Elektronika.lt
 2024 m. liepos 19 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 - Elektronika, automatika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Organizaciniai
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas


 Verta paskaityti
Liepos 18 d. 20:18
Atostogos su elektriniu paspirtuku: kas svarbu juo naudojantis užsienio šalyse
Liepos 18 d. 17:47
Specialistai: vasarą išauga nelegalaus turinio vartojimas
Liepos 18 d. 14:11
Programišiai taikosi į naršyklėse saugomus prisijungimo duomenis. Kaip apsisaugoti?
Liepos 18 d. 11:43
Tyrimas atskleidė tendenciją: Lietuvos verslas atsinaujinančios energijos naudoti dar neplanuoja (1)
Liepos 18 d. 08:25
Patarimai keliaujantiems: kodėl pasirūpinti pinigais svarbiau nei susikrauti lagaminą
Liepos 17 d. 20:21
Modernus sportiškumas ir aukščiausios klasės proporcijos: naujieji „Audi“ „A5 Sedan“, „S5 Sedan“, „A5 Avant“ ir „S5 Avant“
Liepos 17 d. 17:34
Naujos kartos taromatas pradėjo veikti ir Šiauliuose – per minutę apdoroja 100 butelių
Liepos 17 d. 14:16
Oro kondicionierių rizikos – peršalimo ligos ir pavojus bakteriniam užterštumui
Liepos 17 d. 11:35
Kaip teisingai formuoti užklausą „ChatGPT“, kad gautumėte naudingą atsakymą?
Liepos 17 d. 08:34
„AGON by AOC“ pristato naująjį „AGON Pro“ e. sporto duetą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Reklama
 Vykdomi projektai » Organizaciniai, planavimo Dalintis | Spausdinti

Studentai kuria pokytį spręsdami verslo iššūkius

Publikuota: 2024-07-02 08:20
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Norėdama paskatinti jaunimo verslumą Lietuvoje, Inovacijų agentūra kartu su VDU pakvietė studentus įsitraukti į verslo iššūkių projektus. Jų metu Kūrybiško verslo ir inovacijų dizaino programos studentai ėmėsi praktiškai spręsti iššūkius ir kurti realų pokyti įtraukaus ugdymo arba jaunimo iki 30 metų verslumo srityse.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Norėdama paskatinti jaunimo verslumą Lietuvoje, Inovacijų agentūra kartu su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) pakvietė studentus įsitraukti į verslo iššūkių projektus. Jų metu Kūrybiško verslo ir inovacijų dizaino programos studentai ėmėsi praktiškai spręsti iššūkius ir kurti realų pokyti įtraukaus ugdymo arba jaunimo iki 30 metų verslumo srityse.

Studentai kuria pokytį spręsdami verslo iššūkius
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministrės Ievos Valeškaitės, tokios iniciatyvos ne tik atveria galimybes jaunuoliams užmegzti jų karjerai reikšmingus kontaktus, tačiau taip pat ir padrąsina įgyvendinti turimas idėjas dar studijų metais.

„Nors pastarieji metai Lietuvos ekonomikai buvo permainingi, vis tik tai neužkirto kelio Lietuvoje kurtis naujiems verslams – vien per praėjusius metus veikiančių įmonių skaičius išaugo penktadaliu. Itin džiugina tai, kad, lyginant su kitomis visuomenės grupėmis, savo verslą labiausiai ryžtasi pradėti jauni žmonės. O būtent tokios programos dar labiau įkvepia ir padrąsina kurti, o vėliau – ir didinti Lietuvos ekonominį konkurencingumą pasauliniu lygmeniu“, – teigia I. Valeškaitė.

Jėgas išbandė kuriant mobiliosios programėlės prototipą

Šiais metais VDU studentai Inovacijų agentūros inicijuoto projekto rėmuose savo jėgas išbandė verslumo ir socialinio verslo iššūkiuose, kurių metu jie buvo kviečiami prisijungti prie Kaune įsikūrusio bendradarbystės centro „Spiečius“. Tad studentai nevaržomai kūrė ir vystė idėjas, kaip verslo atstovams organizuoti aktualius renginius, bei sukūrė mobiliosios programėlės prototipą, skirtą „Spiečiaus“ bendruomenės narių bendravimui.

