Elektronika.lt
 2024 m. gegužės 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gegužės 16 d. 20:32
„Porsche“ kūrėjai plečia „Porsche Cayenne“ šeimą su galingiausiais jos modeliais
Gegužės 16 d. 17:39
„AGON by AOC“ plečia savo naująją žaidimų monitorių liniją G4
Gegužės 16 d. 14:20
Tyrimas: Kas ketvirtas suaugęs šalies gyventojas ieško, kaip nemokamai mokytis
Gegužės 16 d. 11:37
Apie grėsmes internete su vaikais kalbasi dar ne visi tėvai: ką aptarti tiesiog būtina?
Gegužės 16 d. 08:45
Pristatytas naujasis „Range Rover Velar“
Gegužės 15 d. 20:23
Lietuvių mokslinis tyrimas – ant prestižinio žurnalo viršelio: sukūrė ir išbandė naujos kartos optinius lęšius
Gegužės 15 d. 17:16
Iššūkis atpažinti melagingą žinutę ir apgavystę internete: pasitikrinkite, kaip su juo susitvarkytų jūsų vaikas
Gegužės 15 d. 14:49
Žadintuvo snaudimo mygtuką spaudžiame kas antras: ar kenkiame sveikatai?
Gegužės 15 d. 11:50
Baigtas Kruonio HAE 1-ojo hidroagregato kapitalinis remontas
Gegužės 15 d. 08:00
Išmaniųjų namų sprendimų ekspertas: yra būdų, kaip sutaupyti energijos sąnaudas, apie kuriuos dažnai nė nepagalvojama (1)
FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Reklama
 Straipsniai » Įvykiai, visuomenė Dalintis | Spausdinti

Saulės elektrinės kosmose – naujas būdas išspręsti energijos išteklių trūkumo problemą

Publikuota: 2010-12-02 07:02
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Mėgėjams
Aut. teisės: ©Balsas.lt
Inf. šaltinis: Balsas.lt

Buvęs Indijos prezidentas A. P. J. Kalamas ir JAV tyrimų organizacija „National Space Society“ paskelbė parengę planą kosminei Saulės energijos jėgainei kosmose statyti. Šis planas galėtų gerokai prisidėti sprendžiant globalią „švarių“ energijos išteklių trūkumo problemą, nes pagal jį į Žemės orbitą būtų paleisti Saulės energiją į Žemę perduodantys palydovai.

 Rodyti komentarus (9)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Buvęs Indijos prezidentas A. P. J. Kalamas ir JAV tyrimų organizacija „National Space Society“ paskelbė parengę planą kosminei Saulės energijos jėgainei kosmose statyti.

Šis planas galėtų gerokai prisidėti sprendžiant globalią „švarių“ energijos išteklių trūkumo problemą, nes pagal jį į Žemės orbitą būtų paleisti Saulės energiją į Žemę perduodantys palydovai, skelbia „Space.com“.

Inicijuojama Saulės elektrinių kosmose programa

Įgyvendinant vadinamąją „Kalamo – NSS“ energetinę iniciatyvą į kosmosą būtų paleistas bendromis JAV ir Indijos pastangomis pagamintas palydovas su dideliu Saulės energiją sugeriančių fotoskydelių masyvu. Tokia kosminė saulės jėgainė pagamintą energiją paverstų mikrobangų spinduliu ir nukreiptų jį į Žemės paviršiuje įrengtą priėmimo stotį. Joje mikrobangų energija būtų paversta elektra ir perduota į bendrojo naudojimo elektros tinklus, teigiama pranešime.

Inicijuojama Saulės elektrinių kosmose programa
TKS planuoto saulės energijos perdavimo į Žemę eksperimento schema. „Space News Graphic“ iliustr.

Aeronautikos inžinieriumi iki išrinkimo Indijos prezidentu dirbęs Avulas Pakiras Jainulabdeenas Abdulas Kalamas, dalyvavęs Indijos balistinių ir kosminių raketų kūrimo programose, tvirtina, kad kosminės saulės elektrinės gali paversti Žemę „švaria, pasiturinčia, laiminga planeta“.

Mokslininkų skaičiavimais pasaulinis energijos išteklių poreikis iki 2035 metų išaugs maždaug 87 proc. Tradiciniai atsinaujinantys energijos šaltiniai galės patenkinti tik dalį augančių poreikių, teigia orbitinių elektrinių idėjos šalininkai.

Inicijuojama Saulės elektrinių kosmose programa
Taip atrodytų kosminė jėgainė. NASA iliustr.

Kosmose surenkama Saulės energija galėtų būti perduodama į įvairias Žemės paviršiaus vietas, energijos gamybos procesas nenutrūktų nei nakties metu, nei nepalankiomis oro sąlygomis. O to negali išvengti Žemės paviršiuje statomos saulės jėgainės, teigia pelno nesiekiančios organizacijos „National Space Society“ valdybos pirmininkas Markas Hopkinsas.

Pasak jo, ši technologija suteikia galimybę pagaminti ir perduoti vartotojams milžinišką energijos kiekį nedarant žalos aplinkai. „Jis (energijos gamybos būdas) visiškai neišskiria anglies dvideginio, tai labai švarus atsinaujinantis energijos šaltinis“, – teigė M. Hopkinsas.

Inicijuojama Saulės elektrinių kosmose programa
Mikrobangų spindulio priėmimo antžeminė stotis. „Mafic Studios“ iliustr.

JAV Kosminės energijos asociacijos (SPA) prezidentas Johnas Mankinsas taip pat pabrėžia itin dideles šios technologijos energijos gamybos ir paskirstymo visame pasaulyje galimybes, tačiau atkreipia dėmesį, kad specialistams dar reikės įveikti kelias technines kliūtis.

NASA kol kas nevykdo oficialios saulės energijos gamybos ir perdavimo kosmose programos, nors anksčiau finansavo tokio pobūdžio tyrimus, teigiama pranešime. Buvo net rengiamas saulės energijos perdavimo į Žemę eksperimentas, kurį planuota atlikti Tarptautinėje kosminėje stotyje, tačiau šis projektas 2008 m. buvo atšauktas.

Yra žinoma, kad Pentagonas taip eksperimentavo su Saulės energijos perdavimo iš kosmoso mikrobangomis technologija, nes tai leistų užtikrinti energijos tiekimą į atokias pasaulio vietas.

Tačiau dabar Indijos ir JAV bendradarbiavimą kosminių elektrinių kūrimo srityje siekiama sustiprinti ir politiniu lygiu. Pasak M. Hopkinso, „Kalamo – NSS“ iniciatyva yra naudinga abiem šalims. Pagal šį planą numatyta, kad JAV būtų atsakinga už jo įgyvendinimui būtinas technologijas, o Indija imtųsi reikiamos įrangos gamybos mažiausiais kaštais. Be to, Indija prisidėtų prie projekto paleisdama į kosmosą saulės energiją renkantį palydovą, sakoma pranešime.

Įdomu, kad kai kurios JAV privačios bendrovės jau ėmėsi įgyvendinti kosminių elektrinių projektus. Po kelerių metų elektros energiją 250 000 Kalifornijos (JAV) namų gyventojams tieks kosminės saulės elektrinės. 4 ar 5 geostacionarūs palydovai su saulės fotoelementų masyvais sukauptą energiją „transliuos“ į antžeminės stoties Kalifornijoje antenas.

JAV bendrovė „Solaren Corp.“ 2009 m. pasirašė sutartį su didžiausia Kalifornijos valstijos energetikos bendrove „Pacific Gas & Electric“ dėl 200 MW kosmose pagamintos elektros energijos pirkimo. Planuojama, kad „Solaren“ kuriamas orbitinių saulės jėgainių kompleksas pradės veikti 2016 metais. Bendrovės atstovų teigimu, ši sistema galės gaminti nuo 1,2 iki 4,8 gigavatų elektros energijos, kurios kaina atitiks kitų atsinaujinančių energijos jėgainių pagamintos elektros kainą, skelbia „Physorg.com“.

Pagal sutartį „Solaren“ kosminės saulės elektrinės energiją tieks maždaug 250 000 Fresno apygardos Kalifornijoje namų. Skirtingai nei antžeminės saulės elektrinės, „Solaren“ palydovai energiją gamins ne tik dieną, bet ir naktį, be to, jiems jokios įtakos neturės debesuotas oras.

Per artimiausius 7 metus vakarinėje Fresno apygardos dalyje, krūmynais apaugusiame kelių kvadratinių kilometrų nedirbamos žemės plote bus pastatyta iš kosmoso spinduliuojamos energijos priėmimo stotis, kurioje palydovų sukaupta elektromagnetinė energija bus verčiama elektra.

Pasak buvusio aerokosminės pramonės inžinieriaus Gary Spirnako, dabar vadovaujančio „Solaren Corp.“ bendrovei, nors kai kam toks sumanymas gali atrodyti kaip mokslinės fantastikos siužetas, ši verslo idėja yra visiškai reali. Į daugiau nei 35 000 kilometrų aukščio geostacionarią orbitą virš pusiaujo iškelti 4 arba 5 „Solaren“ palydovai suformuos kelių kilometrų skersmens fotoelementų masyvus, kurie kaups saulės energiją ir transformuos ją į radijo bangas. Po to elektromagnetinė energija bus perduodama į antžeminės stoties Kalifornijoje antenas. Stotis šią energiją pavers elektra ir perduos ją į „Pacific Gas & Electric“ elektros perdavimo tinklą.

Kadangi radijo bangų spindulys bus nukreiptas į didelio ploto teritoriją, jis nekels pavojaus nei žmonės, nei gyvajai gamtai, nei orlaiviams ar komunikacijų sistemoms, teigia „Solaren“ inžinieriai.

Už priėmimo stoties ribų elektromagnetinės spinduliuotės efektas esą bus net mažesnis už mobiliojo ryšio tinklo poveikį. Kadangi saulės energiją surenkantys palydovai kybos virš pusiaujo, į šiaurę nukreiptas jų signalas bus ovalo formos. Jei kartais signalas „nukryptų“, palydovuose įrengta apsaugos sistema nutrauks jo perdavimą į priėmimo stotį.

Pasak G. Spirnako, viso elektros gamybos kosmose projekto vertė kiek viršija 2 mlrd. JAV dolerių. Bendrovė esą jau užsitikrino projekto vykdymui reikalingą pradinį kapitalą, tačiau disponuojamos lėšos ir privatūs investuotojai neatskleidžiami.

Saulės energijos surinkimo kosmose ir perdavimo į Žemę idėją JAV mokslininkas Peteris Glaseris pasiūlė dar 1968 m. 2007 m. Pentagono Nacionalinio saugumo kosminio biuro (National Security Space Office) paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad vieno kilometro pločio juosta geosinchroninėje Žemės orbitoje per vienerius metus „prateka“ toks Saulės energijos srautas, kuris beveik atitinka energijos kiekį, kokį būtų galima išgauti iš visų šiuo metu žinomų naftos resursų.


Balsas.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama