pasiūlėme savitarnos portalą, kuriame galima valdyti ir IT infrastruktūros, ir kitas debesų kompiuterijos principu veikiančias paslaugas, pavyzdžiui, elektroninio pašto ir bendradarbiavimo, dokumentų, žinių valdymo. Klientų IT specialistai gauna vieningą valdymo platformą, o jų įmonės – pasaulinio lygio paslaugas, kurios nereikalauja didelių išlaidų, yra lengvai ir greitai pritaikomos prie besikeičiančių poreikių“, – sakė Dalius Butkus, įmonės „Blue Bridge“ direktorius.
Įvardintos sėkmingiausiai veikiančios IT įmonės Lietuvoje
Tarp beveik puspenkto šimto IT bendrovių, turinčių kompetencijas diegti „Microsoft“ sprendimus, „Metų distributoriaus“ vardą pelnė bendrovė „Acme kompiuterių komponentai“. Ši bendrovė pasižymėjo daugiausiai aptarnautų unikalių klientų, pavyzdiniu verslo planavimu ir nustatytų tikslų pasiekimu. „Metų OEM (angl. Original Manufacturer Equipment) partneriu“ tapo įmonė „Komparsa“ už didžiausią metų pardavimų augimą. „Metų Microsoft Dynamics partnerio“ vardą pelnė bendrovė „Blue Solutions“, kaip didžiausią pardavimų augimą pasiekusi įmonė. Ši įmonė taip pat turėjo daugiausiai naujų diegimų, ir buvo geriausiai vertinama klientų pagal aptarnavimo kokybę. „Metų infrastruktūrinių sprendimų partneriu“ tapo bendrovė ATEA, o „Metų darbo su Office sistema sprendimų partneriu“ – „DPA Lietuva“.
„Metų taikomųjų sprendimų partneriu“ tapo įmonė „Amidus“. „Metų programinės įrangos partnere“ – bendrovė „Etronika“. Be aukščiau paminėto apdovanojimo už didžiausią pažangą diegiant debesijos sprendimus, bendrovė „Blue Bridge“ tapo ir „Metų licencijavimo partneriu“. Ši įmonė taip pat pasižymėjo didžiausia kompetencija efektyvaus programinės įrangos valdymo (Software Asset Management) srityje.
Didžiausia partnerių ekosistema
Šiuo metu „Microsoft“ registruoto partnerio vardą Lietuvoje turi 440 IT bendrovių. Tai 10 proc. daugiau, palyginus su pernai metais. Arti 30 įmonių yra naujai įsteigtos ir naudojasi paramos pradedantiems IT verslą programos „BizSpark“ privalumais. Galiojančią „Microsoft“ sertifikuoto partnerio kvalifikaciją Lietuvoje turi 2522 IT specialistai. Tai yra didžiausia informacinių technologijų specialistų bendruomenė Lietuvoje, susijusi su vienos bendrovės kuriamais produktai ir sprendimais. Tarptautinės tyrimų bendrovės IDC duomenimis, vien Europos šalyse „Microsoft“ partnerių ekosistemą sudaro 126 tūkstančiai įvairaus dydžio IT įmonių. Diegdamos „Microsoft“ technologijomis grįstus sprendimus 2010 metais jos uždirbo per 537 mlrd. JAV dolerių, iš kurių į valstybės biudžetus sumokėjo arti 175 mlrd. dolerių.