Tuo tarpu socialinio verslo iššūkis buvo susijęs su įtraukaus ugdymo reforma – tikslu padėti mokykloms įtraukti vaikus su specialiais poreikiais. Studentai ieškojo sprendimų, kaip palengvinti mokytojų darbą ir kurti individualias ugdymo programas kiekvienam vaikui bei pagerinti jų psichologinę savijautą mokyklose.

Anot Inovacijų agentūros Regioninės verslo transformacijos skyriaus vadovės Indrės Gendroliūtės-Gerulienės, šios temos ne tik padėjo lavinti jaunuolių verslumo įgūdžius, tačiau taip pat paskatino bendruomeniškumą ir inovatyvių sprendimų kūrimą.

„Mūsų siekis – paskatinti jaunuolius be jokios baimės įgyvendinti savo unikalias idėjas. Tai padaryti siūlome Kauno ir Klaipėdos „Spiečiuose“, kur veikia verslo idėjų testavimo programa „Come+Test+Grow“. Džiaugiamės, kad šiuo įrankiu jau pasinaudojo daugiau kaip šimtas gyventojų, o net dvidešimčiai jų jau pateiktos ekspertinės rekomendacijos dėl idėjų įgyvendinimo. Tiek ši statistika, tiek ir bendradarbiavimas su VDU parodė, kad Lietuvoje turime begalę verslių talentų, norinčių ir galinčių stiprinti Lietuvos ekonomiką“, – teigia I. Gendroliūtė-Gerulienė.

Remiantis naujausia „Global Entrepreneurship Monitor 2023/2024“ ataskaita, 7 iš 10 Lietuvos gyventojų savo aplinkoje turi artimųjų, sėkmingai vystančių savo verslo idėjas. Vis tik, gerokai mažesnė dalis jų mano, kad tai daryti yra lengva.

„Būtent dėl šios priežasties savo programomis, orientuotomis į jaunimo verslumo ugdymą, norime parodyti, kad motyvuotam jaunimui turimas kompetencijas sustiprinti nėra taip sudėtinga, kai turime tam skirtų įrankių. Tad kviečiame testuoti ir auginti savo verslo idėjas, dalyvauti mokymuose ir gilinti savo žinias tiek apie DI įrankių įvaldymą, tiek ir verslumą, marketingą ar kitas temas“, – sako ekspertė.

Nuo iniciatyvų Lietuvos kalėjime iki sporto salės įrengimo

Prieš dvejus metus įkurtos VDU Kūrybiško verslo ir inovacijų dizaino programos lektorius ir VDU verslo praktikų centro „Minded“ verslo partnerysčių vadovas Mindaugas Šerpytis pabrėžia, kad universitete svarbu gilinti ne tik teorines žinias, tačiau taip pat išmokti jas taikyti ir praktikoje.

„Nors programa yra dar nauja, tačiau kiekvieną pusmetį studentams yra atveriamos galimybės savo jėgas išbandyti skirtingose tematikose. Šiemet prie mūsų prisijungė ir Inovacijų agentūra, kuri pasiūlė praktinę užduotį kartu įgyjant verslumo kompetencijų – gebėjimo dirbti komandoje, kūrybiško problemų sprendimo, projektų įgyvendinimo ir jų valdymo. Savo programoje turime ir asmeninio augimo iššūkį, kuriame studentai dirba individualiai, verslo iššūkį, kuriame dirbame spręsdami žinomų Lietuvos įmonių užduotis, bei bendruomenių pokyčių iššūkį, kuris įgyvendinamas pasirinktame Lietuvos miestelyje“, – apie VDU programą pasakoja „Minded“ verslo partnerysčių vadovas.

Šerpyčio teigimu, nors programos darbas yra itin intensyvus, tačiau džiugina teigiami studentų atsiliepimai – pastarieji džiaugiasi, kad baigę studijas universitetą paliks ne tik su aukštojo išsilavinimo diplomu, tačiau ir įgyvendintu reikšmingu projektu. Taip pat, atkreipia dėmesį jis, įgyvendintos iniciatyvos neša ir itin svarbias socialines žinutes.

„Dalyvaudami bendruomenių pokyčių projektuose, studentai taip pat įgyvendina socialines iniciatyvas. Galima pasidžiaugti, jog kiekvieną semestrą turime po ne vieną sėkmės istoriją – štai šiais metais viena komanda nusprendė Pravieniškių miestelyje esančią kalėjimo tvorą nudažyti taip, kad ši bendruomenei įneštų daugiau jaukumo. Tam studentai turėjo patys susisiekti net su Teisingumo ministre bei rasti menininkę, kuri galėtų sukurti paveikslą. Kiek anksčiau Kybartų miestelyje studentai sugebėjo su bendruomene nenaudojamose patalpose įrengti sporto erdvę jaunimui“, – dalijasi M. Šerpytis kartu pridurdamas, kad kiekvieno pusmečio metu yra įgyvendinamos bent penkios panašios iniciatyvos.

Anot jo, dirbančios su praktiniais projektais studentų komandos taip pat turi ir jiems priskirtą mentorių iš akademinės bendruomenės arba verslo srities.

„Tai laikome labai svarbia mūsų proceso dalimi, todėl aktyviai vystome mentorystę tiek studijose, tiek ir mūsų organizacijoje“, – dalijasi VDU atstovas.

Patirtis paskatino drąsiau žengti į priekį

Vieną iš iniciatyvų įgyvendinusi VDU Kūrybiško verslo ir inovacijų dizaino programos studentė Santa Vozbutaitė neslepia, kad, nors iššūkių sprendimo procesas buvo intensyvus, tačiau jo rezultatai itin džiugina – šiemet studentė kartu su komanda Kauno „Spiečiuje“ suorganizavo mokymus jaunimui, kurių metu šie turėjo galimybę užmegzti vertingas pažintis, sužinoti, kaip bendrauti su potencialiais verslo partneriais bei išgirsti apie dirbtinio intelekto ypatumus.

„Prie projekto su komanda dirbome visą pusmetį. Iš pradžių išsiaiškinome mūsų tikslą – turėjome pritraukti jaunuolius, kurie yra sukūrę verslą arba jį dar tik pradeda kurti, pasinaudoti „Spiečiaus“ siūlomomis paslaugomis. Atlikome nuodugnų auditorijos tyrimą, ėmėme giluminius interviu ir domėjomės situacija tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje“, – patirtimi dalijasi studentė.

Taip pat S. Vozbutaitė su komanda atliko rinkos analizę, kurios metu išsiaiškino, kokie sprendimai Lietuvoje jau yra priimti, o kokių iniciatyvų mūsų šalyje vis dar trūksta.

„Taip ir nusprendėme, koks renginys, siekiant įtraukti šalies jaunimą į verslumą, būtų efektyviausias. Konkretizavome, kad auditorija turi būti žingeidi, saviraiškos būdus išbandanti ir siekianti savarankiškumo“, – dalijasi studentė ir teigia, kad tikslas buvo pasiektas – į „Venture Vision Kaunas“ mokymus susirinko auditorija, noriai klausiusi ir įsitraukusi į visas veiklas.

Programos dalyvės teigimu, programa buvo naudinga tiek studentams, tiek renginio dalyviams, todėl svarbu ir toliau jaunuolius motyvuoti įgyvendinti savo idėjas.

„Mes iš organizacinės pusės praplėtėme savo akiratį, įgavome patirties ir susipažinome su verslo pasauliu ne tik per teoriją, bet ir per praktiką. O dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti žaismingame renginyje, dar labiau gilinti savo žinias ir kompetencijas bei judėti į priekį“, – pasakoja S. Vozbutaitė.
Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama